jarig verlof naar Nederland, aan den kapitein der infan terie A. Hamakers. Bevorderd: tot kapitein bij bet wapen der genie, de 1® luitenant C. A. Rombouts. Benoemd: tot commies bij de artillerie-constructie winkel te Soerabaija, de gepasporteerde adjudant- onderoilicier der artillerie J. R. Jans tot expediteur bij de IVe afdeelmg van bet departement van oorlog in Nederlandsch-IndiëJ. P. Scbreuders. Belast: met de waarneming der betrekking van expediteur bij de ïe en IIe afdeeïing van bet departe ment van oorlog in Nederlandsch-Indië, de adjudant- onderollicier-schrijver der infanterie F. A. A. Degen. Hersteld in activiteit: geuie, de 1® luitenant op nonactiviteit H. Broese van Groenou, zijnde hij in verband daarmede geplaatst bij het korps mineurs en sapeurs. (Javasche courant van den 30en Mei.) civiel departement. Verleend: een tweejarig v erlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den ltn klerk, tevens griffier bij den landraad te Manondjaija, J. F. Levyssohn. Ontslagen: eervol, uit 'slands dienst, wegens ziekte, de gewezen deurwaarder bij den landraad der stad en voorsteden van Batavia J. A. Scheurkogel; wegens intiekking zijner betrekking, eervol, uit die betrekking, de pakhuismeester te Banda R. N. Rijk. schroeft'. Hersteld: in activiteit, de gewezen Luthersche predikant bij de vereenigde Evangelische gemeente te Batavia J. W. H. Adèr. Machtiging verleend: tot uitreiking aan den op verzoek eervol uit Zr. M5. zeedienst ontslagen officier van gezondheid 2e klasse E. M. van Lier, van eene acte van toelating tot de uitoefening der genees- en heelkundige praktijk te Soerabaija. departement van oorlog. V erleend: een twee jarig verlof naar Nederlandwegens ziekteaan den majoor der infanterie P. A. A. Collard, en aan den militairen apotheker 2e klasse E. Polak. Bevorderd: bij het wapen der infanterie, rot kapi tein de le luitenants M. L. L. Schel en H. K. A. Beek huis; tot lcn luitenant, de 2e luitenants G. Gortmans, C. J. Meijer, J. P. J. Sehulmaijer, W. F. A. van der NoordaG. 0. C. SimmermacherW. A. Schneider. H. T. J. Klatt en A. de Vletter. (Javasche courant van den 4cn Juni.) ciliel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederlandwegens ziekteaan den 3® com mies bij de algemeene rekenkamer J. G. E. G. de Dieu Stierling. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit 's lands dienst^ de opzichter 3C klasse bij den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken G. A. Boers. Benoemd: bij den ontvanger der in- en uitvoer rechten te Batavia, tot hoofdcommies de boekhouder bij dien ontvanger C. Willemstot boekhouder, de commies tevens boekhouder bij den ontvanger te Samarang E. O'Brien; bij de in- en uitvoerrechten, tot controleur te Samarang, de controleur te Probolingo J. H. Mentz; tot controleur te Probolingo, de com mies-controleur te Soerabaija G. S. L. Loth; tot commies-controleur te Soerabaija, de commies-controleur te Samarang J. M. Gerlach; tot ontvanger te Benkoelen, de commies-ont vanger te Palembang A. van Hemert; tot commies ontvanger te PalembaDgde commies-ontvanger te Pekalongan N. J. Verwijk; tot commies-visitateur bij de controle en recherche te Batavia, de ambtenaar op wachtgeld G. F. Neuendorff; tot commies-controleur te Samarang, de commies-ontvanger te Baros H. C. Tessen- sohn; tot commies-ontvanger te Aloeara-Kcmpehde commies-ontvanger te Sumanap E. J. Townsend; tot commies-ontvanger te Baros, de ondercommies le klasse bij de controle en recherche te Soerabaija L. G. Beijerinck; tot commies-ontvanger te Pekalongande commies-ontvanger te Tagal H. A. Branstot onder commies le klasse bij de conti ole en recherche te Soe- rabaije, de recherche-beambte voor den dien3t te Soen- sang J. Lavalette en de ondercommies 2e klasse te Pamanoekan J. H. G. A. du Pré; tot commies-ontvan ger te Tagel, de commies-ontvanger te Indramaijoe A. K. J. Kaffer; tot commies-ontvanger te Sumanap, de commies-ontvanger te Bantam H. A. von Kotzau; tot ambulant ondercommies 1® klasse bij de controle en recherche te Batavia, de ondercommies 2C klasse te Soerabaija L. Pison. Overgeplaatst: bij het boschwezenvan Samarang naar Japarade opziener lc klasse A. W. A. Zeydelvan Japara naar Samarang, de opziener 3e klasse W. P. le Congé. Overgeplaatst: bij de burgerlijke openbare wer ken, van de hoofdplaats Soerabaija naar Sidhoardjo, de opzichter 2e klasse G. de Waai; Gedetacheerd: tijdelijk bij het departement der marine, de aiispiraut-iugcaieurM. Couveé D.Jzn. Benoemd: bij de telegiaphiede telegrafist 3eklasse A. Stuur, onlangs van verlof uit Nederland terugge keerd: tot leerling-telegrafist J. F. Lastdrager, klerk hij het departement van binnenlandsch bestenr, en R. Stekkinger. (Javasche courant van den 28®" Mei.) departement van oorlog. Overgeplaatst: in fanterie bij het le bataljondo 1* luitenant A. P. A. A. F. baron de Boimam de Rijckholt, eu de 2® luitenant S. Boom, respectievelijk van het 3e en 8e bataljon; bij het 2e bataljonde kapitein J. K. J. Chambry, van het garnizoens-bataljon van Celebes en onderiioorigheden bij het 4e bataljon, de kapitein W. F. van Vugt: bij het 10e bataljon, de kapitein W. J. J. Docters van Leeuwen, beiden van het 2e bataljon; bij het 12e batal jon, de lc luitenant J. H. A. IJssel de Schepper, van het U® bataljon; bij het 17e bataljon, de le luitenant W. H. Neys, van het 7® bataljon; bij het garnizoens bataljon der Westerafdeeling van Borneo, de kapitein F. A. J. Perié, van het. 9® bataljon. (Javasche courant van den 4®° Juni.) departement van oorlog. Overgeplaatst: genees- dige dienst bij het groot militair hospitaal te Welte vreden de officier van gezondheid 2® klasse A. T. Prijn, van den geneeskundigen dienst ter Sumatra's westkust en onderhoorighedenbij den geneeskundigen dienst tev Sumatia's westkust en onderhoorigheden, de officier van gezondheid 2® klasse J. D. L. Harders, van den geneeskundigen dienst der Lampongsche districten; bij den geneeskundigen dienst der Lampongsche districten, de officier van gezondheid 2® klasse T. II. Eisinger, van het groot militair hospitaal te Weltevreden; infan terie, bij het 12® bataljon, de kapitein W. A. J. J. Kraal, van het 16® bataljon; bij het 17® bataljon, de 2® luitenant J. W. H. Werleraarm, van het garnizoens bataljon van Sumatra's westkust en onderhoorigheden; bij het garnizoens-bataljon van Sumatra's westkust en onderhoorigheden, de 2® luitenant J. J. de Graaff, van het 17' bataljon; bij het garnizoens-bataljon van Palem bang de sedert tot kapitein bevorderde le luitenant II. K. A. Beekhuis, van het 7® bataljon; geuie, als adjudant bij den chef van het wapen, de 1° luitenant J. J. Hellendoornvan het korps mineurs en sappeurs. Hersteld: in activiteit, cavalerie, de ritmeester op nonactiviteit jonkheer J. C. F. van der Willige von Schmidt aut Altenstadt. Wordt vervolgd.) GEMENGDE BERICHTEN. Het programma der a. Vrijdag avond te half acht uur op het Molenwater alhier door het muziekkorps der schutterij te geven uitvoering, is samengesteld ais volgt: n° 1 marsch; n° 2 wals (Strauss); n°3 ouverture Norma (Bellini); n" 4 Quadrille (Luers)n° 5 die Kapeiie (Kreut/.er)n° 6 fant. uit Lucie de Lammermoor (Doni zetti); n° 7 Lied (Gumbert); n° 8 Marsch. Heden voormiddag is het lijk van een knaapje van ongeveer 7 jaren uit de Kaai te Vlissingen opge- vischt. Sedert gisteren avond werd het kind vermist en daar men aau de helling b(j de sluis een petje drij vende gevonden had, besloot men daar te dreggen, met het gevolg dat het lijkje weldra opgehaald werd. Een der stoomkranen aan het dok te Vlissingen, die men gebruikt om bazaltsteen te lossen, is giïteren, vermoedelijk door overlading voorover gekomen en op de stoomboot gevallen. Gelukkig viel zij juist ter plaatse waar de lading nog bijna geheel in het ruim lag, waar door de zware schok gebroken werd en de stoomboot betrekkelijk slechts weinig schade kreeg; zij ware an ders stellig door het vaartuig heen gevallen en dit laatste zonder eenigen twijfel gezonken. Volgens telegram uit Port Saïd had het stoomschip Prins van Oranje den 14tn dezer nieuwe schroefbladen aangezet, en werd de geloste lading licrscheept. Het schip zou spoedig de reis voortzetten. Dezer dagen is het derde eeuwfeest van den dood der Gorkumschc martelaren herdacht door het houden van bedevaarten naar hun graf te Brielle. Naar men verneemt hebben meer dan 2700 pelgrims zich der waarts begeven. De groothertog van Luxemburg heeft tot ridder der orde van de Eikenkroon benoemd den heer G. G. van Gouvvenberg, ambtenaar ter algemeene rekenkamer. De vorige week is te Haastrecht, in den polder Roozendaal, halfwege Haastrecht en Oudewater, de hof stede afgebrand, bewoond door Raaphorst. De aanlei- dende oorzaak tot dezen brand was niet allcdaagsch. Genoemde boer, een voer hooi op zijn wagen geladen hebbende om dat naar huis te brengensloeg achter den wagen met zijn vuurslag vuur, waardoor vonken in het hooi sprongen, en dit aan het smeulen ging, zonder dat de boer zelf het bemerkte. Onder het rijden nam het branden toe; herhaaldelijk werd hem door onder scheidene personen die op het land bezig waren toege roepen, dat er onraad aan zijn wagen was, maar hij, meenende dat het enkel stofwolken waren die hij achter aan den wagen zag, reed door en wel tegen zijne hooi schuur aan. Al heel spoedig vloog ook deze in vlam en daarop de geheel e hofstede, met het ongelukkig gevolg, dat alles ufibrandde en, niettegenstaande de hulp der Haastrechtsche spuit, niets gered werd. Naar men verneemt, zijn zoowel woning als inboedel tegen brandschade verzekerd. Uit clc jongste volkstelling blijkt, dat te Parijs 5800 drankwinkels zijn die 15000 bedienden hebben. Het gemiddeld bedrag der zaken beloopt jaarlijks tot de som van 150 millioen jancs. Verleden Woensdagavond te elf uur is te Parijs weer een Orsini-bom ontploft, bijna op dezelfde plek, waar er verleden week een geworpen is, dicht bij de Notie-Dame. Verschillende personen zijn gearresteerd, maar met zekerheid kent men de daders nog niet. In den nacht van Maandag op Dinsdag der vorige week heeft zekere Orodeau, in 'tdorp Ghez Quillet, bij Angonlèmczijn vrouw, zijne schoonmoeder en zijn schoonzoon vermoord, en daarna zicli-zelf, door middel van een pistoolschot in de borst, gedood. Uit een officieel overzicht, 't welk de Petersburg- sche dagbladen omtrent den stand en den loop der cholera in het Russische rijk mededeelen, blijkt, dat in liet begin dezer maand op 37 verschillende punten van dat rijk die ziekte in meer of mindere mate heerschte. Het ergst woedde zij le Kiew, waar zich van den 26®" Mei tot den 9en Juni (ouden stijl) 2105 nieuwe ziektegevallen hadden opgedaan en ruim 1000 personen aan de ziekte bezweken waren. In de stad Jekateri- noslaw waren van 13 Mei tot 7 Juni voorgekomen 301 nieuwe gevallen en 109 sterfgevallen; in het district Kamenetz (Podolie) van 1629 Mei 329 nieuwe geval len, 49 sterfgevallen; te Cherson 26 Mei9 Juni 301 nieuwe gevallen, 85 sterfgevallen; te Odessa 111 Juni 173 nieuwe gevallen, 60 sterfgevallen enz. Sedert den bovengenoemden datum is de ziekte, zooals reeds gemeld is, nog op andere plaatsen, o. a. te Moskou, uitgebroken. Jl. Vrijdag werd ook Bolton en omstreken door een donderstorm, vergezeld van zware stortregens, be zocht, waardoor op verscheidene plaatsen groote schade werd aangericht aan bruggen, spoorwegen enz. In Lin colnshire woedde tegelijkertijd een hevig onweder waardoor op meer dan éen plaats huizen in brand ge raakten en zelfs een man en 3 paarden gedood werden- BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging van den 14en dezer: J. n. Eering, wedr. van J. Volkers, 47 j. met A. Th. de Barge, jd. 47 j. J. AL Gies, jm. 34 j. met M. L'ooae jd. 30 j. L. A. van Woerkens, jm. 22 j._ met J. Ai. A. van Miert, jd. 21 j. (Van 613 Juli.) Vlissingen. Gehuwd: J. Ja-perse, jm. 26 j. met P. Stroo, jd. 30 j. P. Dijke, jm. 23 j. met C. van Ta- tenhovenjd. 27 j. J. Krampjm. 28 j. met M. J. Lan- genberger, jd. 21 j. Bevallen: C. AL Gallier, gcb. Prignot, d. M. Sebus, geb. van der Star, d. J. Guillaume, geb. de Lange, d. J. J. van Zwijndrecht, gcb. Dommisse, d. L. Stroo, geb. de Rijckc, z. H. Wanuóe, geb. Lang, d. E. Flo- russe, geb. de Back, z. T. C. Fret, geb. Wattez, z. Overleden: L. AleijU, d. 9 w. E. M. F. Korff, d. 4in. AI. Stroo, d. 34 j. Goes. Gehuwd: A. de Wolff, jm.40j. met E. J. van Fraassenjd. 45 j. Bevallen: C. van Zweden, geb. Steencpoorte, z.- M. de Jonge, geb. Verheule, z. H. J. Dodmond, geb. le Roy, d. E. de Jonge, gcb. Brouwer, d. M. Roijn- hout, geb. Lief broer, d. C. T. Busing, geb. Kruïjt, z. Overleden: L. Eversdijk, z. 4 m. J. Al. Potvliet vrouw van A. de G'oninck48 j. Zierikzee. Bevallen: J. W. van Dishoeck, geb. Wiitenburg, d. J. Padmos, geb. de Vrede, z. D. van Krieken, geb. van Leeuwen, z. G. van Westen, geb. van der Jagt, d. P. Alissel, geb. Knoots, z. M. van der Have, geb. de Vos, d. Overleden: S. Buijk, d. 11 m. d. AI. K. de Feiter, d. 3 j. VERKCOPINGEN EN AANBESTEDINGEN. Burgemeester cn wethouders van Zierikzee hebben giste ren in het openbaar aanbesteed het vernieuwen van een vleugelmuur der eerste houten binnenbrug en een gedeelte kaaimuur, aansluitende tegen dien muur. Daar van is aannemer geworden de laagste inschrijver G. Alemanmetselaar te Zierikzee, voor de som van f 5885. THERMOMETERSTAND. 15 Juli 'sav. 11 u. 58 gr. 16 'smorg.7 u. 61gr.'smidd. 1 u. 61 gr. 'sav. 6 u.65gr.

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 2