MIDDELBURGSCHE COURANT. r 207. Donderdag 1871. 31 Augustus. Oinncnlanix De Burgemeester en Wethouders van Vllssingen Gezien" art. 17, 18 en 19 der wet van den 14 Septem ber 1806(Staatsblad n». 138); Maken bekend: dat de herziening heeft plaats gehad van de lijst bevattende de namen der inwoners, die voor het ver- leenen van inkwartiering en onderhoud van krijgsvolk in aanmerking komen; dat die lijst is aangeplakt en gedurende 14 dagente rekenen van heden op de secre tarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nederge- legd en dat de bezwaren der inwoners schriftelijk aan Burgemeester en Wethouders kunnen worden ingediend, binnen 14 dagen na aüoop van den tijd voor de inzage der lijst bestemd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30" Augustus 1871. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. DRINK W ATER. De Burgemeester en Wethouders van Teere, Brengen ter kennis van alle ingezetenen, dat, te rekenen van 1 September a., goed, zuiver drink water uit de zoogenaamde Stadstontein onder aanne melijke voorwaarden, op iederen werkdag van 'smorgens 8 tot 9 uren, verkrijgbaar wordt gesteld tot zoodanige hoeveelheid als de voorraad zal gedoogen. Veere, 29 Augustus 1871. De Burgemeester en Wethouders voornoemd SNIJDER. De Secretaris, J. P. VAN DEN HEUVEL. KERMIS T HOLEN. Burgemeester eo Wethouders van VIIOLE1Y maken bekend dat de gewone jaarmarkt ot kermis alhier zal gehouden worden. De kermisdagen zijn Vrijdag en Zaterdag den 22" en 23" September a. s en Maandag den 25" September a. s. de zoogenaamde na-kermisdag. Dat daarbij niemand zal worden toegelaten hetzij tot plaatsen of doen plaatsen van kramen, tenten draaimo lens enz., dan na voorat bij den burgemeester te hebben overgelegd een certificaat van bet bestuur der gemeente (of de besturen der gemeenten), waarin hij de laatste veertien dagen beeft doorgebracht, dat in die gemeente of gemeenten geen besmettelijke ziekte heerschende is. Dat die toelating niet anders wordt verleend dan onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat in geen geval aanspraak op schadevergoeding zal kunnen worden ge maakt, wanneer het gemeentebestuur door onverhoopte omstandigheden zich mocht verplicht achten die toe lating in te trekken. Geen orgeldraaiers, rijfelaars, horoskooptrekkers of bedelaars zullen op de kermis worden toegelaten. Mocht door onverhoopte omstandigheden de kermis niet gehouden worden, zal daarvan acht dagen vóór den 22" September a. s. in de Middelburgscbe en Zierik- zeesche courant worden kennis gegeven. Tholen, den 28 Augustus 1871. De Burgemeester en Wethouders voorn*1. O. J. DE VULDER VAN NOORDEN. De Wethouder, A. VAN DER BURGHT. Middelburg 30 Augustus. In de vergadering der provinciale staten van Noord- Holland heeft gisteren de verkiezing plaats gehad van een lid van de eerste kamer der staten-generaal. Bij de eerste stemming werden uitgebracht op den heer A. Prins 31 en op den heer M. IJ. Insinger 21 stem men. De overige stemmen waren verdeeld. Bij de tweede stemming is gekozen de heer A. Prins, de liberale candidaat, met 37 stemmen, tegen 25 op den heer Insinger, terwijl 3 stemmen van onwaarde waren uitge bracht. De gemeenteraad van 's-Oravenhage heeft gisteren, overeenkomstig het advies di r commissie tot onderzoek der geloofsbrieven van dr. de Jong als gekozen lid van den raad, met 15 tegen 10 stemmen besloten om dien heer niet toe te laten, op grond dat hij debetrekking be kleedt van gemeente-geneeskundige, welke onvereenig- baar is met het lidmaatschap van den raad. De in het slot van art. 23 der gemeentewet genoemde uitzonde ringen zijn op dien heer niet-toepasselijk verklaard. De gemeenteraad van Rotterdam heeft eene som van 6500 toegestaan tot inrichting van de schietbaan, zoo dat daar op oen afstand van 100 passen kan geschoten worden. Ook heeft hij een krediet van ƒ2000 verleend tot voort zetting der reeds aangevangen maatregelen ter voorko ming zooveel mogelijk van eenecholera-epidemie. Een adres tot afschaffing der zeepbelasting is dezer dagen door het hoofdbestuur der Nijderlandsche maat schappij ter bevordering der nijverheid, ingevolge besluit der laatste algemeene vergadering te Haarlem, aan den minister van financiën opgezonden. Adressanten vragen „de afschaffing van den accijns op de zeep, of zoo dit niet mogelijk ware, de wet van 4 Mei 1832 (Staatsblad no. 13) te bedien, teneinde den fabri kant in de gelegenheid te stellen, naar de vorderingen en den eisch der wetenschap te kunnen werken, daar anders de concurrentie met het buitenland onmogelijk is, en in andere landen, b. v. Engeland, Frankrijk en Duitseband, volle en algeheele vrijheid van werken be staat." Benoemingen en besluiten. leger. Benoemd tot luitenant-generaal de generaal- majoor W. H. Doorman, lid van het hoog militair ge rechtshot. betaalmeesters. Eervol ontslag verleendop ver zoek, aan jonkheer rar. H. Repelaer van Drieluit zijne betrekking van betaalmeester te Maastricht, onder dankbetuiging voor zijne aan den lande bewezen dien ten en behoudens aanspraak op pensioen. KOLONiëN. Eervol ontslag uit 'slands dienst verleend, op verzoek, aan den Oo3t Iudischen ambtenaar P. Zee dijk, laatstelijk schout in bet district Singen Kidool (Samarang), thans met verlof hier te lande met behoud van recht op pensioen, bijaldien hij volgens de bestaande bepalingen daarop aanspraak heeft. Marine en leger. De luitenant ter zee le klasse E. L. Ehnle, de luitenants ter zee 2« klasse G. J.Buyskes, M. A.Medenbach,C. J. de Jong en de officier van administratie 3C klasse J. F. de Fries, allen behoord hebbende tot het eskader in Oost-' Indië, en van daar den 19" dezer in Nederland terugge keerd, worden met dien datum op nonactiviteit gesteld. Rechtzaken. De hooge raad beeft gisteren uitspraak gedaan in de onzen lezers bekende zaak van Iman Dorst, requirant in cassatie tegen het arrest van het provinciaal gerechtshof in Zeeland van den 2" Juni jl., waarbij hij wegens moord tot levenslange tuchthuisstraf is veroordeeld. De hooge raad zich geheel vereenigende met het eerste middel van cassatie door den advocaat van den requirant, mr. D. van Eek, voorgesteld heeft uitge maakt dat de beslissing van het hof was gegrond op hetgeen de deskundigen feitelijk hebben waargenomen; dat uit het arrest van het hof niet blijkt, dat die feiteu zijn aangenomen op grond van getuigenverhoor: dat er alle reden is, om aan te nemen dat het visum repertim de eenige grond is geweest tot het vaststellen der feiten, en dat in allen gevalle het visum reperium daartoe heeft medegewerktdat echter de rapporten van zaakkundi- gen niet zijn opgenomen onder de wettelijke bewijsmid delen, en derhalve de artt. 438 en 427 van het wetboek van strafvordering verkeerd zijn toegepast. Op die gronden is het arrest van het hof in Zeeland vernietigd en de zaak ter nieuwe behandeling verzon den naar het provinciaal gerechtshof in Zuid Holland, de kosten te dragen door den staat. Bij vonnis der rechtbank te 's Gravenhage van gis teren is de schutter, die den officier, die tijdens een exer citie over hem bevel voerde, na weigering om aan zijn bevel te voldoen, min aangename woorden toevoegde en hem bedreigde dat hij hem in het burgerlijk leven wel zou vinden, tot zes dagen gevangenisstraf veroordeeld. De schuttersraad had zich zooals wij in het nommer van jl. Vrijdag gemeld hebben in deze zaak onbevoegd ver klaard recht te doen en in een vorige zitting der recht bank, toen deze zaak werd behandeld, requireerde de officier van justitie tot ontslag van rechtsvervolging, daar het hem voorkwam dat ten deze noch misdaad, noch wanbedrijf, nog overtreding anders dan tegen de su bordinatie was begaan. Gemengde berichten. Daar eergisteren op het gewoon uur der sluiting van de tentoonstelling voor den handwerksman te 's Gra venhage een zeer groot gedeelte der uit Arnhem Yee- nendaal en Utrechtovergekomenen zich daar nog met-had laten zien, heeft men het lokaal bij uitzondering tot 5 uren toegankelijk gelaten. Tusschen 4 en 5 uren meldden zich dan ook nog een honderdtal personen aan zoodat van de 2600, die door de extra treinen waren aangebracht, in het geheel slechts ongeveer 700 van de hun aangeboden gelegenheid om deze expositie bijna kosteloos te bezichtigen, hebben gebruikt gemaakt Eergisteren morgen heeft een Engelschraan in een klein sloepje, ter lengte van slechts 14Engelsche voe ten en van 3 voet breed, bij een diepte van 18 duim alleen vergezeld van zijn hondjeeen pleiziertochtje ondernomen uit de haven van Nieuwediep naar Texel om vervolgens naar Harlingen te zeilen. Zittende op den bodem van zijn schulp, waarin zich alles in duode cimo bevond wat men voor een zeetocht noodig heeft bestuurde hij het ranke vaartuig, hetwelk door éen man had kunnen gedragenwordenmet het uiterste gemak en, als was het de doodeenvoudigste zaak ter wereld,wuifde hy de groote menigte van toeschouwers die zich op het havenhoofd had verzameld, met zijn hoed toe en stak moedig in zeespoedig was er niets weer van het vaartuig te zien. Aan de Nieuwe Rotterdamsche courant wordt uit Delft het volgende geschreven: „Niettegenstaande het raadsbesluit van de vorige week, om tot de orde van den dag over te gaan op de requesten om de kermis gewijzigd, evenals te Rotterdam, te laten doorgaan, zijn toch de kermisvermakelijkheden op nog uitgebrei der schaal aangevangen dan men gevraagd bad, en wel in een weiland, gelegen aan den Zuidsingel tegenover de rijks constrnctiemagazijnen, toebehoorende aan den daarbij wonenden landbouwer A. Noordam, die dit land voor dat doel heeft verhuurd. De geheele kermispret is daar vertegenwoordigd, en Zondag kon ieder getuige ziin dat daarvan door het Delfscb publiek en veel vreem delingen ruimschoots gebruik gemaakt is onder de be naming van Noordarasche kermis. In het Caféchantant van P. S. Hoppe van Amsterdam, 'hetwelk ook op dat terrein staat en des avonds stampvol was, werd de bouwman Noordam met zijne vrouw, toen zij daar bin nenkwamen, op de uitbundigste wijze door het aanwe zige publiek toegejuicht. Er ontbreekt slechts gaslicht en politie, die, naar men verneemt, door het bestuur gewijzigd is; in het eerste voorzien gedeeltelijk de petro leum en de maan, en de heer Hoppe is door de kramers

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1