AEDEELIIG MIDDELBURG-. is voor de nieuwe Duitscbe provincie, waarin alle be sluiten betrekkelijk bet bestuur van den Elzas en Lotha ringen opgenomen zullen worden, vermeldt dit orgaan thans deeersteadministratieve maatregel van hetDnitscbe rijksbestuur. Op den 29«> en 30" dezer maand zullen de verkiezingen tot aanvulling der verschillende gemeente raden plaats hebbenwier ledental tengevolge van den oorlog of door verandering van woonplaats niet meer aan het voorschrift der wet voldoet. Enkele Duitscbe bladen vermelden het gerucht, dat men van plan zou zijn zich geheel van de stemming te onthouden als pro test tegen de annexatie der Fransche d'stricten doch tevens spreken zij daarbij de verwachting uitdat al moge dit voornemen in de steden voor uitvoering vat baar zijn, het platteland toch reeds al te zeer met de Duitscbe administratie verzoend is, dan dat dit plan kans van slagen zou hebben. De Fransche dagbladen doen daarentegen in hunne correspondenten het tegen deel gelooven, en veilig kan men dan ook aannemen, dat beide partijen waarheid spreken; er zullen zoowel personen gevonden worden, die zich over de kalme rust en den vrede verheugendie tot dusverre onder het Duitscbe bestuur heerschten, en tevens het voorrecht gaarne erkennen dat zij verschoond zijn van de gevol gen en de agitatie van den ongelukkigen Parijschen opstand, en van de geldelijke lasten, die Frankrijk ten gevolge van den oorlog drukken, als dat er weder ande ren zijn zullen, wier hart nog voor het oude vaderland gloeit en die bereid zouden zijn, om de lasten gezamenlijk met hunne Fransche broeders te dragen. Laatste berichten. Brussel. Het ontslag van den minister van binnenlandsche zaken, den heer Kervijn de Lettenhove na de sluiting der zitting, schijnt zeker te zijn. Als zijn waarschijn- lijken opvolger wordt genoemd de heer Tack, vroeger minister van financiën. Parijs. De minister Pouyer-Quertier heett zijn programma in zooverre gewijzigd, dat de ruwe zijde van rechten wordt vrijgesteld; op de overige vezelstoffen wordt het recht van 20 pet. behouden. Florence. De Opinione weerspreekt het gerucht, dat de Porte hare politiek tegenover Egypte en Tunis wijzigen zal. Be ontploffing te Vincennes. Vrijdag middag even voor twee uren hoorde men te Parijs drie hevige ontploffingen, die elkander met een tijdruimte van ongeveer twee minuten opvolgden en ge volgd werden door een geluid als het rollen van den don der, dat zich tot midden in de stad duidelijk deed hooren. Tegelijker tijd zag men, uit de bovenste verdiepingen der woningen, een dikke rookzuil opstijgen aan de oost zijde der stad, en spoedig liep het gerucht dat het fort Vincennes in de lucht was gesprongen. Weldra bleek het echter, dat de ontploffing niet in het fort zelve maar in de binnen de vestingwerken van het fort gelegen gebouwen, die voor magazijnen van munitie dienden, had plaats gehad, en waar patronen, kogels en bommen van allerlei soort worden bewaard. Het schijnt dat het ongeluk is ontstaan door het onvoorzichtig leegmaken van een kist patronen, die ont plofte te midden van een ontzaggelijke hoeveelheid van de minutie, die gedurende eenige dagen uit Parijs naar de magazijnen van Vincennes was vervoerd. Verschil lende soorten van bommen lagen in verscheidene ver trekken verdeeld, waaraan zich achtereenvolgens het vuur mededeelde en waardoor de werklieden, die in de vertrekken aanwezig waren, nog de gelegenheid hadden om te ontvluchten. De gevolgen der ontploffing zijn verschrikkelijk. Per sonen die in de nabijheid waren verzekeren, dat men zich geen denkbeeld kan maken van het vreeselijke leven. Bommen sprongen in alle richtingen uiteen kogels floten door de lucht en vielen, benevens stukken brandend papier, in het bosch van Saint Maudé en in de naburige straten tot aan de vestingwerken van Parijs neder. Op een oppervlakte van vijfhonderd m'eters in het rond regende het letterlijk bommen. Het bosch van Saint Maur geraakte over een groot gedeelte in brand. Aan het fort zelve en aan de naburige huizen is belang rijke schade toegebracht. Vincennes heeft een treurig uiterlijk gekregen, daar bijna'alle vensters zijn gebroken en overal de sporen van verwoesting zichtbaar zijn. De brand in het bosch van Saint Maur heeft een grooten omvang gehad. Op het oogenblik der ontploffing bevonden zich in de verschillende vertrekken 100.000 kilogrammen kruit en 40,000 bommen van verschillende grootte. De kracht waarmede 'sommige bommen zijn weggeslingerd is zoo groot geweest, dat men enkelen op een afstand van4000 meters heeft terug gevonden. Hoewel de herhaalde ontploffingen het zeer gevaarlijk maakten om de plaats van het onheil te naderen hebben de maires en de brandweer van de omliggende gemeen ten zooveel mogelijk hun best gedaan om spoedig hulp te verleenen, en het is vooral daaraan te danken, dat de brand zich niet verder heeft uitgebreid. Het Journal officiel verzekerde Zaterdag dat slechts een arlillerist was gedood en zes gewond, waaronder drie gevaarlijk, terwijl men van geen slacbtsoffers had gehoord onder de bevolking in den omtrek. De corres pondent van l'Etoile Beige spreekt echter van'een getal van 300 personen die gedood of gewond zouden zijn. Le Temps zegt, dat het aantal slachtoffers van hen die in de nabijgelegen bosschen en op het veld door de scherven der bommen werden getroffen veel grooter is dan het aantal dooden en gewonden te Vincennes zelf, alwaar het veel geringer is dan men aanvankelijk vreesde. In het vertrek waarin de eerste ontploffing ontstond waren op dat oogenblik 30 werklieden. Het Journal officiel schrijft opgrond van het voorloopig ingestelde onderzoek de oorzaak van het ongeluk toe aan de onvoorzichtigheid van de vuurwerkers die belast waren met overpakken van patronen uit de eene kist in de andere. 3rctijï>in«ctt. Vrijdag jl. is Helsingor gepasseerd het barkschip Riga, gezagv. C. Tobiassen, schip en equipage in goeden staat. Zaterdag jl. is te Helsingor gearriveerd het bark schip "Walcheren, gezagv. M. Th. Larsen, schip en equi page in goeden staat. Gisteren is ter reede van Veere gekomen, de schooner Frangois, gezagv. J. vanEijk, met hout van Riga naar Middelburg bestemd. £jcmöclsbcricl)tm. Graanmarkten enz. Rotterdam; 17 Juli. Onze markt bleef voor alle artikelen in dezelfde lustelooze stemming; noteeringen onveranderd. Prijzen van effecten. Amsterdam 17 Juli 1871. Nederland. ♦Certific. Werkelijke schuld. pet. 53 *dito dito dito 3 „63 ♦dito dito dito 4 84j ♦Aand. Handelmaatschappij 4J- v dito exploitatie Ned. staatssp. 107 België. ♦Certificaten bij Rothschild ..21- Rusland. ♦Obligation 1798/1816 5 97 ♦Certific. adm. Hamburg. 5 67 ♦dito Hope C». 1855, 6e serie 5 79 ♦Cert. 1000 1864 5 „91 ♦dito 1000 1866 5 „94$ ♦Loten 1866 5 238 ♦Oblig. Hope&Co.Leening 1860 4^ 87f ♦Certific. dito4 67 ♦Inscript.Stieglitz&Co.2ea4eL. 4 67£ ♦Obligatiön 1867 4 69 ♦Obl. 1869 4 69 ♦Certificaten 6 44 j ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 217 ♦Oblig. dito 4 ♦dito dito4J Obl. spoorweg Poti-Tiflis 5 88ij- dito dito Jelez Orel 5 88$ dito dito Charkow Azow. 5 85£ Polen. ♦Schatkistobligatiën5 67 Pruisen. ♦Obligatiën 4 Oostenrijk. ♦Oblig. metall. in zilver Jan .Juli 5 55$ ♦dito dito April/Oct. 5 55$ ♦dito in papier Mei Nov. 5 47$ ♦dito dito Febr./Aug. 5 Italië. Leening 1861 5 53 ♦Certific. bij Lamaison c. s.5 Spanje. ♦Obligaticn2$ thans 3 32$ ♦dito 1867 3 32 ♦dito Binnenlandsche3 26 X Portugal. ♦Obl. 1856—£862 3 34 ♦dito 1867 3 34 Turkije. dito (binnenl.)5 45| Griekenl. dito (blauwe)5 Egypte Obl. 1868 7 78$ Amerika. ♦Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 ♦dito dito dito (1904) 5 ♦dito dito dito (1882) 6 „97,^ ♦dito dito dito (1885) 6 97 ft ♦Obl. Illinois 7 ♦dito dito Redemtion 6 Oblig. Atl.Gr. W.Spw.Ohiosec.(7p) 99 dito dito geconsolideerde .7 dito dito debentures 8 Amerika. Obl. St.Paul Pac.Spw. lesec. 7 pet. 71 dito dito dito 2e sec. 7 70$ dito dito 1869 dito 7 71$ Brazilië. ♦Obl. 1863 4$ ♦dito 1865 5 92$ Mexico. dito 18513 14 Grenada. dito afgestempeld6 21$ Venezuela, dito3 Ecuador. dito1 Nieuwe Fransche Lecningj 80 Pr||zcn van coupons. Amsterdam, 15 Juli. Metall. 19.97Dito zilver 24.40; Dito Eng. per 11.80; Eng. Russen per Eng. Portugal per 11.80; Fransche 55$; Belg. f 561; Pruis, f 35; Hamb. Russen fRussen in Z. R. /3l£; Pools, in Fl. fper Z.R. fSpaans. Anierik. Dollars /2.39$; dito papier 2.11; Spaans, in francs 55 Piasters 2.26. Tlönertcnticn. Heden overleed alhier Mevrouw MARIA VAN KOGELENBERG, Weduwe van den heer J. DE JONGH, in den ouderdom van 73 jaren, na een ernstige ziekte van slechts weinige dagen. Namens kinderen en behuwdkinderen, Amsterdam, J. SALM. 13 Juli 1871. C. J. SALM—de Jokgh. Den 15 dezer overleed onze geliefde moeder en behuwdmoeder HENDRINA PIETERNELLA VAN DER WEELE, wed. M; J. HAMAKERS. Uit aller naam C. H. HAMAKERS. Vrienden buiten de stad gelieven deze als bijzon dere kennisgeving aan te nemen. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij de ziekte en bet overlijden onzer geliefde zuster, betuigen wij onzen hartelijken dank. Middelburg, Juli 1871. Uit aller naam, H. HENDRIKSE. De onderteekende acht het zijnen plicht openlijk dank te betuigen aan de directie der Brandverzekering-Maat schappij Imperial, hoofdkantoor voor Nederland te 's-Gravenhage, voor de spoedige en loyale rege ling der aan z ien 1 ij k e schade die hij bij den brand op 25 Juni jl. aan zijne winkelgoederen geleden heeft, en aarzelt niet die solide Maatschappij met het volste ver trouwen aan belanghebbenden aan te bevelen. Zierikzee, 10 Juli 1871. J. DE GRAAF Cz. In de jongste Vlissingsche courant las ik eene aanbe veling voor leden van den gemeenteraad alhier waarin onzen ouden vertegenwoordiger en wet houderde heer J. G. HECTOR wordt gemist. Daar dit aftredend lid, een der kundigste, en on danks zijne jaren, nog steeds een der werkzaamste leden van den raad is, baart dit bij velen groote verwonde ring, en zou men, de namen van sommige voorstanders dier uitsluiting in aanmerking nemende, gaan vermoeden, dat men zijne verwijdering wenscht omdat hij tevens wethouder is. De aandacht der kiezers hierop vestigende, vertrouw ik dat elke kwade poging verijdeld zal worden. Vlissingen 17 Juli 1871. EEN KIEZER. De ondergeteekende verzcekt beleefdelijk bij de aan staande verkiezing op Dinsdag, voor lid van den Gemeenteraad niet in aanmerking te komen. Middelburg, 17 Juli 1871. F. ERMERINS. Maatschappij Tot lut van 't Algemeen DEPARTEMENT MIDDELBURG. VERGADERING op Dinsdag 18 JJiiïi 1971 des namiddags ten 2 uren. Punten van beschrijving: Benoeming afgev. ter algem. vergadering enz. De Secretaris, NAGTGLAS. Alt BEID ADELT. Namens het hoofdbestuur diene dat bij de opgave van voorwerpen voor de Bazar, zoowel ten geschenke als ter leen, slechts datgene wordt bedoeld, wat door vrouwen vervaardigd is. Namens het Comité. C. E. G. DE RAAD, van Sonsbeeck.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 3