BAD-HOTEL DOMBURG. Te Pachten: donderslagen, en de gansche berg schijnt in vlam men te staan. De zwarte strepen, welke nog vóór een oogenblilc de lavastroomen scheidden, zijn verdwenen, alles staat in éen gloed, vlammen en rook verspreiden zich over het eerst zoo kort te voren verlaten lavaveld. En voordat de berichtgever van het Napelschc blad zich nog rekenschap kan geven van hetgeen hij ziet, stort met donderend gekraak een groote viuuzee naar beneden, reusachtige stukken opwerpend en medeslee pend. Een dikke rook stijgt ojd en- verduistert de ge- heele omgeving. Een onverdragelijke hitte en een be nauwde zwaveldamp maken het ademen bijna onmo gelijk. De nieuwsgierigen nemen de vlucht, terwijl achter 1 c: i r-: hartverscheurend angstgeschreeuw weer klinkt van hen, wien door de plotselinge uitbarsting de terugtocht afgesneden is Te Napels verdrong zich dien dag het volk voor het hospitaal der Pellegrini, om de dooden en gewonden te zien, die daarheen gebracht werden, leder oogenblilc werden nieuwe slachtoffers gebracht,gedeeltelijk naakt, gedeeltelijk in linnen doeken gehuldanderen nog in de overblijfselen hunner kleederenmaar allen mot akelig rood, verschroeid vleesch. Velen hadden de haren en de nagels aan handen en voeten verloren. In éen woord de tooneelcn die men hier ziet zijn afgrijselijk. Twintig personen zouden, zoo luidt een bericht, door de lava omringd zijn en tevergeefs om hulp roepen. Den eer sten dag reeds stjerven 30 personenmeestal kort nadat zij in het hospitaal gebracht waren. Ook van Napei's gezien, levert de berg een vreeselijk schouwspel op. De halve horinzon is verduisterd door witte en vaal-grauwe wolken die met kracht en zon der opbonden door den berg uitgestootcn worden; de lucht trilt door de forsche bewegingen zoodanig, dat men die in de huizen en schoorsteenen hoort huilen, alsof een felle storm woei. Zelfs zijn hier en daar de muren der huizen gescheurd. Een onbeschrijfelij ice angst heerscht in de dorpen aan den voet van den berg. Het aan houdend brullen en onderaardsch gerommel, de vuur- stroomen die uit den berg vloeien de steeds toenemende duisternis, de aardbevingen., dat alles heeft die bekla genswaardige dorpsbewoners van de zinnen beroofd. Lange rijen wagens, met huisraad beladen en gevuld met zieken, voor een groot deel tengevolge van don doorgestanen schrik en angst, vullen den weg naar Napels: de vrouwen dragen kinderen en bundeltjes goed en de mannen sleepen zwaardere lasten: de een bidt en- de. ander vloekt. De spoortrein is in een dikke wolk gehuld, die hem naar Napels toe vooruitsnelt. Daar echter doen de autoriteiten zoowel als particulie ren al het mogelijke, om zieken en verjaagden van het noodige te voorzien en onder dak te brengen. Varia uit het buitenland. Engeland. De koning van België is Woensdag te Londen aangekomen en heelt zijn intrek genomen in Cla- ridge's hotel. De keizerin van Dnitschland werd gisteren namiddag via Keulen en Ostende te Windsor verwacht. De nieuwbenoemde gouverneur van Canada, lord Duffcrin, zal zich den 13°n Juni derwaarts begeven. Tengevolge van een schrijffout in de wet tot verminde ring van de rechten op de koffie, is deze niet den len Mei maar eerst gisteren in werking getreden. Te Sheffield is Woensdag een langverwachte strike onder de metse laars uitgebroken. Zij heeft echter niet dien omvang, welken men gevreesd had, doch eenige honderden werk lieden staakten den arbeid. Zij eisclicn niet meer dan 50 werkuren 's weeks tegen een minimum-loon van 71-pence per uur gedurende het geheele jaar. De moordenares van Park-Lane, Marguérite Dixblanc, die door haar vlucht naar Parijs zulk een algemeene treurige ver maardheid verkregen heeft, is te Londen aangekomen en heeft Woensdag morgen haar eerste verhoor voor den Engelschcn rechter van instructie ondergaan. Frankrijk. De Duitsehe gezant, de heer von Arnitu, is te Parijs teruggekeerd en heeft. Woensdag namiddag zich naar Versailles hegeven teneinde zijne opwachting bij den president der republiek te maken. Le Constitutionnel bericht dat de regeering besloten heeft om den generaal de Wimpffen naar aanleiding van. het door hem in le Siècle openbaar gemaakte pro test voor een krijgsraad terecht te stellen. Men verneemt dat de ministerraad Woensdag namiddag onder voorzitteischap van Thiers vergaderd heeft, om over de quaes tie; Bazaine - te beraadslagen. Het resul taat zou geweest zijn, dat de regeering zich evenmin voor als tegen de openbaarmaking der stukken zou verzettenmaar dat zij er op aandringen zou om slechts die stukken publiek te maken,, welke onontbeerlijk zijn om zich een juiste meening -.over de quaesfcie te kunnen vormen. Le petit Lyonnais zegt dat het verhoor der te Lyou gearresteerde personen hoofdza kelijk geloopen heeft over hunne relatiën tot.de Inter nationale. De prefect van politie, de heer Pascal, had kennis hekomen dat dezer dagen eene demonstratie dezer, vereeniging zou. plaats hebben,, .en wilde dooi de arrestatie der verdachte personen voorkomen dat daaromtrent beraadslagingen of voorbereidselen gemaakt, zouden worden. Duitschland. De feestelijke inwijding van de Duitsehe universiteit te Straatsburg heeft. Woensdag plaats gehad. Van alle zijden kwamen uit Duitsch land en Oostenrijk bil van deputation en telegrammen met gelukwenschen. Den Gfn Mei zullen de lessen ge opend worden. De officieuse Provincial-Correspon- denz meldt, dat ondanks den langen duur der rijks dagszitting de regeering toch het voornemen koestert om in den loop van Juni of Juli de Krois-Ordming dooi den Pruisischen landdag te doen aannemen. De militaire administratie van het Duitsehe rijk heeft be sloten, om in de grensvestingen voorloopig slechts te Keulen, Metz, en Straatsburg stations van post duiven op te richten. In den zcölogisèhen tuin te Ber lijn zal onder leiding van den heer Bodinns een fok kerij van postduiven op groote schaal aangelegd worden. De minister van financiën heeft aan alle provinciale besturen een circulaire gezonden, waarin nauwkeurige staten en opgaven verzocht worden betref fende de werkingde opbrengsten en in éen woord alle bijzonderheden nopens de Classensieuer. Dit staat in verband met het aangekondigde voornemen van den lieer Camphausen, om een nieuw ontwerp van wet tot ver mindering dezer belastingen aan de kamer in te dienen. €)(inïïfl$bmcl)tm. GRAANMARKTEN ENZ. Gent 3 Mek Boo de en witte tarwe fr. 27 geen verandering, weinig aanvoer: rogge fr. 16.gerst fr.haver fr. 13.50: boekweit fr. 17.— paarden- boonen fr. 16.koolzaad fr. 43; lijnzaad fr. 36; lijn koeken fr. 25; koolzaadkoeken fr. 18.boter per ki logram fr. 2.50, afslag; eieren fr. 1.50 a fr. 1.75 per 26 stuks. Vlissingen 3 Mei. Boter fl.Q8 n f 1.per kilo gram. Amsterdam, 3 Mei. Raapolie op 6 weken 41. Lijnolie op 6 weken f 40?. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Amsterdam 3 Mei 1872. Nederland. ♦Certific. Werkelijke schuld 2? pet. 56? ♦dito dito dito .3 67 ♦dito dito dito .4 89 ♦Aand. Handelmaatschappij 4? 138 ♦dito exploitatieNcd. slaatssp.121 België. Certificaten bij Rothschild 2? Frankrijk, inschrijvingen3 ♦dito5 Rusland. ♦Obligatiën 1798/1816 5 97j ♦Certific. adm. Hamburg 5 71? ♦dito Hope 0°il855 6-serie 5 84$ *Cert. 1000 1864 5 „96? ♦dito f 1000 18665 „96? ♦Loten 18665 245? *Oblig. Hope C». Leening 1860 4? 88* ♦Certific. dito4 ♦Inscript. Stieglitz C°. 2" a 4e L. 4 ♦Obligatiën 186769 4 74? Certificaten6 46? ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 233 ♦Oblig. dito4 Obl. spoorweg Poti-Tiflis5 91? dito dito Jciez Orel5 91? dito dito Charkow Azow. 5 91? Polen. ♦Sehatkistobligatiën 4. „73 Oostenrijk. *Oblig. metal 1. in zilver Jan./Juli. 5 63-fa ♦dito dito April/Oct. 5 63? ♦dito in papier Mei/Nov. 5 57? ♦dito dito Febr./Aug. 5 56? Italië. Leening 18615 Spanje. ♦Obligatiën.Buitenl. 186770. 3 29? dito 18713 „29? dito Binnenlandsche 3 24? Portugal. ♦Obl. 1856—62 3 „39? ♦dito 1867—69 3 „39? Turkije, dito (binnenl.)5 51$ Egyp'te. Obl. 1868 7 86? Amerika. ♦Obl. VereenigdeStaten (1874) 5 95? ♦dito dito dito (1904) 5 97 ♦dito dito dito (1882) 6 97? ♦dito dito dito (1885) 6 99? ♦Obl. Illinois7 ♦dito dito Redemtion6 Obl.Atl.Gr. W.Spw.Okiosec.(7p) dito dito geconsolideerde .7 dito dito debentures. 8 Obl.Sl.Paul&Pac.Spw.Dsec. 7 74? dito dito dito 2esec. 7 74? dito dito 1869 dito 7 75? Brazilie. ♦Obl. 18634? ♦dito 1865 5 „95 Mexico.-' dito 18513 Grenada. dito afgestempeld 6 „19 Venezuela, dito 3 10?? Ecuador. dito.1 Prijzen van coupons. Amsterdam, 2 Mei. Metall. f 22.05; Dito zil ver f 24.45; Dito Eng. per f 11.95; Eng. Russen per Eng. Portugal per 11.95; Fransche 56?. Belg. 56?; Pruis. /35?; Ilamb. Russen /31?; Russen in Z. R. 31?; Pools. inFl. fNapelsche Spaansche Piasters Spaansclie in Frcs; fAmerikaansche Dollars f 2.41Papier ƒ2.14. Jftuwrtmtifn. Heden overleed tot onze diepe droefheid j onze ge liefde moeder, mejufvrouw HENDRINA HACKENBERG, weduwe S. B. GÓPNER, in den ouderdom van 59 jaren. Middelburg, Uit aller naam, 2 Mei 1872. M. GÓPNER. Heden ontvingen wij het treurig bericht, dat onze veelgeliefde moeder en behuwd moe der, mejufvrouw CAROLINA MOZES NATHAN, weduwe wijlen den heer A. EMANUEL, in den ouderdom van 72 jaren na een langdurig doch geduldig lijden te Goes is overleden. Middelburg, H. A. EMANUEL. 3 Mei 1872. E. EMANUELasscher. De Affaire zal gesloten zijn tot 12 dezer. Voor de vele bewijzen van deelneming, hun betoond bij het overlijden hunner geliefde zuster, mevrouw J. A. DRONKERS—van der Horst Serlé, betuigen de broeder en zusters, behuwd broeders en zusters hunnen oprechten dank. Middelburg, 3 Mei 1872. DIAKENEN der Neder duitsehe Hervormde Gemeente alhier, berichten met hartelijke dankzegging de ont vangst van 11.70, zijnde het aandeel ten behoeve hunner armen, in de opbrengst van de Wekelijksche Kalender, gedurende het le kwartaal 1872. Diakenen voornoemd, C. H. DE WAGEMAKERVoorzitter. J. M. LE CLERCQKassier. K. J. H. WAS GÓ, Secretaris. De ondergeteekende L. MELSBmaakt zijnen begun stigers bekend, dat hij zijne MOBI..©(*E9IA7&EB$- AFFAIBE overgedaan heeft aan J. M. FREEMAN, die gedurende ruim vijf jaren bij hem is werkzaam geweest en hem trouw en eerlijk heeft, gediend, en.be dankt zijne begunstigers voor het vertrouwen, gedu rende een tijdvak van ruim veertig jaren genoten. Hij beveelt zijnen opvolger in dezelfde gunst aanbelovende dat bij alles zal doen, om dat vertrouwen te blijven Senieten- Met dank, L. M ELSE. Volgens bovenstaande Advertentie heb ik de eer aan mijne Stad- en Landgenooten te berichten, dat ik de HORLOCËNAKËRS - AFFAIRE van mijn patroon, den Heer L. MELSE, heb overgenomen, belovende alles aan te wendenom mij bet vertrouwen, dat aan hem zoo ruimschoots verleend iswaardig te maken. Uw. Dienaar, - J. M. FREEMAN. Vlasmarkt, K155. NB. Een aankomend Bediende kan geplaatst worden. OPEHIHfr 15 MEI 1872. Restauratie J. G. C. RURGERS. De ondergeteekende maakt haren Stad- en Landge nooten bekend, dat zij haren Winkel in BAMES- 1IOEDEN, IIEOEMEN en EIKTEN en verder alles wat tot het Modevak behoort, zal openen op Maandag den 6 Mei in de Korte Noordstraat, wijk L n°. 86, belovende eene prompte en civiele bediening. II. A. VAN DE BROEKE. De ondergeteekende, zijne zaak als CIIIRËRG.- OBTHOPAEB.-INSTBIJMENTMAKEB ge liquidccrd hebbende, bedankt bij deze voor het zoovele jaren geiioten vertrouwen, en beveelt hiermede zijn Zoon, aan wien de zaak is overgegaan, in UEd. vertrouwen aan. Rotterdam. J. LINDEN, Chirurg.-Orthop.-lustrum. Mij refereerende aan bovenstaande Advertentie hoop ik mij dezelfde gunst en het verworven vertrouwen, door eene so lie de en prompte bediening waardig te maken, waarvoor zich beleefdelijk aanbeveelt. Ad. LINDEN, Chiruvg.-Orthop.-lnstrum. Rotterdam. KorteHoogstraathoek Steiger. NB. Verliuisd met Augustus naar de v o o r z ij d e n\ 33 4e Huis van de Boymans-straat 3 hectaren 07 aren en 80 centiaren WEILAND, om dadelijk te aanvaarden, gelegen in de gemeente. Vrouvrepolilerin pacht geweest bij CORNELIS WILLEBOORDSE. Te bevragen ten kantore van den Oud-Notaris VAN DE GRAFT.

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 3