MIDDELBURGSCHE X10 304. Woensdag 1871. 27 December. Nieuw Goedkoop Magazijn COURANT. r> R. B M I B GEABOMEEBDEI Mld&elburgscïie Courant. -^^vwvXAAA/Wuwvr»^— De uitgevers der Middelburgsohe courant zijn in staat, om ditmaal aan de geabonneer- den op dat blad eene premie aan te bieden, bestaande in den jaargang 1871 van het TCfflB ALLE STTAWBEST. Die jaargang bestaat uit tweo lijvige bockdeeien, elk van 480 bladzijden, 4° formaat in twee kolommen ge drukt, en zal franco aan lniis geleverd worden aan ieder geabonneerde die dit mocht verlangen en bij zijne aanvrage het bedrag van 1.50 per postwissel overmaakt. Het doel van dit aanbod is hoofdzakelijk om het Nieuw Goedkoop Magazijn in ruimen kring te verspreidenin de overtuiging welke de uitgevers hebben, dat eene ken nismaking met den tegenwoordigen jaar gang jvelen tot inschrijving voor het vervolg zal uitlokken. Ministerie van Binnenlandsche zaken. BUKS-WATERSTAAT. PROVINCIE ZEELAND. UERBESTE9ING. Gegadigden worden verwittigd, dat de besteding van het maken van de buitenwerken der suatiesluis van het uitwateringskanaal in het voormalig vierde district van Zeeland, uit hoofde van de booge aanneiningssom is af gekeurd. Ecsie herhesfcilins! van «lat werk is be paald op Zaterdag 30 December 1871, des voormiddags feu lO ure aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg. De herbesteding geschiedt bij enkele inschrijving, volgens 27 van het bestek n°. 143, goedgekeurd 16 No vember 1871. In het bestek worden de volgende wijzigingen gebragt: Bladz. 1 2, laatste regel van onderen staat: 150 M. te lezen95 M. Bladz. 2 2, 4« regel van boven staat30 M. te lezen: 40 M. Bladz. 2 2, 5« regel van boven staat: 30 M. te lezen: 40 M. Bladz. 2 2, 8" regel van boven staat: 350 M. te lezen: 120 M., en 3 M. te lezen2.77 M. Bladz. 2 2, 9e regel van boven staat: bij het einde van het werk 3 M. onder peil „te lezenverder 1.92 M. onder peil tot bij het einde van het werk." Bladz. 3 2, 18eregel van boven staat: „een paal aan te brengen" lees: „een paal rij aan te brengen." Bladz. 3 2, 2= regel van onderen staat: „220" te lezen „920." Bladz. 5 10, te lezen als volgt: „Het zinkstuk aan te brengen aan de oostzijde van de geul buiten 120 M. van bet buitenfront, wordt gelegd met den onderkant op 2*M. ondüf peil." Bladz. 5 11, le regel staat: „a 0.20 M. over kruis", te lezen„a 0.25 M. over kruis voor de glooijingen van 0.30 en 0.25 M- dikte, niet meer dan 0.20 M." Bladz. 6 19, 2c regel van boven staat: „door andere aannemers", te lezen„door de directie ot andere aan nemers." Bladz. 7 25, ID regel van boven staat: „komt ver traging", te lezen: „komt alleen vertraging." De kosten der eerste besteding komen mede ten laste van den aanuemer. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Hoofdingenieur van den Waterstaat te Middelburg en bij den Ingenieur van den Waterstaat te Sluis. 's Gravenhage, 23 December 1871. Voor den Minister De Secretaris-Generaal A. C. VAN HEUSDEl. S.-G. ©trmmlanö. Middelburg S26 December. De gemeenteraad alhier zal morgendes namiddags te halt 2 uur, een openbare zitting houden ter behan deling der volgende zaken: missivesgedeputeerde staten goedkeuring raadsbesluiten enz. 5 voorstel burgemeester en wethouders omtrent betrekking waag-en kraanmees- ter en assistent; vervulling vacatures gemeente-admi- nistratiën, periodieke aftreding; beuoemiQg stem-bnreau verkiezing lid gemeenteraad. Bij beschikking van 21 December jl. ia aan F. Lins- kens O., te Maasbree tot wederopzegging vergun- ningverleend voor een stoomsleepdienst in do provinciën Noord-Brabant, Gelderland, Zuid-Holland, Zeeland, Utrecht en Limburg. Z. M. de koning is jl. Zaterdag in den Haag terug gekeerd. Benoemingen en besluiten. belastingen. Benoemd tot ontvanger der directe be lastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Deventer c. a., J. van Assuin, thans ontvanger derzelfde middelen te Roosendaal. posterijen. Benoemd tot directeur van het postkan toor te Zeist G. F. Penning, thans directeur van het postkantoor te Hoogezanden te Hoogezand W. A. Pie pers, thans directeur van het postkantoor te Zeist. loodswezen. Eervol ontslag verleend, op verzoek, aan den commissaris der loodsen, tevens ontvanger der loodsgelden te Dordrecht, J. van Nassonw zich schrij vende J. van Nassau. Bepaald dat de commissaris derloodseu, tevens ontvan ger der loodsgelden te Zierikzee, J. L. ter Bruggen, met 1 Januari a. in genoemde tweeledige betrekking zal overgaan naar de standplaats Dordrecht; en benoemd in die betrekking te Zierikzee A. F. Lammerts. rechterlijke macht. Benoemd tot kantonrechter te Heerenveen mr. J. J. Kuipers, thans rechter aan de arron- dissements-rechtbank te Sneek. Rechtzaken. Het provinciaal gerechtshof in Zeeland heeft jl. Vrij dag de volgende arresten in hooger beroep uitgesproken. Adriaan Goudswaardoud 11 jarenkoewachter, wonende te Colijnsplaat, was beklaagd ter zake dat hij op het einde van de maand Jali of in het begin van de maand Augustus jl. te Colijnsplaat een riem en koperen gesp van een hoofdstel uit de schuur van J. Ridder aldaar, ten diens nadeele arglistig heeft ontvreemd en zich toegeëigend. Bij vonnis der arrondisséments-recht- bank te Goes dd*. 30 October jl. is hij schuldig verklaard aan het wanbedrijf van eenvoudigen diefstal, doch daarvan vrijgesproken omdat hij heeft gehandeld zonder oordeel des onderscheids, met bevel dat hij zal worden gebracht in een verbeterhuis, teneinde aldaar opgevoed en in hechtenis te worden gehouden totdat hij den ouderdom van 16 jaren zal hebben bereikt; de kosten van het rechtsgeding te dragen door den staat. Op het door den officier van justitie ingesteld hooger beroep heeft het hof dat vonnis vernietigd, den geïnti meerde schuldig verklaard aan eenvoudigen diefstal, gepleegd met oordeel des onderseheidsen veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 6 dagenalsmede in de kosten van het rechtsgeding, zoo in eersten aanleg als in hooger beroep gevallen. Joris Kolijn, oud 23 jaren, metselaar, wonende te Neuzen, was beklaagd ter zake dat hij op 10 Septem ber jl. moedwillig slagen heeft toegebracht aan den luitenant A. Boogaert, waardoor deze uit zijn oor heeft gebloed. Bij vonnis der arrondissements-rechtbank te Goes dd°. 6 November jl. is hij schuldig verklaard aan het moedwillig toebrengen van een slag aan een agent van de gewapende macht in functie, waardoor bloed storting is ontstaan, en, onder aanneming van verzach tende omstandighedenveroordeeld tot eeno gevangenis straf van éene maand in eenzame opsluiting te onder gaan, alsmede in de kosten van het rechtsgeding. Op het door den veroordeelde en den officier van justitie ingesteld hooger beroep heeft bet-hof bovenge meld vonnis vernietigd, op grond dat niet is gebleken dat de gewelddadigheid tegen den getuige A. Boogaert is gepleegd onder of ter gelegenheid van hei waarnemen, van zijn dienst, daar te dien opzichte door gemelden getuige alleen is verklaard, dat hij door zijn kapitein was belast met de regeling van en het bewaren der orde op het in het arsenaal plaats hebbende muziekfeest. Het hof heeft den beklaagde schuldig verklaard aan het moedwillig toebrengen aan iemand van een slagen eene kwetsuur, waardoor geene ziekte of beletsel om te wer ken is ontstaan, en hem veroordeeld tot eene gevange nisstraf van 15 dagen in eenzame opsluiting te ondergaan, en eene geldboete van f 8, met subsidiaire gevangenis straf van éen dag, alsmede in de kosten van het rechts geding in beide instantiën gevallen. Jacobus Schell, oud 40 jaren, smid, wonende te Hansweert (gemeente Kruiningen)was beklaagd ter zake, dat hij op 29 Juli jl., 's avonds omstreeks elf uren, te Hansweert moedwillig de ruiten van de herberg van P. de Hondt en een deel van de tot afsluiting dienende heining van J. du Bois heeft verbrijzeld en afgerukt; dat hij op genoemden datum en plaats moedwillig slagen, stompen en stooten heeft toegebracht aan Bruchetto, P. de Hondt en J. Everaart, en J. du Bois moedwillig in den pols heeft gebeten; dat hij aan den rijksveldwachter L. J. Troupée die, in functie zijnde, hem van het plegen dier misdrijven wilde terughouden, herhaalde malen moedwillig slagen met zijne hand, een stuk hout en een touw heeft toegebracht, terwijl hij zich tevens feitelijk en gewelddadig tegen hem heeft verzet, door te stooten en te slaan, en hem heeft gedreigd met een stuk hout de hersens te zullen inslaan, en hem in het. openbaar heeft toegevoegd „dief, schelm, deugniet, afzetter." Voorts was hem ten laste gelegd, dat hij op 31 Juli jl. te Hans weert aan den rijksveldwachter L. J. Troupée, die op surveillance was, in het openbaar, zijn vuist dreigend opheffende heeft toegevoegd: „jou smeerlap, jij moet bij Snoeck zijn, die stoppen jou handen, en jij laat jeomkoo- pen van Gast en van Spruijt, en daar moet jij van vreten, maar ik zal jou wel vinden tusschen vier oogen, jou dief'dat hij op laatstgenoemden datum en plaats moed willig slagen en schoppen heeft toegebracht aan M. Nijs- sen, en dat hij in den nacht van 29 op 30 Juli jl. om streeks een uur op den publieken straatweg te Hans- V

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1