r 205. Dinsdag ©imtmlattb. 1871. OÜRANT. 29 Augustus. De Burgemeester van »s lïeer-Arendskerke, brengt ter kennis dat binnen deze gemeente zijn ge borgen de navolgende strandgoederen 2 Sloepen, de eene lang 7 m. de andere 4.15 m., 8 Gordingplaten, 1 Balk, 1 Kolder, 1 Dekplaat, 1 stut Mast, 1 stuk Beschoeiing, 1 stuk van een Sloep, 80 bos Bladriet, 7 Schuierwagens en 12 Rechters en 65 Schuierdeelen. Waartoe rechthebbenden ter reclame worden opge- Toepen. 's Ïïeer-Arendskerke, 26 Juli 1871. De Burgemeester voornoemd C. VAN CITTERS. Middelburg 28 Augustus. De gemeenteraad van Middelburg heeft heden de vol gende zaken behandeld. Een adres van I. van Vlaanderen, te Koudekerke, die 200 M3 land buiten de Langevijle-barrière, ad 3 per- M3 in koop verlangtis tot het uitbrengen van rapport gesteld ia handen van burgemeester en wethouders. Op een adres van L. Munter, herbergier alhier, die verzoekt dat hem een stuk grondgelegen dicht bij den toegangweg naar het spoorwegstation in pacht of in koop worde afgestaan tot het bouwen van een woonhuis met schuuris voorloopig afwijzend beschikt. De rekening van het burgerlijk armbestuur over 1870 is vastgesteld in ontvang op 39,166.96, in uitgaaf op f 38,911.70, goed slot f 255.26. De gemeenterekening over 1870 is eveneens goed gekeurd tot een bedrag van 269,037.96 in ontvang, 273,835.63 in uitgaaf, alzoo met een kwaad slot van f 4,797.67. Een voorstel van burgemeester en wethouders tot aan koop van grond ter verbreeding der berrasloot bij den noordwestelijken dijk van het havenkanaal, in verband met het gewijzigde rioolstelssel, tot een gezamenlijk be drag van f 505,87 ad 30 cent per M1, is aangenomen. Het in de vorige zitting overgelegd concept-contract met het rijk betreffende het begrinden en het onderhoud van het gedeelte van het aan te leggen Arnemuidsche voetpad, strekkende van den berm weg langs het oude Arne-kanaal tot den straatweg bij Arnestein, is goedge keurd, zoodat burgemeester en wethouders tot het aan gaan dier overeenkomst zijn gemachtigd. De gemeentebegrooting voor 1872 is overgelegd. Zij bedraagt in ontvang en uitgaaf f 205,859.35.^. Evenzeer is ingekomen de begrooting van het bur gerlijk armbestuur voor 1872, met de gemeentebegroo ting in verband staande en bedragende zoo in ontvang als uitgaaf f 42,459.33. Beide begrootingen zullen later in behandeling wor den genomen. Door burgemeester en wethoudersin overleg met de commissie van fabricage, is aan den raad aangeboden een staat van uit,te voeren buitengewone gemeentewer ken vergezeld van eene memorie van toelichting en bijlagen. Het totaal der uitgaven, voor de uitvoering dier werken geraamd, bedraagt f 199,913, gesplitst als volgt: Voor de verbinding van het kanaal door Walcheren met de binnenhavens dezer gemeente ter plaatse waar zich thans aan de eene zijde Maasbaai en aan de andere zijde de Steenen beer bevindt, is in drie afzonderlijke posten f 22,200 uitgetrokken. Ophooging van het terrein achter de Noordbrug met slooping van dezedemping en ophoogen van de gracht tusschen de Noordbrug en de Volderijlaagte, met aanleg van riool en vergaarputtenen demping van de gracht achter het tuchthuisf 37,497. Muur van de hontloods van I. de Broekert tot de Vlis- singsche brug, f 12,800. Vernieuwing van de Vlissingsche brug, f 14,000. Muur ten zuidoosten van de Vlissingsche brug, ter vervanging van de houten beschoeiing, f 1884. Afsluiten der vanggaten in de kleine sas, f 1132. Vervanging der beschoeiing aan de Nieuwe haven door een muur, f 2000. Wormkist rond de fundeering van de Spijkerbrug, 1400. Voltooiing rioolstelsel, f 15,000. Bestrating loskade 20,000. Het bouwen eener draaibrug over de kade in de nabij heid van den toegangweg naar het station 50,000. Aankoop van straatkeien, f 15,000. Vergrooting der begraafplaats aan den Sloeweg, f 7000. De beraadslaging over dozen staat, die voor de leden ter inzage is gelegdis aangehoudenen burgemeester en wethouders zijn uitgenoodigd zoo spoedig mogelijk voorstellen aan den raad te doeu ter voorziening in de geldelijke aangelegenheden. Daar gebleken is dat de Abdijtoren eenige vrij belang rijke herstellingen vordert aan de metalen bovenbeklee- ding, vermoedelijk tengevolge van de vorst in den afge- loopen winter gescheurd, waarvan de kosten ten hoogste 1000 zullen bedragen, zijn burgemeester en wethou ders gemachtigd om voorloopig die uitgaaf te doen en later een voorstel ter tafel te brengen betreffende de regularisatie der kosten. In een volgend nommer geven wij een meer uitvoerig verslag. Het verslag betreffende den aanleg der staatsspoorwe gen van 1 Januari tot 30 Juni jl. luidt, 700r zooveel de sectie GoesVlissiugen betreft, als volgt: „b. Gedeelte SloeVlissingen en kanaal door Walcheren. {Slot.) „Het verdiepen van de Nieuwehaven van Middelburg benevens het afsnijden van de bogt dier haven bij Mid delburg, volgens bestek 414, is geregeld voortgezet. Voor het verdiepen der haven zijn voortdurend werk zaam geweest 2 stoombaggermolens van 24 paarden kracht, 1 stoom baggermolen van 12 paardenkracht en tot het vervoeren van grond 40 klepschouwen cn 4 sleep- booten. „Op 26 Mei is nog een baggermolen van 26 paarden kracht aangevoerd en in het werk gesteld. „Gedurende dit halfjaar zijn 132,000 M3 gebaggerd en 52,358 M3 van de haven boorden en uit de afsnijding van den bocht gegraven. Daarvan zijn 82,824 M3 naar de platen onder den Noord-Bevenlandschen wal vervoerd 101,534 Jl3 tot ophooging van de jaagbermeu en andere doeleinden gebezigd. „Het rechte gedeelte der Nieuwehaven van Middelburg is over de volle breedte ontgraven en gebaggerd als volgt: 750 M1 tot 3.14 M -r AP.; 800 3.61 400 6.20 500 2.60 400 4.75 „De diepte van de bocht is 5.60 M. -f1 AP. „De ontleende grond bedraagt 469,735 M3. Hiervan zijn in den linker- en rechterleidijk verwerkt 112.662 M3., terwijl de overige grond tot ophooging en aanvulling heeft gediend of naar zee is gevoerd. „Nadat de doorsnijdingen van den ouden rechter lei- dijk tot 250 M. -r AP. waren gevorderd, is op 1 Maart 1871 de nieuwe vaarweg voor de scheepvaart op de Nieuwehaven opengesteld. „De verdediging van de kanaalboorden langs de linker en rechter jaagbermen is geregeld voortgezet en ge du rende dit halfjaar zijn aangebracht aan den linker leidijk: 9500 M1 bekleediug met schorklei, 7400 M3 wintermat, 2200 M3 glooiing van gesorteerden afval van vilvoord- schen steen met rijen doornikschen bloksteen en een rij vilvoordschen kantsteen, welke glooiing aan den voet gesteund is door 5710 gecreosoteerde staken. „Aan den rechterleidijk: 37,800 M\ bekleeding met schorklei, 26,950 M\ wintermat, 17,400 M\ glooiing van vilvoordschen steen als bovengenoemd met 10,661 gecreosoteerde staken langs den voet van die glooiing. „Do glooiingen zijn over 500 M3. met schorzoden bezet. „Uit de Middelburg-Nieuwlandsche en de Nieuwland- sche watergangen, bestek 437, werden de dammen ge baggerd en werd de bezoding op de glooiingen voltooid. De kunstwerken werden achtereenvolgens) alle afge maakt. De leuningen bij de verschillende duikers en de schuiven en windwerken werden geplaatst. „Er is begonnen met het afwerken der aardenbaan voor de opreden en omgelegde wegen en met het begrin den dier wegenzoodat die werken spoedig voltooid kunnen zijn. „Het v rruimen e.. bezoden van de onafgewerkte ge deelten v det \rnemuidschen-Veerschcn watergang volgens bestek 423 is op 26 April weder aangevangen en wordt sedert dien tijd geregeld voortgezet. „De ducdalven voor de groote sluis te Veere volgens bestek 429 zijn voltood. „Hieraan zijn in het geheel verwerkt 371/, M3. eiken hout' voor koning-en schoorpalen, gordingen en kruis balken 2190 KG. gesmeed ijzer voor bouten en beugels, 277 KG. gegoten ijzer voor mutsen op den koningspaal, terwijl 283 7» M3. oppervlakte hout met wormnagels be spijkerd is. „Het eikenhout voor de deuren der kleine sluis is ge leverd en voor een groot deel gekeurd. Voor de beide vloeddeuren wordt het regelwerk ineengewerkt. Voor de beide ebdeuren is het regelwerk uitgelegd en gedeel telijk afgeschreven. Een gedeelte van het ijzerwerk voor de deuren is aangevoerd en gekeurd. „Na het afwerken der glooiingen van de buitenhaven is met het daarop aanbrengen van steen volgens bestek 459 een aanvang gemaakt. In het geheel zijn gezet: 755 M\ glooiing van doornikschen steen op puin 882 M2. glooiing van vilvoordschen steen met staakrijen. „Met het verdedigen van de glooiing in het gedeelte kanaal tusschen de binnenhaven bij Veere en deNieuwe- haven van Middelburg is een begin gemaakt en zijn tus schen de piketten 28 en 34 aangebracht 598 M3 glooiing van gesorteerden afval van vilvoordschen steen metrijen van doornikschen bloksteen en vilvoordschen kantsteen. „Van de ijzeren ponten op het kanaal volgens bestek 453 waren twee geheel afgeklonken en de vier kleppen daarvoor gereed en aangepast. De derde pont is voor de helft afgeklonken. „De eikenhouten liggers voor een der eerstgenoemde ponten waren ingepast, en al de overige houten onder- deelen daarvoor in bewerking. „Op 22 Juni had de aanbesteding plaats voor het maken van gebouwen en eenige verdere werken nabij Veere, waarvoor de minste inschrijver was J. K. Ozinga te Middelburg voor f '41,480. „Voor het bouwen van een sluismeesterswoning en de voltooiing van de kanaalbaven- en uitwateringswerken tusschen Veere en Middelburg zijn de bestekken onder handen." De opening van den spoorweg op Mechelen is te Neuzen jl. Zaterdag met eenige feestelijkheden gepaard gegaan. Uit vele gebouwen en van de schepen wapperden vlaggen. Des avonds werden door het muziekgezelschap Apollo op het nieuw aang'elegde marktpleinop eene daarvoor vervaardigde estradeverschillende stukken uitgevoerd, vergezeld en afgewisseld door het afsteken van vuurwerken enz. Des namiddags ontving Neuzen door middel van een extratreineen kortstondig bezoek van een aantal heeren, zoo meu meent grootendeels aandeelhouders in de onderneming. Onder die bezoekers bevonden zich onder anderen ook de commissaris des konings en de hoofdingenieur van den waterstaat in Zeeland. Gisteren heeft de publieke dienst een aanvang geno men. Zoowel van Neuzen tot Mechelen als van Mechelen tot Neuzen wordt driemaal daags geredenals van Neu-

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1