MIDDEL BURGSCI5E N°' 6. Maandag 1872. 8 Januari. lieirw Goedkoop Magazijn COURANT. DE3 H. 3E5 3VE X Eï G-EABOMEERDM MiddelTmrgsche Courant. -wvtatvaaa/vuvwv De uitgevers der Midclelburgsche courant zijn in staat, om ditmaal aan de geabonneer- den Qp' dat blad eene premie aan te bieden," bestaande in den jaargang 1871 van het VCffiK. AI.I.K STA.ST2EEIV. Die jaargang bestaat uit twee lijvige l>oeMeelen, elk van 480 bladzijden, 4° formaat in twee kolommen ge drukt, en zal franco aan linis geleverd worden aan ieder geabonneerde die dit mocht verlangen en bij zijne aanvrage het bedrag van 1.50 per postwissel overmaakt. Het doel van dit aanbod is hoofdzakelijk om het Nieuw Goedkoop Magazijn in ruimen kring te verspreidenin de overtuiging welke de uitgevers hebben, dat eene ken nismaking met den tegenwoordigen jaar gang velen tot inschrijving voor liet vervolg zal uitlokken. in den geest der compositie voorgedragen. Haar rein en vol geluid deed hare sopraanstem goed uitkomen, haar liefelijk mezza voce verhoogdo het schoone harer voor dracht. Ook in de bevallige cavatine uit Rossini's „Barbier de Séville" spreidde zij in de daarin gebrachte fiorituren hare virtuositeit ten toon en in de liederen van Robert SchrfpRuip toonde zij evenzeer bij hare voordracht geene vreemdelinge te zijn. De uitvoeringen van het orkest, zoowel die in het Larghetto en finale van de 2e symphonie vanL. van Beet hoven als in de Ouverture „die Najaden" van Sterndale- Bennet, vormden in dit concert een schoon geheel en sloten zich waardig aan de solo-stukken aan. Oinnm'aniX Middelburg 6 Januari. De Hollandsche en Duitsche posten zijn heden namid dag alhier niet aangekomen. Het muziekgezelschap Uit kunstliefde alhier opende eergisteren avond zijne muzikale uitvoeringen in dit seizoen met een welgekozen programma. Het Yiool-concert van L. van Beethoven is een ko lossaal meesterwerkdat uitmunt door schoone vor men; het is prachtig doorgewerkt, rijk aan verheven melodieën en voor do uitvoering met technische moeilijk heden doorweven, waaraan zich weinige violisten dur ven wagenmet volkomen recht wordt het een muzikaal epos genoemd. De heer Wirth droeg het meesterlijk voor» Zijn breed en geacheveerd spel en zijne reine intonatie deden do velo schoonheden voortreffelijk uitkomen. De in het werk gevlochte cadans van Joachim, hoe volkomen ook geëxecuteerd, verbreekt o. i. echter de eenheid die iu de schoone compositie van het werk ligt en leidt de hoorders onwillekeurig af. Bach's Aria voor viool, die oorspronkelijk voor een zijner Suite's geschreven is, draagt de blijken van zijn tijd, zoowel wat vorm als stijl betreft. Ook dit droeg de heer Wirth waardig vooren het Adagio en finale uit het Viool-con cert van MaxBrucheene compositie waarmede wij voor het eerst kennis maakten vereenigden zich tot een schoon geheel. De uitvoering gaf den indruk dat de ge oefende meesterhand arm en strijkstok bestuurde. De Aria uit het oratorium „die Schöpfung" van Haydn, eene compositie die altijd jeugdig en frisch blijft, hel der in al hare détailswerd door mejufvrouw Levié geheel - Mejufvrouw L. Scharten alhier, die tijdens den oorlog tusschen Frankrijk en Duitschland buitenslands hulp heeft geboden in eene ambulance van Het roode kruis, heeft ter erkenning der door haar bewezen diensten van Z. M. den koning der Nederlanden eene zilveren medaille met draagsnoer van oranjelint en van de Fransche ver- eeni'.ring van Het roode kruis een bronzen kruis met daarbij beboorond lint ontvangen beide vergezeld van een diploma. Heden middag hebben de heeren dr. A. A. Fokker, vice-voorzitter, en J. W. de Raad, secretaris van het bier gevestigde comité van Het roode kruisde genoemde onderscheidingen aan mejufvrouw Scharten ten haren huize uitgereikt. De gemeenteraad van Axel heeft eergisteren een adres aan den koning vastgesteldhoudende verzoek om het door do provinciale staten van Zeeland vastgestelde re glement op het berijden der kunstwegen in deze provincie, als zijnde volgens adressant in strijd met de wvet en het algemeen belangniet goed te keuïen. Onderwijs. Blijkens den Amsterdamscben studenten-almanak voor 1872 bedraagt het aantal leden vaa het Amster- damsche studentenkorps 115, als in de rechten 39, in de theologie 4, in de letteren 8, in de medicijnen 17, in de wi3- en natuurkunde 8, benevens twee honoraire. Hierbij komen: 32 civiele en 109 militaire studenten inde medecijnen niet-leden van het korpsalsmede een 25tal pharmaeeutenzoodat op'toogenblik, allen te zamen ongeveer 300 jongelieden aan het Athenaeum illustre zijn ingeschreven. Koloniën. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen: (Javascbe courant van den 21«n November.) civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Europa wegens ziekte, aan den ambtenaar op wachtgeld R. H. G. Reyneke; een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den telegrafist 3® klasse P. Swildens. Ontslagen: op verzoek, eervol; uit's lands dienst, de ondercommies le klasse bij de controle en recherche te Batavia J. P. Sineck. Benoemd: tot ingenieur 2e klasse bij den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken J. J. Dijkstra, na zijne terugkomst van verlof uit Nederland, belast met de waarneming der betrekkiug vanadspirant-ingenieur; tot controleur le klasse bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Palembaug, de controleur 2« klasse A. W. P. Verkerk Pistoriustot controleur 1« klasse bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Zuider- en Ooster-afdecling van Borneo, de controleur 2° klasse L. C. de Nijs; tot controleur 2« klasse bij het binnen landsch bestuur in de residentie Zuider- en Ooster-afdee- van Borneo, de controleur 3e klasse W. L. Roggetot controleur 3e klasse bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Menado, de controleur 3e klasse F. vonFaber; tot controleur 3® klasse bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Wester-afdeeiing van Borneo, de amb tenaar ter beschikking bij het binnenlandsch bestuur in dat gewest J. van Oldenborgh; tot controleur 3e klasse bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Lampou- sehe districten, de ambtenaar ter beschikking bij het binnenlandsch bestuur in dat gewest S. W. Tromp; tot ambtenaar ter beschikking bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Wester-afdeeiing van Borneo, de ambte naar voor den burgerlijken dienst in Nederlandsch-Indië J. C. Dirksen; tot ambtenaar ter beschikking bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Lampongscbe districten, de klerk ter algemeene secretarie H. A. L. Kamp. Gesteld: tijdelijk ter beschikking van den resident van Palembang, als controleur 2® klasse, de controleur 3e klasse bij het binnenlandsch bestuur in residentie Lampongscbe districten W. E. van Kervel. Benoemd: tot lcn hulponderwijzer aau de openbare 2e lagere school te Djokdjokarta, de 2e hulponderwijzer aan de openbare 2e lagere school te Soerakarta W. C. Brans; tot hulponderwijzer aan de openbare le lagere school te Macassar, de 2e hulponderwijzer aan de open bare lagere school te Amboina H. B. H. Horsker; aan de openbare lagere schooi to Magelang, de le hulponderwij zer aan de openbare 2e lagere school te Djokdjokarta J. G. van der Gengtenaan de openbare lagere school te Serang, de 3e hulponderwijzer aan de openbare lagere school te Amboina J. Oostenbroek; tot 2®n hulponderwij zer aan de openbare lagere school te Amboina, de 2e hulponderwijzer aan de openbare lagere school te Tagal, L. P. C. Roskott; aan de openbare 2e lagere school te Soerakr.rta, de 2e hulponderwijzer aan de openbare eerste lagere school aldaar J. H. de Pny. departement van oorlog. Verleend: een twee jarig verlof naar Nederland, wegens ziekteaan den kapitein der infanterie G. C. R. R. de Graaff. Ontslagen: eervol, uit 7j. M\ militairen dienst, wegens volbrachten diensttijd, met behoud van recht op pensioen, de kapitein der artillerie P. J. F. L. van der Meer. Bevorderd: bij het wapen der infanterietot kapi tein de 1« luitenants J. Boelsums en G. A. H. van Steenvelt; tot 1®« luitenant, de 2e luitenants F. L. Kai ser, H. A. J. Valkenhoff erf J. H. van der Veen. departement der marine. Geplaatst: bij het kust licht-etablissement te Noesa-Kambangan N. Beijers, licbtopzichter 2e klasse bij den dienst der kustverlichting in Nederlandsch-Indië. Vergunning verleend: om te repatrieeren wegens langdurig verblijf in Oost-Indiëaan den luitenant ter zee 2® klasse O. C. A. J. Moreau. (Javasche courant van den 24«n November.) civiel departement. Erkend: als belast met het tijdelijk beheer van het apostolisch vicariaat van Bata via, de eerwaarde heer A. C. Claessenswaarnemend pastoor aldaar, hem door den bisschop van Colophon i. p. i., apostolisch vicaris en pastoor te Batavia P. M. Vranken,-gedurende zijn hoogeerwaardens afwezigheid opgedragen. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aau den resident van Soerakarta J. H. Tobias; een verlof buiten Nederlandsch-Iodië, voor den tijd van een jaar, buiten bezwaar van den lande, aan A. W. P. Verkerk Pistoriustijdelijk gesteld ter be schikking van den resident van Palembang. Ontslagen: op verzoekeervoluit 'slands dienst met behoud van recht op pensioende derde deurwaar der b j den raad van justitie te Batavia F. J. M. Bene- uati; eervol, uit 'slands dienst, met behoud van recht op pensioen, de gewezen onder-commies 2C klasse hij de controle en recherche te Samarang H. C. Budaeh. Benoemd: tot resident van Soerakarta, de hoofd ambtenaar op nonactiviteit A. A. M. N. Keuchenius laatstelijk resident van Samarangtot 1^ commies bij de afdeeling secretarie op het residentie-kantoor te Batavia, de 2® commies bij de afdeeling politie der stad en voorsteden op dat bureau J. Voorneman. Ontslagenuit zijne betrekking, de post-commies, chef van het postkantoor te SerangA. C. van der Errelen. Benoemd: tot post-commieschef van het postkan toor te Serang G. Pk. Raven3waay. thans klerk bij het

Middelburgsche Courant | 1872 | | pagina 1