^arii}cLsbedd\teu. tDclbrtfciij'jctb. 2Üni£rtmtim. Evangelische Vooruitgang, werden in de gevangenis la Roquette opgeslotenwaar zy bleven, tot na de onderteekening van de vredespreli- minairen. Men leverde de ongelukkigen naipelijk niet uit, omdat zij in banden der Duitschers komende na tuurlijk gefusilleerd zouden worden. (Dit gedeelte van het verhaal is zeer apocrief.) Toen de commune kwam werden zij door den gedelegeerde voor den oorlog uit hunne gevangenis verlost, die bun onderofficiersplaatsen in het leger der gefedereerden schonk. Eerst werkten zij eenigen tijd op de bureaux, doch later werden zij ook tegen het leger van Versailles gezonden. Zij deser teerden opnieuw. Doch thans kregen zij geen hoogeren rang maar werden binnen 8 dagen naar Brest gevoerd. Aldaar wachten zij sedert 6 maanden hun lot afzonder iets van de gebeurtenissen te begrijpenwaaraan zij .zelve deelnamen." -Ter uitvoering van een decreet, door de regeering der nationale verdediging tijdens het beleg van Parijs uitgevaardigd, heeft de commissie tot liquidatie der keizerlijke civiele lijst Zaterdag aan de administratie der staatseigendommen en domeinen de uitgestrekte ge bouwen overgedragen, welke tot de grootste stoomwe verijen te Beauvais behooren. In den aanvang dezer maand zijn eenige agenten der openbare veiligheid naar Brussel gezonden, om on derzoek te doen naar een vereeniging van personen, verdacht van het namaken van bankbiljetten en het uitgeven daarvan. Onder de personendie hun door de Belgische politie aangewezen werden als niet geheel buiten verdenking te staan, meenden zij iemand te her kennen die onder de commune een voorname rol ge speeld had. Zij hielden hem daarom nauwkeurig in het, oog en gingen zijne gangen na. In de vorige week kwam de onbekendedie zich Hermann Lliet noemen in Parijs terug, uadat hij zich in Belgie voorzichtigheids halve den geheelen baard had laten afscheren. Hierdoor in hunne meening versterktnamen de agenten L in hechtenis en brachten hem voor den commissaris van politie, die terstond tot een verhoor overging. Door verschillende vragen in het nauw gebracht en niette genstaande zijne handigheid, eindigde hij met de be kentenis, dat hij niet L maar H heette, en dat hij tijdens de communeouder den naam van kolonel Henry, chef van den generalen stat van generaal Dom- browsky geweest was. Morgen zal een lijkdienst plaats hebben te Villiers- 3ur-Marne ter nagedachtenis van de slachtoffers van de gevechten bij Villiers van den 30en November en 2»n De cember van het vorige jaar. Te Brie-sur-Marno zal eveneens morgen het gedenkteeken ter eere van den koramandant der mobielen Franchetti, plechtig onthuld worden. Alle personen, die onder zijne bevelen dienden, zullen tegenwoordig zijn, en met dit doel zal morgen te 9 uren 15 minuten van het station van den Ooster spoorweg te Parijs een extratrein naar Nogent-sur-Marne, vertrekken, van waar men in optocht naar de plaats zal gaan waar in het vorige jaar de dappere kommandant sneu velde. De plechtigheid zal door het vieren van een groote mis besloteu worden, waarvoor de ténor Roger van de groote opera zijne medewerking heeft toegezegd. Uit België. De feestelijkheden tot inwijding van den nieuwen Boulevard de Ia Senne hadden gisteren te Brussel zon der de minste ongeregeldheid plaats, ofschoon duizenden van toeschouwers ja bijna alle inwoners der hoofdstad, zich niet door den regen en de sneeuw hadden laten afschrikken en aan de feestelijkheden deelnamen. Zoo- als ons reeds per telegram gemeld werd, was de koning daarbij niet tegenwoordig en had de plechtige inwijding door den burgemeester plaats. In de volmaaktste orde liep de plechtigheid af. Doch reeds bij het uiteengaan der menigte openbaarden ziGh weder dezelfde teekenen van opgewondenheid als in de laatste dagen der vorige week. Het scheen dat de onafzienbare menschenraassa de herinneringder oude demonstratiën weder opwekte. Plotseling schreeuwt als op een gegeven bevel een troep van ongeveer 200 personen: leve het ministeriewelke kreet ovorstemd wordt door de uitroepen: weg met depriesters! ontslag van het ministerie! Op het plein voor het station van den zuider-spoor- weg gekomen keert do eerste groep om en neemt met opgeheven stokken een dreigende houding tegenover de menigte aan. In een oogwenk worden allerlei wape nen ter hand genomen, stcenenstukken houtkeien, in éen woord alles, wat men zich slechts verschaffen kan. Voor deze algemeene bedreiging nam de eerste groep echter de vlucht, gevolgden nagejouwd door een aan zienlijke menigte. Naar ITndópendance verneemt, is een groot gedeelte dezer „stokslagers" in de bureaux van het Journal de Bruxelles gevlucht. Dit incident en de feestelijkheden van den dag zijn waarschijnlijk oorzaak dat de avond van gisteren buiten gewoon woelig was. Van den afloop van het inwijdings feest tot laat in den avond stonden talrijke groepen, steeds door nieuwen toevoer versterkt, voor bet paleis des koning, niet roepende, maar schreeuwende en brul lende om het ontslag der ministers. Ongeveer te 7 uren kwam een menigte van zeker 3000 personen onder Yree- selijlc geschreeuw en gefluit op de PJnce des palais aan, waar de commissaris van politie Lecnaerts en eenige gen darmes er in slaagden, om hen hun weg te doen vervol gen. Te half 9 echter kwam een nog grootere troep, uit ongeveer 5000 personen bestaande, met nog heviger ge schreeuw en onheilspellende gebaren op bet plein aan voorzien van eenige brandende fakkels. De heer Lee- naerts koü er met behulp zijner agenten en eenige gendar mes niet in slagen de troep tot voortgaan te bewegen, en zijne pogingen werden met scheldwoorden en steen worpen beantwoord. Eenige detachementen jagers moesten de politie ter hulp komen, en te 101 uur slaag den zij er in het gansche plein te ontruimen. Tegen 11 uren moesten de jagers door de artilleristen der bur gergarde versterkt worden, omdat zij zonder geweld niet langer aan de menigte weêrstand konden bieden. Bataljons der burgergarde, in persoon geleid door den burgemeester, die overal tegenwoordig was waar zijne verschijning de gemoederen kon tot bedaren brengen patrouilleerden door de stad, en te middernacht hoorde men in het centrum van Brussel nog de kreten weerklin ken, welke in den laatstcn tijd aan de orde ot liever aan de wanorde van den dag zijn. Graanmarkten enz. Gent, 1 December. Roode en witte tarwe met onbe duidende aanvoer fr. 29.50; rogge met veel aanvoer fr. 19.50; gerst fr. haver fr. 12.50; met veel afslag; boekweit fr. 19.50; paardenboonen fr. 19.50; koolzaad fr. 52.00; lijnzaad fr. 41.50; lijnkoeken fr. 28.00; kool zaadkoeken fr. 21.00; boter per kilogram fr. 2.85: eieren fr. 2.95 per 26 stuks. Vlissingen, 1 December. Boter f 1.45 a f 1.50 per kilogram. Prijzen van effecten. Amsterdam i December 1871. Nederland. *Certitic. Werkelijke schuld2$ pet. 53$ *dito dito dito 3 63 ♦dito dito dito 4 84$ ♦Aaud. Handelmaatschappij 4$ 13 if ♦ditoexploitatie Ned. staatssp 122 België. ♦Certificaten bij Rothschild 24 Frankrijk. "Inschrijvingen3 ♦dito5 Rusland. ♦Obligatiën 1798/1816 5 97$ ♦Certilic. adm. Hamburg 5 ♦dito Hope O. 1855, 6e serie 5 83 ♦Cert. 1000 1864 5 96$ ♦dito f 1000 1866 5 „96$ ♦Loten 1866 5 244$ ♦Oblig. Hope&Co.Leening 1860 4$ 88 ♦Certific. dito4 ♦Inscript.Stieglitz&Co.2ea4eL. 4 ♦Obligation 1867—69 4 72 TV ♦Certificaten 6 45$ ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 225 ♦Oblig. dito4 174.^- Obl. spoorweg Poti-Tiflis 5 „91 dito dito Jelez Orel 5 90 dito dito Charkow Azow. 5 884 Polen. ♦Schatkistobligatiën5 68$ Oostenrijk. "Oblig. metall. in zilver Jan.Juli 5 56 ♦dito dito April/Oct. 5 56$ ♦dito in papier Mei/Nov. 5 48$ ♦dito dito Febr./Aug. 5 „48$ Italië. Leening 1861 5 58$ Spanje. ♦Obligation. Buiten). 1867—70. 3 32$ ♦dito 1871.3 321 ♦dito Binnenlandsche 3 27$ Portugal. ♦Obl. 1856—62 3 36T'r ♦dito 1867-69 3 36$ Turkije. dito (binnenl.)5 45 Egypte Obl. 1868 7 80 Amerika. ♦Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 95$ ♦dito dito dito (1904) 5 ♦dito dito dito (1882) 6 98f ♦dito dito dito (1885) 6 99,V ♦Obl. Illinois7 ♦dito dito Redemtion 6 84$ Oblig. Atl.Gr.W.Spw.Ohiosec.(7p) dito dito geconsolideerde .7 dito dito debentures8 Obl. St.Paul Pae.Spw. ltfsee. 7 71$ dito dito dito 2esec. 7 71$ dito dito 1869 dito 7 72$ Brazilië. ♦Obl. 1863 4$ pet. 84 ♦dito 1865 5 „94 Mexico. dito 18513 13jV Grenada. dito afgestempeld6 18 Venezuela, dito3 7iV Ecuador. d.to1 iPr||zeia v&sa coapwns. Amsterdam, 30November. Metall. 21.12$; Dito zilver 24.52$; Dito Eng. per 11.85; Eng. Russen per Eng. Portugal per L 11.85; Franscbe 54$. Belg. f 55$; Pruis, f 35; Hamb. Russen 31; Russen in Z. R. /32; Pools, in FI. f per Z.R. f—Spaans. Amerik. Dollars 2.42}; dito papier/2.14; Spaans, in fr.Piasters/— Middelburg 1 December 1871. DIAKENEN der Nederduitsche Hervormde gemeente alhier, geven nogmaals kennis dat de gewone jcar- lijksclie of wlnlercollecte, ten behoeve hunner bedeelden aan de huizen der gemeenteleden zal geschie den op aanstaande Maandag den 4Len «lezer, van des voormiddags 11$ tot des namiddags 2 uren. Zich gedragende aan hunne rondgezonden Circulaire vertrouwen zij op aller belangstelling, zich openbarende in het doen van ruime gaven. Diakenen voornoemd C. H. DE WAGEMAKER, Voorzitter. J. M. LE CLERCQ, Kassier. K. J. H. WASCH, Secretaris. KERKVOOGDEN der Nederd. Ilerv. gemeente alhier maken dankbare melding, dat in de collecte voor de eeredienst, Nieuwe Kerkmet het opschrift: voor de Sierk, ontvangen is, een Coupon N. S. n°. 775 Ket- wich ex Voombergu en Wed. W. Borski, ad f 9.90, vers. 1 Oct. 1871. Bevallen van een Jongen N.L. PETILLONVAN DE PLASSCHE. Brouwershaven 30 November 1871. Gister overleed in den ouderdom van ruim 81 jaren onze geachte vader en behuwdvader JANBENEDICTUS BEKAAR, versierd met het Metalen Kruis omzet met Diamanten, Kommandeur der orde van de Eikenkroon, oud lid der Staten van Zeelandoud Districts-commis- saris en oud Burgemeester dezer gemeente. Sluis M. A. BEKAAR, Wed C. Schout 29 November 1871. Velthuijs. A. VAN DE PLASSCHE. J. F. HENNEQUIN, geb. Bekaar. J. II. HENNEQUIN. A.M. D. BEKAAR, geb. Bekaar. J. A. BEKAAR. De ondergeteekende maakt zijne geëerde begunstigers bekend, dat hij zijn §clioen- en Laar zen winkel heeft overgedaan aan zijn zoon H. HENDR1KSE. Dank baar voor het bijna lOjarig genoten vertrouwen, beveelt hij zijn opvolger minzaam aan. p pg WITH. Blijkens bovenstaande advertentie genoemde Win kelzaak overgenomen hebbende, verzoek ik beleefde lijk de gunst van allo belangstellenden, en hoop door eene spoedige en soliede bediening mij het vertrouwen waardig te maken. Tevens beveel ik mij verder aan tothet WE2*AI&EE- ItEItf van Schoenen, Laarzen, Pantoffels en alles wat tot het vak behoort. H. HENDRIKSE. EEZÏ1V& door den Heer SIBMACHER ZIJNEN, in de Concertzaal, op "Vrijdag den 8en December 1871 des avonds te acht uren voor allen, die tot de Ver eeniging zijn toegetreden. Middelburg 1 December 1871. W. ALTORFFER, Secretaris. Terug te bekomen tegen bijbetaling der advertentie- kosten een Coupon van de 4$ pet. geldleeniug der Provincie Noordbrabant, groot f 11.25, verschenen 1 Januari 1871n°. 118, waarvan de obligatie reeds ia 1869 is uitgeloot. Adres: Boekhandelaar J. J. CEULEN, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 3