MIDDELBURGSCHE r 154. Vrijdag 1871 COURANT. 30 Juni, ötnncnlttnD.- OPENBARE VEBPACUTING. De Burgemeester en Wethouders van Arncmnidcn, zullen op Vrijdag den lé Juli aanstaande, des voormid dags te 10 urenop het gemeentehuis alhier trachten te verpachten: li perccelen bouw- en wellandgele gen in die gemeente. De conditiën dezer verpachting liggen van heden voor een ieder ter frnzage op de gemeente-secretarie, ter wijl des verlangd wordende informatiën kunnen verkre gen worden bij den Burgemeester der gemeente. Arnemuiden, den 29 Juni 1871. De Burgemeester cn Wethouders voorn*1. C. J. CRUCQ. De Secretaris, J. VAN DER WEELE, L. S. Middelburg 29 Juni. Het wetsontwerp houdende bepalingen omtrent den accijns op bier en azijn is in de zitting der tweede ka mer van heden, aangenomen met 47 tegen 14 stemmen. Een voorstel van den voorzitter, om na het nog aan hangige wetsontwerp, betreffende den spoorweg Saraa- rangVorstenlanden op Java, in behandeling te nemen het voorstel van wet van de heeren 's Jacob c. s. ter be vorderingvan een geregelden stoomvaartdienst tussehen Vlissingen en New-York is, ondanks verdediging door den heer Tak, verworpen met 29 tegen 24 stemmen. Ter aanvulling van het gistereu medegedeelde bericht omtrent den uitslag der herstemmingen voor leden van de tweede kamer der staten-generaal in de kiesdistric ten Amsterdam, Utrecht en Amersfoort, melden wij thans nog het aantal uitgebrachte en door de gekozenen ver kregen steramen te weten: mr. E. II. 's Jacob 1017van de 2011 mr. N. P. J. Kien 818 van de 1411, en w. E. L. baron van Hardenbroek van Lookhorst 1559 van de 2119 uitgebrachte geldige stemmen. De Staats-courant van heden bevat de wet van den 14«q dezer, houdende goedkeuring der overeenkomst betrekkelijk de overdracht aan den polder de Breede Watering bewesten Yerseke van eene suatiesluis en eène sluiswachterswoning in de gem,eente Scliore en van waterleidingen in de gemeenten Schore, Kruinin- gen en Wemeldinge alsmede de wet van dezelfde dag- teekening tot wijziging en verhooging van hoofdstuk VI der staatsbegrooting voor het dienstjaar 1870. Het Provinciaal Utrechtsch genootschap van kunsten en wetenschappen hield eergisteren zijn jaarlijksche al- gemeene vergadering onder voorzitterschap van den hoogleeraar d*-. C. A. Engelbregt. Tot leden des genootschaps werden benoemd de heeren: dr. H. Wefers Bettink; d1'. J. K. R. Penninic; jonkheer A. L. E. Ram; W. v. d. Sande Bakbnijzen; C. M. de Jong v. Rodenburg, J. H. Maronier, d<\ L. J. Morellallen te Utrecht; Th. H. A. J. Abeleven te Nij megen; dr. L. L. Aronstein,te Breda; dr. F. J. P. van Calkar, te Tilburg; J. F. W. Conrad, te Middelburg; J. G. W. Fynje, te 's-Gravenhage; P. J. Maier, te Batavia; N. T. Michaëls, te Rotterdam; T. J. Stieltjes, te 's-Gravenhage; d«\ A. W. Bronsveld, te Haarlem; J. Bouwes, te Leens; mr. H. E. Moltzer, te Groningen; W. Pleijte, te Leiden; jonkheer mr. G. J. Th. Beelaerts van Blokland, te 's-Gravenhage; in«\ J. J. van Doorninck, te Zwolle; mr. H. P. v. Karnebeek, te's-Gravenhage; mr. W. J. Karsten, te Brielie; mr. P. van der Lith, te Leiden; m'. O. W. Star Numante 's-Gravenhage; mr. G. v. Oosterwijkte Arnhemmr. O. Q. van Swinderen te Arnhem; mr. J. P. R. Tak, te's-Gravenhage; jonk heer G. F. van Tets, te Haarlem. Aan den heer P. J. H. Baudet, leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Utrecht, werd de gouden me daille uitgereikt als schrijver eener ten vorigen jare bekroonde verhandeling over „het leven en de werken van Willem Jansz. Blaeu." Door de algemeen e vergadering van het thans te Gro ningen gehouden 25e landhuishoudkundig congres is besloten, dat het volgende congres te Utrecht zal worden gehouden. Benoemingen en besluiten. posterijen. Benoemd tot commies der posterijen 3e klasse E. A. W, Kampthans surnumerair der pos terijen. ministerieels departementen. Bevorderd bij bet departement van koloniën, met ingang van 1 Juli a., tot hoofdcommies de commies jonkheer mr. W. M. de Brauw en tot commies de adjunct-com mi es jonkheer mr. H. van der Wijck. marine. Bevorderd tot officier van gezondheid 2C klasse de officier van gezondheid 3° klasse bij de zeemacht W. Schutte met ingang van 1 Augustus a. Gemengde Berichten. Z. K. H. prins Frederik heeft voor zijn rekening een prachtige kast laten vervaardigen die op het stadhuis te '8 Gravenhage is geplaatst en bestemd is tot bewaring van geschied- en oudheidkundige voorwerpen en zeld zaamheden, behoorende tot het merkwaardig tijdperk der jaren 1813 en 1815. Aan liet Vaderland wordt medegedeeld, dat bij de arronddissements-rechtbank te Amsterdam het verzoek is ingediend vanwege krediteuren der Oost-Indische maatschappij van administratie en lijfrente om die maat schappij in staat van faillissement te verklaren. Nadere inlichtingen uit Indië moeten tot dit verzoek hebben aanleiding gegeven, De paus heeft in het geheel op zijn jubilé ont vangen de som van vijf en twintig millioen franken. In l'Etoile beige beklaagt zich oen Brabantsch onderwijzer, dat in die provincie van België in dit jaar nog geen penning salaris aan de openbare onderwijzers is uitbetaald, tenzij de gemeente-ontvangers die uit lnm eigene fondsen hebben willen verstrekken. De regee ring zendt geen gelden voor de subsidies en de gemeen tekassen zijn ledig zoodat er voor de onderwijzers geen geld is. Gisteren is te Hellevoetsluis de eerste haringjager met 95 ton haring binnengekomen. Omiddellijk zijn de gewone geschenken aan de koninklijke familie verzonden. Naar men verneemt bestaat het voornemen om de wagons van de Hollandsche ijzeren spoorwegmaatschappij eerlang met gas te verlichten. Reeds zou een proef zijn genomen, die gegronde hoop geeft dat dit plan zal kunnen verwezenlijkt worden. In de week van 18 -24 dezer zijn te Amsterdam aan pokken overleden: 83 personen waaronder 64 kin deren. De vorige week 84, waaronder 56 kinderen. De heer Vermeijne, med. doctor te Voor3t, die ge- dnrende den jongsien oorlog in Frankrijk geruimen tijd als geneesheer bij de Nederlandsche ambulance van Het roode kruis is werkzaam geweest, is door de Frausche regeering benoemd tot ridder van het legioen van eer, toLbelooning van de vele diensten door hem bewezen, Gedurende de week voor de verkiezingen was in Drenthe het volgende biljet aangeplakt, dat gedrukt is bij van Gorcum te Assen GIDE ONS-BENDE, VOORUIT.' alle krachten ingespannen „Het geldt ditmaal een strijd tegen rechstkrenking en gewetensdwang door achterstelling van het bijzonder onderwijs ten behoeve van de staatsschool; „een strijd om te verwerpen voor al de zedelijke krachten van het volk een rechtmatigen invloed op de leiding van 'slands zaken; „een strijd ter herovering van onze gulden vrijheid, van onze zelfstandigheid en waardigheid op gedwongen annexatie! „Vooruit dan „op art, 194 van de grondwet, hoeksteen van 's vijands vesting; „met den eisch om verandering in de kieswet; „onder eigen vlag en leuze! „In naam van uw beginsel, protesteert: „tegen een staatsalvermogendat uwe rechten ver kort, uwe historie verminkt; „tegen eene regeering, die voor uwe grieven geen ge opend oor heeft; „tegen eene kamer, die niet meetelt! Dinsdag, 13 Juni, is een gewichtige dag! „Al de flauwhartigenal de tragenal de moedeloozen, in éen woord', al de achterblijvers van vroeger moeten op dien dag in het gelid staan vol ijver, vol vuur, vol moed „Nunc aid Nunquam! Recuperare aut 3lori! Nu of nooit! Overwinnen of sterven! met dat devies der Nassau's, te Heiligerlee ontplooid in den tachtigjarigen krijg voor gewetensvrijheid in het schild! „Zijt gij klein van krachten, gering in aantal, door de bewustheid van uw goed recht, bij de vervulling van uw plicht zijt gij onoverwinnelijk! Aan de zijde der waarheid staat de HeerDe God der waarheid is met u „Geen afvaartsman, geen spoorwegraan, geen staats man alzoo maar een evangelie-belijder: Mr. B. J. .Gratama, Hoogleeraar te Groningen, oud-referendaris bij het departement van justitie. „NB. Indien het stembiljet reeds is ingevuld met een anderen naamkan de kiezer dien doorhalen en daarvoor in de plaats schrijven Mr. B. J. Gratama. „Smilde, 7 Juni 1871. De kiesvereeniging: „Nederlanden Oranje." De dames, die met een jaarlijksche toelage van wege Z. M. den 'koning zija vereerd, teneinde hare studiën voort te zetten, zullen zich naar de navolgende plaatsen begeven: mejufvrouw Meysenheim naar Weenen, mejufvrouw Kiel naar Berlijn, onder leiding van me vrouw Joachim; mejufvrouw Chastel naar België, onder leiding van den heer Duprez. De New-York Times deelt mede, dat Brigham Youpg, de bekende profeet der Mormonen, op den 12d dezer zijn 70en verjaardag vierde. Op een feestbanket, door hem bij die heugelijke gelegenheid gegeven, las zijn secretaris een tot hem gericht adres van de geloovigen voor, aldus eindigende: „Moogt gij leventot de regeer ders van elke natie de wijsheid Gods in uw bestuur zul len erkend hebben tot ze allen bij u om raad komen, en u huldigen zullen voor hetgeen ge zijt: de vriend van God en menschen!" Moet deze wensch vervuld wor den, dan heeft vermoedelijk de profeet met zijn laatst© beschikkingen nog geen haast te maken. De Evening express van Toronto meldt, dat de roodhuiden de gebouwen stoomschepen en al het mate rieel van de Hudson Bay Company man het meer Sheban- dowan verbrand hebben. De toestand is zeer onrustba rend, temeer, daar men niet weet wat deze plotselinge aanval beteekent, noch hoe sterk de Indianen zijn. Onder de bevolking heerscht een paniek. Drie Engelsche dagbladen, the Times, Daily News en de Echo, verheffen bijna gelijktijdig hun stem tegen een zeker wreedaardig spel, „het duivenschieten" ge naamd, dat jaarlijks vooral te Hurlingham plaats heeft en hierin bestaat, dat de bloem der Britsche aristocratie, voorgegaan door prinsen van den bloede en toegejuicht door de rijkste en bekoorlijkste van Engeland's adellijke dames, bijeenkomt om het genoegen te smakenhonder den tamme duiven, opzettelijk daartoe opgelaten, in de vlucht neer te schieten. The Times noemt het een on waardig en schandelijk tijdverdrijf. Het meest veront waardigd is de Echo, die altoos voor de rechten der vrouwen en de rechten der dieren gestreden heeft. „Kan men zich iets onvrouwelijker denken, zegt het, dan dat voorname, allerbevalligste dames, ruischende in

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1