MIDDELBURGSE r 259. Donderdag 2 November. SLAGERyEN. De Burgemeester en Wethouders van VSissSngcsa. Gezien het adres van H. C. de Waart, houdende ver zoek om vergunning, om in het perceel wijk D. n°. 1.15 ïn de Breewaterstraat een fornuis te mogen plaatsen en 'vee te slachten. Gelet op Zijner Majesteits besluit van den 31 Januari 1824 (Staatsblad n°. 19). Maken bekend dat de bij genoemd koninklijk besluit voorgeschreven informatie de commotio el incommodo zal plaats hebben op Zaterdag den 4en November 1871, des namiddags te 2 uren, ten raadiiuize dezer gemeente; en roepen bij deze op, om daarbij tegenwoordig te zijn, teneinde in hun belang te worden gehoord, alle eigenaars of gebrui kers van de aan voornoemd perceel grenzende gebouwen en erven, en in het algee'meen ieder, die vermeenen mocht, tegen de gevraagde vergunning eeDig beswaar te moeten inbrengen. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 30 October 1871. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. ömnt'iUauLi. Middelburg 1 November. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben aan de pro vinciale staten, ter behandeling in de a. najaarszitting, toegezonden een nader voorstel tot bet heffen van opcen ten op de hoofdsommen der grond-en personeele belasting, ten behoeve der provincie en tot bestrijding der uitgaven van enkel provincialen en kuiskoudelijken aard van bet dientjaar 1872. Volgens dit voorstel hetwelk een gevolg is van het voorstel tot wijziging der provinciale begrooting van genoemd dienstjaar waarbij de uitgaven en behoeften zijn geraamd op 392,172.73 zullen de opcenten bedragen: 23 (in plaats van de in Juli jl. be paalde 21) op de hoofdsom der belasting op de gebouwde en ongebouwde eigendommenen 18 (in plaats van de in Juli jl. bepaalde 15) op de hoofdsom der personeele belasting. Het bedrag der, volgens het voorstel van gedeputeerde staten van Zeeland, te sluiten geldleening tot het.aan- koopen een er derde stoomboot voor den dienst op de Wester-Schelde is hoogstens f 60,000, en van die voor het bouwen van een steiger te Hoedekenskerke, te Walsoorden en aan het Katsche veer hoogstens f 70,000, heiden tegen eene rente van hoogstens 5 pet. 's jaars. De Staats-couraut van heden bevat bet koninklijk beslnit van den 7eQ October jl., bepalende de plaatsing ïn het Staatsblad van de tussehen Nederland en het Dnitsche keizerrijk op den 18en Augustus jl. te Berlijn gesloten overeenkomst, wegens de aansluiting van den spoorweg van Boxtel langs Gennep over Kleef en naar Wezel. Benoemingen en besluiten. hypotheken enz. Eervol ontslag verleend, op verzoek, aan G. E. C. Croiset, uit zijne betrekking van bewaar der van de hypotheken, bet kadaster en de scheepsbewij- zen tc Amersfoort, behoudens aanspraak op pensioen. leger. Eervol ontslag uit den militairen dienst ver leend, op verzoek, aan den les luitenant J. A. Obreen, van het 6e regiment infanterie, onder toekenning van den rang van kapitein. Ouderwijs. De gemeenteraad van Amsterdam heeft besloten, om burgemeester en wethouders uit te noodigen zich tot de legeering t3 wenden met verzoek om verhooging der Korpsen. Onderdeden. rijks-subsidie voor de onder het athenaeum illustre be. grepen geneeskundige school. Ter ondersteuning van dat verzoek zal gewezen worden op het belang van den bloei dier inrichtig voor het rijk, onder anderen blijk baar uit het feit dat de aanstaande militaire geneeskun digen daaiaan hunne opleiding outvangeu. Kerknieuws. Beroepen tot predikant bij de christelijk gereformeerde gemeente te Colijnsplaat de heer H. Renting, predikant te Groningen. Marine en leger. Ingevolge machti°Jng clea konings zullen met de maand-Mei >Tct5^arnjzoensveranderingen.p-aats hebben als in het hierawftfr"volgend overzicht aan de Staats courant van heden ontleend is vermeld: Tegenwoordige Nieuwe standplaats. bestemming. le rcg. infant. 1® bat. 1® compagn. Leeuward. Harlingen. 4e id. 3e id. Harlingen. Leeuward. 3e id. id. le id. 1« en 2* id. Vlissing. Neuzen. 4e id. 3« en 4e id. Neuzen. Vlissing. 5® id. id. le id. 2e id. Willemst. 's Bosch. 2e id. Did. 'sBosch. Willemst. le id. 4e en 5e id. Heusden. 's Bosch. 2e id. 2e en 3e id. 's Bosch. Heusden. 2e id. huzar. le escadron Roermond. Breda. 4e id. id. éen escadron Deventer. Roermond, veld artillerie, eene batterij door den regi- ments-chef aan te wijzen. Breda. Gemengde berichten. Jl. Maandag avond is te 's Gravenhage de eerste teekenschool-avond geweest, waarop alle buitengewone machtsvertoon tot beteugeling van een trouwens reeds Binds 11. Dinsdag geheel rustiggestemd publiek was achter wege gelaten. Nadat 11. Donderdag en Vrijdag nog een stuk of wat huzaren in de kou te kijk waren gesteld op de groote markt, had Maandag avond het publiek, dat \tfeer in vrij grooten getale was komea kijkeD, zelfs het genot van dat schouwspel niet. Het publiek had dan ook geen enkele aanleiding meer om op de markt te blijven staan kijken. En al wat er was overgebleven van het zoogenaamde oproer, was een weinig meer drukte op straat dan gewoonlijk. En daar niet laDger huzaren geleverd weiden om aan te gapen, bad het publiek gisteren avond niets om zich mee te vermaken dan een halfdronken man met groote staande boordjes die door de Spuistraat liep. Intusschen hebbeD, terwijl de burge meester en de hoofdcommissaris van politie zich op de markt bevondeD, zich in de tweede nieuwe Molstraat eenige jongens weten te vereenigen en aldaar éen enkele glasruit ingeworpen. Het Vaderl Blijkens bet verslag van d«\ Lankester aan den ge meenteraad van Londen zijn bij de laatste epidemie in die stad aan pokken gestorven 5000 personen, terwijl meer dan 100,000 menschen door die ziekte werden gesehonden, bun gezicht verloren of van hun verstand beroofd werden. Te Parijs is zekere Jean Servrat gearresteerd, die'op de vierde verdieping vaneen huis in de Rue Hautteville een fabriek had opgericht van petten zooals deBeiersche soldaten dragen. In ieder van de petten plakte hij een etiket waarop de naam van een gesneuveld Beiersch soldaat wa3 vermeld, .benevens den dag van zijn dood en de omstandigheden die hierbij hadden plaats gehad. De petten werden allen uitgevoerd tegen 16 franken het stuk. Op den 7l"i November zal te Londen het proces Tichborne, dat reeds zooveel gerucht heeft gemaakt en drie maanden geschorst is geweest, weder worden hervat. Het geldt het recht om den titel vanbaronnet van Tich borne te mogen voeren, waaraan een jaarlijksch inkomen van f 375,000 verbonden is. Hij die het recht daartoe zou hebben, zekere Roger Tichborne, wordt door zijne tegen standers beweerd niet de persoon te zijn waarvoor hij zich uitgeeft. Zij hebben tot nogtoe volgehouden dat hij niemand anders was dan Arthur Orton, een slagersjongen, die zich later in Australië zbu hebben gevestigd en van wien men sedert zes jaren niets meer had vernomen. De tijd der schorsing van het proces heeft, zooals men verzekert, Roger Tichborne zich ten nutte gemaakt door twee advocaten naar Australië te zenden, die er in geslaagd zouden zijn om den waren Arthur Orton tc vinden en in dat geval zou het voor zijne tegenstanders moeilijk zijn om vol te houden dat Roger Tichborne niet is de persoon die hij voorgeeft te zijn. liet proces, dat reeds vier maanden beeft geduurd, kost iederen dag meer dan f 2000 aan kosten voor advocaten, getuigen enz. De Levant Herald deelt de ontdekking mede van een merkwaardige antiquiteit op het terrein rondom het klooster der Russische pelgrims buiten Jeruzalem, nl. een zuil uit een blok steen gehouwen. Volgens een opschrift van den geschiedschrijver Josephus gelooft men, dat deze kolom oorspronkelijk bestemd was geweest tot versiering van den tempel van Salomo, doch dat men hem half afgewerkt had laten liggen toen er onder de bewerking een stuk was afgebroken. De administratie van openbare weldadigheid te Parijs doet door de stadswerklieden al de droge bla deren, die den grond bedekken, opzamelen. Deze bla deren, door sterke machinen saamgedrukt, zullen een goed verwarmmiddel zijn, dat des winters aan de nood lijdenden zal uitgedeeld worden. De hoeveelheid blade ren welke men dus in en rond Parijs kan opzamelen is ongeloofelijk groot. Tlierinometerstand. 31 Oct. 'sav. 11 u. 42 gr. 1 Nov. 's morg. 7 u* 38 gr. 'smidd. 1 n. 44 gr. 's av. 6 u. 42 gr. Staten-goiieraal. eerste kamer. Zitting van Dinsdag 31 October. Behandeling der Indische begrooting. Bij de algemeene beraadslaging over de Indische begrooting beklaagt de heer Fransen van de Putte zich over den drang om deze gewichtige quaestie zoo spoe dig te doen behandelen. Bij eene meer bedaarde behan deling bad over meer punten van aanbelang een gemoti veerd oordeel uitgesproken kunnen zijn. De heer Duymaervan Twist treedt in eenige algemeene beschouwingen over den tegenwoordigen toestand van Indië en het in deu laatsten tijd gevoerde regeeringsbe- leid op koloniaal terrein, vooral ten aanzien van de ver houding van den gouverneur-generaal tegenover [den minister en diens verantwoordelijkheid tegenover de vertegenwoordiging. Hij acht die verbonding eene zeer xnoeielijk op te lossen quaestie, maar toch kunnen enkele punten vaststaan; daarbij moet vooral in bet oog gehou den worden dat de regeering niet den gouverneur- generaal als den verantwoordelijken persoon tegenover de kamers stelt en dat, waar het regeeren van Indië van uit het.Plein wordt veroordeeld, ook geen regeeren van onze bezittingen van uit de beide kamers geschiede. "Verschil van inzichten tusscheu minister en landvoogd behoort zoo min mogelijk naar buiten bekend ie worden, o m het prestige van het gesag te bewaren. Ten aanzien van de beraamde maatregelen om door uitzending van speciale ambtenaren uit bet moederland verbetering in het financieel beheer te brengen, gelooft spreker daarvan goede vrachten te mogen verwachten. De grief tegen den achterstand in- de rekenplichtige verantwoording is voornamelijk veroorzaakt door de verkeerde werking van de rekenkamer in Indië. De klachten over de werking van de algemeene secretarie zijn meerendeels onjuist en overdreven. De heer Hart3en acht de tegenwoordige liberale Indi sche politiek verderfelijk voor moederland en kolonie. Het vertrouwen op veiligheid voor personen en goederen en op ons gezag is geschokt. Aan Indië is indertijd een goed bestuur gegeven, en het belang van de inlandsche bevolking brengt mede dat ons bestuur daar blijve; j maar langzamerhand zal dit onmogelijk worden, omdat wij de middelen zullen missen, door alles aan Indië te willen laten, om ons beschermend en besturend stelsel vol te houden. Men wil particuliere industrie op Java

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1