CHE W C OURANT. N° 33. Donderdag 1872. 8 Februari. Middelburg 7 Februari. Bij de opening der gisteren ingeleverde 382 biljetten voor de verkiezing van een lid voor den Middelbnrg- schen gemeenteraad, bij herstemming tusschen.de hee- reu D. Jeras M.Kz. en F. Nagtglas, zijn heden 3 biljetten van onwaarde verklaard, omdat het bij 't stembiljet gevoegde lijstje ter aanduiding der candidaten als stem biljet was gebruikt; voorts waren 2 biljetten niet inge vuld zoodat het getal geldige stemmen 377 bedroeg. De uitslag der herstemming isdat de heer F. Nagt glas 207 en de heer D. Jeras M.Kz. 170 stemmen be kwam, zoodat eerstgenoemde is gekozen. Te Nieuw- en Sint JooBland hebben 20 van de 32 kie zers deelgenomen aan de verkiezing van een lief voor den gemeenteraad aldaar. De uitslag der stemming is, dat eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren C. Verhulst, P. Fak Brouwer en J. Verschiere. Benoemingen en besluiten. belastingen. Opgeheven het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsengevestigd te Dreischor (Zeeland), bevattende de gemeenten Dreischor, Duiven- dijke, Kerkwerve, Noordgouwe en Zonnemairede ge meenten Kerkwerve en Noordgouwe gevoegd bij het ontvangkantoor der directe belastingenin- en uitgaande rechten en accijnsen, gevestigd te Zierikzee, onder voortdurend beheer van den tegeuwoordigen titularis J. P. L. A. Geselschap; en de gemeenten Dreischor, Zonnemaire en Duivendijke gevoegd bij het ontvang kantoor der directe belastingenin- en uitgaande rech ten en accijnsen te Brouwershavenonder voortdurend beheer van den tegenwoordigen titularis H. B. Vollen hoven van Daalen. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Krommenie c.a. M. Beute, thans ontvanger derzelfde middelen te Rijp c. a. marine. Eervol uit den zeedienst ontslagen op ver zoek, met den 15en Februari a., de officier van administra tie 3« klasse J. F. de Vries. leger. Overgeplaatst in rang en ancienneteit bij het wapen der artillerie van het leger hier te lande de voor den dienst in Nedeilandsch-Indië bestemde 2e luitenant der artillerie H. F. L. Janssen. Kerknieuws. Beroepen tot predikant bij deEvangelisch-Luthersche gemeente te Rijp de heer H. Ernst jr., predikant alhier. Koloniën, De bij de Staats-courant van jl. Zaterdag behoorénde bijvoegsels bevatten een staat van nalatenschappen, af komstig van onderofficieren en verdere manschappen, die deel uitgemaakt hebben van de landmacht ia Nederlandsch Indië, waarvan de saldo's, om hun gering bedrag niet onder het beheer der weeskamer to Batavia gesteld, door de rechthebbenden bij het departement van kolo niën in Nederland behooren te worden gereclameerd. Onder de overledenen komen de volgende personen voor, wier laatste woonplaats in Zeeland was: Pieter Frederik van Arenthals, uit Vlissingen, korporaal, den 30" Augustus 1868 te Soerabaija overleden; Johannes Cornelis Beenhouwer, uit Vlissingen, korporaal, den 27*1 Augustus te Samarang overleden; Joseph Bos, uit Middelburg, soldaat, den 17" Augustus 1868 te Wel tevreden overleden; Cornelis Jacobus Corrien, uit Vlissingen, soldaat, den 26" Juli 1868 te Samarang overleden; Pieter Jacobus Calu3, uit Sluis, cavalerist, den 16" Augustus 1868 te Weltevreden overledenIrnan Caljouw, uit Colijnsplaat, sapeur le klasse, den 27" Augustus 1868 te Willem I overleden; Willem Philip Dormaar, uit Middelburg, kanonuier le klasse, den 30" Augustus 1868 te Weltevreden overleden; Jacobus van w Houte, uit Oostburg, cavalerist, den 31" October 1868 te Welterreden overledenJan Kesteloo, uitKoudekerke, korporaalden 20" November 1864 te Samarang over leden; Tobias Krabbe, uit Goes, fuselier, den 9" Oc tober 1868 te Sourabaija overleden; Willem Jacob van Lindonk, uit Goes, fuselier, den 9" October 1868 te Serang overleden; Petrus Dorainicus Marseillie, uit Schoondijke, fuselier, den 7" November 1868 te Soe rabaija overleden; Pieter de Man, uit Middelburg, kanonnier 1* klasseden 1" October 1868 te Wil lem I overleden; Hermanns Franciscus do Paauw, uit Hoofdplaat, fuselier, den 16" Januari 1868 te Band- jermaain overleden; Bernard Paul Peterinck, uit Vlis singen, fuselier, den 27" September 1868 te Samarang overleden; Pieter Jozias Pieters, uit Sint Anna ter Muiden, cavalerist, den 14" Augustns 1868 in de kam pong Makassar overleden; Jacob Poortvliet, uit 's Gra venpolder, fuselier, den 13" Januari 1868 te Willem I overleden; Willem Reygers, uit Middelburg, fuselier, den 5" Februari 1868 te Salatiga overleden; Cornelis Schuiling, uit Goes, fuselier, den 1" Mei 1868to Soera baija overleden; Ludovicus Bernardus Tienpond, uit Hoofdplaat, fuselier, den 6" Augustus 1868 te Soerabaija overleden; Petrus Thoman, uit Hoofdplaatkanonnier le klasse, den 30" October 1868 te Willem I overleden; Jacob de Wit, uit Vlissingen, fuselierden 2" Novem ber 1868 te Teboengkoes overledenJoos Weststrate, uit Goes, kanonnier 1« klasse, den 27" Augustus 1868 te Willem I overledenHubregt Zonnevylle uit Groedo, kanonnier 2e klasBe, den 17" Juli 1868 te Willem I overleden. Rechtzaken. Het provinciaal gerechtshof in Zeeland heeft jl.Vrydag en Zaterdag de volgende arresten uitgesproken Benjamin Gerardus Kegge, oud 15 jaren, schip persknecht, en Krijn Marinus Kegge, oud 17 jaren, visscher, beide wonende te Tholenwaren beklaagd als zonden zij den 29" November 1871, des avonds omstreeks te half tien uur, te zamen en in vereeniging ten nadeele van den beurtschipper F. Ax. van Dijk, in wiens loon- trekkenden dienst de beklaagde Benjamin Gerardus Kegge destijds als vaste knecht werkzaam was, uit diens aan de kade te Tholen liggend beurtschip eene hoeveel heid steenkolen arglistig weggenomen en zich toege- eigend hebben. Zij zijn schuldig verklaard aan diefstal gepleegd bij nacht door meer dan éen persoon in een bewoond schip, door den eersten met oordeel des onder scheids begaan en, onder aanneming van verzachtende omstandigheden, veroordeeld ieder tot eene correc- tioneele gevangenisstraf, de eerste van drie weken en d^ tweede van 45 dagen, beide in eenzame opsluiting te ondergaan, alsmede solidair in de kosten der procedure. Jacob Slager, oud 64 jaren, timmerman, wonende te Zierikzee, thans gedetineerd te Middelburg, was beklaagd ter zake als zou hij op den 18" November 1871, des avonds omstreeks 7 uren, uit den winkel en ten nadeele van Lena Bokstal te Zierikzee, welke winkel met hare woning éen geheel uitmaakt, eenig geld, ter waarde van 25 of 30 cent, arglistig hebben weggenomen en zich toegeëigend. Hij is schuldig verklaard aan dief stal gepleegd bij nacht in een bewoond huis, en, onder aanneming van verzachtende omstandighedenveroor deeld tot eene correctioneele gevangenisstraf van 3 maanden en in de kosten der procedure. Arman Bos, oud 63 jaren, wonende te 's Heer- Arendskerke, herbergier, winkelier en arbeider, was beklaagd als zou hij omstreeks 9J uur in den avond van den eersten November 187L, dus na zonsondergang arglistig hebben weggenomen en zich toegeëigend vijf mutsaards, deel makende van eene koutklamp, opgesla gen op het rondom afgesloten erf, waarop de woning staat van Marinus Meulenberg, landbouwer in de ge meente 's Heer-Arendsicerke en ten diens nadeele. Het hof heeft den beklaagden op grond dat, volgens de eenparige verklaringen van de getuigen, de plaats waar de ontvreemding is begaan de boomgaard is die met doornhagen en hekken afgescheiden is van het erf, waarop de woning van Meulenberg met bijgebouwen zich bevindt, en derhalve niet als aauhoorigheid kan wor den beschouwd schuldig verklaard aan eenvoudigen diefstal, en, onder aanneming van verzachtende omstan digheden, veroordeeld tot eene correctioneele gevange nisstraf van 3 maanden en in de kosten der procedure. Maandag heeft hetzelfde hof in Zeeland het volgende arrest in hooger beroep uitgesproken. Francois van der Lindeoud 49 jarengemeente- en onbezoldigd ryksveldwachter, wonende te Heinkens- zandwas beklaagd ter zake dat hy op den 4" Augus tus 1871 'savonds omstreeks 8 uren te Heinkenezand, terwijl hij als veldwachter surveilleerde op het visschen in de vest te Heiokenszandden lOjarigen Matthens Slabbekoorn moedwillig met een stok heeft geslagen, zoodat veele striemen op het bloote lijf zichtbaar waren en hij eenige dagen pijn gehad heeft, en hem geschopt, geduwd en tot twee malen in het water geworpen heeft. Bij vonnis der arrondisseraents-rechtbank te Goes, dd°. 23 December jl. is de beklaagde niet-schuldig verklaard aan het hem bij dagvaard ten laste gelegde feit en daar van vrijgesproken, de kosten te dragen door den staat. Op het door den officier van justitie ingesteld hooger beroep heeft het hof bovengemeld vonnis vernietigd en den geïntimeerde schuldig verklaard aan het moedwil lig toebrengen van slagen, waardoor geenerlei ziekte of beletsel om te werken van langer dan 20 dagen is ont staan, gepleegd onder verzachtende omstandigheden, en hem te dier zake veroordeeld tot eene geldboete van f 12.50 met subsidiaire gevangenisstraf van zeven dagen, alsmede in de kosten van het rechtsgeding, zoo in eer- 8ten aanleg als in hooger beroep gevallen. Gemengde berichten. Het adres betreffende de aanstaande feestviering al hier, waarvan wij in ons nommer van jl. Maandag mel- diDg maakten, is heden, voorzien van 446 handteelce- ningen, aan burgemeester en wethouders toegezonden. Ook is aan het bestuur der Vereeniging Uit het volk voor het volk een gelijksoortig adres met een ongeveer gelijk getal handteekeningen gericht. De gemeenteraad van Zutfen heeft eergisteren met 12 tegen 2 stemmen beslotenvoor 250,000 deel te ne men in den ontworpen Nederlandscb-Westfaalschen spoorweg. Men schrijft uit Leeuwarden, onder dagteekening van 3 dezer, het volgende aan het Nieuws van den dag: „Eergisteren beeft de regiments-kommandant alhier aan het korps officieren megedeelddat de minister van oorlogadinterim luitenant-adjudant Keyzer niet voor den raad van onderzoek wilde brengen, omdat hij niet in de termen der wet viel. Het verzoek der officieren en van den regiments-kommandant is dus geweigerd. Daarop heeft een officier te kennen gegeven, dat de positie dan onveranderd bleef, want dat de meeste officieren hem den rug zouden bly ven toekeeren. De kolonel moet toen gezegd hebben dat by er niets aan kon doen. De officiereu hebben zich toen eigener autoriteit vereenigd en te verstaan gegeven, dat zij in de afwijzende beschik king van den minister niet konden berusten." Voor rekening van het gemeentebestuur van Am sterdam is voor circa 40,000 aangekocht een huis op den Singel bij de Warmoesgracht ten behoeve van oen middelbare school voor meisjes. Naar het Handelsblad verneemt, heeft de graaf Grnau de la Barre, schrijver van het jongste geschrift tot verdediging van do rechten der zich noemende af stammelingen van den hertog van Normandië, bij den officier van justitie te Amsterdam eene aanklacht inge diend wegens laster tegen den uitgever van het Lees kabinet, tengevolge van een in het Jannari-nommer van dat maandschrift voortkomend stuk van zekeren J. J.P., over de rechten der familie Naundorff (de Bourbon). Ook in België, Frankrijk, Engeland, Italië en Turkije heeft men op verschillende plaatsen Zaterdag en Zondag avond het noorderlicht waargenomen.

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 1