wolk bedrag grootendeels gegund i3 voor 100 101 pet. „Tot ondersteuning der noodlijdende Christenen in Perzië werd van hier reeds f 10,000 naar Teheran over gemaakt. Van de commissie te Soerabaija is op reke ning nog /6000 ontvangen. „De directeur van openbare werken is aangeschreven om binnen twee maanden voorstellen te doen tot uit voering van het plan van den ingenieur Mispelblom Beijer, betreften de de te verbeteren waterkeering te Samarang. In den namiddag van 2 Mei heeft daar ter stede opnieuw eene zware overstrooming plaats gehad. „Do telegraaflijn over het vasteland van Australië, welke Port Darwin met Adelaide verbinden moet, is nog niet voltooidmaar toch zoover gevorderddat de Javasche courant de namen van 255 plaatsen heeft kunnen noemen, waar telegraafkantoren gevestigd zijn, welke met de nieuwe lijn in verbinding zullen staan. „Te Soerabaija is voor Engelsche rekening eene stoomboot in de vaart gebracht, welke Makassar via Soerabaija en Samarang met Singapore verbinden zal." Het Bataviaasck handelsblad meldt in zijn mail overzicht onder anderen: „Plet zoo dikwerf besproken plan om Batavia van een goede haven te voorzien, schijnt een stap verder gekomen te zijn. De regeering heeft thans beslist, dat er een haven zal zijn, en, indien het gerucht waarheid spreekt, is het de wil van den gouverneur-generaal, dat zij binnen drie jaren gereed zal zijn. Als men wil kan men. Dit blijkt ook weêr uit de zaak van den heer Bosch te Amsterdam, die ten vorigeu jare aan de Indische regeering toestemming vroeg, om in de buurt van Batavia een dok te mogen aanleggen, geheel op eigen kosten en op voorwaarden, door het gouverne ment te bepalen. Niettegenstaande de aanvraag zoo eenvoudig was, heeft de vorige landvoogd ook dit stuk laten rusten, dat onverwijld door den heer Loudon is atgedaan. Hopen wij dat er spoedig een aanvang met het dok worde gemaakt." De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen: (Javasche courant van den 30-'" April.) civi£l departement ontslagenop verzoekeervol, uit zijne betrekkingwegens ziektede cipier van 's lands gevangenis voor Europeanen enz. te Samarang J. Keer- semaker. Benoemd: tot resident van Probolinggo, de inspec teur van financiën P. Severijntot commissaris van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewa- penden dienst in de Nederlanden B. Schageu van Soelen, secretaris van de algemeene rekenkamer: tot adsistent- resident van Kraksaan Probolingo)de controleur der le klasse bij de landelijke inkomsten en cultures F. G. van Delden tot adsistent-resident van Blitar (Kediri), de secretaris der residentie Madura, F. TV. Voswink 1 Dorselentot hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school te Neira (Banda), de hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school te Toeban (Rembang) D. M. Kruse- mantot hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school te Toeban, L. E. Boijer, onlangs van verlof uit Ne derland teruggekeerd: tot controleur 3« klasse bij het hinnenlandsch bestuur in het gouvernement Celebes en onderhoorighedende ambtenaar ter beschikking D. TV. Horst; tot ambtenaar ter beschikking bij het hinnen landsch bestuur in het gouvernement Celebes en onder hoorigheden. de ambtenaar voor den burgerlijken dienst in Nederlandsch-Indië E. A. O. F. TV. C. Gasinjetbij de landelijke inkomsten en cultures, tot controleur 1« klasse, de controleurs 2e klasse TV. Voute en II. J. van Swieten; tot controleur 2C klasse TV. Donkersloot en F. J. IP. L. baron d'Aulus de Bourouill, beiden on langs van verlof uit Nederland teruggekeerd. Werkzaam gesteld: bij het departement van jus titie, de ambtenaar voor den burgerlijken dienst in Nederlandsch Indië mr. M. H. C. van Oo3terzee. Machtiging verleend: tot de uitreiking aan den op verzoek eervol ontslagen officier van gezondheid 3° klasse bij de koninklijke Nederlandsehe marine A. G. Vorderman, van eene akte van toelating tot uitoefening van de genees-en heelkundige praktijk op dePamauoe- kan- en Tjiassemlandentot de uitreiking aan den op verzoek eervol uit Zr. M>. militairen dienst ontslagen officier van gezondheid 2' klasse van het Nederlandsch- Indisch leger H. A. Prins TVielandt, van eene akte van toelating tot uitoefening der genees-heel en verloskun dige praktijk is de residentie Probolingo. departement van oorlog: Verleend: een twee jarig verlof naar Nederlandaan de kapiteins der infan terie E. P. van der Swaagh en E. Heek. (Javasche courant van den 3t0 Mei.) civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europawegens ziekteaan den referenda ris bij het departement van binnenlandsch bestuur E. Boscheen tweejarig verlof naar Nederlandwegens ziekte, aan den adsistent-resident van Bondowosso (Bezoeki) jonkheer D. F. vanAlphen, aan den lcn com mies ter algemeene secretarie R. de Lannoy en aan den telegrafist 3e klasse B. H. Bommezijn. O n s 1 a g e u op verzoekeervoluit 's lands dienst de controleur le klasse bij de landelijke inkomsten en cultures J. W. A. van Soest: op verzoek, eervol, uit 'slands dienst, met behoud van recht op pensioen, de ontvanger der in- en uitvoerrechten te Batavia C. Kuhr. Benoemd: tot officier van justitie bij den raad van justitie te Atnboina, de griffier bij den omgaanden rechter in de 5° afdeeling mr. H. Dentz; tot adsistent- resident van Bondowosso, de adsistent-resident van Panaroekau A. H. G. Blokzeyltot adsistent resident van Panaroekau, de controleur lc klasse bij de landelijke inkomsten en cultures jonkheer C. de Gijse- laar; tot substituut-officier van justitie bij den raad van justitie te Soerabaija, de lc subsistuut-griffier bij het hooggerechtshof van Nederlandsch Indië mr. R. TV. Graandrijktot hoofdcommies bij 's lands kas te Batavia de 1° commies bij de algemeene rekenkamer H. Bos Otten; bij de landelijke inkomsten en cultures, tot con troleur le klassede controleur 2° klasselï. L. C. te Mechelen; tot controleur 2* klasse, de controleur 2a klasse bij de statistieke opname van Java F. C. A. TVijnaendts; bij het biuueulandsch bestuur, in het gouvernement Celebes en onderhoorighedentot contro leur lc klasse, de controleur 2c klasse J. F. SoheDk- huysen; tot controleur 2c klasse, de controleur 3'- klasse bij het binnenlandsch bestuur in het gouvernement Sumatra's Westkust A. G. van TVageningen; tot amb tenaar ter beschikkingde ambtenaar voor den bur gerlijken dienst in Nederlandsch-Indië H. E. D. Engel hard; in het gouvernement Sumatra's Westkust, tot controleur 3C klasse, de ambtenaar ter beschikking in het gouvernement Celebes en onderhoorigheden W. R. de Greve. Geplaatst: in Batavia, speciaal voor de afdeeling Buitenzorg, de benoemde ambtenaar ter beschikking A. C. Andreas; in de Preanger regentschappen, de benoemde ambtenaar ter beschikking A. E. van der Meuleuin Rembangde benoemde ambtenaar ter be schikking M. Stoll; in Pasoeroeaude benoemde amb tenaar ter beschikking J. G. Meijer; in Bezoeki, de benoemde ambtenaar ter beschikking M. J. II. Lant- zins; in Banjoewangi, speciaal voor de afdeeling Djem- brana, de herbenoemde conivoleur 2e klasse mr. F. C. Valck. Overgeplaatst: van Pekalougau naar Bantam de controleur 2e klasse Z. TV. Muilemeistervan Boele- leng (Bali) naar Banjoewangi, de ambtenaar ter beschik king A. C. Schepper; van Banjoewangi naar Boeleleug (Bali) de ambtenaar ter beschikking J. W. Mesman. departement van oorlog. Verleend een twee jarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den lcn luitenant der infanterie J. L. Hamel. Bevorderd: bij den militairen geneeskundigen dienst, tot officier van gezondheid 1" klasse, de officier van gezondheid 2e klasse J. B. Duraont en J. Seramolink. (Javasche courant van den 7en Mei.) civiel departement. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit 's lands dienst, met behoud van recht op pensioen, de predikant bij de evangelische gemeente te Batavia P. L. de Gaay Fortman; eervol, nit 's lands dienst, met behoud van recht op pensioen, de opziener le klasse bij het boschwfczen op Java en Madura W. F. Lapré,* op verzoek, eervol, uit 's lands dienst, de klerk ter algemeene secretarie F. J. A. Rant; op verzoek, eervol, als lid van de wees- en boedelkamer te Banda (Amboina), J. P. van den Broeke, onder dank betuiging voor de door hem bewezen diensten. Benoemd: tot inspecteur van financiën F. Th. Pahud de Mortangesonlangs van verlof uit Nederland terug gekeerd tot secretaris der residentie Menado, de amb. tenaar op nonactiviteit P. F. L. Kist; bij de algemeene secretarie bevorderd tot 1°° commies, de 2e commies F. C. M. Simonis; tot 2c commies, de 3e commies II. J. Hooghwinkel; tof 3cn commies A. D. F. F. Boutmij afdeeling posterijen, benoemdtot postcommies, chef van het kautoor te Amboina, L. Trosseé, thans post commies, chef van het postkantoor te Suraedangtot postcommies, chef van het postkantoor te Sumeclang> J. R. Kimmel, thans postcommies, chef van het post kantoor te Tjiandjoer. departement van oorlog. Verleend: een twee jarig verlof naar Europa aan den officier van gezond heid le klasse J. Semineling. Ontslagen: eervol, uit Z1'. Mc militairen dienst, met behoud van recht op pensioen, de majoor der infanterie J. A. Hafeli. Gesteld: op nonactiviteit, de generaal majoor N. H. W. S. Whitton onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerdop verzoek, op nonactiviteit, met bezwaar van den lande, de generaal-majoor D. L. de Brabant, adjudant des konings in buitengewonen dienst. Hersteld: in activiteit, de generaal-majoor op non activiteit N. H. W. S. Whitton, wordende hij in ver band daarmede geplaatst bij het departement van oorlog in Nederlandsch-Indië, teneinde op te treden als chef der 2e afdeeling vau dat departement. Overgeplaatst: als kommandant der 2« militaire afdeeling op Java, de generaal-majoor G. M. Verspijck, adjudant des konings in buitengewonen dienst, chef der 2e afdeeling van het departement van oorlog in Neder landsch Indië. Bevorderd: tot l>n luitenant-kwartiermeester bij de militaire administratie, de 21'- luitenant-kwartiermeester J. W. Evers. Hersteld in activiteit: geneeskundigen dienst, de lc apotheker op nonactiviteit A. A. Bakker Over- beck; infanterie, de 2° luitenant op nonactiviteit P. van Lawick van Pabst, zijnde hij in verband daarmede geplaatst bij het 4° bataljon. T ij d e 1 ij k gedetacheerd: bij het wapen der genie, de 1* luitenant G. F. K. Filet, instructeur bij de mili taire school te Meester-Cornelis, zuilende hij als zoo danig bij het wapen der infanterie blijven gevoerd a la suite. GEMENGDE BERICHTEN. Op de Badhoeve in Haarlemmermeer, toebehoorende aan den heer mr. J. P. Amersfoordt, zal op Donderdag den 4-n Juli a. kosteloos een landbouwfeest worden aangeboden aan de leden der lfollaudsche en andere maatschappijen van landbouw met hunne vrouwen op vertoon van hun bewijs van lidmaatschap. Des voor middags van 10 tot 11 uren zullen in werking te zien zijn een stoomwerktuig, drijvende een dorschwerktaig, wanmolen, haverpletterboonenbieker, stroosuijder mangelkneuzerhoutzaag enz.; van 11 tot 'snamiddags 2 uren: maai werktuigen, hooischndders, hooiharken, klaverruiteroogstkarren en de hooidroger van Gibbs (dit laatste, eerst kort geleden in Nederland inge voerde, werktuig verandert versch gras in droog hooi binnen tien minuten tijds); voorts de stoomploeg met gron d woel der ondergrondsploeg en stoomegge, zooals die in 1872 sedert 10 jaren op de Badhoeve hebben gewerkt. Aan het Utrechtsch dagblad u ordt gemelddat reeds vóór eenige dagen 18 a 22,000 bergwerkers in de mijnen aan den Ruhr den arbeid gestaakt hebben. Op het strand van Texel is door een lichtwachter van Eierland een haai van ongeveer 6 voet lengte gevonden. In de maag van dit dier bevond zich o. a. een Berlijnsch zilveren vork, en een stuk zeildoek en touw. Door de sub-comités voor den Noord-IIollaadsch- Frieschen spoorweg te Sneek, Hindeloope, Workura, Bol»ward, Nijland, TVonseradeelRauwerderehem, Idaar- deradeel en de leden van het bestuur en de commissie van de lle en 14* afdeelingen der Friesche Maatschappij van landbouw en veeteelt is aan de hoogst aange- slagenen in's rijks directe belastingen in de provincie Friesland een circulaire verzonden, waarin zij een be roep doen op hun sympathie voor het plan van bovenge- noemden spoorweg. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging van den lG'i dezer: P. Reijnoudt, wed1-, van N. de Kraker, 59 j. met J. A. Verhageweck van P. Roose 58 j. J. P. Vervenne, jm. 28 j. met J. M. Wichard, jcl. 28 j. G. M. Dekker, jm. 23 j. met C. A. C. Schultz,jd.20 j. P. Smith, jm. 23 j. met S. llollebrands, jd. 23 j. (Van 815 Juni.) Vlissingen. Bevallen: A. Busquet, geb. Kemeling. d. A. A. Smith, geb. Baand. M. van Ouselen, geb. Globus z. J. C. Stofkoper, geb. van Hoeke, z. Overleden: N. Jansen, vrouw van F. J. van den Broeck, 56 j. A. P. Scliwering, man van L. vanSluijs, 48 j. G. van (Ie Velde, wed* van F. Bikker, 47 j. Goes. Bevallen: A. Reijnhout, geb. van Ettinger,d. F. Wes3el, geb. dj Waard, d. P. E. Schipper, geb. van den Broeke, z. Overleden: A. van Dalsera, d. 90 j. ZliiRiKZEE. Gehuwd: E. TV. Giljamse, wed*. 36 j. met P. W. Cashoek, jd. 25 j. J. M. van der Valk, jm. 24 j. met M. M. Ornéejd. 22 j. Bevallen: G. Logmans, geb. de Haas, d. M. Bran denburg, geb. Maaeijs, d. G. de Graaf', geb. de Win ter, d. G. Hofman, geb. Proost, z. H. van der Jagt, geb. van den Hoek, z. D. G. Manui, geb. van Wezel, z. Overleden: N. Hart, d. 15 d. VERKOOPINGEIT EN AANBESTEDINGEN. Heden is alhier te koop aangeboden een huis en erve met 77 aren 71 centiaren grond, aan het begin van den nieuwen Veerschen weg, verkocht voor /5413.76. Jl. Zaterdag heeft de verpachting plaats gehad van de inzameling der ftecale stoften in de gemeente Goes, welke verpachting is gegund, nadat eerst de drie dealen afzonderlijk waren geveild, aan A. Foudraine aannemer te Goes, onder mecleverpachting van de heeren G. J. van den Bosch en J. Trimpeburgemeesters van Kat- tendijke c. a. en Kloetinge, voor de som van 4410. De gemeente heeftna aftrek der kosten van onderhoud enz. waarmede zij tot hiertoe belast was, een jaarlyksch voordeel van ruim f 3300. (Goe&sJw cgut.) THERMOMETEK8TAND. 17 Juni'sav. 11 u.67 gr. 18 'smorg. 7 u. 66 gr. 'smidd. 1 u. 79 gr. 'sav. 6 u. 76 gr.

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 2