Het bestuur van Berlijn heeft 5000 thl. beschik baar gesteld voor het feest ter gelegenheid van de ont hulling van het standbeeld van Schiller op 10 November. Door de keizerlijke bibliotheek te Straatsburg is voor een groot gedeelte aangekocht de kostbare biblio theek van den hoogleeraar Böching, voornamelijk be staande uit boeken en geschriften uit den tijd der her vorming. De Nord Deutsche Alg. Zeitung meldt onder dag- teekening van 7 dezer, dat de conferentie voor de inte;- nationale telegrafie te Bern wel is afgeloopen, maar dat de gevolmachtigden uit Noord-Duitscbland, Beieren, Wurtemberg, Oostenrijk en Nederland aldaar nog ge bleven zijn, om te onderhandelen over nieuwe bepalingen, betreffende bet telegrafisch verkeer tnsschen 'die stateD. Te Koningsberg zijn den 3" dezer geene nieuwe gevallen van cholera aangegevenden volgenden dag echter werden 3 personen door de ziekte aangetast cn zijn 2 lijders overleden. Uit Kevelaar wordt van 5 dezer gemeld, dat aldasr ongeveer 11,000 bedevaartgangers uit Duitschland cn Nederland waren aangekomen. In den afgeloopen zomer, zoo meldt de Bchemia kocht do vorstin Eleonore zu Schwarzenberg, tijdens zij in Scheveningen logeerdeeen oud gesneden kastje. Dit werd den 30" Augustus in een met zeegras voor ziene kist verzonden. Den 28en September kwam de kist te Frauenberg aan en werd den volgenden morgen op het vorstelijk slot bezorgd en geopend. Niet gering was de verwondering toen men daarin een nog levende kat vond, met een poot aan de kist vastgenageld. Waar schijnlijk had het dier zijn nachtleger in het zeegras gezocht en is, toen de kist dicht gemaakt werd, de spij ker door den poot gedrongen. De kat stierf denzelfden avond, niettegenstaande de zorgvuldigste verpleging, welke het vermagerde dier terstond na de ontdekking werd verleend. Negen en twintig dagen heeft het dier alzoo zonder eenig voedsel of drank geleefd. De prijs der huizen in Berlijn is tot een onge hoorde hoogte gestegen. Het huis van den Oostenrijk- schen consul CaroOnder de lindenis voor 500,000 tbalers aan den bankier Finkuss verkocht. Het huis van den banketbakker Fuchs, mede Onder de Linden, is voor 310,000 thalers aan den boekbandelaar Stursberg afge staan. Beide huizen hebben uitwendig niets aantrekke- kelijks. Op de conferentie te Bern tot regeling van den internationalen telegraafdienst waren 13 landen ver tegenwoordigdnamelijk Zwitserland, Noord-Duifseh- land, Beieren, Spanje, Frankrijk,Engeland,Nederland, Italië, Rusland, Roumanië, Servië, Turkije en Wur temberg. Bovendien waren er afgevaardigden van de maatschappij voor de telegrafische verbinding van En geland met Indië en China over Malta en door de Roode zee, alsook van de Indisch-Europeesche maatschappij voor de lijn van Engeland op Indië en China, door DuitschlandRusland en Perzië. De conferentie bad eigenlijk ten doel eene regeling van het tarief op de noordelijke lijn, waardoor Engeland over Rusland en Siberië in telegrafische verbinding staat met ChiDa, Japan, en verder, in aansluiting op die lijn, met Indië. In Venetië is door den heer Tosselivolgens de Exchange Gazette, een nieuw soort van boot gemaakt, die onder water kan varen en geschikt is voor het aan brengen van torpedo's onder vijandelijke schepen en dergelijk werk. Het werktuig bestaat uit een ijzeren cilinder, 4 met?rs hoog en II decimeter wijd, in vier af- deelingengesplitst,die boven elkander geplaatst zijn. De bovenste is gevuld met saamgeperste lachtde tweeda is de kamer van den persoon die er mede werkt, de derde bevat de machinerie en de onderste is met lood gevuld om de machine verticaal te houden. De uitvin der heeft dezen toestel dan naam van talpa marina (zeemol) gegeven. Bij een proefneming in de baai van Napels, in tegenwoordigheid van verschillende zeeoffi cieren, ging de uitvinder naar beneden op eene diepte van 17 meters en vertoefde daar omtrent een uur. Twee Engelschen en een Duitscher kochten het vorige jaar het wrak van een op de kust van Corea ge- stranden Duifcsehen sehooaer; toen zij bezit zouden nemen van dit wrak, werden zij naar men meende, door de inboorlingen gevangen gehouden en vermoord. De Duitsche Reiehs-Anzeiger deelt over de zaak het vol gende officieele bericht mede: Een Duitsche schooner strandde op de Sir-James-Hall-eilanden bij Corea. De bemanning werd door de inboorlingen wel niet vijandig behandeld, maar toch gedwongen om onmiddellijk in hare twee booten naar China terug te keeren. Een der booten kwam te Cinefoo aan; aangaande bet lot der andere boot was men in het onzekere. Op het vernemen van dat ongeval begaf de Duitsche korvet Hertha zich -naar de plaats der stranding om de overige bemanning op te sporen, en vernam, dat de manschappen der tweede boot door een Atnerikaansch oorlogschip in zee waren opgenomen en reeds naar Shangea waren over gebracht. De Hertha keerde daarop naar Cheefoo terug. Het wrak'werd later door twee Engelschen gekocht, die zich, vergezeld van een Duitscher, Brinkmaan geheeten, op een jonk met Chineesche bemanning naar Corea be gaven om het wrak in bezit te nemen. Aldaar aange komen, begaven de twee Engelschen zich aan land, en zij werden door de inboorlingen niet vijandig behan deld; de Duitscher weigerde mede aan land te gaan. Kort na het landen der twee Engelschen, terwijl dezen nog met de inboorlingen onderhandelden, ging de Chinee- sehe jonk plotseling in zee; zij werd door de Coreaners nog vervolgd, maar niet achterhaald. De twee Engel schen bleven dientengevolge bij de Coreaners. Toen men te Cheefoo iets van de toedracht dezer zaak ver nam, zond de kommandant van het Engelsche eskader in de Chineesche wateren een kanonneerboot naar Corea en bood den kommandant der Hertha aan, een officier in het belang der Duitsche onderdanen mede te zenden. Te Corea aangekomen, werden de twee Engel schen, die intusschen door de inboorlingen goed behan deld waren, alsmede de reed3 geborgen voorwerpen der lading, bereidwillig aan de kanonneerboot uitgeleverd, en tevens werd medegedeelddat Brinkmanu met de Chineesche jonk in zee was gegaan. Op een gerucht, dat die jonk te Li-Tao was binnengeloopen, begaf de kanonneerboot zich derwaarts; men vond de jonk, en vernam, dat de Chineesche bemanning onder de verden king van zeerooverij in hechtenis was genomen maar dat men geen Europeaan aan boord gevonden had. Het schijnt derhalve, dat de genoemde Duitscher aan boord der jonk door de Chineezen vermoord is. De zaak wordt nog nader onderzocht. Yerkoopingen en aanbestedingen. Gisteren is te Oost- en West-Souburg ten verkoop aangeboden eene hofstede met 29 hektaren 7 aren 65 cen tiaren bouwlandweiland en boschgelegen in de gemeenten Oost- en West-Souburg en Ritthemin 39 perceelen, te weten: Perceel 1: De hotstede bestaande in woonhuis, schuv.r en verderen timmermet 4 hektaren 28 aren 80 centia ren bouw- en weilanden en bosch, bij het kadaster be kend in sectie A. Perceel 2: 42 aren 70 centiaren bouwland, bij het kadaster bekend in sectie A, n®. 320. Perceel 3: 67 aren 60 centiaren weiland, bij het kadaster bekend in sectie A, n®. 332 ged. Perceel 4: 88aren 55centiaren weiland, bij het kadas ter bekend in sectie A. Perceel 5: 59 aren 80 centiaren bouwland, bij het kadaster bekend in sectie A. Perceel 6: 52 aren 40 centiaren bouwland bij het kadaster bekend in sectie A, n°. 336 ged. Perceel 7: 80 aren 80centiaren weiland, bij bet kadas ter bekend in sectie A, n°. 322. Perceel 8: 65 aren weiland, bij bet kadaster bekend in sectie An°. 323. Perceel 9: 29 aren 80 centiaren bouwland, bij het kadaster bekend in sectie An®. 324. Perceel 10: 85 aren 10 centiaren weilandbij het kadaster bekend in sectie A, n®. 321. Al deze perceelen samen verkocht voor f 19,950.50. Perceel 11Een woonhuis en erf met 56 aren 60 cen tiaren bo:ch, bouw- en weiland, bij het kadaster bekend in sectie A. Perceel 12: 40 aren 70 centiaren bouwland en bosch, bij het kadaster bekend in sectie A. Perceel 13: 84 aren 50 centiaren weiland en bosch bij het kadaster bekend in sectie A. Perceel 14: 70 aren 40 centiaren weiland en boscb bij het kadaster kekend in sectie A. Perceel 15: 29 aren 90 centiaren bouwland en bosch, bij het kadaster bekend in sectie A. Perceel 16: 44 aren 60 centiaren bouwland en bosch, bij het kadaster bekend in sectie A. Perceel 17: 42 aren bouwland en bosch,bij het kadas ter bekend in sectie A, n°. 428, ged. De perceelen 1117 samen verkocht voor /9434. Perceel 18: 47 aren 90 centiaren bouwland en bosch, bij het kadaster bekend in sectie A. Verkocht voor 1400. Perceel 19: 36 aren 90 centiaren bouwland en bosch, bij het kadaster bekend in sectie A. Verkocht voor f 1034. Perceel 20: 45 aren 30 centiaren bouwland en boscb, bil bet kadaster bekend in sectie A. Verkocht voor L175. Perceel 21: 46 aren 50 centiaren bouwland en bosch bij het kadaster bekend in sectie A. Verkocht voor f 1209 50. Perceel 22: 41 aren 90 centiaren bouwland en bosch bij het kadaster bekend iu sectie A. Verkocht voor 1200. Perceel 23: 52aren 30 centiaren bouwland en bosch, bij het kadaster bekend iu sectio An®. 428, ged. Verkocht voor 1554.75. Perceel 24: 67 aren 50 centiaren weiland en bosch, bij bet kadaster bekend in sectie A. Verkocht voor 1400.75. Perceel 251 hektare 7 aren 70 centiaren weiland en boschbij het kadaster bekend in sectie A. Verkocht voor f 2030.75. Perceel 26: 44 aren 90 centiaren weiland, bij het ka daster bekend in sectie A. Verkocht voor f 1060.75. Perceel 27: 57 aren, 70 centiaren weiland, bij het kadaster bekend in sectie A. Verkocht voor 1265. Perceel 28: 56 aren 70 centiaren weiland en bosch, bij het kadaster bekend in sectie A. Verkocht yoor f 1230. Perceel 29: 30 aren 70 centiaren weiland en bosch, bij het kadaster bekend in sectie A. Verkocht voor 701. Perceel 30: 90 aren 70 centiaren weiland en bosch, bij het kadaster bekend in sectie A. Verkocht voor f 1660. Perceel 31: 44 aren 10 centiaren bouwland, bij het kadaster bekend in sectie A, n®. 228. Verkocht voor 1110.75. Perceel 32: 64 aren 60 centiaren weiland, bij het kadaster bekend in sectie A. Verkocht voor/1346. Perceel 33: 48 aren 50 centiaren bouwlandbij het kadaster bekend in sectie B, n®. 244, ged. Verkocht voor f 1001. Perceel 34: 42 aren, 80 centiaren bouwland,-bij het kadaster bekend in sectie B, n®. 244, ged. Verkocht voor 909. Perceel 35: 39 aren 50 centiaren bouwland, bij het kadaster bekend in sectie B, n®. 232, ged. Verkocht voor f 800. Perceel 36: 40 aren 80 centiaren bouwland, bij het kadaster bekend in sectie B, n°. 232, ged. Verkocht voor f 793. Perceel 371 hektare 29 aren 20 centiaren weiland, bij het kadaster bekend in sectie E. Verkocht voor 2400. Perceel 38: 82 aren 90 centiaren weiland, bij het kadaster bekend in sectie E, n®. 387. Verkocht voor f 1385. Perceel 39: 1 hektare 19 centiaren weiland, bij het kadaster bekend in sectie E, n°. 379. Verkocht voor 2100. Het totaal der verschillende perceelen bedraagt 58,200.75. De perceelen 1—36 zijn gelegen in de gemeenten Oost en West-Souburg, de perceelen 3739 in de gemeente Ritthem. Thermometerstaiid. 9 Oct. 'sav. 11 u. 50 gr. 10 'smorg.7 u.44gr.'smidd.lu.56gr.'sav. 6 u.48gr. Staten-generaal. TWEEDE KAMER. Zitting van Maandag 9 October. Behandeling van het wetsontwerp betreffende stoomvaart AmerikaVlissingen. Ingekomen zijn eenige naturalisatiewetten. Mededeeling wordt gedaan van de benoeming van rapporteurs over verschillende wetsontwerpen. Aan de orde is de behandeling van het wetsvoorstel van de heeren 's Jacob c. s., houdende maatregelen tot bevordering van een geregelden stoomvaartdienst tus- schpn Vlissingen en New-York. De heer Blom waardeert de goede bedoeling van de voorstellers en hunne belangstelling in onze nijverheid en onzen handel, maar hij heeft ernstige bedenkingen tegen hun voorstel welke hij achtereenvolgens uiteen zet door de behandeling van de navolgende punten: 1®. Is eene stoomvaart op Noord-Amerika van alge meen belang? De weinige adhaesie van de kamers van koophandel en gemeentebesturen aan het genoeg be kende en verspreide voorstel zou, volgens spreker, hieraan doen twijfelen. Hij erkent echter de wenschelijk- heid van uitbreiding van onzen handel op Noord- Amerika, maar vermeent dat de voorstellers zich bij de schikleriug van den bestaanden toestand aan overdrij ving hebben schuldig gemaakt. Niet de handel, maar de scheepvaart is achteruitgegaan. 2®. Is het noodig dat de vestiging van zoodanige stoomvaart dadelijk op groote schaal plaats hebbe? Ook dat meent hij te moeten betwisten. Het buiten-

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 2