brefigt der rijksbelasting op bet personeel over 4/12 van het dienstjaar 1871 72 en over 8/12 van het dienstjaar 1872/78. Evenals bij de opcenten is ook hier als maatstaf aangenomen de opbrengst der kohieren over het den 30eo April 1871 geslo ten dienstjaar, zijnde: in hoofdsom 59,382.64.4aan rijks- opcenten ƒ11,876.53; te zamen ƒ71,259.174, waarvan het 4/5 gedeelte gelijk staat met het in ontvang gebracht cijfer. Voor 1871 bedroeg de raming 79.99 meer. 10) Overeenkomstig het door den gemeenteraad aangenomen beginsel zal in de kosten van eenige tengevolge der in aauleg zijnde spoorweg- en kanaalwerken overmijdelijke buitengewone gemeentewerkenop een buitengewone wijze, namelijk door het sluiten eener leening, moeten worden voorzien. In afwachting van het nopens die werken (zie 6, afdeeling2, hoofdstuk III der uitgaven) door den raad te nemen besluit en het daarvan afhankelijk bedrag van zoodanige leening, is deze laatste voor memorie uitgetrokken. Bij de vaststelling van het cijfer van hoofdstuk IX, onvoorziene uitgaven, is gerekend op de even tueel verschuldigde renten van zoodanige leening tot een bedrag van 5000. Bij de herstemming ter verkiezing van een lid voor den gemeenteraad van Goes, gisteren gehouden, zijn 152 geldige biljetten ingeleverd, zijnde 40 minder dan bij de eerste stemming op 18 Augustus jl. Het getal kiezers bedraagt 305. Op den heer B. Quist, den candidaat der conserva tieve richting, waren 85 stemmen uitgebracht. De heer J. J. B. Wiecking, de candidaat der roomsch- katholieke kiesvereeniging, bekwam 67 stemmen. Eerstgenoemde is alzoo gekozen. Tot lid van den gemeenteraad van Hoek is, bij her stemming, gekozen de heer J. Waeijhaert met 23 van de 45 geldige stemmen. De heer J. Jurrij verkreeg 21 stemmen, terwijl de heer M. J. van Dixhoorn, die verzocht had buiten aanmerking te blijven, 1 stem bekwam. Het Slnisch weekblad meldt bet volgende: „In de raadsvergadering van Sluis van jl. Maandag is, na hevige bestrijding, met meerderheid van stemmen besloten tot de heffing van eene belasting op de haven. Vrees voor te boogen hoofdelijken omslag schijnt daar van de oorzaak te zijn. Mocht die bewaarheid worden, dan ziet men ook weder de oude tolheffing op de ge meentewegen tegemoet. „"Naar wij vernemen, circuleert in de gemeente een adres, opdat de koninklijke goedkeuring aan dergelijke belasting niet mocht worden verleend." De Staats-eourant van heden bevat het koninklijk besluit van den 23en Augustus jl., tot nadere wijziging van art. 9 van het koninklijk besluit van 8 Februari 1849 (Staatsblad n°. 6), betreffende de opzichtera van den waterstaat. Tengevolge dezer wijziging luidt genoemd artikel thans aldus: „Er is een korps van vaste of gewone opzichters, in vier klassen verdeeld en op belooningen als volgt: 15 opzichters 1« klasse op f 1200 's jaars; 20 opzichters 2e klasse op f 1100 's jaars; 40 opzichters 3e klasse op 1000 'sjaars; 25 opzichters 4c klasse op ƒ900 's jaars. Benoemingen en besluiten. belastingen. Benoemd tot ontvanger der directe be lastingen en accijnsen en van den waarborg en de belasting op de gouden en zilverwerken te Schoonho ven c.a., A.van CappellenDz., thans ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Hillegersberg c.a.-, der directe belastingen en accijnsen te Hillegersberg c. a. E. C. H. W. Vermeer, thans ontvanger derzelfde mid delen te Vollenhove c. a.\ der directe belastingen en accijnsen te Vollenhove c.a, M. Schuylenburg, thans surnumerair bij de administratie der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsenwerkzaam in de inspectie derzeltde middelen to Middelburg. Eervol ontslag verleend aan J. W. F. J. P Hilgers uit zijne betrekking van ontvanger,der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Ommen c. a., behoudens aanspraak op pensioen; en G. Overhoff, thans ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Goedereede c. a. (Zuid-Holland), benoemd totoatvanger derzelfde middelen te Ommen c.a. Onderwijs. De gemeenteraad van Arnhem heeft aan mejufvronw C. Verdam, op haar verzoek, eervol ontslag verleend als leerares aan de middelbare school voor meisjes. Kerknieuws. Beroepen tot predikant bij de Nederduitsche her- vormde gemeente te Serooskerke (Walcheren) de heer E. J. van Wisselingb J.Pz., predikant bij die gemeente te Hoofddorp (Haarlemmermeer). Beroepen tot predikant bij de Nederduitsche her vormde gemeente te Schoondijkede heer C. C. J. Hie- bendaal, te Driel. Marine en leger. Naar aanleiding van Zr. M®. besluit van den 30e° Augus tus jl., wordt het schroefstoomschip Willem met den 15en September a. buiten dienst gestelden de kapitein ter zee P. Toutenhoofd eervol van het bevel ontheven en op nonactiviteit gesteld. Gemengde berichten. De koninklijke kantwerkschool, te Sluis, heeft dezer dagen van Z. K. H. prins Frederik eene gift van f 50 ontvangen. 7* Uit Tilburg wordt aan de Nieuwe Rotterdamsche courant gemeld, dat Woensdag avond te 11 uren in de sociëteit Philharmonie aldaar eenige jongeheeren, in beschonken toestand, de muziekuitvoeringen stoorden. Toen zij door den burgemeester tot stilte werden aange maand wierp een hunner, hierover gebelgdzich in woede op den burgemeester en bracht hem verscheidene slagen op de borst toe, waarop eene vechtpartij volgde. Den volgenden morgen is de burgemeester, naar men be weert, ongesteld geworden en heeft hij bloed opgegeven. -r-i Te Deventer bezocht een man jl. Woensdag eene herberg en vroeg een glas bier. Toen de kastelein hem dit wilde overhandigen, bemerkte hij tot zijn grooten schrik dat de man overleden was. Te Maastricht keerde eergisteren een man van de begraafplaats, waarheen hij het lijk zijner moeder bege leid had, huiswaarts, toen middelerwijl zijn vrouw, die wel aan een borstkwaal leed, doch overigens niet zieke lijk was, den laatsten adem had uitgeblazen. - Thans is een onderzoek gedaan naar de onge regeldheden die eenige maanden geleden voor het huis van Victor Hugo te Brussel plaats hadden, en tengevolge waarvan de uitgewekene, bij wien men de glazen inge slagen had, door het weinig gastvrij Belgisch gouverne ment werd uit het land gezet. De naam van eender oproermakers, die door den rechter van instructie is gehoord, geeft een merkwaardig licht over het langdurig uitstel' van deze behandeling en over het willekeurig verwijderen van den belangrijksten getuige, Victor Hugo zelf. Het was... de zoon van den minister van binnenlandsche zaken, Kervyn do Lettenhove! 'Het Vaderland, Uit Rotterdam'wordt aan Het Vaderland geschre ven „Op het schietterrein gaat een zonderling gerucht. De schutter J. J. Becht, uit 's-Gravenhage, die tot dus ver een der eerste schutters was, zou alle punten behaald hebben met een geweer dat niet aan alle vereischten voldeed. Z. M. de koning zou dit gebrek ontdekt en aangewezen hebbenen het wapentuig onmiddellijk afge keurd hebben. Naar men verneemt was het gebrek aan het geweer te geringe lengte van de bajonet. Men is natuurlijk benieuwd hoe dit geval zal afloopen." Omtrent den heer Mc. Gregor en zijn scheepje Rob-Roy, waarvan wij in ons nommer van jl. Donderdag melding maakten, zegt Het Vaderland nog het volgende: „De Rob-Roy is een zeer klein en licht vaartuigje, dat zeilen kan, en met een pagaai kan voortgestuwd worden door den persoon, die er in op den bodem zit, op een vernuftig samengestelde bank. De heer Mc. Gregor heeft steeds op zijn reizen zijn hond bij zichdie achter op den steven ligt. De moedige reiziger heeft met zijn vaar tuigje reeds menige lange reis gemaakt. Hij heeft daar mede geheel Zweden doorgereisd, waar hij zijn scheepje zelf van het eene meer naar het andere droeg en sleepte. Een andermaal heeft hij in Palestina de reis over bet meer van Galilea en langs den geheelen Jordaan gemaakt. Hij heeft zijn scheepje én zijne reizen beschreven in een lijvig boekdeel vol illustraties, getiteld de Rob-Roy, waarin menig onderhoudend verhaal voorkomt van den schrik, die zijne ongewone verschijning dikwijls onder de weinig ontwikkelde bevolking der streken, die hij doorkruiste, teweeg bracht. De bekende Fransche romanschrijver Paul de Koek is eergisteren, op 78jarigen leeftijd, overleden in het ap partement dat bijsinds bijna 40 jaren, op den Boulevard St. Martin te Parijs bewoonde. Hij was te Passy geboren. Te Hundsanger in Nassau is een man van 84 jaren op jammerlijke wijze door bijensteken om het leven ge komen. Zich met tuinwerk bezig houdende, werd hij plotseling door zwermen van bijen aangevallen, die zich op zijn gelaat, hals en handen plaatsten. Op zijn hulp geschrei schoten eenige buren toe en trachtten de ver woede diereu te verjagen, dat evenwel hoogst bezwaarlijk ging, daar er telkens nieuwezwerraen kwamen aanzetten. Men begoot den weerloozen man met water en het ge lukte eindelijk hem van zijn aanvallers te ontslaan. Hij stierf echter den volgenden morgen onder de vreeselijk- ste pijnen. De gewonde plaatsen waren sterk opgezwol len en geheel zwart. In het bericht wordt er bijgevoegd, dat de bijen op geenerlei wijze getergd waren geworden. Thermonieterstand. 1 Sept. 'sav. 11 u. 71 gr. 2 'smorg.7u.69gr.'s midd. lu.84gr,'sav.6u.77gr. öuttenlanïr. Algemeen overzicht. De .Neue freie Presse deelt nadere bijzonderheden' mede omtrent den uitslag van de bijeenkomsten iu Gastein en verzekert, dat aldaar een soort ligue de la paix is tot stand gekomen tegen ieder die in 't vervolg den vrede van Europa mocht verstoren, waaraan niet slechts Oostenrijk en Duitschland, maar ook Italië en misschien ook Rusland deelnemen. De waarde van dat verbond zal natuurlijk eerst kunnen worden beoor deeld als zal zijn gebleken welke verklaring aan het woordje soort moet worden gegeven en de Arnhemsche courant merkt terecht op dat het schijnt te zijn „een genuanceerd vredeverbond, met een tintje oorlogzuch tigheid." Zeker is, dat indien de als mogelijk onderstelde toetreding van Rusland eene werkelijkheid werd, het gevaar voor eene verstoring vau den Europeeschen vrede veel minder werd, - want welke mogendheid zou den strijd durven en kunnen ondernemen tegen de ver- eenigdc;(egers van Duitschland, Oostenrijk,Rusland en Italië? De Arnhemsche courant stelt weinig vertrouwen in de waarborgen die het soort vredeverbond van Gas tein voor den Europeeschen vrede aanbiedt en herin nert aan Dante's gezegde, dat de weg naar de hel gepla veid was met goede voornemens. „Met het oog op het verleden, zegt de Arnhemsche courant, dringt onwille keurig zich de vrees op, dat ook deze goede voornemens, welke een bestendigen vrede van Europa beoogen, niet zullen leiden tot den hemel des vredes, maar, met of tegen, den zin der volken over wie zij gesteld zijn, tot eène tegenovergestelde uitkomst zullen voeren." Aan de bijeenkomst die in de volgende maand te Salz burg zal worden gehouden, zal volgens de Neue freie Presse, behalve de heer von Beust ook de Hongaarsche minister Andrassy deelnemen, eene omstandigheid waarin dat blad het bewijs meent te zien, dat tusschen von Benst on Andrassy volkomeü overeenstemming heerscht omtrent de te Gastein behandelde onderwerpen, eene overeenstemming die in vele opzichten in strijd zou zijn"met de conciliante politiek die thans in Cislei- taansch Oostenrijk wordt gevolgd. Tevens zou de tegen woordigheid van Adrassy te Salzburg bewijzen, dat de tweede ontmoeting tusschen de vorsten van Oostenrijk en Duitschland een internationaal doel heeft, waarbij ook Hongarije belang heeft. Natuurlijk tracht de Neue freie Presse alles nit te leggen in bet belang van de zege der Duitsche partij in Oostenrijk, en juicht bij iedere gelegenheid die zij daartoe vindt. Volgens de Neue freie Presse is het zeker, dat in Frankrijk met iederen dag het denkbeeld meer ingang vindt om, als de eerste twee railliarden voor oorlogskos ten voldaan zijn, de betalingen voorloopig te staken en liever nogmaals de oorlogskans te beproeven. Daarom is het, volgens dat blad, goed dat Frankrijk de overtuiging erlange, dat het in Europa geen bondgenoot in zoodani- gen strijd zou vinden, terwijl de overeenstemming tus schen Weenen, Berlijn en Rome zeer geschikt zou zijn om Frankrijk in dien zin in te lichten. De laatste berichten uit dat land zijn allergunstigst, en geven hoop, dat hét een nieuwe en betere toekomst tegemoet gaat. Voor 'toogenblik schijnt de politieke strijd .te zijn uitgewoed en ieder er zich over te verheu gen, dat eene beslissing is gevallen en dat de onzeker heid en spanning een einde heeft genomen. Reeds gisteren kon men met zekerheid uit Parijs raede- deelen, dat Thiers een boodschap tot dankbetuiging aan de nationale vergadering zou richten voor het door haar op den vorigen dag genomen besluit, waarmede hij zich volkomen schijnt te vereenigen. Hij had reeds van alle gouvernementen telegrammen ter gelukwen- sching ontvangen, terwijl uit (lo verschillende departe menten van Frankrijk berichten waren gekomen, dat de beslissing der nationale vergadering aldaar roet alge- meene blijdschap was vernomen. De hoop is algemeen levendig geworden, dat de arbeid ter reorganisatie van Frankrijk nu met kracht zal worden, hervat, evenzeer als de overtuiging dat de onderbande-

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 2