MIDDELBURGSCHE COURANT. N° 38. Woensdag 1872. 14 Februari. Middelburg 13 Februari. De afdeeling Middelburg der Vereeniging ter bevor dering van fabriek- en hand werksnij verheid hield gisteren avond eene vergadering, waarin onder anderede uitrei king plaats had van twee getuigschriften aan E. J. Pey en A. J. Bos vanwege de Haagsche tentoonstelling van nijverheid; aan den eersten voor een plan vaneen behan gen plafond, en aan den laatsten voor eenige ingezqnd^ proeven van marmer- en houtkleurschildering. De heer dr. Seelheim hield eene voordracht over het verband tusschen scheikunde en industrie. Hij toonde de geschiedenis en den ontwikkelingsgang van beide aan en lichtte zijn betoog door chemische proeven toe. De gemeenteraad van Vlissingen heeft gisteren eene langdurige zitting gehouden, waarin ondeP-anderen de volgende besluiten zijn genomen. Yan het Roomsch-katholiek parochiaal armbestuur is eane kennisgeving ingekomen, dat het, afziendetvan bet vroeger voorstel betreffende de afscheiding der Roomsch- katholieke weezen, van dit oogenblik de verpleging dier weezen zelfstandig op zich neemt. Met 6 tegen 5 stem men is, op voorstel van de heeren Kleijnbens c. beslo ten om op die verklaring te antwoorden, dat aan het Roomsch-katholiek armbestuur het recht niet kan wor den toegekend, om in den bestaanden en wettig gere- gelden toestand der weezen verpleging eigendunkelijk verandering te makendat zoolang door de bevoegde autoriteiten daarin geen verandering is gebracht, die toestand onveranderd blijft voortduren, en het Roomsch- katholiek parochiaal armbestuur ten aanzien van de armlastige Roomsch-katholieke weezen zich vooralsnog niet anders kan beschouwen dan belast te zijn met de verpleging en opleiding van die weezen onder het toe zicht van regenten over het arm-gast- en weeshuis, tot wier wettige voogdij ook die weezen behooren. Van den kerkeraad der Nederduitsche hervormde gemeente is een brief ingekomen, waarin pretention worden ingediend ten bate van de gewone bedeelden, alsmede van de weezen en kranken dier gemeente. Dit stuk is gesteld iu handen van burgemeester en wethou ders, met machtiging om daaromtrent een rechtskundig advies in te winnen, teneinde later rapport daarover uit te brengen. Het vroegere voorstel van de heeren Kleijnhens c. s. betreffende de weezenverpleging zal, volgens genomen besluit, eerstdaags in een daartoe opzettelijk te houden raadszitting behandeld worden. Blijkens ingekomen bericht van de commissie voor de feestviering op 6 April a. is het bedrag der inschrijvin gen van de ingezetenen thans tot ongeveer f 600 ge klommen en hebben verschillende ingezetenen nog bij dragen toegezegd wanneer de toelage uit de gemeente kas bekend zal zijn. Op voorstel van het dagelijksch bestuur is thans besloten, die toelage op/"700 te bepalen. Aan den minister van binnenlaodeche zaken zal een verzoek worden gericht tot bestrating van den geheelen weg langs den kanaaldijk tusschen Middelburg en Vlis singen, onder bereidverklaring om het onderhoud van dien weg voor rekening der gemeente te nemen. Burge meester en wethouders van Middelburg en Koudekerke hebben zich bereid verklaard gelijke voorstellen aan den gemeenteraad te doen. Bij de jongste tienjarige volkstelling is geblekendat de bevolking van Vlissingen minder dan 10,000 inwoners telt, zoodht het getal raadsleden van 15 tot 13 moet worden verminderd. Op ditoogenblik bestaat eene vaca ture, welke vooralsnog onvervuld is, maar nu telt de raad toch nog 1 lid te veel. Daar de gemeentewet niet spreekt van de wijze hoe in dezen moet worden gehan deld en ook de minister van binnenlandsche zaken, door den commissaris des konings daaromtrent gehoord, geen bepaalde meening hierover heeft uitgesprokenis op voorstel des voorzitters beslotendien minister te verzoeken om aan de stateu-generaal zoodanige voorstel len to doen ter aanvulling der gemeentewet als hij zal noodig ooideelen teneinde den bestaanden onwettigen toestand te doen ophouden. Een voorstel van den heer Verkuijl Quakkelaar om over te gaan tot vergrooting der gasfabriek, zal in een volgende zitting behandeld worden. De adressen, door de vereeniging Gemeentebelang te Goes ontworpen tot behoud der rechtbank aldaar, tellen ieder 280 bandteekeningen. Benoemingen en besluiten. eereteekenen. Vergunning verleend aan H. L. Jans sen benoemd hoofd-ingenieur, chef der afdeeling tele- graphie in Nederlandsch-Indië, J. H. Soesman, luitenant kolonel komraandant der Samarangsche schutterij, B. van Zutphen, assistent-resident voor de politie te Samarang en raden Adipatie Pandji Soerio-Koesoemo, regent van Samarang, tot het aannemen van het eeretee- ken genaamd Bhnsana Bhorn, hun door Z.M. den eersten koning van Siam geschonken. ministeerieele dei'Artementen. Eervol ontslag verleend, op verzoek, aan S. P. Pels, uit zijne betrekking van referendaris bij het departement van financiën, met dankbetuiging voor zijne langdurige en trouwe diensten en behoudens aanspraak op pensioen. registratie. Benoemd tot inspecteur der registratie en domeinenvan de eerste klasse J. L. Becking, thans inspecteur der registratie en domeinen tweede klasse; van de tweede klasse, G. A. Loeff, thans inspecteur der registratie en domeinen derde klasse: van de derde klasse, A. N. F. Flugi van Aspermont, thans ontvanger der registratie en domeinen te Hardegarijp. Benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Vianen, J. Z. van der Mark,, thans ontvanger der regis tratie en domeinen te Sittardte IJselmonde, J. G. Everwjjn, thans ontvanger der registratie en domeinen te Nijkerk; te Nijkerk, H. Ooster, thans surnumerair der registratie en domeinen. belastingen. Benoemd tot ontvanger der directe be lastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Roo- 2endaal J. W. E. de Groot, thans ontvanger te Zwijndrecht posterijen. Benoemd tot directeur van het postkan toor te Nijmegen P. E. van der Linden, thans commies der posterijen eerste klasse; te Zutfen, D. M. L. baron Sweerts de Landas, thans directeur van het postkantoor te Delft. Ingetrokken, op verzoek, de benoeming van G. F. Penning tot directeur van het postkantoor te Zeist en genoemde ambtenaar in zijne tegenwoordige betrekking van directeur van het postkantoor te Hoogezand beves- tigd. Benoemd tot directeur van het postkantoor te Zeist P. Valter, thans commies der posterijen tweede klasse; tot commies der posterijen van de tweede klasse, W.M. van Idsinga, thans commies der posterijen derde klasse; van de derde klasse, C. C. Vrendenberg en N. Schuit, thans surnumerairs der posterijen. leger. Op pensioen gesteldop verzoek, ten bedrage van f 1300 'sjaars, met toekenning van den rang van luitenant-kolonel, de majoor J. D. Luchtmans van den staf der infanterie, toegevoegd aan den inspecteur van het wapen. Benoemd tot directeur van het materieel der artillerie de kolonel jonkheer J. G. J. van Oldenbarneveld ge naamd Witte Tullingh, kommandant van het 3c regiment vesting-artillerie; tot kommandant van het 3C regiment vesting artillerie de luitenant-kolonel A. T. Knoop, van het 2e regiment vesting-artillerie. Rechtzaken. Bij bevelschritt der arrondissementsrechtbank van Middelburg, is naar den procureur-generaal bij het pro vinciaal gerechtshof in Zeeland verwezen Jacob Walkier, oud 22 jaren werkman, wonende te Groede, thans ge detineerd te Middelburg, ter zakedat hij in den laten avond van den 7" December jl. nabij de herberg van Pieter de Vuijst, onder Breskens.aan Abraham de Vuijst jr., wonende aldaar, moedwillig met een mes een bloe dende wonde in de rechterzijde heeft toegebracht, welke bijna onmiddellijk den dood heeft ten gevolge gehad. Koloniën. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen: (Javasche courant van den 29en December 1871.) civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Nederland, wegens ziekte, aan den posthouder te Soekadana K. M. Swart. Ontslagen: uit zijne betrekking, de secretaris der residentie Pebalongan, L. W. D. Monod de Froideville. Benoemd: tot resident van Menado, de hoofdamb tenaar op nonactiviteit P. van der Crab; tot vendu meester te Poerwakarta C. J. Watson, secretaris van dat gewest; tot 2«n commies bij de afdeeling politie der stad en voorsteden op het residentie-kantoor te Bataviade ambtenaar op wachtgeld J. Kieffer; tot boekhouder bij 's lands algemeene pakhuizen te Samarang, de le klerk bij gemelde pakknizen W. F. H. von Haack; afdeeling posterijen, tot post-commies, chef van het postkantoor te KlattenH. P. Boltthans post-commies,'chef van het postkantoor te Banjoewangi. dipartenent van oorlog. Ontslagen: uit 's lands dienst, de klerk bij de militaire administratie E. M. Siebel. Overgeplaatst: als 2«n luitenant-kwartiermeester, de 2e luitenant der infanterie C. H. Immink. departement der marine. Overgeplaatst: aan boord Zr. M*. fregat Prins Alexander der Nederlanden, de luitenant ter zee 1« klasse D. M. G. de Swart, van de Amsterdam; de officier van gezondheid 3e klasse Y. Bakker, van Zr. M*. stoomschip Curasao; aan boord Zr. Ms. korvet Prinses Amelia, de officier van gezondheid lc klasse P. J. van Wageninge, van Zr. Ms. korvet van Speyh aan boord Zr. Ms. korvet van Speykde officier van gezondheid 2e klasse B. Lion, van Zr.Ms. stoomschip den Briel; aan boord Zr. M\ stoomschip Marnixals 1* officier, de luitenant ter zee le klasse W. van Oor schot, van Zr. Ms. stoomschip Ardjoeno, en de adelborst le klasse J. C. Kikkert Schotborgh, van Z<\ Hs. stoom schip Amsterdam; aan boord Zr. Ms. stoomschip Curagao» als le officierde luitenant ter zee le klasse H. J. van Broekhuyzen, van Zr. Ms. stoomschip Marnix; aan boord Zr. Ms. stoomschip den Briel, als kommandant, de luite nant ter zee lc klasse jonkheer C. C. van der Wijck, en de luitenant ter zee 2° klasse C. J. de Vriese, van Zr. Ms. stoomschip Curasao; de officier van gezondheid 2ft klasse J. Keyzer, van Zr. Ms. stoomschip Coehoornaan boord Zr. Ms. stoomschip Amsterdam, als le officier, de luite nant ter zee D klasse C. de Klopper, van Zr. Ms. fregat Prins Alexander der Nederlandende luitenant ter zee 2e klasse W. C. P. E. de Klopper van Zr. Ms. stoomschip Sumatra; aan boord Zr. Ms. stoomschip Sumatra, do adelborst le klasse W. H. van Braamvan Zr. M». stoom schip Curasao aan boord Zr. Ms. stoomschip Suriname, de adelborst 1° klasse L. J. K. A. Jeekel, van Zr. Ms. stoomschip Admiraal van Kinsbergen; aan boord Zr.Ms. stoomschip Onrust, de luitenant ter zeó 2e klasse J. Schouw Santvoort, van Zr.Ms. korvet Prinses Amelia. Ingetrokken: de overplaatsing aan boord Zr. Ms. stoomschip Suriname, van den luitenant ter zee 2e klasse D. L. M. E. Keus, van Zr. Ms. stoomschip Ardjoeno. Vergunning verleend: om te repatrieeren, wegens ziekte, aan den officier van gezondheid 1° klasse P. J. van Wageninge en den officier van gezondheid 3* klasse J. Messemaker. (Javasche courant van den 2«n Januari.) civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Nederland, wegens ziekte, aan den lpn commies bij 's lau^s kas te Samarang B. C. J. Heyman. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit 's lands dienst, met behoud van recht op pensioen, de zoutverkoop-pak- huismeester te Tagal J. F. Willemsen; op verzoek, eervol, uit 's lands dienst, de leerling-telegrafist P. W. Pohlman; eervol, uit 's lauds dienst, met behoud van recht op pensioen, de ambtenaar op nonactiviteit A. J. J. Hansen. Benoemd: tot referendaris bij het departement van

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 1