4)auöclsbericl)tcn. 2lïmertcntim. geloofde, dat Europa voor altijd van die lastige formali teit bevrijd zou zijn, en ziet, opnieuw worden wij er mede bedacht! Buitendien is het opmerkelijk, dat het de schaduw zijde van alle regeeringen isdat wanneer zij eenmaal eene dwaling of een oud gebruik hersteld hebbenzij er nog meer aan hechten dan vroeger. Een sprekend voorbeeld daarvan ziet men in de halstarrigheid, waar mede men aan den staat van beleg te Paiijs vasthoudt. Een mijner vrienden schrijft mij dienaangaande het volgende „Men kan het rondweg toestemmen, wat de gematigde bladen, zooals de Débats en le Temps beweren, dat Parijs van het régime der gevangennemingen verzadigd is. Deze toestand kan niet voortduren, en in het belang van iedereen is het hoog tijd, dat do regeering; er een einde aan maakt. Wanneer men geheel Parijs onder de macht der militaire overheid houdt, opdat de politie zich meester rnaké van twee of drie grootheden der communedan veroorlove men mij te zeggen, dat de sop de kool niet waard is. Wanneer het geschiedt om het aantal gevangenen met eenige arme duivels te vermeer deren, die niets anders op hun geweten hebben dan eenige slecht gemikte geweerschoten of eenige onschul dige hoerra's voor de communewaarom dan niet alle Parijzenaars in massa gearresteerd? Zeker zou men meer schuldigen dan onscbuldigen vinden. Ik aarzel niet té zeggen, dat onder de Parijzenaars, die te Parijs bleven, misschien geen vierde gedeelte is, dat van de besmet ting der commune geheel vrij gebleven is. Moet men den drang der omstandigheden dan geheel buiten rekening laten? De regeering van het stadhuis was tenminste een feitelijk bestuur, en het was moeilijk, zoo niet onmoge lijk, om zich geheel aan dien invloed te onttrekken. Zij, die dezen invloed wilden ontgaan, hebben zich verwij derd en zij deden wel daaraan; zij die gebleven zijn hebben met de commune min of meer gemeene zaak moeten maken. „Laat men daarom Parijs toch weder onder de burger lijke wet stellen en niet langer den arbeid verhinde ren! Dit vragen op dringende wijze alle ernstige or ganen der pers, en dit aarzel ik niet met hen te vragen, ten spijt van de ingenomenheid van enkele dagbladen, die altijd en onder iederen regeeringsvorm arbitraire maatregelen toejuichten. Maar om aan dezen wensch to voldoen is het niet genoeg om bij decreet verlof te verleenen aan de koffiehuizen en publieke eta blissementen om tot middernacht open te blijven, zooals de gouverneur van Parijs, de generaal Ladmirault, ge daan heeft. Daartoe is meer noodig. Daarvoor moet men er toe kunnen besluiten, om dat zwaard van Damocles weg te nemen, dat zoowel schuldigen als onschuldigen bedreigt, want wat er men er ook van zeggen moge, een onverantwoordelijk bestuur levert gevaren op voor iedereen. De eenigen die zich niet bevreesd maken zijn zij, die zoo noodig er zich op beroepen kunnen der po litie de hand gereikt te hebben! „MenklaagtoverdebezettingdoordeDuitschelegersdie zonder noodzaak gerektwordt. Maar aan wien de schuld? Is er in bet vredesverdrag niet eene clausule, die den Duitschers veroorlooft, om de forten te behouden totdat de orde geheel hersteldis? Welnu, wanneer men den staat van beleg handhaaft, op welken grond wil men dan de ontruiming eischen?" Graanmarkten enz. Rotterdam; 18 Juli. Ter markt van heden waren aangevoerd: 1185 runderen, 271 vette, 13 nuchtere kalve ren, 669 schapen, 388 varkens en 86 biggen. Runderen le qual. 80, 2e qual. 65 centkalveren le qual. 90, 2e qual. 70 cent: schapen 75 cent per kilogram. Vlissingen, 18 Juli. Boter ƒ1.35 a /"1.30 per kilogram. l'rijzon ?an effecten. Amsterdam 18 Juli 1871. Nederland. *Certific. Werkelijke schuld. 2$ pet. 53$ ♦dito dito dito 3 62$ ♦dito dito dito 4 „84^ ♦Aand. Handelmaatschappij 4$ dito exploitatie Ned. staatssp. 107$ België. *Certificaten bij Rothschild 2$ Rusland. ♦Obligation 1798/1816 5 97^ ♦Certific. adm. Hamburg 5 67$ ♦dito Hope O. 1855, 6e serie 5 79$ ♦Cert. 1000 1864 5 „941 ♦dito 1000 1866 5 ♦Loten 1866 5 „237 ♦Oblig. Hope Co. Leening 1860 41- ♦Certific. dito4 67$ Rusland. *Inscript.Stieglitz&Co.2<>a4cL. 4 pet. 674-$ ♦Obligatiën 1867 4 691 ♦Obl. 1869 4 69$ ♦Certificaten 6 44$ ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 217 ♦Oblig. dito 4 165^ ♦dito dito 41 Obl. spoorweg Poti-Tiflis 5 881 dito dito Jelez Orel 5 881 dito dito Charkow Azow. 5 85$ Polen. ♦Schatkistobligatiën5 67$ Pruisen. ♦Obligation 4 Oostenrijk. ♦Oblig. metall. in zilver Jan.Juli 5 55$ ♦dito dito April/Oct. 5 55$ ♦dito in papier Mei/Nov. 5 47$ ♦dito dito Febr./Aug. 5 46 Italië. Leening 1861 5 54 *Certific. bij Lamaison c. s.5 Spanje. ♦Obligation2$ thans 3 324 ♦dito 1867 3 32 ff ♦dito Binnenlandsche3 26ij Portugal. ♦Obl. 1856—1862 3 „34$ ♦dito 1867 3 34$ Turkije. dito (binnen].). 5 45^ Griekenl. dito (blauwe)5 10 Egypte Obl. 1868 7 78$ Amerika. ♦Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 ♦dito dito dito (1904) 5 ♦dito dito dito (1882) 6 „97$ ♦dito dito dito (1885) 6 „97$ ♦Obl. Illinois 7 ♦dito dito Redemtion 6 Oblig. Atl.Gr.W.Spw.0hiosec.(7p) 99$ dito dito geconsolideerde 7 42$ dito dito debentures 8 46$ Obl St.Paul Pac.Spw. lesec. 7 dito dito dito 2"sec. 7 dito dito 1869 dito 7 71$ Brazilië. *Obl. 1863 4$ ♦dito 1865 5 92$ Mexico. dito 18513 Grenada. dito afgestempeld6 Venezuela, dito3 8$ Ecuador. dito1 Nieuwe Fransche Leenipg80$ Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon H. VAN DER KUIJP, echtgenoot van M.F. POELMAN. Middelburg, 17 Juli 1871. Heden overleed alhier Mevrouw MARIA VAN KOGELENBERG, Weduwe van den heer J. DE JONGH, ih den ouderdom van 73 jaren, na een ernstige ziekte van slechts weinige dagen. Namens kinderen en behuwd kin deren, AmsterdamJ. SALM. 13 Juli 1871. C. J. SALM—de Jongh. Heden ontvingen wij het treurige bericht dat onze oudste broeder JANUS, aan de gevolgen van een nood- lottigen val aan 's lands werf te Amsterdam, in den ouderdom van 44 jaren is overleden. Vlissingen, 17 Juli 1871. J. C. TIELROOIJ. P. C. TIELROOIJ, C. J. DE ZWART—Tielrooij. De heer en mejufvrouw APPEL, betuigen hun weïge- meenden dank voor de blijken van deelneming, op gisteren ondervonden. De ondergeteekende betuigt bij deze zijnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, die hij zoo uit deze stad als uit deze provincie mocht ontvan gen, ter gelegenheid zijner benoeming tot lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Middelburg, 18 Juli 1871. BORSIUS. De belanghebbenden worden herinnerd dat de herijk der maifen en gewichten te Middelburg geopend is van Woensdag 19 Juli tot en met Maandag 31 Juli. De Ijker NAGTGLAS. ACCELERANDO. Woensdag 19 Juli geen repetitie. HEDEN den dertienden Juli 1800 een en zeventig; Heb ik ondergeteekende CORNELIS ALEXANDER EOULON, deurwaarder bij de Arrondissements-Recht- bank te Middelburg, wonende te Middelburg, in de Lange Noordstraat, wijkCn". 39; Ten verzoeke van WILHELMINA JOHANNA ER- NESTINA TER SMITTE, gewoond hebbende te Mid delburg, thans wonende te Vlissingen, bij beschikking door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg, den 12 October 1870, geregistreerd, toegelaten dit geding kosteloos te voeren, woonplaats kiezende ten kantore van den heer PIETER REKKER, procureur bij de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg, wonende te Middelburg, onder de Abdijpoort, wijk A n«. 49, die als zoodanig in de onderwerpelijke zaak voor haar zal optreden. Én uit krachte van een op de expeditie gere gistreerd vonnis, gewezen door de meergenoemde Recht bank den 28 Juni 1871, houdendende vergunning om natemelden gedaagde bij eene derde openbaar dagvaar ding op te roepenvermits hij op de tweede ten dienende dage niet is verschenen; Ten derde en laatste maal gedagvaard: JACOBUS MACHIELSE, echtgenoote der requirante, laatst van beroep matroos ter koopvaardij, woonplaats gehad hebbende te Middelburg, doch wiens tegenwoor dige woon- of verblijfplaats is onbekend; mijn exploit doende bij aanplakking van een afschrift dezes aan de hoofddeur van de gehoorzaal der Arrondissements-Recht bank te Middelburg en aan het gemeentehuis aldaar, voorts door plaatsing in de Nederlandsche Staats- en Middclburgsche courantenals daartoe bij de voormelde beschikking aangewezen, en eindelijk door overgifte van een afschrift dezes aan den heer ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de gemelde Rechtbank, ten parkette van Zijnedelachtbare in het gemeente-raadhuis te Middelburg en aldaar sprekende met den Edelacht- baren heer Mr. J. W. Tu. SWATEKS VAN SCHAUM- BURG, Officier van Justitie, die het origineel van dit exploit op daartoe gedane uitnoodiging, met „gezien" heeft geteekend; Aangezien de eischeres op den 30 April 1862 met den gedaagde binnen de gemeente Middelburg i3 gehuwd en aldaar tot aan zijn hierna bedoeld vertrek gemeenschap pelijk met hem heeft gewoond; Aangezien na op den 2 September 1865 als matroos aangemonsterd te zijn op het Nederlandsche fregatschip „Minister Pahud," kapitein E. Lipjes, varende onder boekhouderschap van den heer J. H. VAN ZANTEN te Krimpen aan de Lek, met dat schip is uitgezeild naar Cardif, van daar den 4 October van datzelfde jaar naar Batavia en weder van Batavia naar Nederland den 1 Januari 1867 Aangezien sinds dien tijd van gemeld schip niets meer vernomen is, zoodat het naar alle waarschijnlijkheid is vergaan, terwijl de gedaagde van wien de eischeresse, na eene tijding gedateerd „Samarang 9 December 1866," geen later bericht hoegenaamd heeft ontvangen, het leven bij het vergaan van gezegd schip zal hebben ver loren; Aangezien de eischeres onder deze omstandigheden belang heeft om den gedaagde bij openbare dagvaarding te doen oproepen, ter verkrijging der verklaring van rechtswege van zijn overlijden en van vergunning tot het aangaan van een ander huwelijk; Aangezien er thans meer dan drie jaren verloopen zijn nadat de gedaagde met dat fregatschip van Batavia naar Nederland vertrokken is, en het instellen van een rechtsgeding ten onderwerp hebbende, den vorenbe- doelden eisch alzoo ontvankelijk en gegrond is; Mitsdien zoo hij gedaagde binnen drie maanden, te rekenen van heden van zijn aanwezen niet heeft doen blijken, alsdan op den eersten November 1871, des voormiddags te 10 uren, ter terechtzitting der Arron dissements-Rechtbank, zitting houdende te Middelburg in eene der zalen van het huis dier gemeente, in persoon te verschijnen of wel door iemand van zijnentwege bericht van zijn aanwezen te doen geven, zullende anders door de eischeresse zoodanig worden voortgepro- cedeerd en bij eind conclusie tot toewijzing van boven bedoelden eisch worden geconcludeerd als waartoe zij zal vermeenen volgens de wet gerechtigd te zijn. De kosten van dit exploit bedragen (redactierecht onbegrepen) in debet de som van zes gulden en een halve cent. (get). KOULON, Deurwaarder. Gezien door ons Officier van Justitie bij de Arrondis sements-Rechtbank, zitting houdende te Middelburg, het origineel van dit exploit, waarvan aan ons afschrift gelaten is. Middelburg, den 13 Juli 1871. (get.) SWATERS VAN SCHAUMBURG. Geregistreerd te Middelburg, den veertienden Juli 1800 een en zeventig, deel 38, blad 191 keerzijde, vak 7, twee bladen zonder renvooi. Verschuldigd voor recht f 0.80, voor 38 opcenten 0.30$, te zamen een gulden tien en een halve cent f 1.105. De Ontvanger g. a (get.) L. J. BOURICIUS. Voor copie conform, KOULON, Deurwaarder.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 3