MIDDELBURGSCHE COURANT. N°' 143. Zaterdag 1871. 17 Juni. Bmnrtüanix De Gedeputeerde Staten van Zeeland, maken bekend, dat de ontwerpen van achttien reglementen voor het bestuur en beheer der waterkeeringen van de calami- teuse polders ot waterschappen, die eerlang bij de Pro vinciale Staten in overweging zullen worden gebragt, en aan de besturen der calamiteuse en der daaraan gren zende polders zijn verzondentevens, met de memorie van toelichting, voor het algemeen verkrijgbaar zijn bij de Gouvèrnements-drukkersU. F. AUER en Zoon, tegen betaling der kosten ad 5 cent voor elk reglement en ad 10 cent voor de memorie van toelichting. Middelburg, 14 Juni) 1871. De Gedeputeerde Staten voornoemd, R. W. VAN LIJNDEN, Voorzitter. BUTEUX, Griffier. Burgemeester en Wethouders van Domburg doen te weten, dat in die gemeente de KERMIS aanvangt Donderdag den 29 dezer maand en eindigt Maandag den 3£ö Juli daaraanvolgende. Kramers, Ondernemers van vermakelijkheden, Orgel draaiers, Liedjeszangers, enz. worden alleen toegelaten op een bewijs van het bestuur hunner verblijfplaats, dat aldaar geene besmettelijke ziekte heers clit. Domburg den 13£n Juni 1871. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DEN BROECKE Burgemeester. H. M. KESTELOO, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van lïócdekens- kerkc maken bekend, dat, krachtens besluit van den gemeenteraad, op de KERMIS te Kvvadendamme, te houden 2 en 3 Juli 1871, NïIJET zullen worden toe gelaten, Kramers, Ondernemers van openbare vermake lijkheden enz., die hunne woonplaats hebben buiten het eiland Zuid Beveland. Hoedekenskerke den 9«n Juni 1871. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. K. PERSANT SNOEP, Burgemeester. J. W. DE BLINDE, Secretaris. Middelburg 16 Juni. De kolom a van het volgende staatje wijst het getal kiezers aan die deze keer, de kolom b het getal kiezers die bij de vorige verkiezing van een lid voor de tweede kamer der staten-generaal in liet hoofdkiesdistrict Goes hunne stem hebben uitgebracht. goes. Kiezers. Biljotten. Kiezers. Biljetten. a. b. a. b. Transp. 794 610 546 Kruiningen 62 44 50 Scbore. 16 13 15 Waarde. 16 11 13 1 Rilland. 24 20 17 Bath. 9 7 16 Gortgeen 29 26 18 Wissekerke .76 55 49 Colijnsplaat 53 45 47 Cats. 12 12 8 Tholen. 87 69 67 Oud Vosse- meer. 56 39 39 1 Poortvliet. .41 30 2$ St.Maartensd. 74 55 5i Scherpeuisse. 29 25 25 St.Anualand51 44 4f. StavenisBe. 35 30 2g 1 St.Philipsl. 25 18 12 Goes. .246 207 184 'sHeer- Arendsk. 55 39 26 'sHeer-Abtsk. 13 13 7 Kattendijke 16 12 13 Wolfaartsdijk 44 36 29 Baarland 20 16 17 'sGravenpold. 26 21 12 Ellewoutsdijk 18 12 12 Oudelande. 14 12 7 Hoedekensk.27 16 12 Ovezande 17 7 11 Heinkensz. 47 29 36 'sHeerenhoek 22 21 14 Driewegen. 11 10 10 Nisse 22 16 16 Borsselen 33 22 17 Kappelle 49 36 37 "Wemeldinge 37 - 28 19 Kloetinge 29 22 29 Yerseke 22 15 17 Krabbendijke. 26 20 21 Transport.794 610 546 Totaal. 1489 Van onwaarde. 1153 1072 30 9 Bij de heden te Alkmaar plaats gehad hebbende opening der biljetten voor de verkiezing van een lid voor de tweede kamer der staten-generaal is gebleken dat het aftredend lid mr. J. L. de Bruijn Kops is geko zen met 1254 stemmen. Op m£. R. J. graaf Schimmelpenninck waren 978 stem men uitgebracht. Geldige stemmen 1112311063 Aan de heden gehouden verkiezing van een lid voor de provinciale staten van Zeeland is in deze gemeente door 253 van de 481 kiezers deelgenomen. Bij de verkiezing op 9 Mei jl. brachten 254 kiezers hunne stem uit en bij de herstemming op 23 Mei 250. De eerste kamer heeft in hare zitting van heden al de nog onafgedane hoofdstukken der staatsbegrooting (IVX), het wetsontwerp tot vaststelling van de middelen en dat tot invoering van eene belasting op het gebruik van gedistilleerd iu de kolonie Suriname met eenparige stemmen aangenomen. De kamer is daarna op reces gescheiden. In de gisteren te Leiden gehouden jaarhjksche ver gadering van de Maatschappij der Nederlandsche let terkunde zijn tot binnenlandsch e leden benoemd de heeren M. W. Scheltema, te Dokkum; mr. J, G. Gleich- man, te Amsterdam; J. R. Steinmetz, te Zwolle; J. Dy- serinck, te Helder; J. B. Rietstap, te's-Gravenhage; W. Hoogvliet, te Wageningen; W. van Beuningente Ameide en Tienhoven; F. H. W. Kuypers, te Nijme gen; J. C. Neurdenburg, te Rotterdam; D. A. Thieme, te Arnhem; d<". H. J. Polak, te Rotterdam; J. A. Obreen, te Breda; Oh. Boissevaïn, te Amsterdam; mr. L. G. Greeve, te 's-GravenhageC. M. de Jong van Roodenburg, te Gouda; H. Witte, te Leiden; F. Nagtglas, te Middelburg; E. Slanghente Hoens- broek; W. Everts, te 's HertogeDrade; mr. O. W. Star Numan, te 's-Gravenhage. Tot buitenlandsche leden zijn benoemd: dr. Leo Meyer, te Dorpat; dr. Karl Weinhold, te Kiel; dr. Klaus Groth, te Kiel; d£. John Muirte EdinburgMax Roo- ses, te Gent; dr. Ad. Beer, te Weenen; Alfred EIwes, te Londen; L. L. De Bo, te Brugge; Heinr. von Sybel, te Bonn; Karei Versnaeyen, te Brugge. Door den minister van staat en van binnenlandsche zaken zijn tot buitengewone leden der commissie tot het afnemen van het eindexamen der kweekelingen van 's rijks veeartsenijschool voor dit jaar benoemd de hee ren: dr. L. C. van Goudoever, hoogleeraar te Utrecht, dr. G. van Overbeck de Meijeradjunct-inspecteur voor het geneeskundig staatstoezicht voor Gelderland en Utrecht, en d£. T. A. van Schermbeek te Utrecht. Benoemingen en besluiten. posterijen. Benoemd tot inspecteur der posterijen in Noord-Brabant en Zeeland, ter "standplaats Breda, W. P. Nagel, directeur van het postkantoor te Almelo. consulaten. Bevorderd tot consul-generaal iu Honga rije M. Brüll, Nederlandsch consul te Pesth. Koloniën. Behalve de gisteren gemelde heeft de gouverneur-ge neraal van Nederlandsch-lDdië nog de volgende beschik kingen genomen (Javasche courant van den 25e" April.) civiel depariement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Europa, wegens ziekte, aan den 2«o commies bij bet college van boedelmeesteren te Batavia C. de Koek van Leeuwen. Ontslagen: op verzoek, eervol uit zijne betrekking, wegens ziekte, onder toekenning van wachtgeld, de deurwaarder bij den Jandraad der stad en voorsteden van Batavia J. A. Scheurkogel; eervol uit zijne betrek king, de 2e commies op het residentie-bureau te Soera- baija D. E. van den Berg. Beno.emd: tot secretaris, tevens boekhouder by de wees- en boedelkamer te Macassar, de ambtenaar op nonactiviteit F. H. Blom van Geel; tot 2fD commies op het residentie-bureau te Soerabaijade cipier bij 's lands gevangenis te Samarang H. Menke; tot 2en commies bij het college van boedelmeesteren te Batavia, de 3e com mies bij het departement van binnenlandsch bestuur R. H. G. Reyneke; tot 3cn commies bij het departement van binnenlandsch bestuur, de le klerk bij het college van boedelmeesteren te Batavia A. L. van Hasselt; bij de algemeene rekenkamer: tot2^ commiesde 3e com mies J.(Eschbach; tot 3en commies, de ambtenaar op wachtgeld J. Th. B. Tausent. Aangesteld: tot makelaar te Soerabaija G. Klinkert Ontslagen: bij 'den raad van justitie te Temate, op verzoek, eervol, wegens ziekte, als gewoon deurwaar der D. Ph. Berendhuyzen. Benoemd: tot gewoon deurwaarder W. F. M. Kreeu- seler. departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekteaan den ritmeester vau het regiment Oost Indische cavalerie J. W. Wyuoldy. Overgeplaatst: militaire administratie, als onder intendant 2«klasse, de kapitein-kwartiermeester C.Fuhri; als kapitein-kwartiermeester, de onder-intentant 2e klasse A. Waardenburg. departement der marine. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte aan den admini strateur-boekhouder voor de marine en het stoomwezen te Soerabaija F. Th. Steiubuch. Wordt vervolgd.) Gemengde berichten. Nadat Dinsdag middag de tiende spanning der spoor wegbrug over hef Holiandsch Diep, zooals wij gisteren melddenmet goed gevolg geplaatst wasis in den daarop volgenden nacht te Willemsdorp brand ontstaan in de groote houten werkplaats van de.heeren Volkeren cie, aannemers van den onderbouw der brug, waaromtrent de Dordrechtscbe courant het volgende mededeelt„Niets van al wat in het gebouw aanwezig was, is gered kun nen worden, zoomin van gereedschappen touwwerk blokken, als van de in voorraad zijnde bouwstoffen, ma terialen, werktuigen en inacbineriën zoodat de schade zeer aanzienlijk moet zijn. Alleen het gebouw was tegen brandschade verzekerd. Het ten westen staande steenen dienstgebouw of verblijfkantoor der aannemers, en de ten oosten zich bevindende kalkloods, zijn door buiten gewone krachtsinspanning der werklieden, welke in een oogenblik tijds in grooten getalevan emmers voorzien, ter plaatse waren aangesneld, behouden geworden, of schoon de kalkloods nog in brand geweest is. Van de telegraaflijn zijn al de draden afgesprongen ook de hoo rnen aan den wegin den omtrek waar het gebouw heeft gestaan, stonden tot de toppen in volle vlam." De voltooiing van het werk zal door dit ongeval ver moedelijk zeer vertraagd worden. Uit Leeuwarden wordt van 14 dezer gemeld dat een gedetineerde in het huis van burgerlijke en militaire verzekering, gebruik makende van een oogenblik dat hij op de binnenplaats onbewaakt was, uit het gebouw is ontvlucht, door over den ringtnuur te klimmen, waarna hij een daaraan grenzend huis van achteren inliep en door de voordeur de straat bereikte. Hij was, bij arrest van het provinciaal gerechtshof in Friesland van 22 April jl., tot 12 jaren tuchthuisstraf veroordeeld wegens diefstal met verzwarende omstandigheden. Eerstdaags zal, volgens het Handelsblad van Ant werpen, door de Belgische regeering aan de volksverte genwoordiging een wetsontwerp worden aangeboden, waarbij de toelage van staatswege voor de oprichting van een geregelden stoomvaartdienst tusschen Antwer-

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1