Brandwaarborg-Maatschappij Denis, op den Boulevard Sebastopol, te Croix-Rouge, in de Rue Yavin, in de Rue Lafayette, in de Rue du Bac zijn overal de werklieden druk in de weer om de overblijfsels van den burgeroorlog weg te ruimen. De pleinen, de tuinen, de wandelplaatsen, niets wordt vergeten. De terrassen, die door de nationalen en de paarden van het leger waren verwoest, worden opnieuw aangelegd. De tuinlieden volgen en vernieuwen de grasperken, planten heesters en bloemen. In de Champ-Elysées, op het Square du Chatelet, het Square Montholon, in het Luxemburg, in de Tuileriën zijn de puinen reeds opgeruimd. Alleen het bosch van Boulogne heeft het oude voor komen nog niet terug gekregen. Het wordt echter niet veronachtzaamd, maar de verwoesting is er zoo groot dat eerst binnen een maand de herstelliug gereed kan zijn. De renbanen worden eerst bezorgd. De sportsmen willen den verloren tijd trachten in te halen, en daar de Fransche wedrennen in Juli te Havre zullen worden hervat, wil men trachten de beroemde stoeterijen en paarden in de nabijheid van Parijs terug te krijgen. In de omstreken van het bosch van Boulogne is men reeds druk bezig met herstellingenzooals te Neuilly Passy, Auteuil en Pont du jour. De laatstgenoemde plaats heeft vooral door den burgeroorlog hevig geleden zij levert een treurig schouwspel op. Alles wordt her steld en men zal weldra niets meer van de verwoesting kunnen zien; de groote puinhoopen zijn geheel verdwe nen. De huizen die voor geen herstelling vatbaar waren zijn geheel weggeruimd, en op do plaatsen waar zij stonden worden materialen aangevoerd voor de nieuwe gebouwen. De huizen die slechts beschadigd waren wemelen van werklieden. De zucht der Parijzenaars naar een behagelijk uiter lijk heeft zelfs aan de ruïnen iets behoorlijks weten te geven, maar de rijtuigen de tenten der clowns, de stal letjes der kramers, de menigte nieuwsgierigen, dit alles is niet in staat om de droevige werkelijkheid en het lijden van Parijs te doen vergeten. De rotonde op den boulevard te Belleville is geheel verwoest en om onge lukken te voorkomen heeft men de ruïnen zoo spoedig mogelijk weggeruimd. Het getal omnibussen is verdubbeld; zij hebben hun gewonen dienst hervatjhet verkeer wordt geheel opnieuw geregeld; de weg naar Versailles wordt bij afwisseling met omnibussen en vaartuigen afgelegd daar, door de vernieling van een boog van de brug van Sèvres, rijtui gen niet kunnen doorrijden. Belgische brieven. Brussel, 15 Juni. Geel en wit! Men ziet heden te Brussel slechts deze kleuren. Van de drie personen die men ontmoet dragen haar minstens twee aan den arih. De geestelijkheid heeft alle trawanten uitgezonden en er heerscht een koortsachtige beweging. Brussel zal morgen geheel in deze kleuren gehuld zijn. Geel en wit! Ik weet niet of iedereen de beteekenis der kleuren kent. Dat de katholieke geloovigen op hunne wijze door het uitsteken van vlaggen en het ver kwisten van talrijke bloemen het 25jarig jubileum van den „heiligen vader" vieren, dit is niet meer dan wettig en redelijk, doch een witte vlag met de sleutel van Petrus in het midden zou dezelfde diensten gedaan hebben. De geestelijkheid heeft meer gewild en ook meer ver kregen. Wanneer Brussel morgen de wit-geele vlag uit hangt, de politieke vaan van den kerkdijken staat, die niet meer bestaat, dan manifesteert zich de stad ten gunste van het wereldlijk gezag des pausen. Wit en geel dit is een protest tegen de overbrenging van Italië 's hoofdstad naar Rome Wit en geel dit is eene manifestatie ten gunste van het herstel van den statu quo anti, dat wil zeggen ten gunste van de restauratie van den paus. Er ligt in deze handelwijze iets, dat in strijd is met de neutraliteit van België. De regeering bedenke wel dat het in openlijke tegenspraak is met de beginselen, door den heer d'Anethan op de nationale tribune uitge sproken. Ik beweer volstrekt niet, dat de regeering deze demon- stratiën had behooren te beletten. Onder een liberaal ministerie zouden dezen niet de minste beteekenis heb ben, maar onder een katholiek ministerie zal men niet nalaten, om aan de regeering instemming met de mani festatie toe te schrijven. Naar ik verneem heeft de gezant van Italiëdoor eenigo zijner collega's ondervraagd, of hij niet meende eenige opmerkingen te moeten maken, teneinde de regeering te noodzaken ten minste zijne verantwoorde lijkheid te dekken, geantwoord, dat dit onnoodig was. „Italië is krachtig genoeg, zeide hij, en heeft vol. doende vertrouwen in zich zelve, om niet de minste achterdocht te koesteren tegen de vlaggen en lampions der Belgen." In alle groote en kleine steden van België, en vooral in Vlaanderen, zullen de demoustratiën een nog meer geaccentueerd karakter dragen dan te Brussel, waar men eene tegen-demonstratie vreest op te wekken. Ben ik goed ingelicht, dan bestaan werkelijk dergelijke plannen. Zij die wenschen te protesteeren zullen de Italiaansche vlag uitstekendoch ten slotte moet men hopen, dat het gezond verstand en de verdraagzaamheid der Belgen iedere ongeregeldheid voorkomen zullen. Niets zou waarlijk treuriger zijn. Ik verneem uit goede brondat de Brusselsche politie onderzoek doet naar drie leden der commune, die zich volgens mededeeling uit Parijs hier moeten ophouden. Wanneer men de hand op hen legt, dan is de behande ling hunner zaak zeer eenvoudig. Reeds is een bevel van aanhouding tegen hen uitgevaardigd, en wanneer zij eens gevangen genomen zijn, zal men moeten onderzoe ken of er uitlevering plaats kan hebben, ja dan neen. De heer d'Anethan heeft trcts zijne eerste verklaring dat hij alle communalisten als lage boosdoeners beschou wen zou, ten slofte moeten erkennen, dat de Belgische wet geene uitlevering gedoogt, wanneer de misdaad of het wanbedrijf van de verdachte persoon verbonden is aan een politiek misdrijf. Menzaltochin abslracto moeilijk kunnen loochenen, dat aan.de misdaden der communa listen, hoe afgrijselijk die ook zijn mogen, een wezen lijk politiek beginsel ten grondslag lag. Victor Hugo heeft in zijn laatsten brief volkomen gelijk gehad. Wel is waar heeft men hem verbannen maar de heer d'Anethan heeft moeten erkennen, dat hij de minister zich vergist en Victor Hugo gelijk had. En ziedaar de redenwaarom Victor Hugo verban nen is! Zoo is des werelds loop! De reactie is meesteresse van den tegenwoordigen toestand. Men moet die laten voorbijgaan enrustig wachten. Éjanöclsbertclitcn. Door de Nederlandsche handelmaatschappij zijn be vracht de navolgende schepen: Voor Amsterdam: Maibit, 74.55; A. M.E., ƒ74.67 Voor Middelburg: Baron van Heemstra, 74.98; Oceanus, 75. Voor Schiedam: Catharina Maria,'/ 74.45. Graanmarkten enz. Gent, lGJuni. Roode en witte tarwe fr.33.betere markt, zelfde prijs; rogge fr. 21.75 afslag fr. 1.00; gerst fr. 26.—haver fr. 18.50; boekweit fr. 22.25paarden- boonen fr. 23.25; koolzaad fr. lijnzaad fr. 39. koolzaadkoeken fr. 30.lijnkoeken fr. 21.boter per kilogram fr. 2.90eieren fr. 1.90 per 26 stuks. Vlissingen, 16 Juni. Boter 1.12 a 1.00 per kilo gram. Amsterdam, 16 Jui. Raapolie op 6 weken 47?. Lijn olie op <3 weken 34?. Prijzen van effecten. Amsterdam 16 Juni 1871. Nederland. ♦Certific. Werkelijke schuld. 2? pet. 53? ♦dito dito dito 3 62 f? ♦dito dito dito 4 83? ♦Aand. Handelmaatschappij 4? dito exploitatie Ned. staatssp. 105? België. ♦Certificaten bij Rothschild 2? Rusland. ♦Obligatiën 1798/1816 5 96? ♦Certific. adm. Hamburg 5 *dito Hope O. 1855, 6e serie 5 78T\ *Cert. 1000 1864 5 „94 *dito 1000 1866 5 93| ♦Loten 1866 5 „233 ♦Oblig. Hope&Co.Leening 1860 4? 85? *Certific. dito4 *Inscript.Stieglitz&Co.2ea4cL. 4 67? ♦Obligatiën 1867 4 *Obl. 1869 4 68 ♦Certificaten 6 43 ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 219? ♦Oblig. dito 4 164^ ♦dito dito4? Obl. spoorweg Poti-Tiflis 5 87? dito dito Jelez Orel 5 87? dito dito Charkow Azow. 5 Polen. ♦Schatkistobligatiën5 Pruisen. ♦Obligatiën 4 Oostenrijk. ♦Oblig. metall. in zilver Jan.Juli 5 54? ♦dito dito April/Oct. 5 ♦dito in papier Mei/Nov. 5 47? ♦dito dito Febr./Aug. 5 46(-? Italië. Leening 18615 *Certific. bij Lamaison c. s.5 ♦Obligatiën2? thans 3 pet. 32? ♦dito 1867 3 32^ ♦dito Binnenlandsche3 26? Portugal. ♦Obl. 1856—1862 3 33? ♦dito 1867 3 33^ Turkije. dito (binnenl.)5 44? Griekenl. dito (blauwe)5 Egypte Obl. 1868 7 77 Amerika. ♦Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 93? ♦dito dito dito (1904) 5 93? ♦dito dito dito (1882) 6 „97 ♦dito dito dito (1885) 6 96? ♦Obl. Illinois 7 ♦dito dito Redemtion 6 Oblig. Atl.Gr.W.Spw.Ohiosec.(7p) dito dito geconsolideerde ,7 dito dito debentures 8 45? Obl. St.Paul Pac.Spw. lesec. 7 70? dito dito dito 2esec. 7 70? dito dito 1869 dito 7 72 Brazilië. ♦Obl. 1863 4? 81? ♦dito 1865 5 Mexico. dito 18513 Grenada. dito afgestempeld 6 22? Venezuela, dito3 Ecuador. dito1 8-^ Prijzen van coupons. Amsterdam, 15 Juni. Metall. f 20.07?Dito zilver 24.42?; Dito Eng. per 11.90: Eng." Russen per Eng. Portugal per Fransche Belg. 56?; Pruis, ƒ34?; Harab. Russen ƒ30?; Russen in Z. R. 31; Pools, in Fl. per Z.R. Spaans. Amerib. Dollars /2.40.Jdito papier 2.14; Spaans, in Piasters 2tï>ncrtraticn. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon EMILIE SOPHIE HELLENDOORN—VORSTIUS. Kaalte, 14 Juni 1871. Na een paar maanden ongesteldheid overleed heden morgen, tot mijne diepe droefheidmijn zeer beminde broeder HENRY JACQUES IIENDRIX te Amsterdam, in den ouderdom van 51 jaren. Middelburg, ALEX'. HENDRIX. 16 Juni 1871. Eenige en algemeene kennisgeving. VOOR DE PROVINCIE ZEELAND, GEVESTIGD TE MIDDELBURG, onder directie van den lieer A. P. BE WIJS. COMMISSARISSEN brengen, ingevolge art. 31 der Statuten, ter kennis der belanghebbenden dat in de op heden gehouden Algemeene Vergadering, door den Directeur is overgelegd de REKENING zijuer admi nistratie over 1870, welke rekening is goedgekeurd door de aanwezige deelgenooten, aan wie alstoen is gegeven een algemeen overzicht, waaruit blijkt dat gedurende 42 jaren door de deelhebbers voor brandschaden en administratiekosten te zamen gemiddeld per jaar slechts is betaald geworden voor gewone Woonhui zen cent en voor Boerderijen 661 cent van de duizend gulden verwaarborgd kapitaal, zoodat bij hen alle redenen bestaan om de deelneming in deze Maatschappij, waarvan het kapitaal is geklommen tot het aanzienlijk bedrag van f 19,SI?,212, algemeen aan te bevelen. Middelburg, den 15 Juni 1871. Commissarissen voornoemd, M. VËRBRUGGE. BECIUS. J. P. DRONKERS. Op Woensdag den 21 Juni 185*1, des voormid dags te 10 uren, zal door eene Commissie uit den Schuttersraad der D. D. Schutterij te l'lissingen, in een der lokalen van het Raadhuisiu het openbaar wor den aanbesteed de kenoodigde Kleedingstukken voor het loopende jaar 1871. De voorwaarden waarop deze besteding zal geschie den, liggen ter lezing op het bureau van den Luitenant- Kwartiermeester, oostzijde van de Oude Haven, wijk G n°. 11, van af 17 dezer, telken dage van des morgens 10 tot 12 uren. Vlissingen, 16 Juni 1871. De Schuttersraad der D. D. Schutterij VAN DUUREN DUTILH, Voorz, M. N. BAERT, Secretaris.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 3