oevers der waterschappenbelast met het beheer van de waterkeering der calamiteuze polders en waterschappen met r.ader voorstel omtrent de grensregeling van den polder Oost-Beveland. 22° Voorstel tot verkoop van grond onder Hontenisse. 23° Voorstel tot afstand van grond bij den weg tus- schen Zierikzee en Zijpe. 24° Ontwerp-reglement op het veeartsenijkundig toezicht en de politie in Zeeland. 25° Mededeeliog dat gedeputeerde staten zijn geraad pleegd door hunne ambtgenoolen van Groningen omtrent een voorstel om zich tot de regeering te wenden, ter bekoming van wijziging in de tijdstippendoor de wet bepaald tot het houden der zittingen-van de staten. 26° Mededeeling betrekkelijk de gevoerde briefwisse ling aangaande den weg tusschen de voormalige 4e en 5e districten. Uit deze door den griffier voorgelezen mededeeling blijkt, dat ten vervolge op de mededeeling van gedepu teerde staten in de zitting der staten van 11 November 1871 gedaan thans kan gemeld worden, dat gedeputeerde staten zooveel mogelijk aan den minister van binnen- landsche zaken de gevraagde inlichtingen hebben gezon den omtrent de eventueel te maken wegsverbetering en de som die daarvoor op de staatsbegrooting zou moe ten uitgetrokken worden. Tot dusver is daarop geen antwoord ontvangen. Deze mededeeling wordt voor de leden op de griffie ter inzage gelegd. 27° Mededeeling van een heden ingekomen verzoek van het bestuur van den Nieuw Neuzen-polder om cala- miteus te worden verklaard, waaromtrent onmiddellijk het vereischte onderzoek zal ingesteld worden. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen. Verder worden naar de afdeelingen verzonden: De verantwoording van gedeputeerde staten wegens de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1870. De begrooting der kosten 'van het provinciaal bestuur, voor zooveel het rijksbestuur is, voor 1873. De begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1873, met een voorstel van gedeputeerde staten, betreffende de te heffen opcenten op de grond- en personeele belastingen, ten behoeve der provincie. Adressen van a inwoners van Wolfaartsdijk en van :s Heer Arends- kerke, tegen den aanleg van een steiger aan het Katsche veer h J. Fransen van de Putte, rentmeester van Kortgene en annexe goederen, houdende bezwaren tegen het regle ment voor het waterschap van den Stadspolder, voor zooveel betreft de opname van den Willem Adriaanpol- der in dat waterschap -c van de raden der gemeenten Zierikzee, Kerkwerve, Noordgouwe, Oosterland, Ouwerkerk, Bruinisse, Nieu- werkerk en Zonnemaire, alsmede van de kamer van koop handel en fabrieken te Zierikzee, met bezwaren tegen het voorstel van gedeputeerde staten, tot wederinvoe ring der tolheffing op den grooten weg 2« klasse van Zie rikzee naar Zijpe; cl van den raad der gemeente Tholen, betrekkelijk de overbrugging van de rivier de Eendracht tusschen het eiland Tholen en de provincie Noord-Brabant e van den raad der gemeente Hoofdplaat, houdende nader verzoek om die gemeente op te nemen onder de aanlegplaatsen van den stoombootdienst op de Weater- Schelde f van O. Baas, om tegemoetkoming in den toestand waarin hij zich bevindt, door een jaarlijksche toelage of tegemoetkoming. Het verslag betrekkelijk het krankzinnigengesticht te Delft over 1871 wordt voor de leden op de griffie ter inzage gelegd. Nog wordt voor kennisgeving aangenomen de mede deeling dat ter griffie zijn nedergelegd: a de presentielijst der vergaderingen van gedepu teerde staten; b eene opgaaf der sedert de vorige vergadering plaats gehad hebbende onderhandsche aanbestedingen. c een staat van al de provinciale ambtenaren en be dienden. Bij de splitsing der vergadering in afdeelingen worden aangewezen als te behooren tot de eerste afdeeling: de heeren Winkelman, Bybau, Vis, J. P. KakebeekeJ. M. KakebeekeF. van Deinse, Snijdert, de Smid, RisseeuwenMoolenburgh; en als leden van gedeputeerde staten de heeren van der Bilt en H. J. van Deinse tweedeafdeeling: de heeren Mazure, van Waes- berghe, van der Vliet, Sprenger, Vader, Wagtho, Sip- kes, de Jonge, Brevet en Hoogenboom; alsmede de heeren van Citters en Fokker als leden van gedeputeerde staten derde afdeeling: de heeren Hcmbach, van dei- Have, Cau, Dierick, Hammacher, HennequinPiers- sens, Fransen van de Putte, Pompe van Meerdervoort en de Casembroot, bénevens de heer Snouck Hurgronje als lid van gedeputeerde staten. Uithoofde van de vele aan de orde zijnde werkzaam heden wordt de volgende openbare zitting bepaald op a. Zaterdag, des voormiddags te 10 uren, waarna de te benoemen voorzitters der afdeelingen door den voorzit ter worden uitgenoodigd om zooveel mogelijk de alge- meene verslagen a. Vrijdag middag vóór 1 uur ter ken nisneming van gedeputeerde staten te willen inzenden-. De zitting wordt gesloten.

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 6