O R A N T. N°' 253. Dinsdag Openbare aanbesteding. AANBESTEDING-. ©ittncnlanö. 1871. 24 October. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Melislierke zullen op Woensdag IVovcmbcr ISÏlj des voormiddags te elf uren, in de Gemeentekamer, in het openbaar, onder nadere goedkeuring, bij enkele inschrijving, op gezegelde bil jetten, trachten aan ie besteden Het bouwen van een nieuw Schoollo kaal en het inrichten van een Onder wijzers-woning en Gemeentekamer, met bijlevering der benoodigde mate rialen en gereedschappen. Het Bestek en voorwaarden der aanbesteding liggen van heden ter inzage in de Gemeentekamer, terwijl alle inlichtingen kunnen verkregen worden bij den heer C. L. van Sorge, te Middelburg, door wien opWoens- clag den 25™ October IS71, des middags te twee ure, locale aanwijzing zal worden gedaan. De Biljetten van inschrijving moeten op den dag vóór de aanbesteding uiterlijk voor twee uren 's middags worden ingeleverd in een bus, welke te Meliskerke in de gemeentekamer zal voorhanden zijn. Meliskerke 20 October 1871. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. D. SPRENGER, De Secretaris. F. DE KEIJZER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Wolfaarts<lijk, zullen op Vrijdag den 3en No vember i8?l, des voormiddags te tien uren, in het Gemeentehuis aldaarpubliek, bij enkele inschrijving, trachten aan te besteden, het bouwen van een nieuw SCUOOLLO&AAL, op het dorp Oudsabbinge in WoKaartsdijk, met bijlevering der materialen. De teekening en het bestek liggen ter inzage in voormeld gemeentehuis. De aanwijzing in loco zal plaats hebben op Vrijdag den 27 October 1871 des voormiddags te tien uren, zijnde nadere inlichtingen te bekomen bij den heer D. DE KONINGArchitect te Goes. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. P. LENSHOEK De Secretaris, B. DE REGT. Middelburg 23 October. In de najaarsvergadering der provinciale staten van Zeeland, welke den 7e[> November a. zal worden geopend, zal in de eerste plaats mededeeling worden gedaan van een negental koninklijke besluitenwaarvan twee ver daging van beslissing inhouden omtrent: a het regle ment op het bestuur van het waterschap Schouwen, en b de provinciale begrooting' van enkel huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1872, uithoofde tegen die begrooting eene bedenking is gerezen, namelijk dat niets is uitgetrokken voor het onderhoud van den straat weg van Goes naar 's Gravenpolder. Verder zal kennis worden gegeven van een brief van den minister van binnenlandsche zaken, waarin wordt medegedeeld het bedrag der kosten van het provinci aal bestuur, voor zooveel-betreft het rijks bestuur, het welk op de rijksbegrooting is gebracht; alsmede van een brief van de spoorbootmaatschappij, bevattende het bericht dat de voorgestelde uitbreiding van kapitaal tot aankoop eener nieuwe stoomboot is geslaagd, en dat zij zich alsnu verbindt tot nakoming der voorwaarden, aan de toegekende subsidie verbonden. Voorstellen van gedeputeerde staten zullen in behand e ling worden genomen: omtrent het adres van den heer F. Wibaut, te Vlissingen, betreffende de exploitatie van den stoombootdienst op de Wester-Schelde; omtrent de ontvangen adressen ter bekoming van een renteloos voorschot tot verbetering van wegen; omtrent het voorstel van de heeren llombach c. s. tot uitbrei ding van den stoombootdienst op de Wester-Schelde; omtrent een adres vaü C. Baas, veerschipper aan het Sloe; omtrent den afstand aan de gemeente Kortgenevan het grootste der wachthuizen aan het Sloe,ten gebruike aan den steiger; tot het sluiten eener geldleening ter be- -strijding der kosten voor den aanleg van steigers te Kat- scheveer, Hoedekenskerke en Walzoorden, en voor den aankoop eener derde stoomboot voorden Wester-Schelde- dienst, met het plan der geldleeningomtrent de uitoefe ning van het toezicht op de calamiteuze polders en water schappen door waterstaats-ambtenaren omtrent het in de jongste zomervergadering teruggenomen voorstel tot wijziging van het reglement voor het waterschap der sluis aan de Wielingen; een ontwerp-reglement betreffende het gebruik en do instandhouding der kunst wegen een ontwerp-reglement op het beheer der ge meenschappelijke uitwatering van de polders Stads, Adriaan, Anna, Oost, Frederiks, Oud-Kortgene, West en Willem-Adriaan, met memorie van toelichting; tot het verleenen van machtiging, om over den post voor onvoorziene uitgaven der provinciale begrooting van 1871 alsnog te mogen beschikken tot een bedrag van hoogstens f 250, ter voldoening der meerdere kosten van onderhoud van den weg van Goes naar 's Graven polder dan waarop gerekend was; mededeeling van het geen is verricht ter voorziening in het onderhoud van den weg van Goes naar 's Graven polder, met een voor stel dienaaugande, en voorstellen tot wijziging der be grootingen van enkel provinciale uitgaven en inkom sten voor de dienstjaren 1871 en 1872. De werken, welke den 9"" November a. te 's Graven- hage ten behoeve der staatsspoorwegen zullen worden aanbesteedzijn volgens het bestek de volgende: 1° de onderbouw voor een dubbele draaibrug over het kanaal door de Oude Arne, in den Kleverskerkschen weg, met de daarbij behoorende beveiligingswerken 2<> de plaatijzeren bovenbouw voor genoemde draai brug; 3« eene dubbele brugwachterswoning; 4° drie gemetselde doorgangen 5° de verdediging op de boordeu van het kanaal door de Oude Arne; 6° de aansluitingen van het kanaal door de Oude Arne met de Nieuwe haven van Middelburg en met de haven van Arnemuiden, en eenige verdere werken. De brug bestaat uit twee landhoofden en een midden- of draagpenant. De as der brug wordt door de directie uitgebakend. De hoofdafmetingen zijndoorvaartwijdte voor ieder der beweegbare gedeelten 8 meter, gemeten ter hoogte van 1.70 meter -f- A.P. Met betrekking tot den ijzeren bovenbouw is de lengte der brug, in de as gemeten22.40 meter, overspannende aan iedere zijde eene opening, op 1.70 meter -f A.P., van 8 meter. De hoeveelheden van de verschillende voor den boven bouw noodige bouwstoffen bedragen als volgt: plaat- en getrokken ijzer 20,468 kilogramgesmeed ijzer 4093 ki logram, gegoten ijzer 8710 kilogramsmeedbaar gegoten staal 449 kilogram metaal 154 kilogram lood 180 kilo gram, gekreosoteerd eikenhout 7.5 M3, greenenhout 3.5 M\ De te maken dubbele brugwachterswoning is buiten werks 18.20 meter lang en 5 meter breed. De werken moeten voltooid zijn als volgt: de onder en bovenbouw van de brug met de op- en afreden, zoodat de passage over de brug voor het publiek verkeer kan worden opengesteld, vóór 1 Juli 1872; het geheele werk 1 December 1872. Het bedrag der begrooting is f 136,550. Benoemingen en besluiten. schutterijen. Toegekend het eereteeken ingesteld tot belooning van eervollen langdurigen werkelijken dienst bij de schutterij aan jonkheer mr. A. van Reigers berg Versluys, kapitein bij; de dienstdoende schutterij te Middelburg. burgemeesters. Eervol ontslag verleend, op verzoek aan mr. J. Moolenburgh als burgemeester van Dreischor, en als zoodanig benoemd P. Goemans Jz. Kerknieuws. Door het kiescollege der Nederduitsche hervormde gemeente te Leiden is uit het vroeger opgegeven zestal predikanten het volgende drietal gevormd: de heeren Rijnders, te Alkmaar; Felix, te Utrecht; van Son, te Nijmegen. Marino en leger. De kapitein-luitenant ter zee J. A. H. Hugenholtz, eerst kommandant van Zr. Ms. schroefstoomschip Citadel van Antwerpengestationeerd ter Kuste van Guinea, laatstelijk belast geweest met de betrekking van gouver neur der Nederlandsche bezittingen aldaar, en den 15™ dezer in Nederland teruggekeerdwordt met dat tijdstip op nonactiviteit gesteld. Staats cour.) Rechtzaken. Jl. Vrijdag is voor het provinciaal gerechtshof in Zuid- Holland behandeld de bekende zaak van Iman Drost, die, wegens moord op een meisje te Sint Annaland gepleegd, door het provinciaal gerechtshof in Zeeland tot levens lange tuchthuisstraf is veroordeeld, doch welke zaak, tengevolge van het beroep in cassatie, door den hoogen raad naar het hof in Zuid-Holland verwezen werd. Het openbaar ministerie heeft ook nu schuldigverklaring en veroordeeling van den beschuldigde tot levenslange tuchthuisstraf geëischt. De uitspraak is op a. Vrijdag bepaald. Gemengde berichten. 'tWasjl. Vrijdag avond weder iets woeliger inden Haag dan in de laatste dagen. Op de Markt en in de Boekhorststraat vooral werd de volksmenigte, die weder was saamgeschoold, al te luidruchtig; de politie maakte er spoedig een einde aandoor de massa uit elkander te jagen, hetgeen gelukkig zonder verzet kon geschieden. Wij voegen zegt het Dagblad van 'sGravenhage -r- met genoegen hierbijdat de leerlingen van de teeken academie, evenals de vorige avonden, rustig en ieder voor zich na afloop der les huiswaarts gekeerd waren, zoodat nu bewezen is dat de samenscholingen van een anderen kant komen dan van die knapen. De vorige week is te Amsterdam door de politie een Duitscher in hechtenis genomen. Men zegt, dat de gearresteerde reeds tot bekentenis zou zijn gekomen, dat hij te Berlijn een moord had gepleegd op een ban kier, van Fransche afkomst, diens vrouw, zoon en dienstmaagd; en daarna zich meester gemaakt van een hoogst aanzienlijk bedrag aan geldswaardig papier en edelgesteenten. Bij zijn arrestatie heeft hij zich ernstig pogen te verzettendoch de politie was op haar hoede en met genoegzame macht aanwezig. Men zegt ook dat hij nog veel waarde bij zich droeg. Jl. Vrijdag zou een koffer, mede belangrijke waarde inhoudende, aan het adres van een slaapstede in de Pieter Jacobstraat voor hem zijn ontvangen en door de politie in beslag genomen. Hij schijnt op de aankomst van dien koffer gewacht te hebben, om zich naar Engeland te verwijde ren. De persoon is 36 jaren oud en woonde even buiten Berlijn. De Nijmeegscbe Nieuwsbode meldt dat haar uitge ver, een afdruk van de gemeentebegrooting van Nijme gen verlangende, alleen een afschrift op zegel kon ver krijgen tegen 14 a 15, zijnde de begrooting alleen voor de raadsleden gedrukt. Volgens L'Italie zou H. M. de koningin der Nederlanden Woensdag 18 dezer, in gezelschap van prof. Palmieri, het observatorium op den Vesuvius bezoeken. Daags te voren had H. M. Sorrente bezocht-

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1