der reis- en verblijfkosten als afgevaardigde voor staats ambtenaren geregeld wordt. Het is duidelijk dat hierin het eigenbelang van vele afgevaardigden een groote rol speelt. De militaire leden der vergadering b. v. stonden allen het beginsel voor, dat de traktementen der ambte naren intact naast de reis- en verblijfkosten uitbetaald behoorden te worden. De admiraal Saisset b. v. ontwik kelde het eigenaardig gevoelen, dat alleen de rang en niet de werkzaamheden der officieren door den staat betaald werden, en voerde als bewijs daarvoor aan, dat in oorlogstijd de militairen extra-toelage ontvangen. Meer dergelijke, redevoeringen werden door de belang hebbenden aangevoerd, die, naar het schijnt, den strijd niet spoedig opgeven, want reeds twee dagen houdt de nationale vergadering zich met deze wet bezig. Dinsdag werd in Londen verzekerddat de Ameri- kaansche gezant, de heer Schenck, het antwoord zijner regeering op de laatste nota van lord Granville ontvan gen had. The Morning Post deelde naar aanleiding daar van gisteren mede dat in dit autwoord de Vereenigde staten de eischen der Engelsche regeering wel is waar in krachtige doch vriendschappelijke termen billijken. Dit bericht verdient nog alleszins bevestigingvooral wanneer men let op de wijze, waarop de Amerikaanscbe pers zich van den aanvang aan over de quaestie uitliet. Nog gisteren noemde the New-York Herald de door En geland aangenomen positie onhoudbaar. In de zitting van Dinsdag heeft het Engelsche lager huis zich nogmaals bezig gehouden'met de vraag omtrent het al of niet wenschelijke, om aan het verzoek van den heer Goldsmith gevolg te geven en mededeeling van alle stukken en de beide memoriën betreffende het tractaat van Washington te vragen. Reeds Maandag had de heer Gladstone zich tegen de overlegging der Amerikaansche memorie verzet en dit eene onheuschheid tegenover de Vereenigde staten genoemd, en in deze zitting verklaarde hij, in antwoord aan den heer Dixon, dat het hem nog onmogelijk was thans reeds alle correspondentiën en stukken over te leggen. De heer Aytoun vestigde de aandacht der vergade ring op het onlangs met Nederland gesloten tractaat betrekkelijk de kust van Guinea, en betreurde het, dat dit gesloten was zonder medewerking van het parlement. Na een heftige bestrijding van de handelwijze der regee ring in deze aangelegenheid, zeide hij dat deze nieuwe bezitting zeer schadelijk was voor de Engelsche belan gen. De heer Osborne noemde dit tractaat onstaatkundig, omdat de bevolking bewijzen gegeven had dat zij zich niet vrijwillig aan het bestuur van Engeland zou onder werpen, en meende dan ook roet zekerheid te weten, dat de Nederlandsche regeering schepen en troepen bedongen bad om de overdracht mogelijk te maken. De heer Huguessen verdedigde het tractaat uit het oogpunt der beschaving, daar Engeland de eenige staat was, die den slavenhandel met kracht kon tegengaan. De regee ring deelde mede dat het verdrag bij het parlement in gediend zou worden en ontkende dat het voornemen zou bestaanom bij de overdracht geweld te bezigen. Uit Frankrijk. De voorwaardelijke inzamelingen van gelden ter bverij- ding van het Fransche grondgebied worden op allerlei wijzen voortgezet en leveren aanvankelijk een gunstig resultaat. Bij Is Temps is reeds voor 148,738 francs inge schreven. In het stadje Bar le Due was reeds voor 92,296 francs ingeteekend, terwijl de inschry ving aldaar steeds wordt voortgezet. Te Reims was men tot een bedrag van 1,600,000 francs gekomen. Te Jussey, een stadje met 2800 inwoners, hadden zich twee comité's gevormd, waarvan bet eene van de dames uitging. Dit comité had in twee dagen 4000francs inge zameld behalve de kostbaarheden. Het andere comité met medewerking van den gemeenteraad gevormd, kreeg in denzelfden tijd 1600 francs. De. gemeenteraad van Bayonne besloot dat de stad de 40,000 francs voor de inschrijving aan den staat zou afstaan, die deze nog als voorgeschoten gelden aan de stad moet terugbetalen. Een Parijsche dame heeft in den Moniteur universel het denkbeeld geopperd, dat alle Fransche vrouwen hare oorringen zullen geven aan het vaderland. „Laat ons afstand doen van die onbeschaafde mode, zegt zijdat het bloed vloeie voor het vaderland, maar het lichaam niet worde gepijnigd om een versiersel te dragen. Dat alles worde gegeven voor de bevrijding van het land, van de geëmailleerde gouden bellen der handworkstor tot de trossen robijnen, fijne paarlen en diamanten der aanzienlijke dames. Als men een vrouw zonder oorrin gen ziet, zal men vol eerbied zeggen„Deze is eene Fransche vrouw!" De minister van Oorlog heeft bepaald dat zoodr» het wetsontwerp tot reorganisatie van het leger zal zijn aangenomen militaire scholen zullen worden opgericht tot opleiding vau onderofficieren bij de infanterie. Deze scholen zouden gevestigd zijn te Nantes, Toüm louse, Bourges en Valence, doch alvorens de plaatsen definitief aan te wijzen heeft de minister aan eenige hoofd-officieren opgedragen eene reis door het zuiden en het midden van Frankrijk te maken en rapporten uit brengen over Moulins, Nevers, Clermont, le Puy, Auril- lac, Tours, le Mans, Bordeaux en Lyon. De commissie belast met de samenstelling van een wetsontwerp voor de militaire reorganisatie heeft een belangrijke beslissing genomen. Na een langdurige dis cussie, waaraan ook de generaals Duerot en Chanzy hebben deelgenomen, werd besloten, de bestaande wijze van recruteering te behouden. De jonge recruten zullen in de verschillende regimenten worden ingedeeld, zonder acht te slaan op de plaats van waar zij komen. Daarentegen zullen zij na afloop van hun werkelijken diensttijd in het staande leger als reservisten worden ingedeeld by de depots die het naast bij hunne woon plaats zijn gelegen, en in geval van oorlog worden inge lijfd in de regimenten van het militair district waartoe zij behooren. Op deze wijze zal de oproeping der reser visten binnen den kortst mogelijken tijd kunnen worden volbracht. De commissie uit het wetgevend lichaam, die met de taak belast is om een voorstel te doen betreffende een enquête over den toestand der arbeidende klasse heeft zich verklaard ten gunste van een uitsluitend par lementaire enquête. De heeren Kolb Bernard en Dhcuing waren er voor om de enquête over te laten aan het parti culier initiatief, doch hunne meening werd door de meerderheid niet gedeeld. De gematigd liberale Parijsche bladen zijn veront waardigd over de houding der ultramontaansche pets tegenover den abt Michaud, vicaris van de parochie van Madeleine, die openlijk heeft geprotesteerd tegen het dogma der onfeilbaarheid en zich van de katholieke kerk heeft afgescheiden. Zonder de argumenten van den heer Michaud te bestrijden of te wederleggen, bezigende ultramontaansche bladen tegen hem de heftigste verwij tingen en de meest scherpe en hatelijke uitdrukkingen. Een van die bladen gaat zelfs zoover van hem op gezag van een ongenoemd medicus voor krankzinnig te verkla ren. Volgens l'Univers kan de abt Michaud niet lang meer leven, daar hij ziek is naar lichaam en ziel. De heer Veuillot gaat zelfs nog verder en raadt onder de meest grove beleedigingen den heer Michaud aan zich het leven te benemen. Le Journal des débats zegt: „Het is een schouwspel waarvan men walgt." De commissiedie het wetsvoorstel van den heer de Pressensé betreffende een amnestie onderzoekt, heeft eene vergadering gehoudenwaarin do meerder heid bleek van oordeel te zijn, dat geene amnestie noodig was daar nog slechts over 6000 personen uit spraak moest worden gedaan, en de krijgsraden binnen twee maanden met hunne taak dachten gereed te zijn. Evenwel kon men zich toch met het denkbeeld van eene amnestie door de vergadering in overeenstemming met de regeering vcreenigen. Daardoor kan aan veroordeel den vermindering of kwijtschelding van straf worden verleend. Door de commissie belast met het onderzoek van het voorstel van generaal Dncrot tot vervolging van de dagbladen la Constitutionel en l'lndépendant des Pyre- nées orientales, heeft met 12 tegen 3 stemmen beslist dat de nationale vergadering voor die vervolging geen machtiging van den minister van justitie behoeft. La Patrie verzekert, dat binnen een maand geen gevangenen meer op de galeien znllen zijn, In de vorige week zijn te Brest 150 gevangenen in vrijheid gesteld en 85 naar de verschillende plaatsen, waar krijgsraden zitting houden, overgevoerd. Graanmarkten enz. Oostburg 14 Februari, Bij een overvloedig voorziene markt waren heden weinig koopers opgekomen, en ging het voor de meeste artikelen zeer bezwaarlijk om afne mers te vinden. Er werd dan ook zeer weinig verkocht en niet dan tegen veel verlaagde prijzen. Tarwe is 50 cent lager te schatten en gerst en haver 25 cent bene den vorigen koers. Voor erwten was de daling nog meer, en deze bleven allen onverkocht. Men kan als besteede prijzen noteeren voor: tarwe 11.75, 11.50, 10 a ƒ9 naar qualiteit, rogge /7.25 a 7wintevgerat/6.50 a f 6, zomergerst 5.15, /5a 4.70, haver /3.25, 3 a 2.50paardenboonen 6.50 a 6erwten zouden

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 4