MIDDELBURGSCHE COURANT. r 171, Donderdag 1871. 20 Juli. Middelburg 19 Juli. lieden heeft de opening plaats gehad der biljetten die gisteren zijn ingeleverd voor de verkiezing van z,es leden voor den Middelburgschen gemeenteraad, ter vervulling der plaatsen door periodieke aftreding open vallende. Een der aftredende leden mr. N. J. C. Snouck Hurgronje, was tengevolge zijner benoeming tot lid van gedeputeerde staten dezer provincie niet weder verkiesbaar; terwijl het aftredend lid mr. M. Verbrugge verzocht had niet meer in aanmerking te komen. Van de 325 ingeleverde biljetten waren 6 oningevuld, zoodat het getal geldige stemmen 319 en de volstrekte meerderheid 160 stemmen bedroeg. De uitslag is dat zijn gekozen de heeren: Jonkheer W. II. de Jonge (aftr. lid) met 299 stemmen. J. Luteyn (aftr. lid)273 J. F. W. Conrad (aftr. lid) 258 Mr. A. J. v. Eekelen (aftr. lid) 253 Mr. W. A. van Hoek220 Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren: D. Jeras M.Kz. die 142 stemmen en Mr. A.P. Snouck Hurgronje die 109 verkregen. Voorts zijn uitgebracht op de heeren: Jonkheer mr. A. van Reigersberg Versluijs 61; E. K. Boudewijnse 38; F. Erraerins (die verzocht heeft niet in aanmerking te komen) 34; J. J. van der Harst Az. 32: P. M. de Ligny 20; F. Nagtglas 18; A. de Landmeter 16; uk. M. Verbrugge 7J. Koole en J. van den Thoorn ieder 5K. Baart en jonkheer mr. D. Gr. van Teijlingen ieder 4; J. Gr. van der Harst, A. den Boer en C. van de Putte Cz. ieder 3; II. P. Abrahams, C. J. Kruijsse, D. A. van der Hoek D. Verhulst, J. Bourdrez, I. de Broekert, jonkheer mr. C. de Jonge, P. Loois, I. Bonsson, w. A. J. van Deinse, B. A. Verheij en J. M. Brieve ieder 2 stemmenterwijl een aantal personen ieder 1 stem bekwaineD. Te Vlissingen zijn, na aftrek vau 1 oningevuld biljet, 185 biljetten ingeleverd, zoodat de volstrekte meerder heid van stemmen 93 bedroeg. Aan de beurt van aftreding waren de heeren J. P. Laernoes, N. B. J. de Vey Mestdagh (die wegens voort durende ongesteldheid verzocht heeft niet meer in aan merking te komen), Th. van Uije Pieterse, J. G. Hector en W..de Kruijff. Gekozen zijn de heeren W, de Kruijff met 125, Tb. van Uije Pieterse met 121 en J. G. Hector met 117 stemmen. Herstemming voor twee leden moet plaats hebben tusschen de heeren: J. P. Laernoes, die 80, F. Wibaut, die 63, J. J. P. Hector die '55, en H. D. Slegt, die 47 stem men bekwamen. Voorts waren uitgebracht op de heeren: F.C. Stewart Schultz 37, J. Dommisse Cz. 30, J. T. Dommisse 20, C. Mortier, J. A. de Wolff en J. Loois Az. ieder 10 stem men. De overige stemmen waren over verschillende personen verdeeld. De uitslag der gemeenteraadsverkiezingeu in de vol gende gemeenten is als volgt: Aagtekerke. Getal kiezers 37. Ingeleverde biljet ten 27. Gekozen het aftredend lid P. Koddemet 25 stem men. Herstemming tusschen P. de Visser jr. en P. "Wisse Gz. Arnerauiden. Getal kiezers 57. Ingeleverde biljet ten 45. Gekozen S. van Eenennaam, aftredend lid, met 32 stemmen, en C. J. Crucq met 23 stemmen, in de plaats van hetaftredend lid D. Kousemaker, die bedankt heeft. Herstemming tusschen het aftredend lid P. van Vlaan deren die 22, en J. Baaijens, die 6 stemmen op zich heb ben vereenigd. 's Hoer-Arendskerke. Getal kiezers 106. Ingele verde biljetten 59. Gekozen de aftredende leden H. de Jonge met 40, J. Nijsse met 39 en P. B. Remijn met 38 stemmer. Krabbendijke. Getal kiezers43. Ingeleverde biljet ten 38. Gekozen D. Blok, altredend lid, met 24, J. de Jager, aftredend lid, met 20, en C. C'. Welleman met 20 stemmen. Voorts verkregen A. de Kok, aftredend lid, 18 stemmen, P. NieuweDhnyze 17 en L. J.Eijbaard 10, zijnde de overige stemmen over verschillende perso nen verdeeld. Neuzen. Getal kiezers 191. Ingeleverde geldige biljetten 92. Gekozen de aftredende leden J. de Jonge met83, C. Leunis Jz. mot 77, J. de Feijter Pz. met 76 en J. de Smidt Jz. met 68 stemmen. Nieuw- en St. Joosland. Getal kiezers 32. Geko zen de aftredende leden P. Dingemanse met 17, P. Reij- noudt met 17 en A. Timmerman met 15 stemmen. Voorts zijn uitgebracht op C. Verhulst 5 en P. van Eenenaam 4 stemmen, terwijl 3 personen ieder 2 stem men en 4 personen ieder 1 stem op zich vereenigden. Oost- en West Souburg. Getal kiezers 77. Inge leverde biljetten 37. Gekozen de aftredende leden H. F. Haman met 27 en J. Jasperse met 24 steramen. Rit.them. Getal kiezers 48. Ingeleverde biljetten 28. Gekozen het aftredend lid W. Cevaal met 18 stemmen. Overstemming tusschen M. Breel en het aftredende lid A. Goedblped. - Sint Laüïens. Getal kiezer3 45. Ingeleverde biljet ten 25. Gekozen het aftredende lid D. Roose met 23 stem men. Herstemming tusschen L. Louwerse, die 12, en bet aftredende lid C. Willemse, die 7 stemmen be kwamen. Veere. Getal kiezers 61. Ingeleverde biljetten 31, waarvan 1 oningevuld. Gekozen het aftredend lid J. J. Bertel met 18 stemmen. Herstemming tusschen het aftredend lid J. K. Verhuist Nz., die 15, en A. P. Wou ters, die 12 stemmen verkregen. Zaamslag. Getal kiezers 74. Ingeleverd 43 geldige biljetten. Gekozen het aftredend lid J. Dieleman Jz. met 23 stemmen. Herstemming tusschen H. Wolfertaf tredend lid die 20en J. Jurrijdie 11 stemmen 'ver kregen. Te Rotterdam zijn al de liberale candidal en tot leden van den gemeenteraad gekozen. De heer de Bruyn, wethouder voor de financiën, komt in herstemming. In de eergisteren alhier gehouden vergadering van stemgerechtigde deelhebbers in de Nederlandsche handel maatschappij zijn benoemd: tot commissaris, in de plaats van jonkheer W. R. Boddaert, de heer J. J. den Bouwmeester, en tot commissarisplaatsvervanger, in de plaats van m1'. T. A. Lambrechtsen, de heer A. H. G- Fokker. De Staats-courant van heden bevat het koninklijk besluit van den ll«i Juli 1871, houdende nadere regeling van het examen voor ijker of adjunct-ijker der maten en gewichten en zulks met intrekking van het koninklijk besluit van 16 October 1869 (Staatsblad n°. 161). Tengevolge der hervatting van den dienst der Fransche pakketbooten op den vroeger bestaanden voet zal voortaan iedcren Zaterdag met den trein die te 6.45 's morgens uit Amsterdam, in de richting naar Emmerik, vertrekt een brievenmaal naar Nederlandsch-Indië langs den weg van Brindisi verzouden worden. Door de provinciale staten van Gelderland is, in de onlangs plaats gehad hebbende zomervergadering, eene verordening aangenomen, op het gebruik der kunst wegen in Gelderland, die niet onder rijks beheer zijn, waarbij het gebruik van voertuigen met vellingen smaller dan tien centimeters is verboden, te rekenen van 1 Januari 1875. Deze bepaling wordt door vele landbouwers zoo be zwarend geacht, dat cp voorstel van de Barneveldsche landbouwvereeniging is besloten om zich met een adres tot den koning te wenden, houdende verzoek om het reglement niet te bekrachtigen. De verplichting om vóór 1 Januari 1875 alle wielendie smaller vellingen dan 10 centimeters hebben, in wielen met breed beslag te veranderen, wordt met een misg'ewas gelijk gesteld en de geheele bepaling acht men in strijd met de 3e alinea van art. 131 der grondwet. Ueuoemingen en besluiten. polderbesturen. Benoemd tot dijkgraaf van den Vlooswijkpolder, J. de Feyter Pz.; reciitbrlijke macht. Benoemd tot rechter in de arrondissements-iechtbank te Assen oh. J. Roessingh, thansrechter-plaatsvervanger in die rechtbank, advocaat en commies ter provinciale griffie van Drenthe. posterijen. Benoemd tot directeur van het postkantoor te Almelo D. van Maria, thans commies der posterijen le klasse; tot commies der posterijen: lc klasse, J. A. W. Verschoor, thans commies van de 2C klasse; 2e klasse, J. Hoef'hamer, thans commies 3« klasse: 3« klasse G. Koppen thans surnumerair der posterijen. leger. Benoemd bij het wapen der infanterie, bij het 3e regiment, tot kapitein van de 8e klasse (naar ouder dom vau iang), de le luitenant J. W. D. van Dortb, van het 4e regiment; en tot po luitenant (naar ouderdom vau rang), de 2* luitenant S. L. Woutersen, van het korps. Op nonactiviteit gesteld de kapitein A. J. F. van der Groesen, van het 3e regiment infanterie, in afwachting dat omtrent hem nader zal worden beschikt. Benoemd bij het wapen der cavalerie bij het regiment huzaren, tot 2cn luitenant, de bij koninklijk besluit van den 18«" October 1870, n°. 35, eervol ontslagen 2e luite nant W. B. Slotboo m. Op pensioen gesteld, ten bedrage van f 1025, met inbegrip van eene toelage van f 125, de kapitein C. L. H. von Freytag van Overstraten, van het wapen der infanterie, thans op nonactiviteit. ridderorden. Benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen leeuw, P. W. A. van Spall, resident van Pasoeroean; J. C. Bernelot Moens, apotheker der lc klasse bij den militairen geneeskundigen dienst in Nederlandsch Indië; en F. C. Willemsz, kommandant van de schutterij te Ternate. Onderwijs. net genootschap van leeraren aan de Néderlandsehe gymnasiën en hoogere burgerscholen hield Zaterdag te Kampen zijn 41c algemeene vergadering. Het bestuur was onvolledig. De vergadering benoemde dr. D. Burger yan Amersfoort, tot voorzitter, en dr. G. H. L. Bakho ven tot secretaris. Als plaats van bijeenkomst in het volgende jaar werd de gemeente Haarlem verkozenen dr. T. J. Halbertsma aldaar is tot vooizitter voor het genootschapsjaar 1871/72 benoemd. De heeren d<\ J. C. G. Boot, dr. S. Naber, te Amsterdam, en dr. M. de Vries, te Leiden, werden tot honoraire leden benoemd. Uit het verslag bleek, dat het genootschap 76 gewone en 34 honoraire leden telt. Een paar zeer gewichtige vraagpuntenin verband staande met de iu den laatsten tijd bij herhaling ver leende vrijstelling van het admissie-examen voor de hoogeschool, door de heeren de. J. Brill en dr. D. Bur ger aan de orde gesteld, lokten een levendige discussie uit onder de 22 opgekomen ledenwaaronder het hono raire lid de hoogleeraar dr. W. G. Brill, van Utrecht. Gemengde berichten. Gisteren heeft op het Huis de pauw de huwelijks voltrekking plaats gehad van prinses Marie der Nederlanden met den prins von Wied. Getuigen waren Z. M. de koning, Z. IC. II. de prins van OranjeZ. K. H. prins Hendrik der Nederlanden, Z. K. H. prinsFrederik der Nederlanden, Z. Exc. mr. J. L. H. A. baron Gericke van Herwijnen, minister van buitenlandsche zaken, en Z. Exc. de heer mr.' J. A. Jolle3, minister van justitie. De predikanten van Rijn en Ruitenschild hebben het woord gevoerd. De laatste heeft het paar ingezegend. De tekst van den heer van Rijn was Johauoes II vers II. Volgens een schets in het Nieuws van den dag van de geschiedenis der Duitsche Orcle, waarvan ook bier te lande de bekende afdeeling, Balije vau Utrecht, be staat, heeft deze instelling, die in de 12de eeuw tot ver pleging van kranken werd opgericht, het geld, dat haar voor dit doel geschonken werd in de laatste eeuwen s'echts besteed om den ridders een inko en te ver-

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1