MIDDELBURGSCHE O U R A N T. N° 231. 1871. Donderdag ©hmrolanö. 28 September. tlTCELOOTE AAWDEELE1V Iff PllO- IIXCULE GELDLEEMI\GEN. De Gedeputeerde Staten van Zeeland, Gezien het proces-verbaal der krachtens het besluit der vergadering van den len September 1871, n». 115, opfeil 22 daaraanvolgende ten overstaan eener com missie uiTliun midden in het openbaar gedane uitloting van aandeelen elk van duizend gulden in na te noemen pro vinciale geldleeningen; Brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden: 1°. dat van de provinciale geldleeningen voor de ver betering der middelen van gemeenschap in Zeeland zijn uitgeloot: van de leening van ƒ15®,ÖOÖ, twintig aantieelcn, genummerd 2, 8, 9, 11, 12, 26, 30, 44, 45, 70, 72, 86, 100, 103, 105, 116, 118, 119, 126 en 145; van de lccning van ƒ525,00®, zestien aandeelen, genummerd 4, 46, 60, 69, 122, 162, 194, 235, 262, 294, 306, 349, 407,456,466, en 524; 2°. dat van de provinciale geldleeningen voor de in standhouding van destoombootdienstop de Wester- Schelde zijn uitgeloot, van de leening van 410,000, twee aandeelen genummerd 25 en 26 en van de lecning van ƒ50,000, mede tweeaaniieclen genummerd 27 en 43; 3®. dat de voorschreven veertig aantleelen op den 1 Januari 1872 ten kantoore van den betaalmeester te Middelburg zullen worden afgelost, elk aandeel met duizend guldentegen overgifte van het bewijs van aandeel met de daarbij behoorende niet verschenen rente-coupons. Middelburg den 23 September 1871. De Gedeputeerde Staten voornoemd, R. W. VAN LIJNDEN, Voorzitter. BÜTEUX, Griffier. Middelburg 37 September, De gemeenteraad van Middelburg heeft in zijne heden namiddag gehouden zitting de volgende zaken be handeld. Tot lid der plaatselijke schoolcommissie is benoemd de heer J. de Kanter met 14 stemmen, terwijl 2 stemmen werden uitgebracht op den mede voorgedragen heer mr. E. P. Schorer. Door den voorzitter is medegedeelddat mejufvrouw J. van Klaveren, onlangs benoemd tot hulponderwijzeres op de school B voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs voor meisjes, voor die benoeming heeft bedankt. Dientengevolge is thans als zoodanig met algemeene stemmen benoemd mejufvrouw W. J. Vee- neman. De rekening van het bestuur der godshuizen, slui tende met een goed slot van 209,861, goedgekeurd. De verschillende posten van den staat van uit te voe ren buitengewone gemeentewerken, in de zitting van 28 Augustus jl. overgelegd, tot een gezamenlijk bedrag van 199,913, zijn allen zonder bedenkingen goedge keurd. Alleen stemde de heer van Visvliet tegen het bouwen eener draaibrug over de kade in de nabijheid van den toegangweg naar het station ad 50,000. In verband hiermede is met algemeene stemmen aan genomen het voorstel van burgemeester en wethouders tot het aangaan eener geldleening van 200,000 tegen eene rente van 5 pet. 'sjaars, aflosbaar a pari in 49 jaren. Als bewijs van deelneming zullen worden afgegeven aandeelen van f 1C00, splitsbaar in twee a 500 of tien a 100, voorzien van halfjarige coupons, die voor alle gemeentebelastingen in betaling kunnen gegeven wor den. De deelneming in deze geldleening werd den ingezetenen door den voorzitter met warm te aanbevolen. Door de heeren Snijders en Dronkers is een schrifte lijk voorstel ingediend, strekkende om eene wijziging te beproeven in bet door de gemeente gesloten contract met den uitgever der Nieuwe Middelburgsche courant, in dien zin dat de gemeente ontheven worde van de verplichting om uitsluitend van die courant gebruik te makerrtot bekendmaking van de stukken der gemeente, vo^JJ^t-puhliek bestemd. Dit voorstel zal op een nader te bepalen dag in behandeling worden genomen, terwijl burgemeester en wethouders zijn uitgenoodigd inmiddels een nader onderzoek in te stellen. Aan het slot van een beredeneerd overzicht van de zitting der tweede kamer van Maandag (de discussie over het adres van antwoord) lezen wij in het Handelsblad de volgende bijzonderheid: „Omtrent een in den loop der zitting ingekomen kennisgeving van den directeur van het kabinet des koniugs, dat Z. M. zijne bekrachtiging geweigerd heeft aan het door de beide kamers in de vorige zitting aan genomen wetsontwerp betrekkelijk den spoorweg SamarangVorstenlanden, wenschen wij ons, tot na dere inlichting verkregen zal zijn nu niet uit te laten. Sommige bladen maken deswege vooronderstellingen doch uit de gedane mededeeling blijkt geeu motief. Het zou mogelijk kunnen zijn, dat de niet-bekrachtiging in verband staat met het bij den raad van state aanhangig wetsontwerp omtrent den spoorwegaanleg op Java." Benoemingen en besluiten. ridderorden. Vergunning verleend aan J. W. Schu- bart, geneesheer te Utrecht, J. W. Hofman, geneesheer te Groningen, en ar. T. Lycklama a Nyeholt, geneesheer te Rotterdam, tot het aannemen en dragen der versier selen van ridder le klasse der orde van den Zahringer leeuw, hem door den groothertog van Baden ge schonken. marine. Eervol uit den zeedienst ontslagen, op verzoek, de" officier van administratie 3e klasse J. M. A. van Roggen. Rechtzaken. De arrondissements-rechtbank te Rotterdam heeft gis teren uitspraak gedaan in de zaak tegen eeD dokter, beschuldigd van door onkunde en onvoorzichtigheid den dood eener kraamvrouw te hebben veroorzaakt. De rechtbank heeft den beklaagde sehu ldig verklaard aan de hem ten laste gelegde feiten, en beslist, dat art. 319 van het wetboek van strafrecht van toepassing is op de bewezen feiten, door beklaagde ten deze als verloskun dige in de uitoefening van zijn beroep bedreven, en hij alzoo daarvoor strafrechtelijk aansprakelijk en verant woordelijk is. De beklaagde is mitsdien veroordeeld tot eene gevan genisstraf van vier maanden, in eenzame opsluiting te ondergaan, eene geldboete van ƒ25 en in de kosten, des noods bij lijfsdwang op hem te verhalen; met bepaling, dat de boete bij waubetaling zal worden vervangen door een subsidiaire gevangenisstraf van twee dagen, mede in eenzame opsluiting te ondergaan. Naar men verneemt, is de veroordeelde van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Koloniën. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen. (Javasche courant van den 4en Augustus.) Benoem d: tot 1™ hnlponberwijzer aan de openbare lagere school te Batavia, de hulponderwijzer aan de openbare eerste lagere school te Padang F. J. C. Klaar; aan de openbare lagere school teBandjermasinde 2c hulp onderwijzer aan de openbare 3e lagere school te Soera baija W. F. G. L. Haanstra; tot 2en hulponderwijzer, aan de openbare 5C lagere school te Batavia, de hulponder wijzer aan genoemde school F. J. Bosch; aan de open bare lagere school te Bandjermasin, de hulponderwijzer aan genoemde school S. C. van der Bent; aan de openbare 3b lagere school te Soerabaija. W. L. Megelink; tot 3®n hulponderwijzer - aan de openbare lagere school te Araboina J. Oostenbroek; tot hulponderwijzer aan de openbare eerste lagere school te Padang J.F. van der Blij; aan de openbare lagere school te Poerboli ngo W. F. Weide de vierlaatsten onlangs uit Nederland alhier aangekomen. departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den officier van gezondheid le klasse G. A. P. van Steenvelt; een tweejarig verlof naar Nederland, aan den commies bij den artillerie constructiewinkel te Soerabaija Tb. C. Doeleman. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit Zr. M8. militairen dienst, wegens volbrachten diensttijd, met behoud van recht op pensioen, de kapitein der infanterie A. H. J. Berg. Gesteld op verzoek, op nonactiviteit, zonder bezwaar van den lande, voor den tijd van een jaar, de lc luitenant der infanterie A. van Rijn. departement van marine. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte aan den opzie ner voor het vak van scheepsbouw bij het marine-eta blissement te Soerabapa R. A. Hofland. Belast: met de waarneming der betrekking van 2® machinist bij de gouvernements-raarine de machinist 3® klasse bij de koninklijke Nederlandscbc marine J. G. Ballot. Overgeplaatst: gewestelijke en plaatselijke staf, als plaatselijk adjudant te Willem I, de lc luitenant S. J. E. J. V. Barthelemyvan het 2® bataljon infanterie, zullende hij als zoodanig gevoerd worden a, la suite van zijn wapen; infanterie bij het 17c bataljon de le luite nant D. de Vijver, van het 15® bataljon; bij het garni- zoens-bataljon der 2« militaire afdeeling op Java, de kapitein M. J. H. Sauer van het 4® bataljon; bij bet garnizoens bataljon der Westerafdeeling van Borneo, de 2e luitenant H. Heeres, van het 7c bataljon; bij de garni- zoens-compagnie van Bantam, de 1« luitenant P. van Kakum, van het 9® bataljoo. Gesteld op nonactiviteit: infanterie, de 1« lui tenant J. H. M. van Bronkhorst, benevens de 2® luite nants P. van Lawick van Pabst en J. G. A. Bischoff, respectivelijk van het 12e, 4c en 7e bataljon. (Javasche courant van den 4®n Augustus.) departement van marine. Overgeplaatst: aan boord Zr. M». fregat Prins Alexander der Nederlanden, de luitenants ter zee 2e klasse P. Heyningvan Zr. M». stoomschip Sumatra; J. C. Joekes, van Zr. Ms. stoom schip Timor, en de officier van administratie 3e klasse W. F. G. L. Faubelvan Zr. M». stoomschip Sumatra; aan boord Zr. M». fregat Admiraal van Wassenaer, de luitenants ter zee 2e klasse J. C. de Rooyde scheeps klerk J. J. van Diemen, van Zr. M». fregat Prins Alexan der der Nederlanden en de adelborst 1® klasse D. Stolp, van Z®. Ms. stoomschip Amsterdam; aan boord Zr. Ms. stoomschip Djambi, de luitenant ter zee 2« klasse G. J. Visscher, van Zr. Ms. stoomschip Amsterdam; aan boord Zr. Ms. stoomschip Marnix, de adelborst P klasse J. F. N. Oosterzee, van Zr. Mr. stoomschip den Briel, de luitenant ter zee 2° klasse P. Mefman, van Zr. Hs. stoom schip Cycloop aan boord Zr. Ms. stoomschip Amsterdam, de luitenant ter zee 2® klasse W. Buitendijk, van Zr.M8. stoomschip Djambi en de officier van administratie 2C klasse J. W. L. A. Hirschman, van Zr. M8.fregat Prins Alexander der Nederlandenaan boord Zr. Ms. stoomschip Cycloop, de luitenant ter zee 2« klasse jonkheer J. C. R. Westpalm van Hoorn, van Zr. M®. korvet van Speyk, eu de officier van administratie 2® klasse J. G. Bebelaar, van Zr. AD. stoomschip Amster dam; aan boord Zr. Ms. stoomschip Sumatra, de officier van administratie 3e klasse J. Gallas, van Zr- Ms. stoom schip Cycloop, de adelborst 1® klasse W. A. Cambier, van Zr. Ms. stoomschip Marnix; aan boord Zr. Ms. stoom schip Timor, als 1® officier, de luitenant ter zee 2e klasse F. K. Engelbrecht, van Zr. M8. stoomschip den Briel

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1