N°' 183. Donderdag ©inncnlanö. 1871. OURANT. 3 Augustus. GEWËESRUWDE. Te Kruiningen, een voornaam en gunstig gelegen dorp in Zeeland, wordt spoedig verlangd een plaat selijk geneeskundige. Aan die betrekking is verbondeu eene jaarwedde van f 300 voor de behandeling der armlastigen zonder bijlevering van geneesmiddelen. Sollicitanten worden verzocht zich vóór 15 Augus tus a. s. schriftelijk of persoonlijk te vervoegen bij den ondergeteekende. De Burgemeester, D'. W. J. JANSSEN. KERiUl§. Het gemeentebestuur van Hontenisse maakt bekend, dat de KERMIS te Mloostcrzande dit jaar als naar gewoonte den 15 Augustus eerstkomende zal aan vangen, en dat van eigenaars van tenten, molens, kra men enz., geene hoegenaamde certificaten betrekkelijk hun laatste verblijf gevorderd worden. Hontenisse, 31 Juli 1871. Bij afwezigheid van den Burgemeester, J. KROON, Wethouder, L°. Br. J. VAN BRABAND, Secretaris. Middelburg- 2 Augustus. Van de gisteren ingeleverde 283 biljetten voor de ver kiezing van een lid voorden Middelburgschen gemeente raad, bij herstemming tusschen de heeren D. Jeras M Kz. en nif, A. P. Snouck Hurgronje, zijn bij de heden gedane opening 2 oningevuld en 1 van onwaarde geble ken. Het getal geldige stemmen bedroeg alzoo 280. Er zijn uitgebracht op de heeren: Mr. A. P. Snouck Hurgronje. 152 stemmen D. Jeras M.Kz128 De heer Snouck Hurgronje is dus gekozen. Te Vlissingen zijn 199 biljetten (zijnde 13 meeerdan bij de verkiezingen op 18 Juli jl.) ingeleverdwaarvan 3 van onwaarde. Gekozen zijn de heeren: J. P. Laernoes, aftredend lid, met 122 en J. I. P. Hector mot 103 stemmen. Op den heer H. D. Slegt werden 84, op den heer F. Wibaut (die verzocht had buiten aanmerking te blijven) 50 stem men uitgebracht. De uitslag der herstemmingen voor de verkiezing van gemeenteraadsleden is in verschillende gemeenten dezer provincie als volgt Aagtekerke. Getal kiezers 37. Ingeleverde biljetten 29, waarvan -1 van onwaarde. P. de Visser Jr. en P. Wisse Gz. verkregen beiden 14 stemmenzoodat laatstgenoemde, als oudste in jaren, is gekozen. Arnemuiden. Getal kiezers 57. Ingeleverde biljet ten 42. Gekozen het aftredend lid P. van Vlaanderen met 25 stemmen; de overige zijn op J. Baaijens uit gebracht. Goes. Getal kiezers 395. Ingeleverde biljetten 302, waarvan 2 van onwaarde zijn verklaard. Gekozen, ter vervulliug der vacatures ontstaan door het overlijden van den heer C. G. van den Bosch en de periodieke aftre ding van mr. A. B. M. Hanlo: mf. A. B. M. Hanlo met 166 en B. M. den Boer met 160 stemmen. Op m'. J. H. de Laat de Kanter waren 127 en op mf. J. A. van Hoek 108 stemmen uitgebracht. Ter vervulling der buitengewone vacature, ontstaan door het vertrek van mf, W. G. de Knokke van der Meulen is gekozen I. J. Paardekooper, met 194 stem men zijnde 90 stemmen op W. F. Busing uitgebracht en 18 biljetten van onwaarde verklaard. Hoedekenskerke. Getal kiezers 57. Ingeleverde biljetten 45, waarvan 1 oningevuld. Gekozen het aftre^ dend lid M. deRegt met 27 stemmen, zijnde 17stemmen op M. Paauwe uitgebracht. Nis se. Getal kiezers 36. Ingeleverde biljetten 23. Gekozen J. Nieuwenhuijse met 14 stemmen; het aftre dend lid J. A. Geill verkreeg 9 stemmen. St. Laurens. Getal kiezers 45. Ingeleverde biljetten 20, waarvan 2 van onwaarde. Gekozen' L. Louwerse met 15 stemmen. Het altredend lid C.Willemse verkreeg 2 stemmen. Rit them. Getal kiezers 48. Ingeleverde biljetten 26, waarvan 2 van onwaarde. Gekozen het aftredend lid A. Goedblocd met 19 stemmen, zijnde op M. Breel 5 stemmen uitgebracht. Veere. Getal kiezers 61. Ingeleverde biljetten 46, waarvan 2 van onwaarde. Gekozen het aftredend lid J. K. Verhulst met 33 stemmen, terwijl A. P. Wouters 11 stemmen bekwam. De Staats-courant van heden bevat de wet van den 24,:n Juli jl. tot verlenging van de werking der wet van 3 Juli 1865 (Staatsblad n°. 76), houdende vaststelling der tarieven van in-, uit- en doorvoer in Nederlandseh- Indië; alsmede de wet van den 25«n Juli jl., houdende bekrachtiging van kredieten, door den gouverneur- generaal van Nederlandsen Indië geopend boven de begrooting van Nederlandsch-Indië voor het dienstjaar 1869, vastgesteld bij de wet van 4 December 1868 (Staats blad n0. 160) en gewijzigd bij de wetten van 5 April en 21 Juli 1870 (Staatsblad n®.,65 en 135), enz. Bij beschikking van den minister van financiën is be paald, dat de navolgende ambtenaren bij de administratie der posterijen hunne functiën zullen uitoefenen als volgt, te weten de commies le klasse J. A. W. Verschoor op het spoorwegpostkantoor Atns; 'rdam—EmmerikBenfc- heirade commies 2e klasse J. Hoefhamer ten postkan tore te Dordecht; de commies 3e klasse G. Koppen aan het spoorwegpostkantoor Moerdijk; de commies 2eklasse M. G. Engelhart aan bet spoorwegpostkantoor Amster damEmmerik - Bentheim; de surnumerair H. van der Poel aan het postkantoor te Doesborgh. Benoemingen en besluiten. ridderorden. Op verzoek vergunning verleend aan den luitenant-kolonel jonkheer D. C. M. ïïooft., van het regiment rijdende artillerie, gouverneur van 's konings tweeden zoon prins Alexander der Nederlanden, tot het aannemen en dragen der versierselen van kommandeur 2c klasse der Federiksorde en van grootofficier der orde van den Nichan Iftihar, hem respectievelijk door Z. M. Óen koning van Wiirtemberg en Z. H. den Bey van Tunis geschonken; en aan den kapitein H. Beijerman, van het regiment veld-artillerie, toegevoegd aan 's ko- ningst weeden zoon, prins Alexander der Nederlanden, tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder lc klasse der orde van de Würtembergsche kroon, hem door Z. M. den koning van Würtemberg geschonken. registratie. Benoemd tot ontvanger der [registratie voor de burgerlijke akten en der successierechten te Utrecht, M. E. van Lidth de Jeude, thans ontvanger der registratie voor de burgerlijke akten en der succes sierechten te Leeuwarden, en tot ontvanger dei- registratie en domeinen te Waalwijk L. van A«sen, thans ontvanger der registratie en domeinen te Middel- harnis. Marine en leger. Volgens een bij het departement van marine ingeko men telegram, is Zr. Ms. fregat met stoom vermogen Admiraal van Wassenaer, onder bevel van den kapitein ter zee R. L, de Haes, den 31en Juli jl, van Batavia naar Nederland vertrokken. Gemengde berichten. De pink de jonge Maria heeft na eene afwezigheid van drie maanden eergisteren namiddag te Scheveningen de eerste haring aangebracht. Een inwoner van Breda, die met zijn familie een pleizierreisje zou doen, bemerkte bij aankomst te Spa dat hem een portefeuille met 1200 ontvreemd was. Gedeputeerde staten van Groningen roepen sollici tanten naar de betrekking van klerk ter griffie op tot een examen in het schrijven van Nederduitsche taal rekenen, Nederlandsch stelsel van maten en gewichten aardrijkskundige kennis van de provincie Groningen kennis van de grondwet, de provinciale wet en de ge meentewet, en het maken van schrifturen over op te geven onderwerpen; kennis van Duitsch en Fransch strekt tot aanbeveling. Z. M. de koning heeft voor den provincialen en huishoudelijken schietwetstrijd, te Utrecht te houden, twee prijzen uitgeloofd: een gouden horloge en een gou den horlogeketting. Naar de Nieuwe Rotteidfwasehe courant uit goede bron zegt te vernemen, heeft er zich in het Hellegat een nieuwe vaargeul, die dadelijk betond is, gevormd, welke vaargeul zich waarschijnlijk zal verdiepen. Thans kun nen de schepen met een diepgang van hoogstens 49 a 50 decimeters van Rotterdam door genoemd gat Brouwers haven of Zierikzee bereiken. Herhaaldelijk is melding gemaakt van de werksta king der Autwerpsche sigarenmakers. De grève is reeds sinds eenigen tijd geëindigdmaar heeft niettemin Zaterdag avond nog tot wanordelijkheden aanleiding gegeven. Een aantal Hollandsclie sigarenmakers waren door de fabrikanten ontboden en in het werk gesteld teneinde de plaats der grèvisten in te nemen. Zaterdag avond troffen vele Antwerpsche en Hollandsclie sigaren makers elkander op de paardenmarkt aan in een esta- minet. De Antwerpsche werklieden begonnen hatelijk te worden; de drank droeg het zijne bij om de hartstoch ten verder in beweging te brengen. De Belgen vielen de Hollanders aan, hetgeen tot een algemeen en ver woed gevecht aanleiding gaf, te midden waarvan de gansche inboedel van den estaminet-houder en ook al de glasruiten in den buitengevel vernield en verbrijzeld werden. Verscheidene personen ontvingen ernstige kneuzingen. Eene aanzienlijke volksmenigte was op de been. Eindelijk verscheen de politie, maar te laat. Bel gen en Hollanders hadden zich uit de voeten gemaakt, den waiihopigen waard te midden van een puinhoop achterlatende. Een dagblad van Weeuen bevatte dezer dagen eene auponce, waarin rde eerlijke vinder" van 64 gulden, een binnenlandsche paskaart en een tarief, welke zaken door een boodschaploopervader van 4 kinderen, verloren waren, verzocht werd die aan het bureau van het blad terng te bezorgen. In antwoord daarop werd eenige dagen daarna door de redactie een brief ontvangen, waarbij de paskaart en het tarief ingesloten waren, en waarin de afzender op de meest onbeschaamde wijze verklaarde, dat het een leugen was, dat het geld ver loren was, want dat hij het zelf uit den zak van den man gestolen had; overigens maakte hij geen bezwaar om de documenten terug te zenden, het geld echter was hij zoo vrij geweest te gebruiken. Tot dusverre beeft het postmerk van den brief de politie nog niet op het spoor van denbrutalen zakkenroller kunnen brengen. Yerkoopingen en aanbestedingen. Heden is te VlissingeD in het openbaar (e koop aan geboden: 1® een kapitale steenen wind-korenmolen, staande aan de Kaaskade aldaaren 2° een daarnevens staande steenen fabriekgebouw met volledig stoom-tras- stampwerk met machine van 10 a 12 paardenkracht. Voor het eerste perceel is ingeschreven 8003, voor het tweede perceel f 4502.90, samen f 12505.90. Beide perceelen zijn echter opgehouden. Jl. Maandag bad te Kerkwerve de aanbesteding plaats van de vergrooting van het schoolgebouw dier gemeente en is dit werk gegund aan den laagsten inschrijver, zijnde de heer L. J. Kappers, te Renesse, voor 1630. Tlieriiiometerstaiid. 1 Aug. 's av. 11 u. 58 gr. 2 'smorg.7u.60gr.'smidd. 1 u. 76gr.'sav.6u. 71 gr.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1