O E R A N T. MIDDELBURGSCHE C 1871. 26 October. X°- 255. Donderdag ©imtcnlartö. Kerknieuws. Dit nommer der Middelburgsche courant bestaat uit twee bladen welke als éen geheel en dus te zamen als eene courantmoeten beschouwd wordenen niet als eene courant met bijvoegsel. Deze regeling geschiedt naar aanleiding eener beschikking van Z. J3. den minister van financiënvolgens welke van eene courant met bijvoegsel hooger port moet worden gevorderd dan van eene courant waarvan het gewicht beneden de 25 grammen is, ook dan zelfs wanneer het gewicht van de courant en het bijvoegsel te zamen nog geen 25 grammen bedraagt. Middelburg 25 October. De eerste kamer, die heden avond vergadert, heeft de volgende wetsontwerpen te behandelen 1°. Begrooting wegens den arbeid der gevangenen voor 1872; 2<>. regeling der invoering van de Nederlandsche Pharmacopoca 3°. verandering der grensscheiding van Noord-Brabant en Zeeland; 4°. wijziging van hoofdstuk V der staatsbe- grooting voor 1870; 5" wijziging der begrooting voor de gestichten Ommerschans en Veenhuizen, dienst 1870; 6°. wijziging der begrooting voor de algemeene lands drukkerij, dienst 1870; 7°. onteigening voor den aanleg van een gracht in den binnendijkschea buitenvelder- schen polder te Arasterdam; 8°. onteigening tot aanleg van straten enz. voor de regelmatige uitbreiding van Rotterdam; 9*. begrooting van Nederlandsch Indië voor 1872, hootdstuk I (uitgaven in Nederland), hoofdstuk II (uitgaven in Nederlandsch Indië), hoofdstuk I (middelen in Nederland), hoofdstuk II (middelen in Nederlandsch Indië); 10». onteigening ten behoeve van een spoorweg van Boxtel langs Gennep naar de Pruisische grenzen in de richtingen naar Kleef cn Wezel. Slechts een zeer klein publiek woonde het concert bij dat gisteren avond in de komediezaal door bet muziekkorps der dienstdoende schutterij alhier, onder directie van den heer A. de Jong, gegeven werd. Indien dit als eeu blijk van geringe belangstelling moet worden aangemerkt ,zou dit vooral jammer zijn nu dit korps in den laatsten tijd zoo zeer heeft bewezen dat het merkbaar is vooruitgegaan. Ook gisteren was de uitvoering der op het programma vermelde stukken over het algemeen weder verdienstelijk- Op de voordracht voor kantonrechter te Oudenbosch zijn geplaatst mr. W. G. Loeff, griffier bij het kantonge recht te Schoonhoven; rar. J. C. Tack, kantonrechter te Sluis; mr. B. M. A. A. de Roy, kantonrechter te Waalwijk. lïcnoeniingeu en besluiten. posterijen. Benoemd, na afgelegd examen, tot surnumerair der posterijen: G. Moerland, te Hoorn; H. C. de Marëe, te Doetinchem; E. J. K. van Lith de Jeude, te TielA. Franken, te Doesburgh; J. A. Seefat, te Hoogezand; H. J. Grcven, te Zwolle; L. J.F. Ramaer, te 's Hertogenbosch; S. van Delden, te Deventer; P. H. Queysen, te Zwolle; J. P. Th. van der Kemp, te Lobith; H. Beets, te Groningen; H. vanTrojen, te Nijmegen. koloniën. Beroemd tot griffier bij het hof van justitie te Curasao, J. F. Quast Pz., districts-commissaris in de kolonie Curasao. *Bij de verkiezing van 13 gemachtigden in het kiescol lege der hervormde gemeente Zierikzee op 23 dezer hebben 395 kiezers hun stembriefje ingeleverd. Bij de 1 opening bleek dat al de candidaten der kiesvereeniging „Vrijheid en geweten'' zijn gekozen. Van deze gekozenen bedroeg het hoogste cijfer 241 en het laagste 212 stem men. Van de candidaten der kiesvereeniging: „Steunende op den bijbel" was het hoogste getal 161 en het laagste 134. Gemengde berichten. Eergisteren avond bebbeu inden Haag weder onge regeldheden plaats gehad, en is in zes woningen telkens éen glasruit ingeworpen. De aanzienlijkstedierwoningen was die van een bakker op de Beestenmarkt. De politie heeft weder sommige jongens gearresteerd of proces verbaal tegen hen opgemaakt. De oploopen hebben altijd plaats als de teeken-academie uitgaat, wier leerlingen bij het huiswaarts keeren steeds door een troep menschen achtervolgd worden. Volgens het Dagblad van'sGravenhage heeft de heer G. L. Baud aan den koning zijn eervol ontslag gevraagd als president commissaris der Nederlandsche handelmaatschappij en dit ook gekregen. De gemeenteraad van Nijmegen heeft besloten, dat de gemeentebegrooting voortaan ook voor de ingeze tenen gedrukt zal worden en niet alleen voor de raads leden, zooals dit jaar het geval was. Uit Gendringen wordt aan de Zutfensche courant gemeld dat jl. Vrijdag twee zoontjes van den landbouwer W. Stapelbroek onder die gemeente uit de school op weg naar huis waren tijdens eenige personen zich op de jacht bevondeu. Een der jagers legde aan op een patrijs, doch deze vloog weg en het schot trof den jongste der bovenbedoelde knapen, die acht jaren oud is, waardoor hij in zorgelijken toestand verkeert. De jager vervolgde intusschen het vluchtende wild, schoot nogmaals en trof nu den oudsten knaapongeveer tien jaren oud die drie uren later aan de bekomen wonden bezweek. De justitie heeft een onderzoek ingesteld. Te Luikwaar het thans kermis is, verscheen voor een paar dagen in een der tenten een brievenbesteller en riep: „Is hier iemand die Masson heet, uit Parijs! Ik heb een brief voor hem." Dadelijk maakte een der hansworsten een beweging, doch hij sprak geen woord en verwijderde zich, maar het was te laat. Twee gen darmes, die den brievenbesteller op den voet volgden maakten zich van den vluchteling meester. Deze is een notaris uit Parijs, die tot lid der commune wa3 gekozen en wiens uitlevering door Frankrijk geëischt is ter zake van valschheid in geschriften. Men wist dat hij als paljas vermomd was, maar men wist niet bij welk rei zend gezelschap hij zich bevond, en dus bedacht men do list met den brief; de brievenbesteller ging van tent tot tent, en door dit middel geraakte de falsaris in den val. De stoomboot Java is den 20«n October uit Nëw- York te Queenetown aangekomen met berichten, loo- pende tot den llcn dezer, welke voornamelijk bestaan uit weinig samenhangende omstandigheden betreffende den brand, die den 8" October des avonds to Chicago is uitgebroken en in korten tijd een goed deel van die stad in de asck gelegd heeft. Volgens die berichten, is de brand werkelijk ontstaan door het omvallen eener petroleum-lamp in een koestal, waardoor eerst het in dien stal gespreide stroo en daarna de houten straatpla veisels hebben vuur gevat; welke brand, door een hevigen zuidwestenwind aangewakkerd, spoedig een ontzaglijken omvang heeft erlangd. Reeds daags te voren had een betrekkelijk zeer hevige brand gewoed, welke de brandweer goeddeels had uitgeput. Aan de doctoren en geestelijkendie zich tijdens den oorlog bijzonder onderscheiden hebben in den ambu lance-dienst, worden op 't oogenblik decoratiën in de orde van het Legioen van eer uitgereikt. Ook de abt van Marallach behoort onder hun getal. Aan zijn familie gaf hij daarvan het volgende bericht „Een geval van decoratie heeft zich in mijn ambulance voorgedaan en ik ben de persoon, die er door aange tast is." De gevangen genomen profeet der Mormonen, Brigham Young, wordt niet alleen beschuldigd van poli- gamie, maar ook van moord. Zekere Hickman, die ge vangen is genomen onder beschuldiging dat hij in 1857 Echo Canon heeft vermoord, zou twee medeplichtigen hebben gehad, waaronder Brigham Young, die 500 dol lars zou hebben aangenomen van de som die bij het slachtoffer was gevonden. Verkoopingen en aanbestedingen. Gisteren zijn te Nieuw- en Sint Joosland de volgende perceelen te koop aangeboden le perceeleene hofstede genaamd Bloem- en Planten- berg, bestaande in woonhuis, schuren en verderen timmer, gemerkt A n°. 102met de norabre van 10 hek- taren 88 aren 80 centiaren boomgaard, tuin, bouw- en weilanden, alles staaude en liggende in de gemeente Nieuw- en Sint Joosland. Verkocht voor f 150,23.50. 2C perceel: 2 hektaren 68 aren 60 centiaren bouwland (tiendvrij) in de gemeente Nieuw- en Sint Joosland. 3e perceel: 2 hektaren 73 aren 40 centiaren bouwland (tiendvrij) in de gemeente Nieuw- en Sint Joosland. Samen verkocht voor f 9966.80. 4? perceel2 hektaren 84 aren 90 centiaren bouwland, in de gemeente Arnemuiden. 5e perceel: 2 hektaren 83 aren 50 centiaren bouwland, in de gemeente Arnemuiden. 6e perceel: 4 hektaren 28 aren 50 centiaren bouwland en kreek, in de gemeente Arnemuiden. Samen verkocht voor f 9900. 7e perceel: 1 he kt are 50 aren 62 centiaren bouwland in de gemeente Middelburg, aan den straatweg tusschen Nieuw- en Sint Joosland en Middelburg. Verkocht voor 2736. 8e perceel: 2 hektaren 78 aren 90 centiaren bouwland (tiendvrij) in de gemeente Nieuw- en Sint Joosland. 9e perceel: 2 hektaren 80 aren 40 centiaren bouwland (tiendvrij) in de gemeente Nieuw- en Sint Joosland. 10e perceel: 2 hektaren 80 aren 60 centiaren bouwland (tiendvrij) in de gemeente Nieuw- en Sint Joosland. 11e perceel: 2 hektaren 81 aren 90 centiaren bouwland (tiendvrij) in de gemeente Nieuw- en Sint Joosland. 12e perceel2 hektaren 75 aren 30 centiaren weiland (tiendvrij) in de gemeente Nieuw- en Sint Joosland. Samen verkocht voor f 16005. 13e perceel1 hektare 34 aren 40 centiaren bouwland (tiendvrij) in de gemeente Nieuw- en Sint Joosland. Verkocht voor f 3000. 14e perceel78 aren 50 centiaren bouwland in de ge meente Nieuw- en Sint Joosland. Verkocht voor 1040. 15« perceel1 hektare 13 aren 80 centiaren bouwland, (tiendvrij) in de gemeente Nieuw- en Sint Joosland. Verkocht voor f 2580. 16'- perceel: 2 hektaren 49 aren 60 centiaren bouwland (tiendvrij) in de gemeente Nieuw- en Joosland. 17e perceel: 2 hektaren 94 aren 40 centiaren bouwland (tiendvrij) in de gemeente Nieuw- en Sint Joosland. Samen verkocht voor f 12600. 18c perceel: 3 hektaren 69 aren 40 centiaren dijk met boomen beplant, in de gemeente Nieuw-en Sint Joosland. Verkocht voor 2000. 19e perceel: 2 hektaren 87 aren 40 centiaren weiland in de gemeente Ritthera. Verkocht voor f3512.40. 20e perceel: 1 hektare 37 aren 30 centiaren weiland, in de gemeente Ritthem. Verkocht voor f 1851. 21e perceel: een woonhuis en erve in de geineeDte Middelburg, aan den straatweg tusschen Middelburg en Nieuw- en Sint Joosland, gemerkt U n<>. 10, met 35 aren 28 centiaren grond. Verkocht voor f 3091. 22e perceel: 8 woningen met erf op het dorp Nieuw en Sint Joosland, gemerkt letter A n°. 17 tot, en met n*. 24. 23e perceel: 6 woningen met erf op het dorp Nieuw en Sint Jooslandnevens het vorige perceelgemerkt letter A n°. 25 tot en met 30. Samen verkocht voor f 4260.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1