MIDDELBURGSCHE COURANT. T 307, Zaterdag 1871. 30 December. Aanbesteding. Burgemeester en Wethouders van VIIssingen maken bekend: ?r dat zij voornemenszijn op Katea-dlagden ari 1SS2, des namiddags te 2 uirea, op liet Raadhuis aldaar bij enkele inschrijving in het openbaar aan te besteden: Het onderhoud der gemeentegetiouwen enz. gedurende het jaar 1872 in 12 perceelen; als: 1. Het onderhoud der gebouwen. 2. Het uitbaggeren van 6000 m;' slijk. 3. Het onderhoud der kaaimurenbruggenenz. Jte 4. Het onderhoud van pompenurinoirsenz. Jr 5. Het onderhoud der schoolgebouwen. 6. De levering van 25000 ieluwkoien groot 14/16 c. m. 7. Idem van 40000 machinale waalstraatklinkers. 8. Idem van 400 m3 plaatzand. 9. Het verleggen van 6000 m' kei- en klinkerstraat. 10. Het onderhoud van plantsoen en wegen. 11. Het vervoer van materialen, enz. 12. Het schilderwerk. Van perceel 6 en 7 zijn de monsters bij den gemeente bouwmeester te bezichtigen, door wien de noodige aan wijzing zal geschieden. Perceel 1 den 5 Januari 1872 2 en 3 „6 1872 4, 5 en 12 8 1872 10 9 1872. telkens des morgens van 10 tot 12 uren. De bestekken zijn op tranco aanvrage tegen zes en vijftig cents verkrijgbaar ter secretarie. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Qinnmlanft. Middelburg 2D December. De eerste kamer heeft heden de hoofdstukken IV(jus- titie), V (binnenlandsche zaken) met de begrooting voor de staatsspoorwegen, VI (marine), VII A (nationale schuld) en VII B (financiën) na korte discussiën met eenparige stemmen aangenomen. De aangevangen dis cussiën over de begrooting voor Suriname zullen in eeno avondzitting worden voortgezet. Z. M. de koning heeft gisteren avond in audiëntie ont vangen den oud-minister van oorlog, generaal-majoor Engelvaart Uit den Haag schrijft men aan de Zutfensche courant dat de ongesteldheid van den heer Thorbecke van ernstiger aard is dan een gewone verkoudheid. Het schijnt een zeer hevige griep te zijndie hem niet alleen aan zijne kamer bindt, maar ook belet eenigen arbeid hoegenaamd te verrichten. Blijkens een in de Staats-courant van heden opgeno men berichtheeft de commissie die door den minister van binnenlandsche zaken benoemd is voor de beproe ving der spoorwegbrug over het Hollandsch Diep, na de eergisteren gedane proefnemingen verklaard, dat de brug veilig voor het publiek verkeer kan opengesteld worden. Benoemingen en beslniten. eereteikenin. Toegekendals blijk van koninklijke goedkeuring en tevredenheid de bronzen medailleals mede een loffelijk getuigschrift aan D. van der Schans, brugwachter bij de sluis n°. 19 op de Zuidwillemsvaart onder Oud-Vreenhoven, wegens de redding eener vrouw uit het water aldaar op 21 Augustus jl.aan A. Snel lenberg, te Velsenwegens de op 27 November jl. vol brachte redding van een in zee gevallen werkman aan .-bT^venwerken van het Noordzeekanaal; aan J. Huy- brechtsen, matroos 1« klasse, dienende op Zr. Ms. schroef- stoomsebip Vice admiraal Koopman, wegens de redding van een in gevaar van verdrinken verkeerend lichtma troos, op 15 September jl.; en aan J. L. J. Wiersma, ge zagvoerder van het Nederlandsch galjootschip Jantina, van Schiermonnikoog, wegens de op 8 October jl. in het Kattegat volbrachte redding der bemanning van het in i^ed verkeerend Nederlandsch brikschip Martin Ben- s0övan Pekel-A. rechterlijke macut. Benoemd tot rechter in de arrondissements-rechtbank te Almelo mr. C. F. G. do Menton Bake, thans substituut-griffier bij gemelde recht bank; tot substituut-griffier bij de arrondissements rechtbank te Almelo nw. H. E. Kann, advocaat te 's Gravenhage. notarissen. Eervol ontslag verleend als notaris te Zuidborn, op verzoek, aan uw. H. Guichart Abrescb, met ingang van 15 Maart 1872. marine. Benoemd tot officier van gezondheid 2« klasse bij de zeemacht J. J. Hendriksz, student voor den mili-, tairen geneeskundigen dienst der zeemacht. belastingen Benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Borculo c. a. J. -C. L. van de Graaff, thans ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Aaltbn c. a. kadaster. Eervol ontslag verleend, op verzoek, aan A. Knaap Az. uit zijne betrekking van landmeter 1« klasse bij het kadaster, behoudens aanspraak op pen sioen; en bevorderd tot landmeter le klasse bij het ka daster, H. L. A. van Carapen, thans landmeter 2e klasse. Benoemd tot ingenieur-verificateur van het kadaster C. J. Genet, thans landmeter der le klasse bij het kadaster. KOLOHiëN. Eervol ontslag uit 's lands dienst verleend op verzoekaan den Oo3t-Indischen ambtenaar J. C. van Schuylenburchgewezen secretaris der residentie Che- ribonthans* met verlof hier te landemet behoud van recht op pensioen, bijaldien hij volgens de bestaande bepalingen daarop aanspraak heeft. Kerknieuws. Aangenomen het beroep tot predikant bij de Neder- dnitsche hervormde gemeente te Schoondijke door den heer J. Visser te Fort Bath. Beroepen tot predikant bij de Nederduitscbe her vormde gemeente te Leiden dr. W. J. van der Flier, te Heemstede. De bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot pas toor te 's Heerenhoek F. H.J. Wennen tot pastoor te Haar lemmer 1 iede J. Karsten; tot pastoor te Wier ingen J. P. Mobron; tot deken van Middelburg J. Eversteijn; tot deken van Delft P. W. van Oorte. De Tijd.) Mariae en leger. De luitenant ter zee 2e klasse M. F. Reerïngh, die nende op Zr. Ms- schroefstoomschip Kijkduin, wordt met den laatsten dezer op nonactiviteit gesteld en met den len Januari a. vervangen door den luitenant ter zee 2c klasse H. Schotborgh, terwijl met den 6« Januari daaraanvolgende de luitenant ter zee 2c klasse N. A. de Vries geplaatst wordt aan boord van Z<". Ms. wachtschip te Willemsoord. De luitenant ter zee 2e klasse C. R. A. van Osen- bruggen, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost lndië, en van daar den 17en dezer iu Nederland teruggekeerdwordt met dien datum op nonactiviteit gesteld. Ze. Ms. monitor Wesp, in aanboüw op 's rijks werf te Amsterdam, is in den namiddag van den 28en dezer met goed gevolg te water gelaten. {Sta ais-cour.) Rechtzaken. De hooge raad heeft eergisteren verworpen het be roep in cassatiedoor Iman Dorst ingesteld tegen een arrest van het provinciaal gerechtshof in Zuid-Holland, waarbij hij evenals vroeger door het hof in Zeeland ter zake van moord tot levenslange tuchthuisstraf is veroordeeld. Gemengde berichten. De vorige week is door het provinciaal gerechts hof in Gelderland een beambte der Rijnspoorwegmaat schappij vrijgesproken, die vervolgd was wegens het verduisteren van een hem in bewaring gegeven mandje en shawl. Daags na die vrijspraak zijn de vermiste goe deren teruggevonden op een der privaten van het Btation te Arnhem, het mandje opengebroken en beroofd van de zich daarin bevindende voorwerpen van waarde. De bedoelde goederen schijnen verkeerd bezorgd te zijn bij een beer te Brummen, die ze echter, zooals nu geble ken is, tegen re/ju. heeft afgegeven aan den stationschef aldaar. De zaak kwam andermaal in handen der justitie en de stationschef van Brummen is jl. Zaterdag in verzekerde bewaring genomen. De verdachte heeft reeds aan den rechter van instructie schuld beleden en opgegeven dat hij Woensdag morgen zelf de goederen naar Arnhem gebracht en op een privaat van het station aldaar neder- gelegd heeft, De zaak is evenwel nog niet duidelijk, want die goederen zouden op het privaat reeds ontdekt zijn vóór de aankomst van den eersten trein uit Brum men ook is den vorigen dag slechts éen retourbiljet van Brummen naar Arnhem genomen, en de conducteur herinnerde zich dat van dit biljet door eene vrouw ge bruik is gemaakt. In de vorige week werd op den Boulevard Roche- chouart te Parijs een jonge Engelse he liedjeszangster gearresteerddie op zeer aardige wijze het zakkenrollen wist toe te passen. Zij heeft een goede stem en was, als zij begon te zingen, weldra door een menigte toehoor ders omringd, die dikwijls zeer opeengedrongen stonden. Als het publiek talrijk genoeg was, wist zij de aandacht sterk te spannen door het zingen van een groot stuk uit eene opera. Intusschea sloop een klein blond meisje tusschen het publiek rond en beroofde op zeer handige wijze de zakken van porte-monnaie's beurzen, snuif- doozen enz. Een politieagent, die niet bijzonder aan dachtig toeluisterde, merkte wat het kleine ding uit voerde en arresteerde het. In het Engelsch riep het kind op klagenden toon: „MoederMoederIk kan het niet helpen 1" Door dezen angstkreet verloor de zangeres haar kalmte, verried daardoor haar medeplichtigheid en werd eveneens gearresteerd. Zaterdag morgen mistte het te Londen gedurende verscheidene uren zoo sterk, dat men genoodzaakt was om de gaslantaarns aan te steken. Eerst tegen den middag klaarde de lucht weder op. Le Figaro deelt een voorval mede, dat voor eeni gen tijd te Versailles, den regeeringazetel der Frausche republiek, zou hebben plaats gehad. Bij gelegen heid van een godsdienstig feest begaf zich de vrouw van een beroemd maarschalk naar de kerk. Aan weerszijden van het altaar stond een fauteuileene voor haar, een andere voor de vrouw van den president. De vrouw van den maarschalk plaatste .zich ter linkerzijde van het al taar in de onderstelling dat de eereplaats, die zij voor mevrouw Thiers wilde openlaten, rechts was. Toen deze echter kwam verwees zij haar naar de andere plaats,doch de dame achtte deze eer te groot en nam eerst na vele plichtplegingen den anderen zetel in. Toen de dienst geëindigd was bedankte de vrouw van den maarschalk mevrouw Thiers, doch deze gaf haar te kennendat zij geen dank verschuldigd was, want dat zij eerstop de plaats van mevrouw Thiers was gaan zitten. „Op uwe plaats, ter linkerzijde?" „Zeker! De konin ginnen van Frankrijk namen nooit plaats ter rech terzijde van het altaar, om zoo kort mogelijk bij de hand van den priester te zijn als hij den zegen over de aanwezigen uitsprak!" Zaterdag II. werd te Londen de 7 O zitting in het

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1