MIDDELBURGSCHE COURANT. r 271, Donderdag 1871. 16 November. VERPACHTING T O L L ES Öiimnüanö. Bij dit nommer behoort een lijvoegsel, bevattende het vierde gedeelte van het ver slag van het verhandelde in de najaarsverga dering der provinciale staten van Zeeland. PSaVIICIE ZEELAND. van Op Maandag den l!*icn ©ecembcr des voormiddags teo 1© csur, zal, onder nadere goedkeu ring, door een der leden van Gedeputeerde Staten, ten raadhuize der gemeente Neuzen, ten overstaan van den Notaris Mr. J. P. DRONKERS, worden overgegaan, tot de openbare verpachting, bij inschrijvingen afslag, van de tollen op de straat- en grindwegen van Neuzen naar Axel, en van Hulst naar Walzoorden. De verpachting zal geschieden voor den tijd van drie jarenin te gaan den Ast™ Mei 2 8 £2. De voorwaarden liggen ter lezing ter provinciale griffie van Zeelanden ten raad- of geraeentehuize te Hulst, Axel, Neuzen, Hontenisse en Sas van Gent, alsmede aan voormelde tollen. Aan voorschreven voorwaarden is toegevoegd, dat „geen tol wordt geheven van rij- of voertuigen waar mede lijken worden vervoerd." Op gemelde plaatsen kan ook inzage worden genomen van het tarief, van de daartoe betrekkelijke Koninklijke besluiten en van eene handleiding tot toepassing van bet tarief, welke aan eiken pachter ten gebruike zal worden gegeven. Ook hen die niet hebben ingeschreven staat het vrij te mijnen. Middelburg, den 10dcn November 1871. Do Gedeputeerde Staten van Zeeland, R. W. VAN LIJNDEN, Voorzitter. BUTEUX, Griffier. De Burgemeester der gemeente Vllssangen maakt bekend, dat het uitgewerkte en algemeen plan met de kaarten en grondteekeningen, bedoeld bij art. 12 der wet van den 28cn Augustus 1851, Staatsblad n°. 125, voor eene verbinding tusseben bet verbreed kanaal met het vroe gere Marinedok te VUissSngen, de omlegging van don jfgidcle&bui'g-iyiissingsclieii straatweg, een weg ter verbinding van ^'lissingen met het lokaal-station aldaar, en voor de omlegging van den afgesneden sin gel weg te Vlüssingcn, van af den 15c" dezer maand, totdat de hierna te melden commissie hare werkzaam heden zal hebben volbracht, ter Secretarie dezer ge meente voor een ieder ter inzage zullen liggen; dat de commissie, bedoeld bij art. 10 van voormelde wet, bijgestaan zooals aldaar is voorgessbreven, tot het aanhooren der bezwaren van belanghebbenden tegen het plan, zich op Maandag den Sieces»ber aan staande, des voormiddags te 11 ureii, ten Raadhuize dezer gemeente zal vervoegenwordende zij die bezwa ren hebben opgeroepen die alsdan in te leveren. Vlissingen den 15 November 1871. De Burgemeester voornoemd, WINKELMAN. was aangenomen, kwam hoofdstuk III (Buitenlandsehe zaken) in behandeling, en zijn de discussiën aangevan gen over een door den heer Dtimbar voorgesteld amen dement tot opheffing van de Nederlandsche missie te Rome. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat een wets ontwerp op de naamlooze vennootschappen is ingekomen. Middelburg 15 November. Nadat in de heden gehouden zitting der tweede kamer hoofdstuk II der staatsbegrooting (Hooge college's van staat en kabinet des konings) met eenparige stemmen ïn de -heden namiddag gehouden zitting van den gemeenteraad te Middelburg zijn onder anderen de vol gende onderwerpen behandeld. Naar aanleiding van een ingekomen kennisgeving van het overlijden van den heer ibl P. J. G. van Diggelen, in leven lid van den gemeenteraad alhier, is aan burge meester en wethouders opgedragen, om aan de weduwe en familie van den overledene namens den raad een brief van rouwbeklag te zendén. Van de heeren den Bouwmeester, Borsius en van der Leijé, stjheepsreeders en houthandelaars alhier, is een adres ingekomen, waarin zij den raad verzoeken om spoedige en krachtige ondersteuning van een door hen aan den minister van binnenlandsche zaken gericht adres, houdende bezwaren .tegea- eene afdamming van de Arnemuidsche haven met betrekking tot hunne achter dien dam gelegene onderneming, en het ver zoek dat de minister alsnog de tijdelijke .overbrugging dier haven moge gelasten, op de wijze zooals dit door bevoegde autoriteiten mogelijk wordt geacht. Op voorstel van burgemeestor en wethouders is beslo ten, vooralsnog geene beslissing op het adres te nemen, maar aan het dagelijksch bestuur op te dragen zich te wenden tot gedeputeerde staten met verzoek om inge licht te mogen worden omtrent de mogelijkheid en den waarschijnlijken duur van heiabönwen eener hulpspoor wegbrug over de Arnemuidsche haven. De tegenwoordige rentestandaard voor de bank van leening zal ter verlenging voor vijfjaren aan den koning worden voorgedragen. Een adres van J. Elenbaas, om tegemoetkoming in zijne aannemingsom voor het maken van den onderbouw van eene basculebrug en andere werken, is met 9 tegen 7 stemmen afgewezen. Een verzoek van Gebrs. van Stolk, te Druten, om kwijtschelding van boete betreflende de aanneming van straatklinkers is zonder hoofdelijke stemming mede af gewezen. Van den heer H. M. Kesteloo is voor de bibliotheek ten geschenke ontvangen een exemplaar van een door hem geschreven werkje, getiteldWandelingen door de voormalige smalstad Domburg. Het vroeger medegedeelde voorstel van de heeren Snijders en Dronkers, om eene wijziging te beproeven in het door de gemeente gesloten contract met den uit gever der Nieuwe Middelburgsche courant ten aanzien van de bekendmaking van voor het publiek bestemde gemeentestukken, is aangenomen met 12 tegen 4 stem men. Tegen stemden de heeren Lambrechtsen van Ritthem, Snouck Hurgronje, Rekker en van Visvliet. Omtreut het voorstel van de heeren Luteijn, Fokker en van Hoek, om met 1 Januari a. in deze gemeente eene belasting op de honden te heffen hebben de stem men gestaakt, zoodat de beslissing tot een volgende zitting is uitgesteld. Vóór stemden de heeren Lam brechtsen van Ritthem, de Jonge, Sifflc, LuteijnCon rad, Fokker, van Hoek en de voorzitter. Tegen stem den de heeren Snouck Hurgronje, Mathon, van Visvliet, Dronkers, Rekker, Snijders, van Eekelen en Dobbe- laer de W ind. De door burgemeester en wethouders eu de finan cieel© commissie voorgedragen concept-verordening tot heffing eener plaatselijke directe belasting op de inkomsten is aangenomen met 14 stemmen tegen 1die van den heer Snijders. De heer Siffló was bij deze stem ming afwezig. Volgens deze verordeningis het jaarlijksch bedrag dier belasting hoogstens 70,000, onverminderd 5 opcenten voor het bedrag van het suppletoir kohier. Aan deze belasting zijn onderworpen alle hier hoofdverblijf hou dende of driemaanden van het jaar verblijvende personen, wier zuiver inkomen/3C0 of meer'sjaars bedraagt* Onder hetgeen van de onzuivere inkomsten wordt afgetrokken behooren o. a.: periodieke uitkeeringen tengevolge van contractneele verplichtingen, alsmede de jaarlijksche vaste uitkeeringen tot onderhoud in de rechte lijn, waar onder echter niet begrepen zijn de kosten van opvoeding van kinderen grond-, dijk- en polderlasten, alsmede de noodzakelijke uitgaven tot onderhoud en instandhouding der bezittingen. Het getal klassen bedraagt 30, waar van de eerste van 300 tot f 4C0 en de laatste van /4C,001 tot f 50,000. Van iederen aanslag zal zooveel pet. van f 300 worden afgetrokken als de percentsgewijze heffing van het zuiver inkomen zal bedragenzoodat bij eene heffing van 3 pet. op iederen aanslag f 9 zal worden ge kort. Tiet bedrag der belasting wordt geregeld naar de omstandigheden op 1 Januari. De verder in deze zitting aan de orde zijnde werk zaamheden zullen a. Vrijdag, des namiddags te 2 uren» worden voortgezet. De Staats-courant van heden bevat de wet van den 2en November 1871, houdende vaststelling der begrooting van Nederlandscb-Indië voor het dienstjaar 1872 (hoofd stuk I. Uitgaven in Nederland); die van den 2«s Novem ber 1871, tot. nadere regeling der grensscheiding tusschen de provinciën Noord-Brabant en Zeeland; benevens de wet van den 2e" November 1871, tot wijziging van het Ve hoofdstuk der staatsbegrooting voor het dienstjaar 1870. De verkiezing van een lid der tweede kamer in het hoofdkiesdistrict Amsterdam, ter voorziening in de vaca ture, ontstaan door de benoeming van den heer m*. C. Fock tot commissaris des konings in Zuid-HoUand, is bepaald op Dinsdag den 5cn December a. en de her stemming, zoo die noodig mocht zijn, op Dinsdag den 19en December a. Benoemingen en fceslnifen. eereteekenen. Toegekend aan D. de Cleicq, gezag voerder van de kettingsleepboot Oscar n°. 3, te Gent, als blijk van Zr. Ms. goedkeuring en tevredenheid wegens zijn menschlievend hulpbetoon bij den brand, den 23en Juli jl. des nachts aan boord van het Amerikaansche barkschip Esther in het kanaal van Neuzen ontstaan de zilveren medaille, ingesteld bij besluit van 22 Sep tember 1855, n°. 64, alsmede een loffelijk getuigschrift. poldereesturen. Eervol ontslag verleend, op ver zoek, aan R. Streur, als dijkgraaf van den polder Ooster- ban van Schouwenen aan J. van Duineals dijkgraaf van den polder Willem Anna. Benoemd tof gezworen van den Muijepolder, D van Gorsel; tot dijkgraaf van den polderde Houwer, M. G. van Stapels, en tot lid van het college van het dage- lijksch bestuur van den polder Walcheren, J. Lou- werse Az. rechterlijke macht. Benoemd tot kantonrechter te Oudenbosch mr. W. G. Loeff, thans griffier bij het kantongerecht te Schoonhoven en tot griffier bij het kantongerecht te Schoonhoven mL D. de Blocqvan Haersma Buma, advocaat te Leeuwarden. Onderwijs. *Tot directrice der middelbare school voor meisjes te Dordrecht is gisteren door den gemeenteraad benoemd mejufvrouw M. G. van Pesch te Utrecht. Tevens is beslo ten dat de school geopend zal worden 1° Januari 1872. Wegens eene lichte ongesteldheid van den hooglee raar mr. C. W. Opzoomer, is de inaugureele oratie, die Vrijdag 17 November zou gehouden wordenvoorloopig uitgesteld. Kerknieuws. Door het kiescollege der Nederduitsche hervormde gemeente alhier werd heden avond uit het vroeger medegedeelde viertal tot predikant beroepen, de beer dr. G. J. van der Flierpredikant te Heemstede.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1