MIDDELBURGSCHE COURANT. r 294. Donderdag 1871. 14 December. ©ittrtmlcmïr. GRONDBELASTING De Burgemeester van Vlissingenmaakt bekeud: dat hem ingevolge artikel 15 der wet van den 26™ Mei 1870 (Staatsblad n«. 82) door den heer Bewaarder der hypotheken en het kadaster te Middelburg, is toege zonden: Een staat aanwijzende de uitkomsten: 1°. der meting naar de artikelen 9 en 10; 2°. der schatting naar de artikelen 11 tot 12; 8°. de afschrijving der belastbare opbrengst naar art. 6 4°. der verbeteringen naar artikelen 23; 5°. der regeling van den aanvang der termijnen naar artikel42 der aangehaalde wet; dat die staat te rekenen van at heden gedurende der tig dagen voor belanghebbenden ter gemeente-secre tarie ter inzage zal zijn nedergelegd; en herinnert aan art. 16 derzelfde wetwaarbij is bepaald dat de belanghebbende, ten koste van ongelijk, in een aan Gedeputeerde Staten gericht verzoekschrift (op onge zegeld papier) hermeting of herschatting kan vorderen binnen den tijd voor het ter inzage liggen bepaald. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 9 December 1871. De burgemeester voornoemd, WINKELMAN. Middelburg 13 December. De tweede kamer heeft heden de kredietwet voor het departement van oorlog, na de interpellatie van den heer van Zuylen betreffende de plannen der regeering om trent de defensie, met algemeene steramen aangenomen. Vervolgens zijn verschillende wetsontwerpen van on dergeschikt belang eveneens met eenparige stemmen aangenomen. Tegen morgen is aan de orde gesteld de motie van den heer Lenting betreffende de toepassing van de postwet. De subcommissie die zich hier gevormd beeft tot be vordering der oprichting van het Brielsche monument, bestaat uit de heeren: mr. J. H. de Stoppelaar, als voorzitter, dr. A. A. Fokker, mr. P. Romeijn, F. Hoijer, J. M. van der Minne, B. A. Verlieij en Jac. de Kanter, als secretaris. Volgens Het Vaderland zou door zeelieden beweerd worden, dat de onveiligheid voor schepen der kust van het voormalig vierde district van Zeeland moet toege schreven worden aan verkeerde plaatsing der kustlich ten. Indien dit bericht van Het Vaderland juist is, ware het zeker zeer wenschelijk dat daarin verbetering gebracht werd. Benoemingen cn besluiten. domeinen. Benoemd tot rentmeester van het kroon domein voor het rentambt Goes, W. R. baron Makkay, thans te Dordrecht. notarissen. Eervol ontslag verleendop verzoek, aan F. A. II. Brouwersals notaris te Gronsvelden benoemd tot notaris binnen het arrondissement Maastrichtter standplaats de gemeente GronsveldF. G. H. Brouwers candidaat-notaris aldaar een en ander in te gaan den l«n Januari 1872. telegraphie. Benoemd de directeur van een der rijkstelegraafkantoren P. J. Nieuwenhuysen tot telegra fist lf klasse. Onderwijs. Zaterdag is te Utrecht het examen voor hulp-apo thekers geëindigd, wat het letterkundig gedeelte betrett. In het geheel hebben van 49 December hieraan 27 candidaten deelgenomen waarvan 15 afgewezen en 12 toegelaten zijn. De namen der gelukkig geslaagden zijn D. T. C. Ansingh, van Alkmaar; H. A. Hoofdman, van Boskoop; R. Verlaan, van Zandijk; M. J. van der Plaats, van Goenga; Hendrik Zwartz, van Zaandam; J. Timmer jr., van Harlingen; G. H. M. Verlinden, van Bergen op Zoom; G. C. Eijkman, van Nijkerk; A. H. Nydamvan Sneek; R. van Riesen, van Grouw; J. B. van Kalmthout, van Goes,en J. B. Westerhoff, van Dinnperk. Heden is het examen voor de andere vakken begonnen. liivierberichten. De Staats-courant van gisteren bevat o. a de volgende bijzonderheden over den toestand der rivieren Keulen, 11 December. Het drijtijs bedekt omstreeks een achtste der rivierbreedte. Lobith11 December. De rivier over de helft met drijfijs bedekt. Nijmegen, 11 December. De rivier vol nieuw drijfijs overvaart moeilijk. Gorinchem, 11 December, voormiddag 8 uren. Wa terstand 4.29 meter onder noodpeil; in 24 uren gevallen 0.09 meter. Nieuwe Merwede open van Japenwaard tot Hollandsch Diep. Arnhem 11 December. IJs vast. Wijk bij Duurstede10 December8 uren voormiddag Vóór de stad open water zonder drijfijs. Waterstand 3.04 meter AP. of 5.79 meter onder noodpeiiin 24 uren gevallen 0.33 meter. Vreeswijk, 10 December. JJs vast overtocht met ijsbooten door paarden getrokken. Westervoort, 11 December. IJs vast. Maastricht, 11 December. Zes bogen der brug met ijs bezet. Venlo, 11 December. IJs vast. Blauwe Sluis, 10 December, voormiddag 8 uren. IJ vast, ijsdikte 0.13 meter. Overtocht te Driel te voet over het ijs. s'Bosch, 10 December, voormiddag 8 uren. Water stand 2.30 meter -{- AP. of 1.8 L meter ouder noodpeil. In 24 uren gewassen 0.02 meter. De schipbrug te Hedel wordt in de havens geborgen: overtocht met ijs9chouw. Boven en beneden het veer en verder benedenwaarts tot Nederhemert het ijs overal vast met open vakjes. Koloriën. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen. (Javascbe courant van den 20™ October.) civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Nederland, wegens ziekte, aan den adsistent- resident van Banjarnegara F. L. baron van Heeckeren van Brandsenburg. Ontslagen: op verzoek, eervolals lid bij de plaat selijke schoolcommissie te Ambarawa, A. F. Gerlach onder^ dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen diensten. Benoemd: tot adsistent resident van Sidaijoe, de secretaris der residentie Bezoeki W. Hftmme; tot hout vester klasse bij bet boschwezen op Java en Madura, de ambtenaar op wachtgeld C. A. F. Horster; tot opzie ner over de Ooster- en Wester-Slokkans in de residentie Batavia, de opzichter 3e klasse bij den waterstaat J. C. Prins. departement van oorlog. Benoemd: tot 2en luite nant bij het wapen der cavalerie, de wachtmeesters M. T. de Korte, S. Serlé en J. Bakkers. departement deiE marine. Verleend: een twee jarig verlof naar Nederland wegens ziekte, aan den onderbaas-smid bij het marine-etablissement te Soera baija Hamwijk. Benoemd: bij den dienst der kustverlichting in Nederlanasch Indi'ë, tot lichtopzichter der2« klasse, de machinist bij het marine etablissement op Onrust P. 0. Heynen; tot ïichtopzichters 3<= klasse, de adapirant-licht- opzichter F. Legel en de werkman bankwerker bij den algemeenen dienst der fabriek voor de marine en het stoomwezen te Soerabaija J. Sparenberg. (Javascbe courant van den 24™ October.) civiel departement. B cii o eind: tot predikant bij de protestaotsche gemeente teMadioen, de predikant bij de protestantscbe gemeente te Macassar S. H. A. Be- geman: tot 2cn onderwijzer aan de kweekschool voor inlandsche onderwijzers te Bandong, de particuliere hoofdonderwijzer D. Gerth van Wijk; tot posicommies chef van het postkantoor te Muntok, R. Douglas, thans chef van bet postkantoor te Amboinatot postcommies, chef van het postkantoor te Amboina, A. Borel, thans chef van het postkantoor te Toebantot postcommies, chef van het postkantoor te ToebanJ. van Vliet, thans klerk bij het postkantoor te Weltevreden. i departement van oorlog. V er leen d een tweejarig verlof naar Nederland aan den kapitein der infanterie, i C. A. van Randwijk. B e vord e rd: bij het wapen der infanterie, tot kapi- tein de te luitenants H. HamakersJ. C. G. Logemann en J. Lauer; tot len luitenant, de 2e luitenants T. J. Meis, W. P. Stutterheim en J. Lojenga. Benoemd: tot opziener over de ijzergieterij bij den artillerie constructiewinkel te Soerabaija, de onder-»* opziener le klasse B. Pas. Geplaatst: in geneeskundigen dienst, bij het groot militair-hospitaal te Weltevreden, de militaire apotheker 2e klasse H. Plasberg, thans ter beschikking te Batavia. O ve rgeplaatst: in geneeskundigen dienst, bij het groot militair hospitaal te Weltevreden, de officieren van gezondheid 3e klasse B. Loeckener en J. M. W. van der Hoeven, respectievelijk van den geneeskundigen dienst der Westerafdeeling van Borneo en het garnizoen te Tjilatjap; bij den geneeskundigen dienst van Palem- bang, de officier van gezondheid 3e klasse W. Smith, en de militaire apotheker 2e klasse N. Cornelissen; bij den geneeskundigen dienst der Wester-afdeeling van Borneo, de officier van gezondheid 2e klasse J. H. van der Leeuw, allen van het groot militair hospitaal te Weltevreden infanterie, bij het 3° bataljon, de kapitein J. Lauer, van het le bataljon; bij het 9e bataljon, de ka pitein J. C. G Logemann, en de 2f luitetcnant C.H. F. Riesz, respectievelijk van het 5e bataljon en van de militaire school teMeescer-Cornelis;bij het 10e bataljon,de 2Cluiten. G. A. de Wit, van het 1P bitalj bij het lle batalj., de 2e luiten». J. Gleenewinkel Hamperdijk en P. L.Logeraan, respectievelijk van het 4e en 5e batj.bij het 13e batj. de tot kapitein bevorderde le luitenant-adjudant bij den kommandant 3C militaire afdeeling op Java, H. Hama kers; bij bet garnizoens-bataljon derZuider- en Oosteraf- deeling van Borneo, de 1* luitenant A. C. N. Leers, en de 2e luitenants R. G. J. Sutherland, G. G. F. von Lind- heira en W. van Santen Kolff, de laatste van het 13«, de overigen van het 14e bataljon; bij de militaire school te Meester Cornelis, met bepaling, dat hij als zoodanig bij zijn wapen zal worden gevoerd ala suitede 2« luitenant H. Oosterwijk, van het ÏO bataljon, zijnde in verband daarmede zijne overplaatsing bij het garnizoens bataljon vanPalembamg ingetrokken. (Javasche courant van den 21.™ October.) civiel departement. Ontslagen: op verzoek, eer vol, uit 's lands dienst, met behoud van recht op pensi oen, de inspecteur van het lager onderwijs voor Europe anen en met dezen gelijk gestelden in de 2e afdeeling W. Retgers. Benoemd: tot raadsheer in het hooggerechtshof van Nederlandsch Indië, de president van den raad van justitie te Samarang mr. Th. H. van Rees. Ontslagen: bij de plaatselijke schoolcommissie te Cheribon, eervol wegens vertrek, als iid J. C. Botter, onder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen diensten. Benoemd: tot lid D. J.Soeterik, ontvanger der in- en uitvoerrechten aldaar. departement der marine. Geplaatst:bij het kust licht op Noordwachter-eiland, de lichtopzichter 3C klasse P. O. Heynen; bij het licht-etablissement op Zwaantjes- droogte, de lichtopzichters 3e klasse F. Lege! eu J. Spa renberg. civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Nederland, wegens ziekte, aan den officier van justitie bij den raad van justitie te Padangnw. A. II. R. E. Bousquet, en aan den controleur 2« klasse bij de lande lijke inkomsten en cultures A. J. Middelhoven. Ontslagen: eervol, uit 'slands dienst, wegens ziekte, de ambtenaar op nonactiviteit K. N. Heyligers. Benoemd: totadsistent-resident van Bandjar.iegara, de ambtenaar op nonactiviteit C de Ciercq Moolenburg; tot houtvester le klasse bij bet boschwezeu op Java en Madura, de ambtenaar bij h>>t bosch wezen C. I. Blutne bij de algemeene rekenkamertot 2e commies, de amb tenaar op wachtgeld J. H. Kim; tot 3e commies, M. Ehrencron thans op wachtgeld. departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa aan den kapitein der infanterie W. A. Schmilau; een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den eersten commies bij het groot militair hospitaal te Soerabaija P. L. F. Vrijdag. Hersteld: in activiteit, de onder-intendant 2* klasse van de militaire administratie A. A. Rip. Bevorderd: tot kapitein-kwartiermeester bij de

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1