MIDDELBURGSCHE COURANT. r i8i. Donderdag 1872. 1 Augustus. Dit blad verschijnt dagelijks met uitzondering van den Zondag, den 2én Paasch- en Pinksterdag en een der Kerstdagen. De prijs per 3/m. franco is f 3.50. Middelburg 31 Juli. De Staats-courant van heden bevat het koninklijk besluit van den 23®" Juli jl. tot nadere aanwijzing van de geneesmiddelen, bedoeld in het vierde lid van art. 9 der wet van 1 Juni 1865 (Staatsblad n° 60). Bij de gisteren te 'sGravenhage plaats gehad heb bendeverkiezingen van twee leden voor den gemeente raad heeft geen der candidaten de vereischte meerder heid van stemmen verkregen. De liberale candidaten A. P. Godon en mr. J. J. van Geuns verkregen respec tievelijk 471 en 429 stemmende conservatieve candi daten mr. C. van Bell en J. A. Keurenaar respectieve lijk ,469 en 405, stemmen. Op den heer G. H. A. N. Rietstap^«*d$n 267 stemmen uitgebracht. Te Meppel zij u-eérgis teren als leerling-apotheker met gunstig gevolg geëxamineerd: de heeren J. F. Selhorst, van Steenwij k; J. Keizer, van Leeuwarden H. H. F. van Haasbergen, van Zwolle, en C. Neetcr, van Utrecht. VERBETERING. De in ons bericht van gisteien genoemde secretaris der handboogschutter]} Eensgezindheid moet zijn: de heer H. A. v. Agten. BENOEMINGEN EN BESLUITEN. DIPLOMATIE. Overgeplaatst als minister-resident bij het Turksche hof jonkheer mr. M. J. L. J. H. A. Hel- dewier, tot hiertoe minister-resident bij het hof van Italië. Benoemd tot raad van legatie en als zoodanig tijde lijk werkzaam gesteld bij het gezantschap aan het hof van Italië mr. W. F. H. vou Weckherlin, secretaris van legatie bij het gezantschap te Brussel. Benoemd tot secretaris van legatiejonkheer mr. K. W. P. F. Gericke van Herwijncn, thans attaché bij het Nederlandsche corps diplomatique. Benoemd tot kanselier bij het gezantschap in Japan J. W. van den Broek. staats-COmmissien. Ingetrokken, op verzoek, de benoeming van: den hoogleeraar dr. A. ïlcynsius, tot secretaris der commissie, gedurende den tijd van éen jaar, ingaande 1 Augustus a., belast met het afnemen der natuurkundige examens, met behoud van zijne benoeming tot lid dier commissie; P. J. Haaxman, tot lid, en F. J. Swartwout, tot plaatsvervangend lid dier commissie. Benoemd tot secretaris der voormelde commissie het lid dr. J. P. van Braam Houckgeest, officier van ge zondheid 2C klasse te Amsterdam; tot ledeuW. M. Loge man, leeraar aan de hoogere burgerschool te Haarlem, en W. Stoeder, apotheker te Arasterdam; tot plaats vervangende leden; dr. J. II. van den Broek, 1® officier van gezondheid 1® klasse te :s Gravenhagcen N. van der Salüi, apotheker te Utrecht. Ingetrokken op verzoek, de benoeming vanA. II. is- raëls tot lid en secretaris der commissiegedurende den tijd van éen jaar, ingaande 1 Augustus a., belast met het afnemen der geneeskundige examensD. Pas, tot lid, dr. J. Zeeman en A. Stellingwerf!', tot plaats vervangende leden dier commissie. Benoemd tot lid en secretaris van voormelde com missi e dr. M. It. Timmerman, officier van gezondheid 1® klasse te Amsterdam; tot lid G. J. Jacobson Bzn., oud-apotheker te Schiedam; tot plaatsvervangende ledendr. J. Vroesom de Haante Rotterdamen dr. E. A. van der Burg, leeraar aan 'srijks hoogere burgei school te Leeuwarden. notarissen. Benoemd tot notaris binnen het arron dissement Brielle, ter standplaats de gemeente Ooltgens- plaat, mr. A. J. C. van Weel, advocaat en candidaat- notaris aldaaren tot notaris binnen het arrondissement Nijmegen, ter standplaats Maasbommel, gemeente Appeltern, C. M. J. Weyn, eandidaat-notaris, thans burgemeester der gemeente Dreumel. LEGER. Benoemd tot len luitenant bij het korps ingenieurs, mineurs en sappeurs, naar ouderdom van rang, de 2® luitenants J. W. N. Cramer en G. J. Col- lard, beiden van het korps, laatstgenoemde op nonac tiviteit. Benoemd tot 2®" luitenant bij het wapen der infanterie bij het 3® regiment, de cadet A. Lettink; bij het 4® regiment, de cadetten A. E. Roest van Limburg en J. J. P. Bnhlman; bij het 5® regiment, de cadet H. A. J. A. Timmerman; bij het 6® regiment, de cadet L. W. van Hoek; bij het 7® regiment, de cadet J. H. A. de Balbian van Doornbij het 8® regiment, de cadet G. A. Buhlmanallen herkomstig van de konink lijke militaire academie. Benoemd tot 2tn luitenant bij het wapen der cavalerie bij het 1® regiment huzaien, de cadetten jonkheer C. J. S trick van Linschoten N. J. Erzey, B.E. Onder water^ji E. van Beusekom; bij het 2e regiment huzaren, *de"€aaet F. N. Thiange; bii het 3® regiment huzaren, de cadetteen. F. D. Braams, L. G. baron van Boetzelaer en C. II. van der Mersch; bij liet 4® regiment huzaren, de cadet W. Ph. Boogaert, allen herkomstig van de koninklijke militaire academie. Benoemd tot 2®° luitenant bij het wapen der artillerie: bij het regiment veld-artillerie, de cadetten T. C. de Bordes en 1L van Ilogendorp; bij het 1® regiment ves ting-artillerie, de cadet W. A. P. F. L. Roversbij het 2e regiment vesting-artillerie de cadetten L. C. Dijxhoorn, J. C. de Man en M. J. Perk; hij het 3e regiment ves ting-artillerie, de cadetten W. A. Sodenkamp en B. E. van Tubergen, allen herkomstig van de konink lijke militaire academie. Benoemd tot 2®" luitenant bij het korps ingenieurs, mineurs en sappeurs: de cadetten C. J. Snijders, P. de Bruin, K. F. B. van Nbubuys en W. A. H. Weyler, allen herkomstig van de koninklijke militaire academie. ONDERWIJS. In de gisteren gehouden zitting van den gemeente raad van Dordrecht is benoemd tot leerares in de Hoogduitsche taal- en letterkunde aan de middelbare school voor meisjes aldaarmejufvrouw L. A. J. W. Müller, onderwijzeres te Rotterdam. MARINE EN LEGER. De luitenant ter zee 2® klasse L. Voute, de officier van administratie 2® klasse H. K. J. van den Bussche, en die der 3® klasse J. Gallas, allen behoord hebbende tot het eskader in Oost Indië, en van daar den 24®n dezer in Nederland teruggekeerd, worden met dien datum op nonactivitcit gesteld. De luitenant ter zee 2® klasse D. C. Visser, en de officier van administratie 3® klasse J. L. Kroeze, respec tievelijk dienende aan boord van Zr. Ms. raderstoomschip Valk, en monitor Krokodil, worden met den 10®" Augus tus a. op nonactiviteit gesteld, eu met den 11®" daar aanvolgende vervangen door den luitenant ter zee 2® klasse H. F. Kouwenbergh en den officier van admi nistratie 3® klasse M. C. Hazenberg. Voorts wordt, met laatstgemelden datum, de officier van administratie 3e klasse W. D. J. Bezemer geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord. De minister van marine brengt in de Staats-cou rant van heden ter kennis van belanghebbenden, dat ten gevolge van het heersehen der cholera te St. Peters, burg en in Pruisende toepassing van quarantaine maatregelen is bevolen len aanzien van alle binnenval lende schepen, die na den 20tn Juli jl. eene der noordelijke havens van Rusland, of wel de Pruisische havens Koningsbergen of Memel verlaten hebben. Men verneemt vrij zekerdat tengevolge van het achterwege blijven tot dusverre van de organisatie voor den geneeskundigen dienst der landmacht, opnieuw eenige officieren van gezondheid 2® klasse van de land macht uit den militairen dienst zullen treden, en deels in Japanschen dicDSt, deels in het burgerlijke zullen overgaan. (jHandelsblad.) NECROLOGIE. Zondag overleed te Leiden de hoogleeraar in de sterrekunde F. A. Kaiser. Hij was den 10®u Juni 1808 geboren en werd in 1826 tot observator en lector aan de Leidsche hoogeschool benoemd. Sedert 1847 was hij aan die inrichting als hoogleeraar in de sterrekunde werkzaam, en aan zijn initiatief heeft Leiden voorname lijk de oprichting van zijn sterrewacht te danken. KOLONIËN. Behalve de reeds gemelde heeft de gouverneur-gene raal van Nederlandsch-Indië nog de volgende beschik kingen genomen. Javasche courant van den 18®" Juni. civiel departement. Benoemd: tot resident van Madura G. M. W. van der Kaa, laatstelijk resident van Kedirionlangs van verlof uit Europa teruggekeerd; tot 3®" substituut-griffier bij den raad van justitie te Batavia, de ambtenaar voor den burgerlijken dienst in Nederlandsch-Indië mr. J. H. Tersteeg; tot substituut griffier bij den raad van justitie te Soerabaija, de ambtenaar voor de rechterlijke macht in Nederlandsch- Indië mr. J. W. H. de Moulintot griffier bij den land raad te Demak, de ambtenaar voor de rechterlijke macht in Nederiandsch-Indië jonkheer mr. J. W. A. von Schmidt auf Altenstadttot griffier bij den landraad te Modjokerto, de ambtenaar voor de rechterlijke macht in Nederlandsch-Indië nr. D. Mounier; tot 3C" commies op het residentiekantoor te Riouw, de ambte naar op wachtgeld C. L. Sablon; tot éiève-tolk tevens translateur voor de Soendasche taalraden Karta Winata. Geplaatst: bij de landelijke inkomsten en cultures, in Cheribon, de benoemde ambtenaar ter beschikking K. W. Mac Donald; in Tagal, de benoemde ambtenaar ter beschikking M. C. H. C. Coencn; in Pekalongan, de herbenoemde controleur 2® klasse F. S. H. L. baron d'Aulnis de Bourouill; in Japara, de benoemde controleur 2® klasse F. C. A. Wijnaendtsin Soerabaija, de herbenoemde controleur 2® klasse W. Donkersloot en de benoemde ambtenaar ter beschikking D. H. Fraen- kel; in Madioen, de benoemde ambtenaar ter beschik king B. Schotten Gzn.; in Kediri, de benoemde amb tenaar ter beschikking K. A. Schneider. Overgeplaatst: van Rembang naar de Preanger- regentschappen, de benoemde controleur le klasse H. L. C. te Mechelen; van Tagal naar Pasoeroean, de controleur 1® klasse E. von Faber; van Samarang naar Bagelen, de benoemde controleur 2® klasse jonkheer J. A. O. van den Bosch; van Soerabaija naar Madioen, de benoemde controleur 2® klasse W. A. van Weelde ren; van Soerabaija naar Madura, de ambtenaar ter beschikking H. F. Adriaans; van Pasoeroean naar Tagal, de controleur 2® klasse H. G. J. G. Vriesman; van Bagelen naar Pasoeroean, de controleur 2e klasse J. A. Ament; van Madioen naar Bagelen, dc benoemde controleur 1® klasse mr. J. H. van Lennep; van Kediri naar Probolingo, de benoemde controleur 2® klasse J. de Crane. departement van oorlog. Verleend: een twee jarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den 2®" luitenant der inlanterie E. J. Beekhuis. Bevorderd: bij de militaire administratie, tot 1®" luitenant-kwartiermeester, de 2® luitenant-kwartiermees ter F. J. H. van Hu tam; bij den militairen geneeskundigen dienst, tot officier van gezondheid 1® klasse, de officier van gezondheid 2® klasse J. II. van Woelderen. Geplaatst: infanterie, bij het 14® bataljon, de kapi tein C. C. Pragerbij het 16e bata\jon, de eerste luite nant F. A. Hekmeijer, beiden onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd. Overgeplaatst: gewestelijke en plaatselijke staf, als plaatselijke commandant te Samarang, de luitenant kolonel W. G. A. L. van Bennekom, van bet 7® bataljon infanterie; infanterie, bij het 1® bataljon, als adjudant de 1® luitenant G. D. Ebell, adjudant vau het 7e ba taljon bij het 3® bataljonde 1® luitenant A. E. Albrecht, van het garnizoens-bataljon van Palembang; bij het 4® bataljon, de kapitein M. A. E. Phaff van het 2® ba-

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 1