Uit Frankrijk. Volgens le Siècle zal de minister van marine, in over eenstemming met de vertegenwoordigers der koloniën, weldra een voorste! in de nationale vergadering indienen om de nieuwe wet op de generale raden ook in de kolo niën in te voeren. De generale raden zouden dan daar den naam van koloniale raden dragen. Den 24C<J Juli zijn de laatste Fransche krijgsgevan genen uitMainz vertrokken. Het waren 3 manschappen, die van zware ziekten ternauwernood hersteld waren. Gedurende den ganschen tijd der gevangenschap stierven in Mainz 974 man, ongeveer 3 pet. van hetgeheele aantal. De sterfte is het grootst geweest onder de troepen, die onder Bazaine in Metz opgesloten geweest zijn. De verschillende bureaux van de prefectuur der Seine houden zich bezig met het aanvullen der dossiers die tengevolge van den brand van het stadhuis door de commune verloren gegaan zijn. De gespaarde archieven der ministeriën, de papieren der stedelijke ontvangers, procureurs, notarissen, advocaten, enz. worden met toestemming der houders onderzocht of zich daaronder ook afschriften der verbrande papieren bevinden. Of schoon deze omvangrijke arbeid eenige jaren zal duren, hoopt men toch ten slotte op deze wijze aan het verlan gen van belanghebbenden en aan de eischen van den publieken dienst te kunnen voldoen. De Neue Preuszische Zeitung meldt, dat de onder handelingen te Frankfort, welke de vaststelling van een verminderd posttarief tusschen Frankrijk en Duitsch- land beoogden, afgebroken zijn, omdat de Fransche gevolmachtigden er niet in konden toestemmen, om bij den tegenwoordigen toestand van de Fransche schatkist hiertoe mede te werken, daar eene verminde ring van het briefport in den aanvang altijd een vermin dering van ontvangsten ten gevolge heeft. De heer Stephau, directeur-generaal der Duitsche posterijen, is daarop weder naar Berlijn teruggekeerd. Te Viileneuve 1' Etang in de nabijheid van Parijs is een derde kamp voor troepen ingericht. Dit kamp is niet zoo groot als die te Satory en te Saint Germain maar de ligging is gunstiger voor de oefeniug en de gezondheid der troepen, op een kleinen afstand van Montretout, het paviljoen van Breteuil en van Louve- ciennes. De korpsen, die in den tuin van het Luxemburg, in dien van de Tuileriën en op andere plaatsen binnen Parijs gelegerd waren, zijn eenige dagen geleden naar het kamp van Viileneuve 1' Etang vertrokken, alwaar door de administratie barakken zijn opgericht. Men verzekert, dat tegen September een vierde kamp gereed zal worden gemaakt in de nabijheid van Parijs en Versailles ora deze beide steden te kunnen bescher men. Indien men zoodanig stelsel in het begin van den oorlog in toepasssing had gebracht zou Parijs misschien voor zoo vreeselijke rampen zijn gespaard gebleven als het nu heeft doorstaan. Le Bien public verzekert, dat de toebereidselen om een verblijf voor Thiers in het kasteel van Rambouil- let gereed te maken met kracht worden voortgezet. Men verwacht zijn komst aldaar binnen korten tijd omdat reeds een groot aantal troepen zijn aangekomen die daar garnizoen zullen houden. Het kasteel heeft door het verblijf der Duitschers, die er den 18en September aankwamen, niet geleden. De stad Rambouillet was een der eersten die door de vijan delijke troepen werden bezet, maar zij werd door de beta ling van eene oorlogscontributie vau 500,000 franken weder verlaten en bleef van iedere verdere bezetting door Duitsche troepen bevrijd. Niet zoo gelukkig was Rambouillet tijdens de commune want het korps van Cathelineau werd er gevormd. Zijn staf bestond uit zeer beschaafde officieren, maar de man schappen vormden eene vereniging van allerlei lieden uit de provincie, die opkwamen om niets te doen dan hun 20 stuivejs soldij te verbrassen. Gedurende hun verblijf berokkenden zij de inwoners veel onaangenaam heden, waartegen de officieren met den besten wil van de wereld niets konden doen. L'Opinion nationale zegt: „Wat bij het lezen van het Journal officicl het meeste treft is de lange lijst van decoratiën, die dagelijks drie en vier kolommen van het blad vullen. Als men niet aanneemt, dat het ministerie lichtvaardig dezen vloed van kruisen laat stroomen, dan moet de arbeid om al die verdiensten op te sporen een reuzenwerk zijn, en men moet vree zen dat de minister zoo druk met het verleden bezig is, dat hij geen tijd of aandacht heeft voor het tegenwoordige of de toekomst." Om de plunderaars in handen te krijgen heeft de Parijscbe politie de volgende list gebruikt. Zij heeft advertentiën in de dagbladen doen plaatsen, dal in deze of gene straat np. zooveel, goud, zilver en edelgesteente tegen contant geld worden opgekocht. De dieven en helers komen hunne gestolen voorwerpen dan zeiven in handen der politie afgeven. Andere opkoopers hebben sedert lang aanzegging gekregen, dat zij zich van die aankoopen onthouden moesten Te Lyon breidt de Internationale zich onder de arbeiders schrikbarend uit. De gaswerkers hebben het werk gestaakt; de zijdewevers willen dit, voor de derde maal in achttien maanden, ook doen, ofschoon zij het vorige jaar de gevraagde verhooging van loon gekregen hebben. Omtrent de wijze, waarop de Internationale te werk is gegaan, verhaalt men het volgende: Verleden jaar staakten de zijdewevers het werk. Dadelijk zond de Internationale hare agenten naar de vergaderingen dezer werklieden. Zonder de Internationale te noemen bewogen zij de werklieden onderling eene vereeniging te vormen, verdeeld in sectiën van twintig personen; ook de vrouwen werden daarin opgenomen. Ieder lid der vereeniging betaalde eene wekelijksche contributie. Daar er te Lyon 40,000 zijde-werklieden zijn, kwam er allengs een aanzienlijke som bijeen. Later sloten de bronswerkers, de hoedenmakers, de metselaars, de bakkersknechts, aan en de Internationale wist bet bestuur der kas in handen te krijgen. Toen de zijde werkers hun zin gekregen hadden, stelden zij nieuwe eischen, die de patroons onmogelijk kunnen inwilligen, terwijl de Internationale weigert hun ondersteuning te geven, en hen zelfs bedreigt als zij niet volhouden. Het gevolg is natuurlijk, dat de buitenlandsche hande laren in Beieren en in Zwitserland bestellingen deden De uitvoer naar Amerika zal weldra geheel opgehouden zijn. De werklieden, die met de Internationale niets te doen willen hebben, begeven zich meest naar de Vereenigde staten. Te Philadelphia en New-York zijn reeds vele zljdefabrieken opgericht en telkens komen er nieuwe bij. De zydeweverij, die in een enkel jaar voor öOOmillioen naar het buitenland uitvoerde, dreigt geheel te niet te gaan. Le Paris Journal verhaalt dat de maarschalk Can- robert te Versailles is aangekomen ora zich ter beschik king te stellen van de commissie tot onderzoek van de gebeurtenissen voor, tijdens en na het beleg. De maar schalk zou van oordeel zijn dat Parijs veel langer verdedigd had kunnen worden en dat men tot het midden van December het leger van prins Friedrich Carl had kunnen ophouden. Zaterdag bracht de hertog van Nemours met twee van zijne dochters. Marguerite en Blanche, een bezoek aan het kasteel van Versailles. Zij werden begeleid door den heer Baze, de quaestor der nationale ver gadering, en door generaal de Chambaud Latour, voormalig aide de camp van de prinsen van Orleans. Volgens la Liberté is de heer Alfred Noquet voor nemens om dezer dagen een wetsvoorstel in te dienen tot verkoop van de goederen van Lodewijk Napoleon Bonaparte ten behoeve van arme gezinnen die door den oorlog hebben geleden. Dion Boucicault, de bekende Londensche vervaar diger van Fransche tooneelstukken, maakt een groot stuk over de laatste gebeurtenissen van Parijs. Het stuk, dat binnen kort te Parijs zal worden gespeeld, heeft tot titel „De communisten van Parijs of Dolk, petroleum en vernieling!" Bij het doen van uitgravingen tot het leggen der fondamenten van in het 13e Parijsche arrondissement op te richten openbare scholen heeft men, volgens de verzekering van een der Parijsche bladen, eene som vau 5* millioen franken in verschillende waarden ge vonden, die, naar men meent, uit de kas van het departement van financiën ontvreemd zijn. 3rrt;fötn(jcït. Volgens heden ontvangen telegram van den gezagv" D. D. Ouwehand, uit Falmouth, had hij order bekomen voor Londen, en zou hij nog heden de reis derwaarts met de Luctor et Emergo aanvaarden. Deo llen Juni jl. is te Batavia aangekomen van Singapore de Stad Middelburg, gezagv. de Vries. Schip en equipage in goeden staat. tjauïrclsbcricljfm. Graanmarkten enz. Amsterdam, 2 Augustus. Raapolie op 6 weken f 46*. Lijnolie op 6 weken 35. Prijzen van effecten. Amsterdam 2 Augustus 1871. Nederland. ♦Certific. Werkelijke schuld 2* pet. 54* *dito dito dito 3 63* *dito dito dito 4 84 ♦Aand. Handelmaatschappij 4J dito exploitatie Ned. staatssp. 110 België. ♦Certificaten bij Rothschild 2* Rusland. ♦Oóligatiën 1798/1816 5 96| ♦Certific. adm. Hamburg. 5 67 *dito Hope C°. 1855, 6* serie 5 79* *Cert. 1000 1864 5 95* ♦dito 1000 1866 5 95* ♦Loten 1866 5 „243 ♦Oblig. Hope&Co.Leening 1860 4* 87 ♦Certific. dito4 68 *Inseript.Stieglitz&Co.2ea4eL. 4 69 ♦Obligatiën 1867 4 69* ♦Obl. 1869 4 69* ♦Certificaten 6 ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 216$ ♦Oblig. dito 4 168 ♦dito dito 4* Obl. spoorweg Poti-Tiflis 5 87* dito dito Jelez Orel 5 87* dito dito Charkow Azow. 5 85* Polen. ♦Schatkistobligatiën5 68 Pruisen. ♦Obligatiën 4 Oostenrijk. *Oblig. metall. in zilver Jan.Juli 5 55* ♦dito dito April/Oct. 5 55* ♦dito in papier Mei/Nov. 5 47* ♦dito dito Febr./Aug. 5 47* Italië. Leening 18615 54* ♦Certific. bij Lamaison c. s.5 Spanje. ♦Obligation2* thans 3 32* ♦dito 1867 3 32 ♦dito Binnenlandsche3 26* Portugal. ♦Obl. 1856—1862 3 „34* ♦dito 1867 3 34* Turkije. dito (binnenl.)5 45 Griekenl. dito (blauwe)5 r 91 Egypte Obl. 1868 7 77* Amerika. ♦Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 ♦dito dito dito (1904) 5 ♦dito dito dito (1882) 6 „97* ♦dito dito dito (1885) 6 „97* ♦Obl. Illinois .7 ♦dito dito Redemtion 6 Oblig. Atl.Gr.W.Spw.Ohiosec. (7p) 78? dito dito geconsolideerde .7 42* dito dito debentures 8 47* Obl. St.Paul Pac.Spw. lesec. 7 dito dito dito 2e sec. 7 „99* dito dito 1869 dito 7 70* Brazilië. ♦Obl. 1863 4* ♦dito 1865 5 91 Mexico. dito 18513 13* Grenada. dito afgestempeld 6 21* Venezuela, dito3 8* Ecuador. dito1 Nieuwe Fransche Leening79*, 80* Prijzen van coupons. Amsterdam, 1 Augustus. Metall. f 20.05Dito zilver 24.45; Dito Eng. per 11.77*Eng. Russen per Ene:. Portugal per f 11.77.*; Fransche /55§; Belg. f 55*; Pruis, ƒ34*; Harub. Russen fRussen in Z. R. 30*§ i Pools, in Fl. f per Z.R. f Spaans. f Aroerik. Dollars 2.39: dito papier 2.11; Spaans, in francs 55g; Piasters 2.25*. ^öocrtcnticn. Getrouwd F. G. DE LIEFDE, Leeraar aan 's Rijks Hoogere Burgerschool te Middelburg, en M. CRAMER. Lochem, 2 Augustus 1871. Heden beviel door Gods goedheid van eene welgescha pene Dochter ALIDA MARGARETHA DE RUYTER, geliefde echtgenoote van Middelburg, H. ERNST Jr. 2 Augustus 1871. De beer en mevrouw DE LIEFDE betuigen langs dezen hunnen welmeenenden dank voor de vele bewijzen van belangstelling, hun betoond bij de voltrekking van hun huwelijk. Lochem, 2 Augustus 1871. De grondeigenaren in het zuidelijk gedeelte van den Polder Walcheren wenschten gaarne, vooral met het oog op de nieuwe suatieeen persoou uit hun midden te kiezen bij de aanstaande benoeming van een Commis saris, en bevelen daarvoor aan WIL1LEM CEVAAE te Rittlicm; men gelieft tevens in overweging te nemen het belang ora Commissarissen zooveel mogelijk uit iedere Watering te kiezen.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 3