van Thiersdat reeds van den aanvang een zoo hevigen tegenstand ondervond. Daaromen ook daarom alleen verdedigde de heer Langlois het voorstel-Wolowski, en ■wij geloovendat hij zich daarbij op het juiste standpunt plaatste. „Inderdaad zeide hij ben ik eerder pro tectionist dan een voorstander van vrijen, handel. Onze nederlagen zijn echter van dien aard geweestdat wij genoodzaakt zijn om die op oeconomisch gebied weder te herstellen. Om op dit gebied te overwinnen, moet men ook het overwicht der wapenen hebben. De eenige deugdelijke wapenen zijn echter lagere prijzen, en de belasting der grondstoffen zal men toch moeilijk het beste raiddel kunnen noemen, om de prijzen te vermin deren." De gunstige verwachtingen, die men in Oostenrijk koesterde van de deelneming der Poolsche afgevaardig den aan de beraadslagingen in den Cisleithaanschen rijksraad, zijn niet beschaamd. Blijkens telegram uit Weenen hebben zij gisteren de resolutie van den Lem- bergschen landdag bij den rijksraad ingediend en daar mede het bewijs geleverd, dat zij langs grondwettigen weg en met medewerking van den rijksraad tpt een ver gelijk willen medewerken. Thans zullen dus de Duit- sche centralisten het bewijs moeten, leverendat de foederalistisehe partij ongelijk heeft, wanneer zij be weert dat binnen de grenzen der centralistische consti tutie van 1867 geen vergelijk mogelijk is. Uit frankrijk. Bij de bestryding van de inkomstenbelasting in de zitting der Fransche nationale vergadering op den 26°n Decemberjl. verdeelde Thiers haar in drie soorten: de belasting op het inkomen in het algemeen, de Engel- sche incomelaxen gele belasting op de inkomsten. Hij verklaarde zich stellig tegen een zuivere inkomstenbe lasting, maar verdedigde eene belasting op de grondstof fen. Hij wilde het vermogen in het algemeen treffen. Zijn grootste bezwaar tegen de inkomstenbelasting was, dat zij in Frankrijk dubbel zou treffen, en de grootste willekeur zou scheppen. Het Franscbe belastingstelsel was volgens Thiers bet voortbrengsel van de sociale revolutie van 1789, die men in Engeland niet heeft gehadalwaar de rijkdom niet is gedemocratiseerd en het daarom natuurlijk is dat men de inkomsten heeft belast. En toch schijnt ook daar de inkomstenbelasting aan ernstige bedenkingen onderhevig te zijn. Hij ontwikkelde verder, hoe de tegenwoordige Fran scbe belastingen zijn ontstaan naast het hoofdgeld dat vóór de revolutie uitsluitend werd geheven, en dat juist in het vigeerende stelsel de ware belasting op de inkom sten wordt gevonden. Nergens kon de verdeeling der lasten gelijkmatiger plaats hebben dan in Frankrijk, waar na derevolutie door grondbelasting, belasting op meubelair, patentrecht, zegel- en registratie-recht, suc cessie-recht, verbruiksbelastingen, enz. alle klassen naar evenredigheid worden gedrukt. Eene vergelijking van de hulpbronnen van Frankrijk en Engeland, van de belastingen die in beide landen worden geheven en van de opbrengsten daarvan doet Thiers besluiten dat, ter wijl in Engeland de belasting op de inkomsten draaglijk is, zij in Frankrijk onduldbaar zou wezen. De Fransche en Engelsche stelsels zijn ieder.in 'tbijzondor voor hun land geschikt en door den loop der omstandigheden ontstaan. „Wat mij betreft, sprak Thiers, ik ben een oud, stand vastig protectionist, maar als ik een Engelschman was, zou ik een voorstander van vrijen handel zijn; want dit eischt het ware belang van Engeland." Eene inkomstenbelasting voor Frankrijk noemde Thiers vooral willekeurig, omdat zij bovenal den rijkdom zou heffen die, zooals hij verschuldigd is, reeds het grootste gedeelte betaalt. Hij wilde iedere willekeur op alle wijzen trachten te voorkomen en eischte, dat men bil lijk en rechtvaardig zon zijn en het volk niet zou bedrie gen terwijl men het vleide. Dat zou het geval wezen als men een inkomstenbelasting aannam; men moet het inkomen in het algemeen treffen, maar niet een bijzon dere klasse door eene inkomstenbelasting. In de nota van den heer von Bismarck aan den heer von Arnim betreffende de vrijspraak door de jury's te Parijs en te Melun komt een zijdelingsche beschuldiging voor over de verbittering die ook onder de Fransche advocatenrechters, leden van het openbaar ministerie enz. tegen Duitschland heerscht. Dit heeft aan den advocaat Lachaud, die te Parijs de beschuldigde Tonnelet heeft verdedigd, aanleiding gege ven, om een open brief te schrijven aan den hoofdredac teur van le Droit. De heer Lachaud verklaart er zich over te verwon deren, dat op de beschuldigingen van den heer von Bismarck tegen de uitspraken der jury's door de Fran sche regeering niet werd geantwoord en dat hij geen weerstand kon bieden aan den aandrang om die be schuldigingen te wederleggen. Daar zijn secretaris de advocaat van Bertin te Melun was, acht hij zich volko men in staat om de waarheid mede te deelen. De vrijspraak moest, volgens den heer Lachaud, na de verdediging, voor Tonnelet en Bertin worden uitgespro ken. Hij betoogt dat von Bismarck en de Duitsche bla den geheel onbekend zijn met het licht, dat de debatten en de verdediging hebben doen opgaan over;de omstan digheden waaronder de feiten hebben plaats gehad, en daar zij slechts de beschuldiging en de vrijspraak in het oog hieldeD, durfden zij zeggen, dat men in Frank rijk ongestraft een Pruis kou verinoordendaarom zal in het vervolg de heer"von Bismarck gijzelaars nemen ten einde het geweten der gezworenen te dwingen. De heer Lachaud deelt mede, dat Tonnelet als Fransch soldaat krijgsgevangen is geweest in Pruisen. Hij had veel geleden en bij zijn terugkeer naar Frankrijk zou hij woorden vau haat en verbittering hebben uitgespro ken. De beschuldigde ontkende dit, hoewel de verdedi ging het heeft aangenomen. Bij een twist die tusschen Tonnelet en een Pruisch soldaat ontstond had de laatste zich eerst teruggetrokken, doch keerde terug en sloeg de hand aan de sabel. Tonnelet verkeerde dus in staat van wettige zelfverdediging toen bij zijn tegenstander doodde. Bertin heeft, volgens de verklaring van den heer Lachaud, in een aanval van krankzinnigheid een Prui sisch soldaat aangerand, die, van de hem toegebrachte wonden hersteld, zelf op de terechtzitting verklaarde, (lat Bertin aanvallen van krankzinnigheid had. Ter erkenning van de souvereiniteit van de natio nale vergadering zal de beer Thiers met de ministers morgen, den 31c» December, een officieel bezoek brengen aan den president van dat lichaam. Op den lfn Januari 1872 zal hij de leden van het corps diplomatique ontvangen, niet zooals eerst was bekend gemaakt in het Palais Bourbon te Parijs, maar op de mairie te Versailles, teneinde de beslissing door de nationale vergadering over het voorstel-Duchatel te nemen niet vooruit te loopen. De heer Ranc, die onlangs het onderwerp uitmaakte van eene interpellatie aan de regeering in de nationale vergadering, heeft in le Constitutionnel een brief open baar gemaakt, waarin hij zijne handelingen tijdens de commune mededeelt en uiteenzet hoe het steeds zijn doel is geweest, om een burgeroorlog te voorkomen en eene verzoening te bewerken, en welke middelen hij daartoe heeft aangewend. ajandelsbmclitm. Prijzon rail effecten. Amsterdam 30 December 1871. Nederland. ♦Certific. Werkelijke schuld. 2} pet. 57| ♦dito dito dito 3 65^ ♦dito dito dito 4 87 J- *Aand. Handelmaatschappij 4Jf 134| ♦ditoexploitatie Ncd. staatssp 122£ België. ♦Certificaten bij Rothschild 2^ Frankrijk. *Inschrij vingen3 5LJ- ♦dito5 82J Rusland. *Obligatiën 1798/1816 5 ♦Certific. adm. Hamburg.. 5 ♦dito Hope O. 1855, 6e serie 5 82| ♦Cert. f 1000 1864 5 „96 ♦dito f 1000 1866 5 95 §- ♦Loten 1866 5 „246 ♦Oblig. Hope Co.Leening 1860 4-i 88^ ♦Certific. dito4 68$- *Inscript.Stieglitz&Co.2ea4eL. 4 68^ ♦Obligatiën 186789 4 7lf ♦Certificaten 6 441 ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 225£ ♦Oblig. dito4 „175 Obl. spoorweg Poti-Tiflis 5 90£- dito dito Jelez Orel 5 89 dito dito Ckarkow Azow. 5 88J- Polen. *SchatkistobIigatiën 4 69. Oostenrijk. ♦Oblig. metall. in zilver Jan.Juli 5 60 J- ♦dito dito April/Oct. 5 60.1 ♦dito in papier Mei/Nov. 5 511 ♦dito dito Febr./Aug. 5 Italië. Leening 1861 5 621 Spanje. *Obligatiën. Buitenl. 1867—70. 3 32.j ♦dito 18713 32J ♦dito Binnenlandsche 3 27 jV Portugal. ♦Obl. 1856—62 .3 37 ♦dito 1867—69 3 „371 Turkije. dito (binnenl.)5 47 W Egypte Obl. 1868 7 „82 Ameiika, ♦Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 95£ ♦dito dito dito (1904) 5 ♦dito dito dito (1882) 6 97* ♦dito dito dito (1885) 6 991 Amerika. ♦Obl. Illinois. 7 pet. 941 ♦dito dito Redemtion 6 Oblig. Atl.Gr.W.Spw.Ohiosec.(7p) 77 dito dito geconsolideerde .7 dito dito debentures8 Obl.St.Paul &Pac.Spw. l«sec. 7 dito dito dito 2e sec. 7 dito dito 1869 dito 7 721 BraziliÖ. ♦Obl. 1863 41 ♦dito 1865 5 94{ Mexico. dito 18513 12| Grenada. dito afgestempeld6 181 Venezuela, dito3 Ecuador. dito1 Pr|||2Eera wers cosp®ns0 Amsterdam, 29 December. Metall. f 21.05; Dito zilver /24.47.j; Dito Eng. per 11.75; Eng. Russen per fEng. Portugal per 11.75; Franscho f 54^. Belg. f 551; Pi'ais. f 35; Ham'o. Russen 31; Russen in Z. R. f 311; Pools, in Fl. 27J; per Z.R. fSpaans. fAmerik. Dollars 2.39; dito papier ƒ2.15; Spaans» in fr. 11.721; Piasters f-.-r. IXlelïraïitgl)Ét&. Veere 29 December 1871. De COMMISSIE ter voorziening in de buitengewone behoeften der armen, maakt bij deze dankbare melding van de ontvangst eener som van f 5 in een verzegeld pakje met bet opschrift „N. N. Armen van Veere," aan haar door tusschenkomst van den heer Mr. J. Snijder ter hand gesteld. J. P. VAN DER HEUVEL. J. BRAAT. L. J. ROLAND. J. A. GELDOF. Jlömtmtiën. Voorspoedig bevallen van eene Dochter de Hoogwel- geb. Vrouwe SCHORER, geb. Gdije. Plittersdorf bij Bonn, Rhijn-Pruisen, 28 Dec. 1871. Wed. J. M. VAN DEN HOEVEN. Den 4«n December overleed te Rotterdamna voorzien te zijn van de H. Sacramenten der stervenden, in den ouderdom van 43 jaren JOHANNES VAN DEN HOE VEN, echtgenoot van JOHANNA MARIA BADEN. Zierikzee 29 December 1871. Algemeene kennisgeving. Heden overleed de heer A. VAN DER PLUIJM oud-commissaris van politie, alhier. Middelburg 29 December 1871. Eenige kennisgeving. Voor de vele bewijzen van belangstelling op den 29cn dezer ontvangen, betuigt de ondergeteekende zijnen har tel ijken dank. JOH. LIEVENSE. Met den aanvang van 1S72 wenschen de ondergetee- kendenhunne bekenden en allen die hen begunstigen veeï geluk en voorspoed. Vlissingen H. A. POLAK. 1 Januari 1872. Gebr. POLAK Comp. Aan de leden der Nederl. Hervormde Gemeente van Middelburg, wordt bij deze bekend gemaakt: dat de lijst der stembevoegde tot bet nemen eener beslissing over bet beheer der kerkgoederenbevattende de namen der manslidmaten, die volgens art. 1 van het reglement op de benoeming van ouderlingen en diakenen op den i«u Januari a. s. stembevoegd zullen zijnter visie zal liggen op Maandag en Dinsdag den Icq en 2cn Januari a. s.van des morgens negen tot des namiddags vier urenten huize van den Boekhande laar ALBERT WEDDING, (Burcht, B, 10); dat bezwaren tegen die voorloopig vastgestelde lijst kunnen worden ingebracht terzelfder plaatse tot Woensdag den derden Januari a. s.des avonds te aclit uren 5 dat daarna de lijst der stembevoegde definitief zal worden vastgesteld en gesloten dat de stemming tot vestiging van een en rechtsgrond voor het beheer dier goederen zal plaats hebben op Vrijdag den twaafden Januari 1S72van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren 9 in de tuinkamer van de Sociëteit Sint Joris, onder alle waarborgen der wet dat de oproepingsbrieven tot de stemming met de

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 3