OÜRANT. N°' 261. Zaterdag 1871. 4 November. Middelburg 3 November. Wij vernemen dat van de oude obligatiën der Middel- burgscbe schuld tot heden reeds voor 900,000 ter conversie in 5 pet. obligatiën is aangeboden. Aan gedeputeerde staten werd door de provinciale sta ten van Zeeland in hunne zitting van 7 Juli jl. machtiging verleend, om de kosten der aanvankelijke herstelling en van het onderhoud van den straatweg, die gelegen is inde gemeenten Kloetinge en 's Gravenpolder en strekt van den rijks grooten weg der eerste klasse bij Goes naar het dorp 's Gravenpolder, tot een bedrag van f 799 te bestrijden uit den post voor onvoorziene uitgaven, onder art. 1 van hoofdstuk IX der provinciale begrooting voor den dienst 1871 uitgetrokken. Tengevolge van het aanhoudend natte weder in den jongstverloopen tijd zijn in dien weg niet alleen veel nieuwe putten en gaten ontstaan, maar ook reeds her stelde gaten belangrijk verzakt, en, met het oog op den geringen voorraad puin die nog aanwezig is en daar éen arbeider gedurende 2 dagen in de week niet in staat blijkt te zijn, om in het natte jaargetijde aan zulk een uitgestrekten weg de gevorderde herstellingen te doen, ^heeft men vele gaten niet kunnen herstellen. Indien hierin niet wordt voorzien vreest men dat binnen korten tijd het berijden van den weg weder gevaarlijk zal zijn. Om dit tijdig te voorkomen dient de, voorraad puin met 50 M' te worden vermeerderd en tot aan het einde van het onderhoud een arbeider gedurende vier dagen in de week in dienst te worden gesteld. De kosten daartoe worden door den hoofdingenieur geraamd op f 250. Gedeputeerde staten stellen aan de provinciale staten voor, hen te machtigen om over den post voor onvoor ziene uitgaven, onder art. I van hoofdstuk IX der pro vinciale begrooting van den dienst 1871 uitgetrokken, alsnog te beschikken tot een bedrag van f 250, ter bestrijding der kosten, die blijken, tot het voorschreven einde meer noodig te zijn dan gerekend was, onder dezelfde bepaling nogtane, als bij hun bovengenoemd besluit, dat namelijk hieruit niet de gevolgtrekking zal worden afgeleid, dat de verplichting tot herstel en tot onderhoud van den bedoelden weg rust op de provincie Zeeland. Door de provinciale staten vanZeeland werd bij besluit vanlNovember 1869aan gedeputeerde staten machtiging verleend tot het doen maken van een hoogte bij den steigerdam te Kortgeneteneinde daarop eene woning (met wachtkamer) zou kunnen worden gebouwd en daarvoor over de som van f 400 te beschikken. Gedeputeerde staten hebben die som aan den persoon die het voornemen bad om het gebouw te stichten aan geboden, om zelf daarvoor de hoogte tot stand tebrengen. "Van die stichting is echter nog niets gekomen en er bestaat ook nog geen uitzicht op. Naar aanleiding van de vraag door een lid van de provinciale staten in delaatste zomervergadering gedaan, of het niet mogelijk zou zijn om een der wachthuizen aan het Sloe, die buiten gebruik zouden geraken, naar Kortg'ene over te brengen, deelen gedeputeerde staten tbhns mede, dat daartoe mogelijkheid bestaat en zij stellen voor, om het grootste wachthuisje, dat aan de Zuid-Bevelandsche zijde, zoodra hetniet meer ten dienste van het gemeld overzetveer wordt vereischt, af te staan aan de gemeente Kortgene, teneinde het te doen over brengen naar en te doen plaatsen bij den steigerdam in die gemeente, om aldaar te dienen tot wachthuisje voor de reizigers die van den steiger gebruik maken, alsmede om de genoemde som van f 400 aan de gemeente Kortgene te verstrekken als tegemoetkoming in de kosten. Bij de behandeling in de afdeelingen der laatstge houden zomervergadering der provinciale staten van het voorstel tot wijziging van het reglement voor het waterschap der Sluis aan de Wielingen, voor wat betreft de Kievittepolder, werd de opmerking gemaakt, dat er, naar men meende, in het genoemde poldert je gronden aanwezig zijn, die aan een betere uitwatering behoefte hebbenen dat het raadzaam was, het bestuur van het genoemde waterschap te hooren. Gedeputeerde staten geven thans te kennen, dat zij ge meend hebben een nader onderzoek omtrent deze zaak te moeten instellen, doch nog niet in staat zijn den afloop en mitsdien den uitslag aan de provinciale staten mede te deelen. Gisteren werd op het ministerie van bnitenlandsehe zaken door de ministers van buitenlandsche zaken en van koloniën met den Britschen gezant onderteekend eene overeenkomst betreffende Sumatra en eene additio- neele bepaling op de overeenkomst van 5 Februari 1871, betreffende den afstand der kust van Guinea. (Staats courant.) De minister van binnenlandsche zaken heeft den 20« October jl. het volgende schrijven gericht aan den heer J. P. Bredius te Dordrecht. „Overeenkomstig uw verzoek van 16 October jl. kan de concessie voor den aanleg en de exploitatie van een spoorweg van Dordrecht naar Nijmegen en Arnhem, op de voorwaarden gesteld bij missive van mijn ambtsvoor ganger van 12 Mei 1870, door u worden aanvaard vóór 1 Mei 1872. Met de aanvaarding zal het in art. 57 der voorwaarden bedongen waarborgkapitaal ter somma van f 400,000 moeten gestort worden." Benoemingen en besluiten. ridderorden. Vergunning verleend aan mr. M.Tyde- man.'rechter-plaatsver vanger indearrondissemeuts-recht- bank en gewezen consul van het groothertogdom Baden, te Tiel, tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder le klasse der orde van den Zahriüger leeuw, hem door zijne koninklijke hoogheid den groothertog van Baden geschonken. notarissen. Vergunning verleend aan den notaris J. C. Benteyn, om zijne standplaats van Oud-Vosmeer over tc brengen naar Tholen. Marine en leger. De officier van administratie 3ö klasse J. C. Kluit, dienende op Z. M. wachtschip te Willemsoord, wordt met den 15e° November a. op nonactiviteit gesteld. Voorts worden met den 16en daaraanvolgende geplaatst Op Zr. M5. transportschip met stoom ver mogen Java de luitenants ter zee lc klasse J. M. Broers, O. H. Bogaert, L. C. Holtzapffel en J. Loots; de luitenant ter zee 2« klasse J. A. Vening, A. Werumeus Buning, M. C. van Doorn en R C. van der Meulende adelborsten 1« klasse jonkheer S. B. Ortt en C. Mollde officier van gezondheid le klasse J. B. Coomans de Ruiter; de officieren van ge zondheid 2e klasse J. J. Dekkers en J. van Lith Harre, boméede officieren van administratie 2c klasse M. D. L. Hertzveld, J. A. H. Huart, en de officieren van admini stratie 3e klasse P. J. Roest en A. Vermeulenop Zr. M*. raderstoomscbip de Valk, de luitenant ter zee 2e klasse D. C. Visser; op Zr. M». ramschip de Buffel, de officier van admini stratie 2e klasse D. A. van der Laan in de rol van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis, de officier van administratie 2e klasse F. T. Courier dit Dubekart, en belast met de functie van administrateur bij de maritieme zickeninrichting aldaar; op Zr. Ms. schroefstoomschip het Loo, de officier van administratie 2e klasse W. K. Lenting; op Zr. M=>. monitor de Tijger, de officier van admini stratie 3c klasse A. de Leef; op Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord, de officieren van administratie 3e klasse M. C. Hazenberg en M. M. J van Meeuwen, en op Zr. M*. schroefstoomschip Kijkduin, de officier van administratie 3e klasse H. C. D. van de Ven. De luitenant ter zee 2c klasse W. I. van Loenen, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost-Indië> en van daar den 27en October jl. in Nederland terugge keerd, wordt met dien datum op nonactiviteit gesteld. De minister van marine heeft in de Staats courant vaq heden ter kennis van belanghebbenden gebracht, •dat tengevolge van do ontvangen gunstige berichten omtrent de cholera te Koningsbergen, de vroegere voor- geschrevene quarantaine-maatregelen worden opgeheven voor de schepen, die na den 20fQ October jl. die plaats verlaten hebben. Rechtzaken. Geruimen tijd geleden is er tegen de directie van de Spoorwegmaatschappij: le Grand central beige een rechtsvordering ingesteld wegens het overtreden der voorwaarden, waarop haar vergunning was verleend tot uitoefening van den dienst tusschen Moerdijk en Rotter dam en volgens welke zij verplicht was minstens twee maal daags met hare booten in beide richtingen passa giers en. goederen over te brengen. Gelijk men weet is er in den vorigen winter gedurende den ijsgang vele dagen slechts éénmaal daags een dienst geweest tusschen Dor drecht en Moerdijk en terug. Eindelijk heeft de recht bank te Breda eergisteren vonnis geveld in deze zaak en de heeren Urban c. s. ontslagen van alle rechtsver volging, opgrond dat de gewraakte feiten noch misdaad, noch wanbedrijf, noch overtreding zijn. Koloniën. Bij het departement van koloniën zqn de volgende mededeelingen ontvangen De bewering, dat de ijzeren kazernes te Fort de Koek door den geneeskundigen dienst zouden zijn afgekeurdis een louter verdichtsel. De oplevering dier gebouwen doot den aannemer heeft nog geen plaats gehad, zoodat er ook nog geen sprake kon zijn van keuring. De verspreide geruchten omtrent een dreigenden opstand in de afdeeling Noorder-districten van het gou vernement Celebes en onderhoorigheden zijn, na opzette lijk onderzoek, gebleken van allen grond ontbloot te zijn. De rust is in die afdeeling evenmin als in eenig ander gedeelte van dat gewest in gevaar. Er heeft zich inderdaad in de burgerlijke strafgevan genis te Samarang het geval voorgedaan, dat eenige tot kruiwagenstraf veroordeelde Europeanen geweigerd hebben te werken. De eenvoudige toepassing der straffen volgens het nieuwe reglement op de tucht, beeft het gewensebto gevolg gehad, zoodat allen bedaard tot den arbeid zijn teruggekeerd. Op eene dienstreis, onlangs door den directeur van justitie in het belang van het gevangeniswezen over de residentiën Pasoeroean, Soerabaija, Rembang, Japara, Samarang, Kadoe, Bagelen, Soerakarta, Djokjokarta, Banjoemas en Tagal afgelegd, is dien departementschef opnieuw de onjuistheid gebleken van de herhaalde be weringen, dat de onveiligheid op Java van dag tot dag zou toenemen. Staats-cour Gemengde berichten. Prins Frederik der Nederlanden heeft aan de loge l'Union royale, to 's Gravenhage, zijn goedgelijkend afbeeldsel in olieverf, als meester van eere der Haagsche loge, ten geschenke gegeven. Het portret werd vervaar digd door den kunstschilder B. de Poorter, te 's Graven hage. The Athenaeum meldt dat van de nieuwe goedkoope editie van de werken van Dickens, onlangs uitgegeven, 150,000 exemplaren zijn geplaatst. Z.K.H. prins Frederik i3 gisteren uit de residentie naar Moskou vertrokken. Naar Het Vaderland verneemt hebben onderschei dene ambtenaren, behoorende tot de departementen van algemeen bestuur, die den ouderdom van 65 jaren hebben bereikt, aanzegging bekomen, dat zij tegen het begin van het volgend jaar eervol zullen worden ontslagen, behou dens aanspraak op pensioen. Thermometerstand. 2 Nov. 'sav. 11 u. 43 gr. 3 'smorg. 7 u-41gr.'smidd. lu.48gr.'sav. 6u. 41 gr.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1