öuitrnlanö. taljon; bij het 5C bataljon, de kapitein P. J. Heek, van het garnizoens-bataljon der tweede militaire afdeeling op Java; bij het 7C bataljon, de kapitein J. vanHoger- linden, van het 14e bataljon; bij het 15c bataljon, de kapitein K. M. A. Botterlaatstelijk adjudant bij den kommandant der Padangsche benedeulanden; bij het garnizoens-bataljon der tweede militaire afdeeling op Java de kapitein A. A. van der Bilt la Motthe, van het 6e bataljon; bij het garnizoens-bataljon van Celebes en on- derhoorighedende majoor J. J. G. Hennequinvan het 4e bataljon bij het subsistenten-kader te Soerabaijade 2fc luitenant T. C. A. Eibersvan het 6e bataljon. DEPARTEMENT VAN MARINE: Gedetacheerd: bij het departement der marine in Nederlandsch-Indiëde kapitein-luitenant ter zee J. II. P. E. Kniphorst. GEMENGDE BERICHTEN. Met betrekking tot het op Zondag 11 Augustus alhier te verwachten bezoek van het muziekgezelschap De groote Harmonie uit Lier (België)waarvan wij gisteren melding maakten, deelt men ons mede dat dit gezel schap uit 80 leden bestaatwaarvan 40 tot het muziek korps behoorenonder leiding van de heeren G. Jaus- sens als eersten en G. van Engelen als tweeden directeur. De heer P. de Yits is geen directeur, maar lid van het bestuur. Na aankomst alhier met den spoortrein van 10 uren 53 minuten, zal het gezelschap zich van het station langs den Kinderdijk, Smalle kade, Korte en Lange DelftMarkt en Vlasmarkt naar het Schuttershof De edele handboog begeven, alwaar het muziekkorps van 1 tot 3 uren eene matinee musicale zal gevenwaarvan de opbrengst zal strekken ten voordeele der algemeene armen «alhier. Den volgenden dag vertrekt het gezel schap des namiddags te half een per rijtuig naar Ylis- singen, waar het door een stoomboot van Antwerpen zal afgehaald worden. De sectie 'sGravenhage der Internationale heeft Zondag een vergadering gehouden tot het bespreken van punten die betrekking hebben op het «aanstaand congres. De vergadering ging uiteen zonder dat besluiten genomen werden. Zaterdag morgen ontstond te Arnhem brand in het dennenbosch achter het landgoed de Zijp, toebe- hoorende aan de familie Brantsen. Bij de groote droogte welke in de laatste dagen geheerscht had, zou deze brand zeker eene ontzaglijke uitbreiding hebben bekomen, indien niet juist de ie luitenant-adjudant van het regiment veldartillerie, de heer Sehloiter, met een twintigtal kanonniers met gereedschappen op transport den Koningsweg passeerde. Terstond nam deze denoo- dige maatregelen, met zooveel beleid, en die met zoo veel stiptheid en ijver door de manschappen werden uitgevoerd, dat men binnen betrekkelijk korten tijd de ramp meester was. De hitte is te Brussel bijna, ondragelijk geweest en vele personen zijn dientengevolge overledeno. a. verkeeren twee hoogleeraren der vrije universiteit in gevaar hun leven te verliezen: de heer Altmeijer, de in het buitenland welbekende historicus, en de heer Arntz, de uitstekende rechtsgeleerde, die in 1848 minis ter van justitie in Pruisen was en later een der voor naamste raadsmannen van Langrand-Dumonceau is ge weest. Beiden zijn door eene beroerte getroffen, terwijl zij bezig waren examen af te nemen. Het officierskorps van het Beiersche garnizoen in Sedan heeft een honden-wedren met hindernissen georganiseerd. De hindernissen bestonden uit een sloot, een barrière van planken en een touw waaraan worsten hingen. De laatste hinderpaal bleek de moei lijkste te zijn. De natuur ging bij de meesten boven de leer, en slechts aan een zestal gelukte het de ver zoeking te weerstaan, waarvoor zij met fraaie halsban den enz. werden beloond. In een Duitsch dorpje besloot onlangs de gemeen telijke ganzenhoeder ook eens strike te maken. Hij stelde het gemeentebestuur dit ■ultimatum: mijn loon dient verhoogd te wordenof ik verlaat mijne betrek king. De civiele lijst des ganzenhoeders werd niet verhoogd. Den volgenden morgen verschenen de red ders van het capitool op hun gewonen tijd, maar zon der hun leider. Er ontstond een geweldige onrust en opschudding onder de kakelaars; onder een geweldig geschreeuw dwaalden eenigen er van naar het dorp terug. Toen schoot den werkstakenden leidsman het gemoed vol, hij plaatste zich onmiddellijk aan het hoofd van zijne verlaten dieren en gaf het gemeentebestuur kennis dat hij zijn verzoek om ontslag terugnamwant „hij kon de arme dieren zöo niet langer aanzien." Bij de in de vorige week te Middle Park in En geland plaats gehad hebbende verkooping van harddra vers tot aanfokking zijn de hoogste prijzen besteed die ooit werden uitgeloofd. Het paard Blair Athol heeft f 156,000 opgebracht; Gladiateur f 90,000 en Breadel- bone f 80,000. Het laatstgenoemde paard is voor Duit- sche rekening aangekocht; de beide eerstgenoemden blijven in Engeland. Hoe zeer de invoer van buitenlandsch vee in En geland verminderd is sedert het in werking treden der verordeningen tot wering van de runderpest, kan blij ken uit eenige cijfers, die «aan den Manchester Guardian ontleend zijn. Gedarende de jaren 1861, '65 en '66 werden te Huil, West-Hartlepool en Grimsby gelost: 118,458 runderen, 360,929 schapen en 39,775 varkens, terwijl gedurende de drie jongstverloopen jaren die cijfers respectievelijk zijn ingekrompen tot 48,932: 191,937 en 15,987; zijnde eene vermindering tot een waarde van ruim 1,500,000 p. st. Volgens eene bere kening in the Daily News bedraagt de invoer van Europeesch vee tegenwoordig in Engeland slechts 5 a 6 pet., die van Iersch vee niet meer dan 8 a 9 pet. van de geheele consumptie. De verwoestingen, door 't mond- en klauwzeer nog voortdurend aangericht, worden door den schrijver in de News beschouwd als een hoofdzaak van de duurte van 't vleesch. Een dezer dagen voor een Londensehe rechtbank gevoerd proces bewijst opnieuw hoe lastige buren een waar kruis kunnen zijn. De koopman Cockburn die in de City zaken doet, had eindelijk buiten eene woning gevondenwaarin hij meende des avonds van de be slommeringen der zaken te kunnen uitrusten en zich, omgeven van de zijnen, in zijn tuin geheel aan de ge noegens van het buitenleven te kunnen overgeven. On gelukkig had hij tot buurman een muziekmeester, die de zonderlinge liefhebberij hadom een verzameling slangen er op na te houden die van tijd tot tijd over den zeven voet hoogen muur kropen en de buren een bezoek brachten. Weg was de huiselijke rust. Mevrouw Cockburnde kinderende dienstbodeuja de heer des huizes zelf, alles vluchtte in huis en de dienstboden weigerden hardnekkig de achterdeur te openenzoodat er groot ongerief in de huishouding ontstond. Geen kolen voor de keuken enz. Onder deze omstandigheden besloot de geplaagde koopman zijn buurman een proces aan te doen. Voor den rechter verdedigde zich de mu ziekmeester met de verklaringdat hij er slechts tamme slangen op na hield, onschuldige beestjes, die niemand kwaad deden. Hij meende even goed recht te hebben een slangen-liefhebber te zijn als zijne buren honden- of katten-liefhebbers. De rechter is met de zaak verlegen en heeft een voorloopig bevel uitgevaardigddat, zoolang de onschuld der nieuwcrwetsche huisdieren niet is geble ken deze achter slot en grendel bewaard moeten worden. Voor eenige dagen, verhaalt the Standard, ging de heer Needham b.aden in de rivier de Lea. Hij nam zijn gelief koosden jongen hond mee, wien hij de wacht toevertrouwde over zijn kleeren, zijn gouden uurwerk en een aanmerkelijke soragelds. De trouwe hond kweet zich uitmuntend van zijn taak; zóo uitmuntend zelfs dat hij, zijn baas in zijn naaktheid niet herkennende, dezen niet vergunde de kleeren aan te raken. Na te vergeefs alle pogingen in het werk gesteld te hebben om het dier te overtuigen, keerde de bader in het water terug en riep het tot zich. Dit lukte: na veel gefluit en geroep kwam de hond naar hem toe. Maar ziet! Twee mannen, die ongetwijfeld sinds lfing op hun loer lagen, sprongen voor den dag en maakten zich met de kleeren uit de voeten. De heer Needham riep hen na, maar zag spoedig in, dat het geen grappen makers waren. Daar stond bij dan, langen tijd rade loos totdat een boot voorbij voer die hij praaide, en van welks schipper hij een bioek en een kiel te leen kreeg, waarin hij zich naar huis kon begeven. De Manchester Gaardien bericht dat de directie van de spoorweglijn tusschen Manchester en Lincoln tegenwoordig hare steenkolen uit Belgie laat komen, 'tgeen haar voordeeliger uitkomt dan wanneer zij zich door de Engelsche mijnen laat voorzien. THERMOMETERSTAND. 30 Juli'sav. llu. 63 gr. 31 'smorg.7 u. 64 gr. 'smidd. 1 u. 68 gr. 'sav. 6 u. 65 gr. GEMEENTERAAD VAN GOES. In de gisteren gehouden zitting waarin 9 leden tegenwoordig waren werd mededeeling geda«an: 1° van den uitslag der herstemming voor de verkiezing van een lid voor den gemeenteraaden 2° dat aan Josi«as van de Velde, pachter v«an een perceel land in het gedempte gedeelte der vest, hetwelk door den afstand van grond aan en op den Koepoortsingel voor publieken weg is ingenomenontheffing van zijne pacht is verleend, overeenkomstig het contract van verpach- ting. Voorts zijn de volgende stukken ingekomen: berich ten v«an goedkeuring der raadsbesluiten tot uitgifte van grond, die allen voor kennisgeving werden aangenomen eene voorloopige aanvrage van den heer C. J. van Sluys, opzichter bij 's rijks waterstaat, om grond tot het bouwen van een huis, waaromtrent burgemeester en wethouders een uitgewerkt plan zullen inwachten; en de geloofsbrieven van mr. J. I. Delbaere, die tegelijk met die van den heer Busing, wanneer deze zijne be noeming aanneemt, zullen gesteld worden in handen eener commissie. Namens burgemeester en wethouders wordt de ver antwoording van de inkomsten en uitgaven dor ge meente over 1871 ter tafel gebrachtonder overlegging van dc door den ontvanger aangeboden rekening met ontweip-besluit tot vaststelling en op voorstel van den voorzitter goedgevonden om die rekening met be scheiden te stellen in handen van de financieele com missie tot onderzoek en rapport; de rekening zal inmiddels gedrukt eu een exemplaar daarv.au aan de leden uitgereikt worden. Wegens de vermeerdering van het aantal leden van den gemeenteraad is eene wijziging gebracht in den rooster van aftreding, zoodat in 1873 vier, in 1875 vier, en in 1877 vijf leden zullen aftreden. Een verzoek van de heeren K. en H. L. Enthoven' kooplieden te 's Gravenhageom afkoop van erfpacht en cijns, is zender hoofdelijke stemming toegestaan. Een voorstel tot aanstelling van een derden hulpon derwijzer aan de school der 3e klasse wordt na hevige discussion, waaraan de heeren Callenfels, Fransen van de Putte, Meijlink, den Boer en de voorzitter deel namen aangenomen met vijf tegen vier steramen. Voor stemden de heeren Fransen van de Putte, Renterghem, den Boer, Kakebeeke en de voorzitter; tegen stemden de heeren Nor-tier, Quist, Callenfels en Meijlink. ALGEMEEN OVERZICHT. „De leening minstens tienmalen gedekt, dertig mil- liarden aan de schatkist «aangeboden, Frankrijk cn Europa wedijverende om aan de inschrijving deel te ne men, ziedaar het resultaat der groote krediet-operatie v.an gisteren en eergisteren. Dertig milliarden zijn aan Frankrijk aangeboden, waarvan Parijs alleen een derde, de departementen ongeveer hetzelfde en het buitenland de rest inschreef. Gedarende die twee dagen zijn de grenzen verdwenen, de nationaliteiten ineengesmolten en de rijkdom der wereld heeft zich voor ons opgehoopt om in deze eene waarde geconverteerd te worden: eene schuldvordering op de eerlijkheid en de toekomst van Frankrijk." Aldus vangt le Temps van heden zijn binntnlandsch overzicht aan, en, hoewel het succes zeker voor een groot gedeelte aan speculatie moet worden toegeschreven, moet men toch erkennen dat de Fransche dagbladen allen grond hebben om zich over bet resultaat te verheugen. Voor Frankrijk en de regeering van Thiers is zonder eenigen twijfel dit ontzaglijke succes een bewijs van vertrouwen, dat ruimschoots opweegt tegen de partijtwisten en de vijan delijke houding der rechterzijde in de nationale verga dering. Doch dit vertrouwen van Frankrijk en het buitenland in de regeering van Thiers en in de toekomst v.:n het land omvat tevens eene waarschuwing aan alle partijen om zich dit vertrouwen waardig te maken. Dien plicht drukte reeds voor eenige dagen de officieuse Bien pu blic alle Fransehen op het hart, teneinde niet door ontijdige twisten de groote finantieele operatie, welke onder zoo schoone voorteekenen aanving, voor een groot deel te doen mislukken. Zeer terecht maakte het blad er o. a. de voorstanders der kamerontbinding opmerkzaam op, dat het oogenblik der ontruiming v«an het grond gebied door het welslagen der leening ontzaglijk veel genaderd is, waarna ingevolge het verdrag van Bor deaux het mandaat der kamer eindigt, zoodat zij niet noodig hebben een buitengewone propoganda daarvoor te maken. Dit zou toch alleen deze uitwerking kunnen hebben dat de opgewonden gemoederen de openbare rust in gevaar brachten, tengevolge waarvan de regeering weder bemoeilijkt zou worden om voor het laatste mil liard waarborgen te vinden, waarmede Duitschland zich tevreden kan stellen. Voor het overige blijkt uit de ophelderingen, welke Thiers Maandag aan de commissie van prorogatie gaf, dat wanneer hij al niet de hand tot die entbinding wil leenen, hij toch de vrije verkondiging van het beginsel niet aan banden wil leggen. Geen onweitigen aanval of manoeuvre zou hij dulden, maar tevens erkende hij het volle recht van alle afgevaardigden om de stelling te verdedigen, dat het mandaat der kamer ten einde was. Wat den regeeringsvorra betreft, verklaarde hij Maandag, evenals reeds zoovele malen vroeger, dat het verdrag v.an Bordeaux op deze wijze behoorde uit gelegd te wordendat hem een regeeringsvorra in han den gegeven was, namelijk de republiek, welke niet door hem was in het leven geroepenmaar die hij ongeschonden weder moest overgeven. Hij erkende dat hij langen tijd gehecht geweest was en in theorie nog het meest hechtte aan den constitutioneelen regeerings- vorm, zooals die in Engeland wordt toegepast. Maar in Frankrijk, waar drie familiëndrie dynastien elkan der den troon betwisttenachtte hij de conservatieve republiek alleen in staat om de goede orde en den openbaren vrede te waarborgen. Of de commissie van prorogatie zich met dit antwoord

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 2