2° klasse bij de landelijke inkomsten en cultures J. J. Bischoff. Ontslagen: eervol, uit 's lands dienst, de geschor ste telegrafist 3° klasse C. C. W. Wruck; eervol, uit 's lands dienst, wegens ziekte, met behoud van recht op pensioen, de ambtenaar op wachtgeld J. Diepenhorst; op verzoek, eervol, uit zijne betrekkingwegens ziekte, onder toekenning van wachtgeld, de 3® commies bij de algemeene rekenkamer Ch. H. J. Waersegers; uit zijne betrekking, de 3° commies bij het postkantoor te Welte vreden H. W. Hamilton ot Silvertonhill. B e n o e m dtot advocaat-generaal bij het hooggerechts hof van Nederlandsch-Indië, de omgaande rechter in de la aideeling m*. W. F. C. de Eerens; tot adsistent-resi- dent van Pandeglang W. J. Pahudonlangs van verlof uit Nederland teruggekomen; tot substituut-officier.van justitie bij den raad van justitie te Samarang, de sub stituut-officier van justitie bij den raad van justitie te Padang mr. A. J. Redekertot 3en commies bij het post kantoor te Weltevreden, de 3° commies bij het postkan- toor te Soerabaija E. Meijer; tot 3en commies bij het postkantoor te Soerabaija, de 3® commies bij het alge meen beheer der posterijen in Nederlandsch-Indië H. J. W. Scheffer; tot 3en commies bij het algemeen beheer der posterijen in Ned erlandscb-Indië, de 10 klerk bij dat beheer M. den Boertot pakhuismeester te Bezoeki, de ambtenaar op wachtgeld F. A. Arbogahn; tot gezag voerder van het recherchevaartuig te Samarang, de klerk bij den ontvanger der in- en uitvoerrechten te Batavia M. Kuipers. Geplaatst: militaire administratie, als onder-inten dant le klasse bij de 5« afdeeling van het departement van oorlog, de onder-intendant le klasse C. Pabst, on langs van verlof uit Nederland teruggekeerd. departement van marine. Verleend: een twee jarig verlof' naar Nederland wegens ziekte, aan den bootsman bij do marine-magazijnen te Batavia J. Evers. Benoemd: tot bootsman bij de marine-magazijnen te Batavia, de ambtenaar op wachtgeld A. Eykelenboom. (Javasche courant van den 22«n December.) civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Nederlandwegens ziekte, aan den 2cn commies op het adsistent-residentie kantoor te Benkoelen fl. F. van Dam en aan den leerling-telegrafist C. Gephart. departement van oorlog. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit 's lands dienst, wegens volbrachten diensttijd, de militaire ambtenaar 3e klasse op nonactiviteit G. Adelerhofop verzoek, eervol, uit 's lands dienst, wegens volbrachten dienstijd,met behoud van recht op pensioen, de expediteur bij de directie der genie A. L. Douchy. departement der marine. Verleend: een twee jarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den lcn machinist bij de gouvernements-marine J. M. Butte- ling. Ingetrokken: de detacheering van den luitenant ter zee le klasse J. J. de Hart, bij het marine-etablisse ment te Onrast, wordende hij eervol ontheven van de verdere vervulling der betrekking van equipagemeester aldaar. Tijdelijk gedetacheerd: bij het marine etablis sement te Onrust, teneinde de betrekking van equipage meester bij dat etablissement te vervullen, de luitenant ter zee le klasse bij de Koninklijke Nederlandsche marine D. M. G. de Swart. Benoemd: bij de gouvernements-marine,tot lei> ma chinist, de 2e machinist J. J. M. Behrens; tot 2^ machi nist de machinist-leerling le klasse A. Hamwijk. Gemengde berichten. Wij vernemen dat aan vrijwillige bijdragen tot bestrij ding der kosten voor feesten die bij gelegenheid van de opening van den spoorweg tot Middelburg zullen gevierd worden, gisteren avond door 244 personen tot een gezamenlyk bedrag van 2050 was ingeschreven en dat heden het bedrag der inschrijvingen nog aanmerke lijk is vermeerderd. Ter med edinging voor de oprichting van een feest lokaal zijn 10 inschrijvingsbiljetten ingekomen. De laagste inschrijving was van den heer P. J. van Puffelen tot een bedrag van 1630 zonder en 1880 metj?lancher^ de hoogste inschrijving was van 1960 zonder en f 2280 metplancher, alles zonder eenig decoratief. Uit Kamperland meldt men: De ziekte der paarden van den landbouwer Remijnse is tot staan gekomen nadat er zes stuks zijn bezweken. In de Bagijnestraat te 's Gravenhage heeft eer gisteren avond weder een vechtpartij tusschen eenige burgers en militairen plaats gehad, waarbij laatstbedoel- den van hun wapenen hebben gebruik gemaakt. Politie en militaire autoriteiten hebben een gestreng onderzoek ingesteld. Aan het Handelsblad wordt uit Groningen gemeld: j „Thans is met zekerheid bepaald, dat het monument j te Heiligerlee op 23 Mei dezes jaars jaars zal worden onthuld. Reeds worden voorbereidende maatregelen ge- I nomen tot feestviering. Men zegtdat zoowel Z. M. de i koning als eenige leden van het vorstelijk huis bij de j plechtigheid zullen tegenwoordig zijn." Men scliryft uit Hoogeveen aan de Nieuwe Rotter- i damsche courant: Een viertal jongelieden, meest schip- J persgezellen, zich Donderdag avond naar huis begevende, zagen iemand voor zich uitgaandie door zijne vreemde zwenkingen bewees, dat hij allesbehalve nuchter mocht genoemd worden. Een van het gezelschap maakte zijne kameraden daarop lachende opmerkzaam iets wat door den zwierbol gehoord en kwalijk genomen werd, want bijbleef staan, en toen de jongelieden nevens hem ge komen warengaf hij een van hen zekeren Manak, een slag op 't hoofd. Deze zaak had echter geen ander ge volg dan eenige woordenwisselingen. Het gezelschap vervolgde zijn weg en liet den dronken man, die in deze buurt woondeachter. Een weinig verder staat j het huis, door Manak met een der andere gezellen be- woond, en hier namen de twee anderen afscheid,terwijl j de beide eersten binnengingen. Nadat Manak zich reeds j gedeeltelijk ontkleed had ging hij nog even naar buiten, maar had ternauwernood den drempel der huisdeur over schreden, toen hij van iemand die naast de deur stond, een steek in de zijde ontving. Waggelend kwam hij binnen en verzocht zijn kameraad om schielijk een dokter te halen daar hij een ondragelijke pijn leed. De genees heer, die kort daarop verscheenverklaarde de wond, een mes- of dolksteek even onder de korte ribben, voor vrij gevaarlijk. Of er verband bestaat tusschen dit mis drijf en de ontmoeting eenige oogenblikken vroeger,zal de tijd en het ingestelde onderzoek door dejustitie moe ten leeren. Manak is aan de gevolgen der bekomen wonde overleden. De persoon G. B.schoenmakersknecht, be kend als iemand van een ongeregeld gedrag, is geboeid naar Assen vervoerd. Jl. Vrijdag kocht een Franschman op een open bare verkooping te Antwerpen een schildorij voor 25 francs spoedig bleek het een stuk van David Teniers te zijn. Reeds heeft men den gelukkigen kooper 25,000 francs geboden, doch deze weigert het daarvoor af te staan Professor Bottcher, de uitvinder van het schiet katoen beweert dat de bleeke gelaatskleur van vele dames gedeeltelijk althans veroorzaakt wordt door do vele spiegels in het houdoir voorhanden, waardoor zij de uitwasemingen van het kwikzilver ondervinden. Vooral is het schadelijk als de spiegel aan dezonof de hitte van een kachel is blootgesteld. Om zich van de vluchtigheid van het kwikzilver te overtuigen, behoeft men slechts» een gouden ring, goed met zeepwater schoongemaakt in de nabijheid van een spiegel boven een kachel ge plaatst, te hangen. Na verloop van een paar dagen zal de ring een witachtige kleur aannemen. De prijs door het Fransche gouvernement in 1866 uitgeloofd voor de nuttigste toepassing van den galva- nischen stroom, ten bedrage van bOfiOOfra?ics} is niet toegekend. Er waren slechts weinige inzenders die er naar dongen, doch de geleerden die met de uitspraak belast waren, hebben geen der toepassingen den prijs waardig gekeurd. De vraag is opnieuw gedaan, en de termijn van beantwoording bepaald op 29 Nov. 1876. Het verblijf te Nizza gelijkt dit jaar veel op het leven in eene vesting. Aanhoudende regens maken het den touristen ten eenenmale onmogelijk om uit te gaan. In den omtrek is belangrijke schade aangericht. Tus schen Nizza en Cannes is de geheele vlakte onder water geloopenverscheidene huizen zijn slechts op de tweede verdieping bewoonbaar, en boomen en zelfs gedeelten van gebouwen zijn door den stroom medegevoerd. De geheele streek langs de zeekust biedt een beklagens waardig sbhouwspel aan. Thermometerstand. 29 Jan. 'sav. 11. tf. 40 gr. 30 'smorg.7u.40gr.'smidd. 1 u.44gr.'sav.6 u.41gr. öuiteïUunü. Algemeen overzicht. In een officieele terechtwijzing beantwoordt het Jour nal officiel van gisteren een artikel van ia Patrie, waarin dit Bonapartistische blad verzekerde, dat de federatie der nationale garde weder heimelijk te Parijs in het leven geroepen werd. De regeering meende de appre ciatie van dit bericht volkomen aan het oordeel van het publiek te kunnen overlaten, doch nu Ia Patrie het stilzwijgen der regeering voorstelde als een zijdeling- sche erkenning van de door het blad verspreide geruch ten, achtte zij eene logenstraffing noodig. De officieele nota noemt het geheele artikel van la Patrie „een lang weefsel van dwaling en leugen" en eindigt met de ver zekering, dat „iedere poging om te Parijs opnieuw de kaders van eeji revolutionnair leger te vormen, terstond overeenkomstig de wetten onderdrukt zal worden." Volgens een half officieel bericht uit Versailles, Zon dag te Parijs ontvangen, zou niettegenstaande de span ning, welke nog steeds tusschen de verschillende partijen der nationale vergadering en Thiers bestaat, toch reeds in de eerste dagen dezer week het voorstel betreffende de overbrenging van den regeeringszetel naar Parijs aan de orde gesteld worden. Het bericht voegt er bij, dat de voorstellers in overleg met de regee ring besloten hebben, om de onbepaalde verdaging dezer quaestie te vragen, teneinde iedere aanleiding tot een conflict tusschen Thiers en de nationale vergadering te vermijden. Hoe loffelijk dit streven der voorstellers op zichzelf ook zijn moge, verwijderen zij zich echter door deze handelwijze meer van hun doel dau dat zij dit naderen. De vestiging van den regeeringszetel te Parijs is eene van die quaestiën, die niet verdaagd maar tot oplossing gebracht moeten worden. Het eenige middel, dat in den bestaanden toestand baten kan, wordt door Emile de Girardin op juiste wijze aangetoond. rIl Jaut qiïune porte soitouverte ou ferméezoo vangt hij zijne nota aan Thiers aanwaarin hij hem o. a. den goeden raad geeftom na de stemming van den 20en Januari de deur der nationale vergadering voor zich hermetisch gesloten te beschouwen. De groote quaestiën, waaronder in de eerste plaats de terugkeer naar Parijs en de militaire organisatie, behooren door de vergadering beslist te worden, terwijl Thiers van zijn standpunt als hoofd van het uitvoerend bewind die vraagstukken in eene boodschap verdedigt of be strijdt en aan de ministers de mondelinge verdediging of bestrijding in de nationale vergadering overlaten moet. „Laat zoo de 2« Maart 1874 komen, de dag waarop de oorlogsvergoeding betaald moet zijn, en dan mogen de drie dynastiën het wagen te beweren dat zij beter aan Frankrijk's plichten hadden kunnen voldoen, dan de republiek bet deed." Niettegenstaande de herhaalde verzekeringen der regeeringsorganen, blijven vele Spaansche bladen vol houden dat de oneonigbeid tusschen de leden van het kabinet voortduurt. De Epoca verklaart zelfs zeker te weten, dat vóór de algemeene verkiezingen nog eene wijziging in het ministerie zal plaatshebben. Het orgaan van Zorilla, de Imparcial, verzekert eveneens dat de ontbinding der vertegenwoordiging geenszins een einde maakte aan de oneenigheden in den boezem van het kabinet, doch gelooft dat daarin vóór de verkiezingen geen andere wijziging gebracht zal worden dan de ver vanging van den minister van oorlog, den heer Gamin des, die door een langdurige ziekte is aangetast, door generahl Zabala of generaal Serrano Bedoya. Het blad spreekt echter de zekere verwachting uit, dat spoedig na het bijeenkomen der cortes de twisten tusschen de leden van het ministerie aan het licht zullen komen. In de verhouding tusschen Hongarije en Croatië schijnt een gunstige verandering te zijn gekomen. Ter stond na de ontbinding van den landdag van Croatië ontwikkelde zich in de Hongaarsche en Croatische bla den een strijd, die aanleiding gaf tot bittere verwijtin gen en beschuldigingen en waarin ieder der partijen haar best deed de schuld van den tegenwoordigen staat van zaken van zich af te schuiven en op de andere te laden. Men vreesde echter, dat het toppunt van den strijd nog niet was bereikt, doch plotseling schijnt een wapenstilstand te zijn ontstaan. Zoowel de Pester Lloyd als de Pesti Naplo melden dat van de zijde der Croatische nationalen pogingen zijn aangewend tot toenadering. Reeds was een lid van die partij door den heer Lonyay ontvangen, terwijl men verzekerde, dat de Hongaarsche minister weldra door een brief zou worden ingelicht omtrent de gevoelens der Croatische nationalen. Dezen zouden niet ongenegen zijn, om thans aan te nemen wat zij vroeger hadden geweigerd, terwijl het aantal gemachtigden die men met den heer Lonyay wil laten onderhandelen van vijf op twaalf zou worden gebracht Engeland. Alles kondigt in Engeland de opening van het parle ment aan. Nadat de heer Gladstone het voorbeeld gegeven had, heeft de heer Disraeli kortelings zijne aanhangers herinnerddat hunne bezigheden hen tegen 6 Februari

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 2