OURANT. N°' 149. Zaterdag Ointrmlanö. 4871. 24 Juni. Bij deze courant behoort een bijvoegsel. De Griffier der Statèn van Zeeland, brengt bij deze ter kennis van belanghebbenden dat bij de drukkers van het gewestelijk bestuur U. F. Aüer Zoon te Middelburg, tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar zijn gesteld: 1°. de rekening en verantwoording wegens de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven van Zeeland, over het dienstjaar 1869; 2°. de begrooling der kosten van bet provinciaal bestuur, voor zooveel het rijksbestuur is, voor het dienstjaar 1872; 3°. de begrooting der enkel provinciale en huis houdelijke inkomsten en uitgaven voor het dienst jaar 1872. Middelburg, den 22 Juni 1871. De Griffier der Staten voornoemd BUTEUX. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, maken bekend: dat de KEltMIS of JAARMARKT dit jaar zal aanvangen op Maandag den X7 «Juli en eindigen op Zaterdag den 22-° dier maand; dat niemand zal worden toegelaten tot het plaatsen of doen plaatsen van kramenthéaters, spellen, draai molens of eenigerlei getimmerte, alvorens aan den com missaris van politie te hebben overgelegd een certificaat van het bestuur of de besturen der gemeentenwaar men de laatste veertien dagen heeft doorgebracht, dat in die gemeente of gemeenten de kinderziekte niet epide misch is verbreid; dat geen straatkunstenaars, muziekanten, liedjes zangers en dergelijken zullen worden toegelaten, dan voor zoo verre zij hunne vaste woonplaats hebben op het eiland Walcheren; en dat de toelating of vergunning verleend wordt onder nadrukkelijke voorwaarde, dat nimmer aanspraak zal kunnen worden gemaakt op schadevergoeding, zoo het gemeentebestuur door onverhoopte omstandigheden zich verplicht mocht zien die toelating of vergunning in te trekken. Aanvragen om standplaatsen moeten worden gericht tot den marktmeester Vlissingen, den 21 Juni 1871. De Burgemeester en Wethouders voorm<i., WINKELMAN. De Secretaris, A. E. DRONKERS 1. s. De Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend: dat vacantia de betrekking van Hoofdonderwij zer aan een der openbare scholen voor lager onderwijs, waaraan eene jaarwedde is verbonden van ƒ1100 benevens vrije woning. Sollicitanten worden uitgenoodigd zich zoo spoedig mogelijk in persoon of met portvrije brieven te vervoe gen bij den Burgemeester, met overlegging van de vereischte stukken terwijl het tijdstip voor het te hou den vergelijkend examen nader zal worden bekend gemaakt. Vlissingen, den 21 Juni 1871. De Burgemeester en Wethouders voormd., WINKELMAN. De Secretaris, A. E. DRONKERS 1. s. Burgemeester en Wethouders van Hruinlngen, maken bekend, dat de KERMIS aldaar aanvangt den 2Aen en eindigt den 30e° «Juni; dat daarop alleen worden toegelaten kramers, carousselhouders enz. wonende in Zeeland; zullende zij alvorens standplaats te kunnen verkrijgen, eene verklaring moeten overleg gen van het gemeentebestuur hunner werkelijke woon plaats en van dat der plaats of plaatsen waar zij de laatste 14 dagen hebben doorgebracht, dat aldaar geene pokken of andere besmettelijke ziekten heerschen. Kruiningen, 22 Juni 1871. A. W. REMBGES, 1°. Burgemeester. D0M1NICUS, Secretaris. Middelburg 23 Juni. De Staats-courant van heden bevat een koninklijk besluit van 17 Junij.l., houdende nieuwe bepalingen omtrent de postwissels. Daarbij wordt bepaald dat te beginnen met 1° Juli a.de binnenlandsche postwissels door de zorg der postkantorenzonder eenige verdere betaling dan het verschuldigde recht ingevolge art. 26 der wet van 22 Juli 1870, (Staatsblad n°. 138) recht streeks worden verzonden aan de personen waarvoor zij bestemd zijn, zoodat de belanghebbenden daarvoor niet meer behoeven te zorgen. Aan alle postkantoren en hulpkantoren zullen nieuwe formulieren van postwissels, tegen betaling van een halve cent per stuk, verkrijgbaar worden gesteld, die de afzenders, voor zooveel hun eigen naam en woon plaats en die van den geadresseerde, alsmede het gel delijk bedrag betreft, zelve kunnen invullen, en van postzegels ter voldoening van het verschuldigde recht moeten worden voorzien. Voor buitenlandsche postwissels, die ingevolge ge maakte of nog te maken schikkingen met vreemde post-administraties op dezelfde wijze kunnen worden verzondenzullen mede tegen betaling van een halve cent formulieren verkrijgbaar worden gesteld. De staat van de vermoedelijke ontvangsten en uitga ven betreffende de exploitatie van den stoombootdienst op de Wester-Schelde voor het jaar 1872 als bijlage gevoegd bij de provinciale begrooting voor dat jaar, in de aanstaande zitting der provinciale staten van Zeeland te behandelen wijst als totaal der vermoedelijke uit gaven eene som van f 38,000 aan, zijnde f 1500 meer dan voor 1871 is noodig geacht. Gelijkluidend met het loopende jaar zijn de volgende geraamde posten voor 1872: bezoldiging van den direc teur te Vlissingen, f 1200; idem van den commissaris van den stoombootdienst en van het steigerschuitenveer te Vlissingen en te Breskens, f 900; idem van de agenten te Borsselen, Neuzen, Hoedekenskerke, Hansweert en Walsoorden, f 1760; gratificatie aan den gewezen stei- gerschuit8chipper B. Oosterman, 120vuur-, ton-, baken-, havengelden en patentrecht, f 360; zegel- en advertentiekosten en drukwerken, f 400; kosten van dagelijksch onderhoud, 3500; dagloonen, 1200. De bezoldiging van den werktuigkundige te Vlissin gen belast met het toezicht op de machines en ketels der stoombooten, voor 1871 op 400 geraamd, is voor 1872 niet uitgetrokken. Verschil tusschen 1871 en 1872 bestaat voor de volgende artikelen: bezoldiging van de equipage der stoombooten en van de steigerschuitschippers 9,738.84, (voor 1871 f 9,686.84); kosten der buitengewone her stellingen, /3000 (voor 1871 6000)steenkolen en mutsaards, f 15000 (voor 1871 f 13,500); onvoorziene uitgaven, f 812,16 (voor 1871 f 473,16). De genoemde posten voor dagelijksch onderhoud en buitengewone herstellingen acht men voldoende, daar de stoombooten in goeden toestand verkeeren, indien althans de stoomboot Zeeland buiten dienst wordt gesteld. De ontvangsten wegens vervoer van passagiers, goe deren, vee en postpakketten zijn evenals voor 1871 op 31,500 geraamd. Ter aanvulling en verbetering van de gisteren gedane opgaaf der bekroningen voor landbouwwerktuigen, op de tentoonstelling der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt toegewezen, vermelden wij nog dat ook de heer H. Nonneschuur, te Ouwerkerk, is be kroond meteen bronzen medaille voor een ingezonden kar, terwijl de heer P. F. Waldeck, onder de bekroonden genoemd, niet woont te Middelharnis, maar te Loos duinen. Gisteren morgen maakte een groot aantal leden der Maatschappij van landbouw en veeteelt, in 32 rijtuigen gezeten, een rijtoer over Kerkwerve, Zonnemaire en Noordgouwe. Te 12 uren des middags te Zierikzee teruggekeerd, werden zij op den Dam opgewacht en ver der gevolgd door het meergenoemde muziekkorps. In den voormiddag had de tentoonstelling en bekro ning van vee plaats. Er waren aangebracht 4 hengsten, 31 paarden, 6 stieren, 38 koeien en vaarzen, benevens eenige schapen en varkens. De commissie, van deskundigen wier namen reeds in het vorig nommer werden medegedeeld heeft de uitgeloofde prijzen, premiën en getuigschriften toege kend, als volgt: Paarden (onverschillig van welk ras) voor den landbouw. Voor dekengsten geboren vóór of in Juni 1868: eerste prijs, f 50, aan de Maatschappij tot veredeling van het paardenras, in Schouwen en Duiveland; 2e prijs, een zilveren medaille, aan de Zuid Bevelandsche vereeniging tot verbetering van het paardenras, te Goes. Merrie- paarden geboren tusschen 1 Juni 1864 en 1 Juni 1868: le prijs, f 30, aan den heer D. Quant te Zierikzee; 2e prijs, een zilveren medaille, aan den heer I. Doeleman te Drei- schor. Merriepaarden geboren in 1869: le prys, 20, aan de wed. ten Haaf te Zierikzee; 2e prijs, een zilveren medaille, aan den heer J. de Vin te Oosterland. Span nen werkpaarden geboren tusschen 1 Juni 1864 en 1 Juni 1867: D prijs, f 30, niet toegekend; 2e prijs, een zilveren medaille, aan den heer J. Iloogenboom Mz. te Noordwelle. Rundvee. Springstieren, geboren vóór of in Juni 1869 (van inlandsch ras)le prijs, 30, aan den heer W. Vis te Haamstede; 2e prijs, een zilveren medaille, aan den heer C. G. de Kater te Noordgouwe. Springstieren, als boven, van volbloed Durham ras: le prijs, 30, aan den heer A. van der Have te Oosterland2eprijs, een zilveren medaille, aan den heer D. Hocke Iz. te Zonnemaire. Melkkoeien, geboren tusschen 1 Juni 1863 en 1 Juni 1868 (van inlandsch ras): 1° prijs, 25, aan den heer J. van der Jagt te Zierikzee; 2° prijs, een zilveren me daille, aan den heer W. Gast Cz. te Zierikzee. Melk koeien, als boven, van gekruist Durham ras: 1° prijs, 25, aan den heer S. Hendrikse te Zonnemaire; 2e prijs, een zilveren medaille, aan den heer C. van der Have Jz. te Ouwerkerk. Vaarzen, geboren tusschen 1 Juni 1868 en 1 Juni 1869 (van inlandsch ras): le prijs,15, aan den heer J. de Vlieger te Noordgouwe; 2e prijs, een zil veren medaille, aan den heer J. van der Jagt te Zierik zee. Vaarzen, als boven, van gekruist Durham ras: le prijs, 15, aan den heer B. G. van der Have te Ouwer kerk; 2e prijs, een zilveren medaille, aan den heer J. Flohil Jz. te Oosterland. Vaarzen, geboren na 1 Juni 1869, van inlandsch ras: le prijs, f 10, aan den heer J. de Vlieger te Noordgouwe; 2e prijs, een zilveren medaille, niet toegekend. Vaarzen, als boven, van ge kruist Durham ras: 1« prijs, f 10, aan den heer C. van der Have Jz. te Ouwerkerk; 2e prijs, een zilveren me daille, aan den heer B. G. van der Have te Ouwerkerk. Schapen. Springrammen (geschoren) van volbloed Lincoln ras: 1« prijs f 20, aan den heer A. Moolenburgh te Eikerzee; 2e prijs, een bronzen medaille, aan den heer G.J. van den Bosch te Wilhelminadorp. Ooien (geschoren) van gekruist ras (3 stuks) geb. na 1 Juni 1869: lcprijs,/ 15, aan den heer A. van der Have te Oosterland2e prijs, een bronzen medaille, aan den heer G. J. van den Bosch te Wilhelminadorp. Wolvliezen (3 stuks) voor de zui verste en langste wol: prijs, /15, aan den heerD. Hocke Iz. te Zonnemaire; 2e prijs, een bronzen medaille, aan den heer F. C. Köhler te Zonnemaire.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1