en antwoordde op de vraagwie de eerlijke vinder was dat iemand die onbekend wenschte te blijven, de porte feuille enz. bezorgd had ten kantore van den heer L., kassier te Breda, met verzoek een en ander aan den daarop rechthebbende te doen terugbekomen. "Volgens een telegram uit Philadelphia beeft Zon dag te Winthrop bij Boston een spoorwegongeluk plaats gehadwaarbij 25 personen zijn gedood en 50 gewond. De wagons waren in brand geraakt en verscheidene per sonen zijn levend verbrand. In Amerika vertoont zich de snelheid der ontwik keling het krachtigst. In de stad Omaha geschiedt het aansteken der gaslantaarn thans door lantaarnopstekers te paard, waardoor de lantaarns in een oogenblik in de gansche stad branden. De dagbladen van New-York deelen mede, dat de eer van de secte der Mormonen is geschandvlekt door een proces tot echtscheiding, door eene vrouw tegen haar man ingesteld. Dit is de eerste maal dat door een vrouw van die godsdienstige secte in Utah een dergelijke zaak voor de Amerikaansche rechtbanken aanhangig is ge maakt, waardoor zij veel belangstelling wekt, en men gelooft dat het voorbeeld uavolging zal vinden. Per telegraaf wordt uit New York gemeld, dat de stoomboot Lodona, vertrokken uit de havan van Nieuw Orleans, op de kust van Florida is vergaan, waarbij 20 personen zijn omgekomen, terwijl 12 waren gered. Uit Dublin wordt aan the Daily Telegraphgemeld, dat de aardappelziekte in Ierland zulke verwoestingen aanricht, dat men voor het geheele verlies van den oogst vreest. In verscheidene velden van Tipperary zijn 9/10 van de vruchten aangetast en vreest men voor het behoud van de overigen. Na den grooten hongersnood voor 25 jaren heeft de ziekte zulke verwoestingen niet aangericht, en indien de oogst van het koren even ongelukkig was, zou de toestand van het land treurig kunnen worden. In de nabijheid der aardappellanden is dc dampkring bedor ven door de stiklucht die van de velden opstijgt. In de gemeente Pieve de Linpiano arrondissement Cita de Castello in Italië, is een vreeselijke moord gepleegd door zekere Passuglia Aiigelo, een landbouwer uit Candeggio. Hij was de zwager van zekeren Carini Luigi, een landeigenaar in wiens dienst hij was. Hij was gehuwd met Annunriata Ciarabelli de Candeggio, die vroeger gehuwd was geweest met een broeder van Luigi Carini, van wien zij zes kinderen had. Sedert dat huwelijk wilde Passuglia de aangelegen heden der familie besturen en toonde zich ontevreden; eene scheiding tusschen de zaken der zwagers werd ieder oogenblik verwacht. Passuglia had echter een ander plan beraamd. Vroeg in den morgen stond hij op, dwong zijne vrouw om uit te gaan en greep een pistool met twee loopen. Daarmede ging hij naar het bed van zijn zwager en schoot hem door het hoofd. De oudste zoon, Doaiinico, hierdoor ontwaakt, riep om hulp en weldra was bet geheele geziu op de been ter wijl Passuglia naar buiten was gegaan. Deze greep een ladder en kwam daarmede in een bovenkamer waar hij Dominico in den buik schoot," die nog kracht bad om den moordenaar tegen te houden die de moeder van Dominico wilde vervolgen. Als een dolle sloeg de moor denaar ih het rond met zijn wapen, dat brak, toen greep hij een dolk waarmede hij de vrouw vier stooten in de borst en het hoofd toebracht, die echter niet doodelijk zijn. Toen de vrouw viel dacht de moordenaar het ge heel e gezin van zijn zwager gedood te hebben en vertrok door het venster. Dominico is gestorven, doch zijn moeder leeft nog. Burgerlijke stand. Middelburg. Eerste huwelyksafkondiging van den 27c° dezer: J. Bosschaart, jm. 27 j. met M. E. de Bruin, jd. 24 j. J. Hendrikse, jm. 29 j. met E. van der Meer, jd. 33 j. J. F. Smits, jm. 27 j. met S. E. Jongepier, jd.34j. (Van 1926 Augustus.) Vlissingen. Gehuwd: L. W. G. Hessing, jm. 28 j. met C. den Hollander, jd. 24 j. Bevallen: J. C. Seny, geb. Badart, z. C. Groenenberg, geb. Broodman, z. P. van Eek, geb. Padmos, d. L. Rozen berg, geb. Fleurbaaij, z. C. G. Huijbregtse, geb. de Visser, d. A. J. Smits, geb. Mellaart, d. P. Poppe, geb. Geschiere, z. C. M. Nagel kerke, geb. Klaassen, d. Overleden: J. C.Moerbeek, z. 5 m. C. D. Mets, vrouw van G. J. Wanrooy, 51 j. J. Douw, man van P. van der Weele, 47 j. P. J. Broekhaut, z. 4 m. D. den Baas, wedn. van A. M. F. Vetter, 68 j. F. J. T. Jaukes, z. 7 m. Goes. Bevallen F. de Pau, geb. Reijnhout, z. "W. M. Walkenhaus, geb Krligers, d. F. G. Larsen, geb. Haus- mann, z. J, Snoep, geb. Bakker, d. S. M. van Petegem, geb. van der Peijl, z. J. Romijn, geb. van de Velde,z. Overleden: C. Stroosnijder, d. 17 m. J. P. Klaassen, z. 2 m. C. J. Leclercq, d. 4 m. J. M. Rejack, d. 16 m. Zierikzee. Gehuwd: H. Beneker, wedi. 45 j. met M. van der Ploeg, wede. 39j. M. Verkaart, wed». 41 j. met A. C. Trijzeiaar, wede. 51 j. Bevallen: J. Lemson, geb. Hanse, z. P. Aleman, geb. Horrevoets, z. C. D. Jongmans, geb. Breugelmans, d. Overleden: M. Morijn, z. 7 m. F. Ruselaar, z. 1 m. W. Akkenaar, wedn. 83 j. M. van den Berge, z. 2 m. J. C. Vos, z. 2 j. E. Bolier, d. 3 m. Tliermonieterstand. 28 Aug. 'sav. 11 u. 60 gr. 29 'smorg.7u.62gr. 's midd.lu. 72gr.'sav.6u.72 gr. Gemeenteraad van Middelburg. Zitting van Maandag 28 Augustus. Missive gedeputeerde staten; adres I. van Vlaanderen; idem L. Munter; vaststelling relceuing burgerlijk armbestuur; idem ge meenterekening; voorstel aankoop grond; overeenkomst spoorweg; overlegging gemeentebegrootiDg 1872; idem begrooting burgerlijk armbestuur; staat buitengewone gemeentewerken; herstelling Abdijtoren. Voorzitter de heer Schorer. Afwezig de heeren Lambrechtsen van Ritthem, Con rad, Fokker en Luteijn. De notulen van het verhandelde in de zitting van 16 dezer worden gelezen en goedgekeurd. Voor kennisgeving wordt aangenomen eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, houdende goed keuring van het in de vorige zitting genomen raadsbe sluit tot beschikking over den post voor onvoorziene uitgaven der gemeentebegrooting voor 1871. De voorzitter deelt mede dat een adres is ingekomen van I. van Vlaanderen, te Koudekerke, die200M1 land buiten de Langevijle-barrière, ad f 3 per Ma, in koop verlangt. Burgemeester en wethouders stellen voor, dit adres in hunne handen te stellenteneinde daaromtrent later rapport uit te brengen. Dienovereenkomstig wordt besloten. Wordt gelezen een adres van L. Munter, herbergier alhier, die verzoekt dat hem in erfpacht of koop worde afgestaan een stuk grond dicht bij den tocgangweg naar het spoorwegstation, thans nog voor twee jaren in erf pacht bij de erven van wijlen Willem Polderman, ten einde daarop een buis en schuur met stalling voor paarden enz. te bouwen. De voorzitter herinnert, dat reeds meermalen verzoe ken om grond daar ter plaatse zijn ingekomen, doch de raad gemeend heeft die niet te moeten inwilligen zoo lang niet bekend is hoedanig het rij k met de gronden nabij het stationsterrein handelen zal. Hij stelt daarom voor, omtrent dit adres gelijke beslissing te nemen. De heer Snijders vraagt, wanneer het dagelijksch bestuur voornemens is een ontwerp omtrent het bebou wen van gronden voor te dragen. Daar de spoorweg zijne voltooiing nadert acht hij eene spoedige beslissing daar omtrent, zooals hij ook reeds bij een vroegere gelegen heid opmerkte, in het belang der gemeente. De voorzitter antwoordt, dat reeds een voorloopig plan is opgemaakt, doch het onmogelijk is een definitief plan in te dienen zoolang burgemeester en wethouders niet weten of de vest bij het stationsterrein geheel of slechts gedeeltelijk gedempt zal worden. Nadat de heer Snijders voor deze inlichting zijn dank heeft betuigd, wordt bet bovengenoemde voorstel van den voorzitter zonder hoofdelijke stemminggoedgekeurd. De voorzitter brengt namens de financieele commissie mondeling rapport uit omtrent de in bare handen ge stelde rekening van het burgerlijk armbestuur over 1870, bedragende in ontvang 39,166,96, in uitgaaf /"38,911.70, alzoo sluitende met een goed slot van 255.26. De com missie adviseert tot goedkeuring. Dienovereenkomstig wordt besloten en het daartoe opgemaakt concept besluit gelezen en zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Namens dezelfde commissie brengt de heer van Vis vliet mondeling rapport uit betreffende de gemeente rekening over 1870, bedragende f 269,037.96 in ontvang, 273,835.63 in uitgaaf, dus sluitende met een kwaad slot van f 4,797.67. Uit het rapport blijkt, dat de com missie enkele opmerkingen van administratieven aard heeft gemaakt, welke echter door het dagelijksch bestuur zijn opgehelderd, zoodat de commissie adviseert de rekening goed te keuren. Het daartoe strekkend concept besluit wordt voorgelezen en de rekening met algemeene stemmen goedgekeurd. Wordt gelezen een voorstel van burgemeester en wet houders tot aankoop van grond ter verbreeding der bermsloot bij den noordwestelijken dijk van het haven kanaal in verband met het gewijzigde rioolstelsel. Be rekend tegen 30 cent per M1, zullen de kosten daarvan f 505.87 bedragen. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Burgemeester en wethouders worden gemachtigd tot het aangaan der in de vorige zitting ingekomen con cept-overeenkomst met het rijk betreffende het begrin- den en het onderhoud van het gedeelte van het om te leggen Arnemuidsche voetpad, strekkende van den berm- weg langs het oude Arne-kanaal tot den straatweg bij Arnestein. De voorzitter legt namens burgemeester en wethou ders over de gemeentebegrooting voor 1872bedragende zoo in ontvang als uitgaaf f 205,859.35.}. De behande ling hiervan wordt aangehouden, de begrooting ter inzage gelegd en de stukken gesteld in handen der commissie van fabricage en der financieele commissie tot het uitbrengen van advies. Evenzeer wordt overgelegd de bij de gemeentebegroo ting behoorende begrooting van het burgerlijk armbe stuur voor 1872, bedragende in ontvang en uitgaat f 42,459.33. Deze wordt gesteld in handen der commissie die benoemd is om rapport uit te brengen omtrent zoo mogelijk in te voeren bezuinigingen in het armbestuur dezer gemeente. De voorzitter legt over een door burgemeester en wet houders eu de commissie van fabricage opgemaakten staat van uit te voeren buitengewone gemeentewerken, vergezeld van eene memorie van toelichting met bijlagen. Aan dit uitvoerig stuk, door den secretaris voorgele zen, ontleenen wij het volgende. Bij deze voordracht heelt men zich bepaald tot die werken, die als hoogst noodzakelijk niet achterwege kunnen blijven, of die, ofschoon wellicht nog een of twee jaren uitgesteld kunnende worden, thans veel minder zullen kosten dan later. Na de vaststelling van dezen staat zal eene nadere voordracht omtrent de opvolging en den tijd der uitvoering worden ingediend. Voor de verbinding van het kanaal door Walcheren met de binnenhavens dezer gemeente ter plaatse waar zicli thans aan de eene zijde Maasbaai en aan de andere zijde de Steenen beer bevindt, ziju de werken in drie deelen gesplitst, te weten: a slooping der houten be schoeiingen langs Maasbaai en de kei bank, afgraven en aanvullen van dat terrein en verdediging der glooiing met bazalt, f 7520; b profilsverandering van den noor delijken kanaaldijk met oeververdediging, f 6310; c uitbaggeren eener geul en demping van een gedeelte vest, f 8,370, samen alzoo f 22,200. Het uitbaggeren en uitgraven der kaaien en uitbreken der zaten is voor memorie uitgetrokken, daar de uit te baggeren gronden zeer goed kunnen gebezigd worden tot demping van sommige grachten. Werden die stoffen niet tot demping gebruikt, maar buiten de haven ge bracht, dan zouden de onkosten f 27,600 bedragen. Aanplemping en ophooging van het terrein achter de Noordbrug met slooping van deze/5393; dempingen ophoogen van de gracht tusschen de Noordbrug en de Volderijlaagte, met aanleg van riool met vergaarputten 27,104; demping van de gracht achter het tuchthuis f 5,000, samen alzoo f 37,497. Door laatstgenoemde demping verkrijgt de gemeente een ruim terreinhet welk tot velerlei doeleinden kan gebezigd worden. Vernieuwing van den muur van de houtloods van I. de Broekert tot de Vlissingsche brugter lengte van 320 meter, f 12,800. Vernieuwing van de Vlissingsche brug, waarbij ge bruikt zal worden wat van de tegenwoordige brug nog bruikbaar is, f 14,000. De ophaalbrug zal volgens dit plan vervangen worden door eene basculebrug. Vol gens een ander, doch niet voorgedragen plan zou eene draaibrug met doorvaartopening van 7 meters daar ter plaatse f 22,000 kosten. Muur ten zuidoosten van de Vlissingsche brug, ter vervanging van de houten beschoeiing, 1884. Atsluiten der vanggaten in de kleine sas bij de Stads- schunr, 1132. Vervanging der beschoeiing aan de Nieuwe baven door een muur, /2000. Wormkist rond de fundeering van de Spijkerbrug, f 1400. Voortzetting en voltooiing van het rioolstelsel 15000. Het boofdriool moet aan de Punt doorgetrokken en vereenigd worden met het reeds voltooide op den buitensingel bij den ouden Arnemuidschen weg, terwijl op de Dwarskade een rioolsprank moet gemaakt worden tot bij de Smallekade, benevens drie spuiduikers volgens het vroeger door den raad goedgekeurde plan. Bestrating der loskade 20,000. Het is nog onzeker of de gemeente dan wel het rijk deze bestrating zal tot stand brengen, en ofschoon men zich vleit dat bij de regeering de overtuiging bestaat, dat bij eene loskade noodwendig eene bestrating van het voor-bovenvlak be-

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 2