öuttmlcmö. te zijnbekende de daad gepleegd te hebben uit drift, omdat hij het schaap naar de weide moest brengen. De getuige Koddedie de waarde van het schaap op f 25 schatte, onving van het openbaar ministerie eene ernstige berisping, omdat hij het doode schaap aan de niet bemiddelde ouders van den beklaagde voor 18 heeft verkocht, onder voorwaarde dat hij hun zoon niet zou aangevenen hij toch aangifte heeft gedaan. De rechtbank heeft den beklaagde schuldig verklaard aan het buiten noodzaak op het land van den eigenaar dooden van een schaap, en hem, met aanneming van zijne bekentenis en zijn jeugdigen leeftijd als verzach tende omstandigheden, veroordeeld tot 14 dagen gevan genisstraf, in eenzame opsluiting te ondergaan, alsmede in de kosten. Barbara Amanöes, oud 25 jarenwonende te Re- tranchementwas beklaagd van op den 6«n December jl. gepleegden diefstal van eene hoeveelheid op het strand aangespoelde tarwe, afkomstig van een onder Kadzand gestrand schip; alsmede van het toebrengen van een stoot op de borst van den baar bekeurenden veldwachter Carels. Zij is schuldig verklaard 1° aan eenvoudigen diefstal en 2° aan het moedwillig toebrengen van slagen en stooten aan een bedienend beambte in de waarneming zijner be diening, en, onder aanneming van verzachtende omstan digheden, veroordeeld tot eene maand gevangenisstraf, benevens inde kosten. Jacoba Hendriks, werkvrouw alhier,was beklaagd dat zij den 20en December jl. ten nadeele van B. F. Mon- tanari, bij wien zij tegen kost en loon in dienst was, arg- Itstig een koperen ketel, ter waarde van f 3, ontvreemd en voor f 1 in de bank van leening verpand heeft. Zij is schuldig verklaard aan eenvoudigen diefstal en, onder aanneming van verzachtende omstandighedenveroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf en in de kosten. Gemengde berichten. In verschillende dagbladen wordt gemeld, dat de beurtschipper tusschen Bath en Bergen op Zoom, die wegens gebrek aan vracht sedert eenige maanden zijn dienst had gestaakttengevolge van de verhooging der tarieven voor het goederenvervoer op de staatsspoor wegen dien dienst weder heeft hervat. De raad der gemeente Schoterland heeft bepaald dat de kohieren van den hoofdelijken omslag niet alleen in 'tgemeentehuis, maar ook in sommige dorpen der gemeente ter inzage zullen liggen. Dezer dagen moet er, des nachts, in een soort van koffiehuis in den Haag twist ontstaan zijn tnsschcn den heer B.student te Delft, en den heer v. d. D., die zoo erg schijnt te zijn gcloopendat eerstgemelde aan laatst genoemde met een rotting een zoo zwaren slag op het hoofd zou hebben toegebracht, dat er vrees voor het leven van den verwonde bestaat. Kaar wij vernemen is de patiënt eergisteren getrepaneerd. Tengevolge van dit voorval is de heer B. door de inspecteurs van politie "Wolffensperger en Mertz te Delft in arrest genomen en naar den Haag overgebracht. (tiaybl. van 's Gravenh Onder de veehandelaars in de noordelijke provin ciën van ons land heerscbt ook ontevredenheid over de Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen, om dat de geregelde verzending van rund- en ander vee door het veelvuldig gebrek aan wagens wordt belem merd. Er schijnen adressen aan de regeering te dier zake in omloop te zijn. Kaar aanleiding van het gisteren ook door ons opgenomen bericht omtrent de mishandeling van een Beiersch soldaat gedurende zijne gevangenschap te Algiers wordt uit Mannheim aan de Kölnische Zeitung het volgende geschreven: „Betrekkelijk het aan de Ulmer Schnellpost ontleende bericht van den Beierschen soldaat, wien in zijne gevan genschap de tong uitgesneden zou zijn, reken ik mij gelukkig u het volgende te kunnen meacdeelen. Op den gedenkdag van de gevechten voor Belfort vertoonde zich een man in Beiersche infanterie-uniform aan den feestdisch, door schrift te kennen gevende, dat hij niet kon spreken, daar hem te Algiers de tong uitgesneden was. Terstond werden belangrijke giften voor hem in gezameld, die hem echter niet overgegeven werden, omdat de aanwezige officieren van den geneeskundigen dienst inmiddels ontdekt hadden, dat de stomme in het vqlle bezit zijner tong was en meesterlijk de kunst ver stond, om de tong zeer ver naar achteren te brengen. Nader onderzoek bij het Beiersche regiment, welks UDiform hij droeg, leidde tot de ontdekking, dat deze persoon nooit in het regiment gediend bad en een be kend bedrieger was. Hij heeft zich bij tijds uit de voeten kunnen maken en schijnt thans zijne brutaliteit zoover gedreven te bebbeD, dat hij niettegenstaande zijne ont dekking alhier nogmaals zijne bedriegerij te Ulm in praktijk gebracht heeft." Terwijl de Brusselsche rechtbank van koophandel in de bekende wissel-quaestie uit de Fransche uitstel wet voortgesprotenzich geheel bij de beschouwingen van het hoog gerechtshof in Leipzig heeft aangeslotenis dezer dagen door de rechtbank te Genève in tegenoyer- gestelden zin beslist. De nieuwe omnibus-dienst onder den Theems beant woordt zeer goed aan de verwachting. Bij Towerhill aan het station gekomenneemt men plaats in een kamertje dat zes personen kan bevatten- Daarmede wordt men naar beneden gelaten, 60 voet onder den beganengrond. De bodem van den nieuwen tunnel is in het midden 30 pet. lager dan aan de uiteinden. De omnibus, waarin men nu plaats neemt, wordt losgelaten en bereikt langs een spoor en door de vaart bij de helling verkregenbijna het andere einde. Bij het verliezen van de vaart wordt de wagen door touwen naar het einde gewonden daartoe wordt een stoomwerktuig gebezigd. Aan het einde ge komen is weder een kamertje gereed om de passagiers naar boven te brengen. Het op- en nederdalen geschiedt in 25 seconden, de vaart door den tunnel in 70 seconden. De tunnel is vijf minuten gaans lang. Voor eenige dagen had in de Beiersche kamer een zeldzaam incident plaats bij de stemming over het voor stel der commissie betreffende de klachten van den bis schop van Augsburg. Beide partijen, clericalen en liberalen, waren opgekomen om hunne stem uit te bren gen. Een clericaal echter, een kanunnik van het dom kapittel, Neumayer, was zeer ziek; zijne vrienden bewo gen hem nogtans om aan de stemming deel te nemen; de liberalen van hun kant, barmhartiger dan de vrien. den wat in dit geval wel eenigszins te begrijpen was stelden voor den doodzieken man thuis te laten- van hun kaut zouden zij dan den afgevaardigde Muller van Rosenthal, die zijn voet gebroken had, eveneens rust laten. Maar de clericalen wilden daarvan niet wetenzij dachten dat Miiller toch niet komen kon. Er bestond ook niet veel kaus opmaar zietweinige oogenblikken vóór de stemming werd de deur geopend en rolde men den heer Miiller von Rosenthal met zijn gebroken voet de zaal binnen, die nu gelegenheid had zijn tegen uit te brengen, waardoor de stem van den doodzieken Keumaver geneutraliseerd werd. Tliermometerstantl. 1 Feb. 'sav. 11 u. 42 gr. 2 'smorg. 7 u. 43 gr. 'smidd. 1 u. 50 gr. sav. 6 u.46 gr. Algemeen overzicht. De beide commissiën uit de Fransche nationale verga dering voor het budget van 1871 en 1872 hebben met den minister van financiën, den heer Pouyer-Quertier, geconfereerd over de nieuwe belastingen, welke volgens het besluit van den 20eD Januari de belasting der grond stoffen moeten vervangen. De minister heeft verklaard, dat de regeering bare medewerking aan de commissie toezegdedoch vreesde dat de pogingen om nieuwe bronnen van inkomsten te scheppen vruchteloos zouden blijven. De regeering is meer dan ooit overtuigd, dat de belasting der grondstoffen de meest verkieslijke is. Alle andere belastingen zullen onvoldoende blijken te zijn, en om deze reden vooral bleef de regeeriDg hare voor dracht handhaven. Radat de minister verschillende belastingenwaarvan nog sprake zou kunnen zijnkor- telijk bestreden had, werd hem door een der leden gevraagd, of de regeering zich dan niet gebonden achtte door het votum der nationale vergadering. De heer Pouyer-Quertier antwoordde, dat hij nogmaals de moei lijkheden der quaestie op de tribune zou uiteenzetten en van de vrucbtelooze pogingen om nieuwe belastingen te vinden mededeeling zou doen, waarna de nationale vergadering eene beslissing nemen mocht. Nauwelijks waren de bijzonderheden dezer zitting door de dagbladen verspreid, of een algemeene verontwaardi ging maakte zich van de publieke opinie meester over de verregaande stijfhoofdigheid der regeering ten opzichte van have reactionnaire belastingplannen. Eenige bladen beweerden zelfs, dat de minister pertinent geweigerd had, om tot het onderzoek van andere belastingvoorstel len mede te werken en om aan de commissie de noodige inlichtingen omtrent de financieele behoeften mede te deelen. Le Bien public van heden treedt voor den heer Pouyer-Quertier in het strijdperk en spreekt de gerachten tegendie van oneenigheden tusschen den minister en de commissie gewagen, Het Journal des débats ziet er geen bezwaar in, om deze verzekering van le Bien public zonder eenig voorbehoud aan te nemen, doch kan dit niet doen ten opzichte van het beweren, dat tusschen da subcommissie voor het budget en den minister steeds de beste samenwerking bestaan heeft. Men moge eerbied koesteren, zegt het Journal des débats, voor de loyauteit en de eerlijke bedoelingen van den heer Pouyer-Quertier, hij blijft echter een volbloed protectionist, wiens beginselen moeilijk kunnen overeenstemmen met die der genoemde commissie, wel ker meerderheid uit voorvechters van vrijen handel be staat. De openbare zitting van gisteren heeft opnieuw een bewijs geleverd van de onverbeterlijke hardnekkigheid der regeering betrekkelijk de wijze, waarop in de meer dere financieele behoeften van Frankrijk voorzien zal worden, Thiers heeft zich namelijk, naar het schijnt, niet kunnen bedwingen en weder persoonlijk aan de dis cussie over de handels-tractaten deelgenomen. Nadat de heer Pouyer-Quertier mededeeling gedaan had van eene depêche van'den Engelschen gezant, waarbij de Engelsche regeering verklaart zich niet tegen de herziening der tarieven te zullen verzetten, mits men niet tot het pro tectionisme terugkeere, stelde de heer Gambetta voor om de discussie te verdagen. Dit voorstel scheen niet met de plannen van Thiers te strooken, tenminste hij Bpoedde zich naar de tribune, om zich daartegen te ver zetten. Hij ontkende, dat het gouvernement protectio nistische bedoelingen koesterde, en verklaarde dat slechts die punten, waaromtrent de keizerlijke regeering reeds wijzigingen voorbereid had, tot basis der onder handelingen aangenomen waren. Het voorstel van den heer Gambetta werd daarna met 415 tegen 192 stemmen verworpen. Een even ongunstig lot trof het voorstel van den heer Johnston, om de opzegging der tractaten voorloopig ter zijde te stellen, en op de grondslagen van vrijen handel de onderhandelingen met Engeland opnieuw aan te knoopen, teneinde in het belang der schatkist eene wijziging der tarieven tot stand te brengen. Met 423 tegen 200 stemmen werd ook dit voorstel verworpen^ waarna de zitting gesloten werd. In de zitting der Belgische kamer is door den heer Bara een wetsvoorstel ingediend dat o. a. de volgende bepalingen bevat 1°. dat de officieele verslagen van de zittingen der wetgevende kamers in het Vlaamseh zullen worden ver taald; 2». dat er dagelijks een beknopt zittingsverslag vanwege do kamers zelve in het Fransch en in het Vlaatnsch kosteloos aan al de stemgerechtigde burgers des lands toegezonden zal worden, met alle koninklijke en ministerieele besluiten van algemeen belang; 3°. dat het een met geldboete strafbaar misdrijf zijn zal de ver spreiding of de lezing van de officieele zittingsverslagen, uitvoerige of beknopte,of van regeeringsbesluiteu te beletten of pogingen te doen om ze te beletten. In die bepalingen zon de heer Baranaar gemeld wordt, een middel zien om de liberale party in de schatting van het Belgische volk te doen rijzen. De ongeregeldheden te Barcelona, blijven niettegen staande de geruststellende verzekeringen van den gou verneur der provinciesteeds aanhouden. Woensdag vormden zich talrijke gewapende troependie aan de sommatiën der politie geen gehoor gaven en die met pistoolschoten beantwoordden. De militaire macht moest tusschenbeiden komen en eerst na eene charge waarbij twee opstandelingen gedood en vele andere gewond en gevangen genomen werden, gelukte het haar de menigte uiteen te jagen. Desniettemin telegra- pheerde de gouverneur weder denzelfden avond naar Madrid, dat de orde niet gestoord was en de stad haar gewoon aanzien herkregen had. Voorzichtigheidshalve wordt er echter bijgevoegd, dat alle maatregelen geno men zijn, om herhaling der wanordelijkheden te voor komen. Le Temps heeft een particulier bericht uit Madrid ontvangen, dat van eene wijziging in het ministerie ern stig sprake geweest is, doch dat deze quaestie onbepaald uitgesteld is. De berichtgever voegt er bij, dat in de provinciën de volmaaktste rust hecrscht. De tijd zal het leeren, wat men in Spanje onder die geruststellende voorstellingen verstaat. ILaatsle berichten. Brussel 2 Februari. Bij arrest van heden is de openbare terechtstelling van den heer Langrand Dnraonceaubeschuldigd van bedriegelijke bankbreuk, voor het hof van assisen te Brussel bevolen.

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 2