Laatste berichten. Madrid. De keizer van Brazilië wordt alhier verwacht. Het blad Imparcial meldt; dat in beginsel tot eene fusie der Bourbons besloten is ten gunste van don Al fonso, oudste zoon van de ex-koningin Isabella, terwijl de hertog van Montpensier gedurende diens minderja- rigkeid regent zou worden. Tevens besloot men tot eene herziening der constitutie van 1845 in liberalen zin. Varia uit Parijs. De heer Mercier, lid van de commissie voor financiën van den gemeenteraad te Ham, heeft eene brochure uit gegeven waarin een plan wordt ontwikkeld om tot de spoedige aflossing van de vijf miiliarden oorlogskosten te geraken op de voor het land voordeeligste wijze. Hij stelt voor om schuldbekentenissen van 100 franken uit te gevenbij uitloting binnen twintig jaren tot den vollen prijs aflosbaar en gedeeltelijk met premies. Deze schuldbekentenissen zouden geen rente opbrengen, maar de staat zou ieder jaar eene som tegen éen percent van het kapitaal, alzoo 50,000,000, beschikbaar stellen om als prijzen voor een zeker aantal schuldbekentenissen te worden gebruikt. Men zou alzoo 50 millioen schuldbekentenissen moeten uitgeven, die voor twintig jaren vertegenwoordigden: aan kapitaal 5,000,000,000 aan premies 1,000,000,000 alzoo te zamen 6 miiliarden, waarvan jaarlijks 300,000,000 worden afgelost, zoodat na twintig jaren, de schuld geheel is gekweten. De economie van het voorstel berust hieropdat de kapitalist leent zonder interest met de kans op een mo gelijke winst bij het trekken van een premiedie van IOjGOO tot 1,000,000 franken kan bedragen. Het is waar dat om jaarlijks 300 millioen te betalen de staat zich grcote opofferingen zou moeten getroosten, maar de heer Mercier merkt op, dat als de staat eene leening sluit tegen 3 percent, dat hij dan jaarlijks meer dan 300 millioen moet betalen zonder een stuiver van de schuld af te lossen. Het vuur is in de bouwvallen der Tuileriën nog niet geheel uitgedoofd. Zondag morgen te tien uren steeg plotseling weder een ontzaglijke rookkolom uit de kelders in de nabijheid van het paviljoen van Flora op. De bjandweer rukte spoedig aan en voordat het vuur tijd had om zich krachtiger te ontwikkelen, werd een nieuw gevaar afgewend. De bewoners van de Rue de LilleRue du bacenz. hebben aan de pompiers van Loiret een prachtig vaandel aangeboden, als een bewijs van erkentenis voor de be wezen diensten. Het verkeer was Zondag in Parijs weder geheel hersteld; de omnibussen hadden den dienst hervat en rijtuigen en wandelaars vertoonden zich in menigte. Bij den brand van het stadhuis is ook het groote plan vanParijs verbrand, waaraan men reeds vijftig jaren had gearbeid en dat nog niet geheel gereed was. Zoodra dat bekend was, hebben verscheidene verzamelaars aan den heer Leon Say de verschillende plannen der hoofd stad aangeboden die zij zorgvuldig bewaarden. Dit aan bod is gretig aangenomen en de plannen zijn aan be kwame architecten gegeven, om een nieuw groot plan te ontwerpen. Al de villa's van het dorp Passy zijn in den laatsten strijd bijna geheel verwoest, zelfs die van Rossini; slechts een enkele bleef gespaarden wel de villa van Lamartine, die thans wordt bewoond door eene nicht van den dichter, mevrouw Cessiat Lamartine. Le Gaulois verzekert dat, terwijl de quaestie over de prinsen van Orleans te Versailles werd beslist, tevens groote beweging beerschte in de omgeving van Napoleon 111. Hij had in de de laatste week 2009 brie ven ontvangen en een ontelbare menigte kaartjes. De graaf van Chambord zou eveneens talrijke bewijzen van genegenheid hebben ontvangen. Le Gaulois meent dat de republiek niet krachtig kan zijn wanneer men wed ijvert om zooveel pretendenten hulde te brengen. Be ruïnen van Parijs. Le Petit journal bespreekt de toekomst van de Parij- sche ruïnen. Sedert de ongehoorde schanddaden der commune, zegt het blad/heeft men veel gesproken over liet verleden van de ruïnen, thans begint men te den ken over hare toekomst, of wel over hare wederge boorte. Men heeft het denkbeeld geopperd om de verwoeste gebouwen te laten in den toestand, waarin zij verkeeren als „eene leg voor de toekomende geslachtenen le Petit journal erkent dat b. v. de bouwvallen van het stad huis met hunne door het vuur en den rook zwart ge kleurde muren, met de hooge schoorsteenen die slechts door een bewonderenswaardig evenwicht staande blij ven, het door de hitte krom gebogen ijzerwerk en de uitgesleten steenen trappen krachtiger tot het nage slacht zouden spreken dan al de geschiedverhalendie over de rampen der stad zullen worden geschreven. Maar behalve de openbare gebouwen leveren ook tal rijke particuliere eigendommen bewijzen van de gruwe len van den burgeroorlog, en de vraag is of de particu lieren ook gezind zullen zijn ora onder den blooten hemel te wonen en de bouwvallen hunner huizen als een geschiedkundige les onveranderd te laten staan. Er is dus geen reden om de leden van den gemeenteraad hunne zittingen in de open lucht te doen houden, net denkbeeld om Parijs te laten zooals het thans is, is, zoo niet verheven, ten minste oorspronkelijk. De meening dat de hoofdstad van Frankrijk met haar treurig uiterlijk meer nieuwsgierigen, meer bezoekers zou lokken dan in haar vroegeren schitterenden toe stand, zou naar de meening van le Petit Journal wel kunnen blijken juist te zijn, omdat de menschen over het algemeen door het afschuwelijks worden aangetrok ken. Deze wijze echter ora-reizigers naar Parijs te lok ken zou niet vleiend zijn voor de Parijzenaars zeiven. Le Petit Journal vindt het niet noodig om bv. bet stadhuis weder geheel in den vorigen staat te herstellen en iederen steen weder op zijn vroegere plaatste leggen. De herinnering aan de verwoestingen van 1871 zal leven dig genoeg blijven als op de plaats waar de oude monu menten stonden, waarvan de teekening en beschrijvingen overal bekend zijn, andere gebouwen zijn verrezen, en evenzeer als bet tegenwoordige geslacht aansprakelijk is voor de verwoestingen, moet men het tenminste in de gelegenheid stellen om zich door nieuwe scheppingen uit te spreken. De lasten die Frankrijk, en vooral ook Parijs, druk ken maken het onmogelijk om de verloren monumenten terstond te herstellen, en van de bouwkundigen kan men ook niet vergen, dat zij tegelijkertijd aau de herstelling der Tuileriën, het paleis van justitie, dat vanhetlegioen van eer enz. beginnen. Zelfs is het misschien wensche- lijk dat sommige verwoeste gehouwen slechts langzaam worden hersteld, b.v. de kolom op de Place Yendome en de Tuileriën. „Maar, zoo eindigt le Fetit Journal, onze stedelijke ambtenaren moeten eene verblijfplaats hebben; onze financiën eischen vertrekken om het personeel te bevat ten; rechtsspraak kan niet meer, zooals vroeger, onder een eik plaats hebben; tegenwoordig zijn meer dan ooit gevangenissen een eerste behoefte. Het stadhuis, de ministeries, het paleis van justitie Mazas, en eenige andere gebouwen moeten dus noodzakelijk worden hersteld. „Er is echter een zeer eenvoudig middel om daartoe te geraken. Een uitmuntend voorbeeld geven daarvoor de leden van het legioen van eer. Hun paleis is verbrand. Zij tellen 65,000 en brengen onder elkander een millioen bijeen, dat is voor ieder maar een kleine bijdrage. Waarom zou men niet voor de Tuileriën eveneens han delen? Wij hebben pretendenten nog wel geen 65,000 maar we hebben er toch geen gebrek aan en zij zijn rijker dan al de leden van het legioen van eer te zamen. Laten zij inschrijven; ik wed dat ze drommels gauw zullen komen om de Tuileriën op te bouwen Pas maar op om ze niet te vertellen wie er zal wonen." tl atto fis b crtcl)lnt. Graanmarkten enz. Rotterdam 13 Juni. Ter markt van heden waren aangevoerd: 993 runderen, 314 vette, 40 nuchtere kalve ren, 496 schapen, 290 varkens en 154 biggen. Runderen le qual. 85, 2e qual. 70 centkalveren le qual. 100, 2e qual. 85 cent: schapen 75 cent per kilogram. Vlissingbn, 13 Juni. Boter f 1.15 a f 1.00 per kilo gram. Prijzen van effecten. Amsterdam 13 Juni 1871. Nederland. ♦Certific. Werkelijke schuld 24 pet. 53TV ♦dito dito dito 3 „63 ♦dito dito dito 4 „84 België. ♦Certificaten bij Rothschild 24 58f Rusland. ♦Obligatiën 1798/1816 5 97 ♦Certific. adm. Hamburg 5 674 *dito Hope C°. 1855, 6e serie 5 784 *Cert. f 1000 1864 5 93ij ♦dito f 1000 1866 5 934 ♦Loten 1866 5 „232 ♦Oblig. Hope Co. Leening 1S60 4-4 854 *Inscript.Stieglitz&Co.2ea4cL. 4 „674 ♦Obligatiën 1867 4 69 Rusland. *Obl. 1869 4 pet. 68* ♦Certificaten 6 43-^ ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 220^ ♦Oblig. dito 4 ♦dito dito 44 Obl. spoorweg Poti-Tiflis 5 87| dito dito Jelez Orel 5 87 dito dito Charkow Azow. 5 84-& Polen. ♦Schatkistobligatiën5 67,3ff Pruisen. ♦Obligatiën 4 Oostenrijk. ♦Oblig. metall. in zilver Jan.Juli 5 544 ♦dito dito April/Oct. 5 54£ ♦dito in papier Mei/Nov. 5 47i ♦dito dito Febr./Aug. 5 Italië. Leening 18615 *Certific. bij Lamaison c. s. 5 Spanje. ♦Obligatiën 2f thans 3 324 ♦dito 1867 3 S2j ♦dito Binnenlandsche3 26f Portugal. ♦Obl. 1856—1862 3 33| ♦dito 1867 3 338 Turkije. dito (binnen!.)5 44* Griekenl. dito (blauwe)5 Egypte Obl. 1868 7 Amerika. *Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 93-rV ♦dito dito dito (1904) 5 ♦dito dito dito (1882) 6 96H ♦dito dito dito (1885) 6 964 ♦Obl. Illinois 7 ♦dito dito Redemtion 6 Oblig. Atl.Gr.W.Spw.Ohiosec.(7p) dito dito geconsolideerde 7 41* dito dito debentures 8 46 Obl St.Paul &Pac.Spw. lcsec. 7 704 dito dito dito 2«sec. 7 704 dito dito 1869 dito 7 72 Brazilië. ♦Obl. 1863 44 ♦dito 1865 5 92 Mexico. dito 18513 13W Grenada. dito afgestempeld6 22|* Venezuela, dito3 Ecuador. dito1 Prezen van coupons. Amsterdam, 12 Juni. Metall. 20.10; Dito zilver 24.324; Dito Eng. per 11.90; Eng. Russen per Eng. Portugal per ƒ11.90; Fransche Belg. 564; Pruis./"34f; Harab. Russen f 30f; Russen in Z. R. /304; Pools, in Fl. per Z.R. fSpaans fAmerik.Dollars ƒ2.404; dito papier 2.14; Spaans, in 11.90; Piasters f ritivevtcnticn. Zij die nog iets te vorderen hebben van den Heer D. H. P. DE ZEEUW, gelieven daarvan per gesloten brieven, opgaaf te doen vóór 1 Juli a. s., Vlasmarkt, L 16. De ondergeteekende verzoekt bij de aanstaande ver kiezing van een lid der Piovinciale Staten niet in aan merking te komen. J. W. M. SCHORER. Centrale Kiezersvereeniging in Walcheren: „NEDERLAND EN ORANJE." In de Algemeene Vergadering van 8 Juni 11. is met algemeene stemmen tot kandidaat gesteM voor het lid maatschap der Provinciale Staten, de heer: J. A. DE WOLEE, Notaris te Ylissingeu, welke hiermede den kiezers wordt aanbevolen bij de stemming van a. s. Vrijdag. Namens het bestuur, J. KOGLË, Prses. A. W. VAN KLUIJVE Az., Secr. De Kiezersvereeniging: Vreest God, eert den Koning te Vlissingen, beveelt als haren kandidaat bij de aanstaande verkiezing voor de Provinciale Staten op Vrijdag 16 dezer aan, den beer: J. A. DE WOLEF. Het Bestuur voornoemd, J. VAN DER BEKE CALLENFELS. JAC*. DOMMISSE Cz. C. MORTIER. Strandvonderij. Bij den Burgemeester van Wfssenkerkeworden ter reclame opgeroepen de rechthebbenden op 12 Dennen Delen, gemerkt A. W. W., Sparren, Eiken Perkoen- palen en een Schnierdeelaan de stranden dier ge meente aangespoeld.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 3