caal bestuur vau Dordrecht van hunne betrekking ver vallen verklaard, omdat zij volharden in het gedurende de vacature aldaar laten optreden bij de openbare gods dienstoefeningen van personen, onder den naam van evangelisten aan wie de kerkelijke wet de bevoegdheid daartoe ontzegt. Marise en leger. De Staats-courant van heden bevat een koninklijk be sluit van den 21CB Februari 1872, betreffende de lichting der nationale militie van het jaar 1872 waarin die lich ting wordt bepaald op 11,000 man; hiervan wilden 600 man worden aangewezen voor den dienst ter zee. De luitenant ter zee der le klasse P. J. D. Breukelman laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost-Indië en van daar den 25en Februari jl. in Nederland terug gekeerd, wordt met dat tijdstip op nonactiviteit gesteld. Koloniën. Volgens particuliere mededeeling uit Batavia, is aldaar het telegrafische bericht van Samarang ontvangen dat de- brieven pakketten voor de mail van 19 Januari naar Europa, door den hevigen Westmousson niet bijtijdsaan boord van de stoomboot zijn bezorgd kunnen worden. {Het Vaderland.) De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen. (Javascbe courant van den 12e" Januari.) civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Nederland, wegens ziekte, aan den algemeenen ontvanger van 's lands kas te Soerabaija A. F. van der Ven, aan den ontvanger der in- cn uitvoerrechten te Padang H. Schouten, en aan den l«n commies.bij het departement van binnenlan.dseh bestuur J. M. van der Burg Jzn. Benoemd: tot algemeenen ontvanger van 'slands kas te Soerabaija, de ambtenaar op nonactiviteit J„ H. M. van Slootentot adspirant-ingenieur bij den waterstaat W. van der Worff, daartoe ter beschikking gesteld van de Indische regeeringtot zoutverkoop-pakhnismeester te Tagal, de ambtenaar op wachtgeld J. E. H. Borgen bij de afdeeling telegrafie, tot telegrafist 3* klasse, de leerlingen-telegrafist L. F. Persijn, C. S. Polak, L. J. van der Straaten en A. H. F. J. Zeydel, en de onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerde telegrafist 3« klasse A. Margadant; tot leerlingen-telegrafist J. A. Abel en jonkheer L. H. F. G oldman. departement van oorlog. Verleend: een twee jarig verlof naar Nederland, aan den officier van gezond heid 2« klasse R. Numans; een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den 2*n luitenant der infanterie J. H. B. Jager. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit Zr.M\ militairen dienst, wegens volbrachten diensttijd, met behoud van recht op pensioen, de majoor der infanterie J. de Bode. (Javasehe courant van den 16" Januari.) civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Nederland, wegens ziekte, aan den hoofdonder wijzer aan de openbare eerste lagere school te Padang J. A. Immink, aan den hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school te Malang A. F. Hillebrand, en aan den 3«n commies bij de algemeene rekenkamer D. H. Andeweg. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit zijne betrek king, wegens ziekte, onder toekenning van wachtgeld, de commies op het residentie-kantoor te Pontianak M. Fredrikz; eervol, uit 's lands dienst, met behoud van recht op pensioen, de commies bij 's lands algemeene pakhuizen te Samarang E. F. G. Goernat. Benoemd: tot secretaris der residentie Pekalongan, de ambtenaar op nonactiviteit J. A. Krahmer; tot ven du-meester te Pekalongan, de ambtenaar op nonactiviteit J. C. Schoggers; tot lcn commies bij het departement van onderwijs enz. J. F. Dinger; tot 1<"> commies bij 's lands kas te Samarang, de ambtenaar op wachtgeld J. vau Thiel; tot commies bij 's lands algemeene pakhui zen te Samarang, de ambtenaar op nonactiviteit G. van de Wetering; tot commies op het residentie-kantoor te Pontianak, de ambtenaar op nonactiviteit H. J. C. van der Star. departement van oorlog. Verleend: een twee jarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den militairen apotheker 1® klasse F. W. Neuhaus. departement der marine. Ontsla gen: op verzoek eervol, uit zijne betrekking, wegens ziekte, onder toe kenning van wachtgeld, de 2« klerk bij de gouvernements marine W. E. van Steel. (Javascbe courant van den 19e° Januari.) civiel departement, Verleend: een tweejarig ver lof naar Nederland, wegens ziekte, aan den hoofdonder wijzer aan de openbare eerste lagere school te Samarang J. A. P. de Visser. Ontslagen: eervol, uit 'slands dienst, met behoud van vecht op pensioen, de ambtenaar op wachtgeld J. W. P. Rasens. Benoemd: tot ambtenaar ter beschikking bij de landelijke inkomsten en cultures G. J. Grasbuis, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd tot ontvanger te Padang, de controleur te Probolinggo J. RaafF; tot controleur te Probolinggo J. H. Mentz, thans belast met de waarneming der betrekking van commies-controleur te Soerabaija; tot commies-controleur te Soerabaija, de ontvanger te Benkoelen C. S. L. Loth; tot telegrafist 2C klasse, de telegrafisten 3e klasse A. Margadant, J. M. Smolders, J. H. Neyndorff, A. D. A. de Wolff, C. E. E. Nispel, N. J. J. Marlier de Routon, C. L. Ginus, C. W. Pondy,F. Schmidgall, M. Rrunsveld van Huiten en R. F. Eupfer; tot 2e hulponderwijzer aan de openbare lagere school te Cheribon J. B. Kampschuur; aan de openbare lagere school te Tagal D. J. J. W. van Ardenne; tot 3« hulponderwijzer aan de openbare eerste lagere school te Batavia, de 2e hulponderwijzer aan de openbare vierde lagere school te Batavia D. Harting Pzn. departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den le" luite nant van het regement Oost-Indische cavalerie jonkheer J. L. N.C alkoen. Bevorderd: bij den militairen geneeskundigen dienst, xtot officier van gezondheid 2e klasse, da officieren van gezondheid 3« klasse J. A. CGSter, F. L. Philipsen, A. W. J. Deije, J. M. W, van der Hoeven en J. C. W. Fischer. departement van oorlog. Geplaatst: geneeskun digen dienst, bij het militair-hospitaal te Weltevreden, de officier van gezondheid 3C klasse M. L.-Ritsma, en de militaire apotheker 3e klasse W. de Lange, eerstge noemde onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd, de laatste ter beschikking te Batavia; bij het groot militair-hospitaal te Samarang, de officier van gezondheid 1« klasse A. G. van Freyburg, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd; bij het groot militair-hospitaal te Soerabaija de officier van gezondheid 2e klasse H. A. Westhoff, onlangs uit Nederland aangekomen, als be stemd voor den dienst hier te lande; bij het garnizoen te Soerabaija, de officier van gezondheid 1« klasse E. P. Tombrink ;b j den geneeskundigen dienst van Sumatra's Westkust en onderhoorigbeden, de officier van gezond heid le klasse J. A. James, beiden onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd; infanterie, bij het 15c batal jon, de 1" luitenant J. A. Schultz, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd; bij het garnizoens-bataljonder Molukscbe eilanden, de luitenant-kolonel H.Termijtelen, ter beschikking te Batavia. Overgeplaatst: gewestelijke en plaatselijke staf, als commandant 3e militaire afdeeling op Java, de kolonel G. B. T. Wiggers van Kerchein, van het 2e bataljon; als plaatselijke commandant te Batavia de luitenant kolonel H. L. Veenhuyzen, van het 10e bataljon; geneeskundi gen dienst, bij het groot militair-hospitaal te Soerabaija, de officier van gezondheid le klasse C. Mionlet, van het garnizoen aldaar; infanterie, bij het 10e bataljon, de lui tenant-kolonel P. F. L. von Hombracht, van het garni zoensbataljon der Moluksche eilanden; bij het 17e batal jon, de le luitenant H. C. Smallenbach, van het garni- zoens-bataljon van Sumatra's Westkust en onderhoorig- heden; bij het garnizoens-bataljon van Sumatra's Westkust en onderhoorigheden, de le luitenant J. W. D. Filet, van het 17c bataljon; bij het garnizoens-bataljon van Palembang, de luitenant-kolonel J. V. Kriesfeld, plaatselijk kommandant te Batavia. Gesteld: op nonactiviteit genie, de le luitenant H. Broese van Groenou. departement der marine. Overgeplaatst: aan boord Zr. Ms. fregat Prins Alexander der Nederlan den, de luitenant ter zee le klasse J. A. Greve, van Zr. M». stoomschip Madura, de officier van administratie le klasse J. F. J. Mahieu, van Zr. Ms. stoomschip Djambi, de luitenants te zee 23 klasse W. M. J. Visser, van Zr. M». stoomschip Borneo, F. K. Engelbrecht en W. J. Hoogen. huyze, van 7s. Ms. korvet Prinses Ameliaaan boord Zr. M». korvet Prinses Amelia, als kommandant, de kapitein ter zee J. F. Koopman, van Zr. Ms. stoomschip Djambi als le officier, de luitenant ter zee 1° klasse J. Benthem Reddingius, van Zr. Ms. fregat Prins Alexander der Nederlanden, de luitenant ter zee lc klasse E. B. Bonn, van Zr. AI» stoomschip Onrust, de officier van administra tie le klasse P. A. le Mahieu, van Zr. Ms. korvet van Speyk, de luitenants ter zee 2« klasse J.G. Spanjaard, van Zr. Ms. stoomschip Borneo, J.H. Wouters, vanZr. Ms. stoomschip Cycloop, J. vau Scheers, van Zr. M». stoomschip Aart van Nes, F. J. Stokhuyzen, van nonactiviteit, om hem te detacheeren aan boord Zr. Ms. kanonneerboot n°. 14 te Samarang; aan boord Zr. Ms. korvet van Speyk, de officier van ad ministratie le klasse J. M. Waldeck en de luitenant ter zee 20 klasse J. M. W. F. Kvaaijenhoff van de Leur, vau Zr. Ms. fregat Prins Alexander der Nederlanden; aan boord Zr. Ms. stoomschip Djambi, als kommandant, do kapitein ter zee C. J. Damine, en de officier van admini stratie 3® klasse J. A. Sonnenberg, van Zr. Ms. fregat Prins Alexander der Nederlanden; aan boórd Zr. Ms. stoomschip Curasao, als kommandant, de kapitein luite- tenant ter zee H. P. Klerck, van Zr. Ms. stoomschip Amsterdam, als 10 officier, de luitenant ter zee le klasse J. C. Joekes, van Zr. Ms. stoomschip Vice-Admiraal Koopman aan jboord van Zr. Ms. stoomschip Vice-Admi raal Koopman, als lc officier, de luitenant ter zee le klasse J. J. Engelvaart, van Zr. M". fregat Prins Alexander der Nederlanden; aan boord Zr. Ms. stoomschip Soerabaija, de luitenant ter zee 2e klasse C. H. Cornelissen, van Zr. Ms. fregat Prins Alexander der Nederlanden; aan boord Zr. Ms. stoomschip Aart van Nes, de luitenant ter zee 2° klasse H. Vreedenberg, van Zr. Ms. fregat Prins Alexander der Nederlandenaan boord Zr. Ms. stoom schip Maas en Waal, de luitenant ter zee 20klasse H. L. kadet, van Zr. Ms. stoomschip Djambiaan boord Zr. Ms. stoomschip Cycloop, de luitenant ter zee 2e klasse J. J. Kraakman, van Zr. Hs. korvet van Speyk; aan boord Zr. Ms. stoomschip Borneo, de luitenant ter zee 2e klasse C. W. L. Diemont van Langerak, van Zr. Ms. fregat Alex ander, als le officier M. J. C. Laeardie, van Zr. M». stoom schip Maas en Waalaan boord Zr. AI», stoomschip Madura, als kommandantde luitenant ter zee le klasse A. J. baron van Geen, van Zr. Ms. fregat Alexander; aan boord Zr. Ms. stoomschip Onrust, als kommandant) de luitenant ter zeer 1° klasse A. G. M. van Emde, van Zr. Ms. korvet Prinses Ameliaaan boord Zr. Ms. opne mingsvaartuig Stavoren, als kommandant, de luitenant ter zee le klasse H. J. van Broekhuyzen, van Zr. M>. stoomschip Curasao, als 1® officier, de luitenant ter zee 2° klasse J. van Herwaarden, van Zr. Ms. stoomschip Soerabaija. Vergunning verleend: om te repatrieeren wegens langdurig verblijf in Oost-Indië, aan den kapitein ter zee J. E. Buys; den kapitein luitenant ter zee jonk heer Al. W. Bowier; de luitenants ter zee le klasse J.W. Visser, J. J. de Hart, J. A. Greve, J. D. P. Breukelman en C. L. van Woelderen den 1« officier van gezondheid 1° klasse W. Dammann de luitenants ter zee 2o klasse W. H. Tromp en A. de Bruyne; wegens ziekte, aan den luitenant ter zee 2C klasse J. J. Stooker. Gemengde berichten. Door de spoorwegmaatschappij Julich-Roermond is besloten, die lijn tot Eindhoven te verlengen, waar voor reeds door Pruisische en Belgische bankiers het noodige kapitaal beschikbaar is gesteld. Maandag middag zijn te Windsor de nationale fees telijkheden begonnen met het slachten en roosteren der 3 vette ossen, door den heer Richardson-Gardner aan de armen ten geschenke gegeven. Voor eiken os, die in zijn geheel aan het spit werd gestoken, zijn twee groote fornuizen in gereedheid gebracht; het roosteren zal een gebeelen dag duren: duizendenieuwsgierigen zijn toe gestroomd om dit niet alledaagsch schouwspel te ge nieten. Van 30 Januari tot 20 Februari zijn door het Suez- kanaal gevaren 66 schepen, metende 75,624 tonnen, met 7195 passagiers, en bedragen de ontvangsten aan scheep vaartrechten 828,190 francs. Door de gebrekkige wijze, waarop de bovengenoemde rechten wo;den geheven,kan men op minstens 50 pet. verlies rekenen, zoodat de ont vangsten in die 21 dagen bij de matigste raming min stens 1,200,000 en zelfs 1.500,000 francszouden kunnen beloopen. Dezer dagen werd eene familie te Koningsbergen, terwijl zij aan het middagmaal zat, op een zonderlinge wijze verrast. Sedert het begin van den winter had men tweemaal daags voedsel voor de musschen buiten op de vensterbank gelegd. Hierdoor aangelokt kwamen deze vogels telkens in grooter getale; daar eten zoeken. Een havik die van deze gelegenheid gebruik wilde maken, om zich een paar te bemachtigen schoot op de tjilpende vergadering toe, doch kon waarschijnlijk zijne vaart niet stuiten en vloog door de glazen, die hij verbrijzelde, naar binnen tot op de tafel. Hiermede was de zaak ech ter nog niet ten einde, want de angstige vogel wierp bij het rondvliegen door de kamer nog,een kostbare lamp omver, verbrijzelde nog een ruit en kwam op die wijze weder buiten. Dit alles geschiedde in zoo korten tijd dat sommige familieleden, half door schrik verbijs terd niet recht wisten wat er was voorgevallen. In het gebouw van de vereeniging Oul te Praag had

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 2