OÜRANT. N°' 138. H Maandag <3irmmlant>. 1871. 12 Juni. AAWBESTEDI1VG. Op Vrij dag 23 Jun ij 1871, des voormiddags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwe zigheid, door een der leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat in het ll«ie district, aan het gebouw van het provin ciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: liet doen van eenfge vernieuwingen enz. aan 's ltijks zeeweringen te Vlissin- gen met de levering van al de daar toe vereisclite bouwstoffen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrij ving, volgens 434 der algemeene voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, e bekomen bij den boekhandelaar M. Nijiioff, Raam straat no. 49 te's Gravenhageen door zijne tusschen- komst in de voornaamste gemeenten des rijks. Den zesden en vierden dag vóór de besteding wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan: voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingenieur en bij den arrondissements-ingenieur van den water staat te Middelburg. 's Gravenhage, 22 Mei 1871. Voor den Minister, De Secretaris-Generaal, HUBRECHT. Middelburg 10 Juni. In de zitting der eerste kamer werd heden het wets ontwerp op den Oosterspoorweg aangenomen met 47 tegen 4 stemmen. De aanhangige wetsontwerpen tot naturalisatie wer den allen aangenomenuitgezonderd dat betreffende den heer A. E. Bargedie sedert de aanneming van het wets- ontwerp door de tweede kamer is overleden. Tegen Donderdag zijn aan de orde gesteld de wets ontwerpen tot verandering der grens tusschen Dordrecht en Dubbeldam, tot wijziging van de wet op maten, ge wichten en weegwerktuigendat houdende nadere bepa lingen omtrent den accijns op de suiker, en de staats begroting. De heeren m™. J. Kalff en J. J. van Meerbeke hebben gisteren in banden des konings op het Loo de vereischte eeden afgelegd als raadsheeren in den boogen raad der Nederlanden. Yerkiezingen. Als candidaten voor het lidmaatschap van de tweede kamer zijn gesteld in de kiesdistricten Groningen. Mr. S. van Houten,aftredend lid, dooi de kiezersvereenigingen Eendracht maakt macht, te Groningen; Eendracht, te Noord wijk; Eendracht maakt macht, te den Boer, en Burgerrecht eischt burger plicht; mr. E. van Loon door de Kiesvereeniging Groningen, de conservatieve vereenigiug Neêrlands heil en de Catholielce kiesvereeniging Ieders recht Laatstgenoemde heeft echter de candidatuur afgewezen. Appingedam. Mr. D. de Ruiter Zylker, aftredend lid, door de kiesvereenigingen Grondwet, te Onderden- dam, Appingedam, te Appingedam, en Hoogezand; <b. A. Kuyper, te Amsterdam, door de kiesvereeniging ^Waarheid en recht, te Appingedam. AsseD. Mr. H. J. Smidt, aftredend lid, door de Alge meene kiesvereeniging, te Assen, en Hoogeveen in Drenthe; m'. B. J. Gratama, te Groningen, door de Vereeniging ter bevordering van Christelijke en maat schappelijke belangen. L eeuw ar d en. J. K. A. de Ruo van Alderwerelt, af tredend lid, door de kiesvereenigingen Leeuwarden, te Leeuwarden, en Leeuwarderadeel, te Franeker; U. baron thoe Schwartzenberg en Hohenlandsberg, te Utrecht, door de kiesvereeniging Nederland en Oranje, te Leeuwarden. Sn'eek. A. Moens, aftredend lid, door de kiezers- vereeniging Burgerplicht, te Sneek, Stemrecht, te Utingeradeel, en de staatkundige vereeniging van liberalen Het staatsburgerschap, te Heeren veen; C. J. de Bordes, door de Roomsch-catholieke vereeniging Recht voor allen, alsmede door de kiesvereenigingen Steunende op den bijbel verdedigen wij de vrijheid, Vreest God, eert den koning, en De vrije Fries, allen te IJlst; J. Bieruma Oosting door de Conservatieve kies vereniging. Dokkum. W. A. Bergsma door de Liberale kiesver eeniging; mr. Keuchenius, oud-lid der tweede kamer, D. J. V. baron van Sijtzama, te Driesumen J. Andreae, te Leeuwarden ter keuze aanbevolen door „Nederland en Oranje." Laatstgenoemde wil echter buiten aanmer king blijven, evenals het aftredend lid mr. Ph. van Blom. Steen wijk. Jonkheer C. M. Storm van 's-Grave- sande, aftredend lid, door cte kiesvereenigingen De westhoek van Drenthe, en burgerplicht te Zwartsluis. Zwolle. Mr. A. van Naamen van Eemoes, aftredend lid, door de Constitutioneele liberale kiesvereeniging, te Zwolle, en de burgervereeniging Vrijheid en orde te Kampen. J. W. Gefken door den Kiezersbond in het district Zwolle: Nederland en Oranje. Almelo. Mr. B. Brouwer, officier van justitie te Arnhem, door de vereeniging Politiek leven, te Almelo, en de Kiezersvereeniging te Gramsbergen. Het aftredend lid mr. J. Kalff kan niet meer in aanmerking komen wegens de aanneming zijner benoeming tot lid van den hoogen raad. Deventer. Mr. A. van Delden, aftredend lid, door de kiezersvereeniging Vrijheid en orde, te Deventer, en door eene te Rijssen gehouden vergadering van kie zers uit de oostelijke gemeenten van het kiesdistrict Deventer. M. D. van Otterloo, te Valburg, door de Centrale kiesvereeniging Nederland en Oranje Zutfen. Mr. J. Dam., aftredend lid, door de kiezers vereenigingen Vrijheid en recht, te Winterswijk, en Redding door bezuiniging, te Zutfen; d<\ A. Knijper, te Amsterdam, door Nederland en Oranje, te Zutfen; mr. G. A. Vos de Wael, burgemeester van Raalte, door de Roomsch-catholieke kiesvereeniging Recht voor allen en mr. J. Thooft, te Zutfen, door de kiesvereeniging Boer- en burgertrouw, te Winterswijk. Laatstgenoemde heeft echter voor de candidatuur bedankt. Arnhem. Mr. L. A. J. W. baron Sloet van de Beele, aftredend lid, door de kiezersvereeniging Arnhem. Nijmegen. Mr. W. J. Triebeis, te Nijmegen, door de Nijmeegsche kiezersvereeniging. Het aftredend lid jonkheer J. A. C. A. van Nispen van Sevenaer wordt aanbevolen door het bestuur der kiezersvereeniging Recht en billijkheidwelke vereeniging echter geen candidaat heeft gesteld. Ti el. Mr. C. T. baron van Lijnden van Sandenburg, aftredend lid, door de Algemeene kiesvereeniging in Nederlandmr. D. J. baron Mackay door de afdeeling Tiel der liberale Centrale kiesvereeniging. Amersfoort. Mr. E. L. baron van Hardenbroek van Lockhorst, altredend lid, door de kiesvereenigingen De eendracht, Amersfoort, en de Gooische kiesvereeni ging Eendracht maakt macht. J. Wolbers door de Christelijk-historische richting. Utrecht. Mr. W. R. Boer door de kiesvereeniging De unie, de Utrechtsche kiesvereeniging, en de Alge meene kiezersvereeniging te Breukelen. Mr. J. P. J. A. graaf van Zuijlen van Nyevclt door de kiesvereeniging Nederland en Oranje. Hoorn. K. de Jong, lid der provinciale staten en burgemeester van Hoogcarspel, door de kiesvereeniging Gemeenschappelijk en algemeen belang, te Andijk. Alkmaar. Mr. J. L. de Bruijn Kops, aftredend lid, door de Centrale liberale kiesvereeniging te Schagen", en de kiesvereeniging Vrijheid, te Langendijk en St. Pancras. Mr. R. J. graaf Schimmelpenninck door de Algemeene kiesvereeniging iii Nederland. Haarlem. G. Ti. J. van der Hueht, aftredend lid, door de kiesvereeniging Burgertrouw en de Katholieke kies vereeniging; mr. L. W. C. Keuchenius door de kiesver eeniging Met God voor Nederland en Oranje. Haarlemmermeer. Jonkheer m<\ J. W. H. Rntgers van Rozenburg, aftredend lid, door de Centrale liberale kiezersvereeniging; mr. L. W. C. Keuchenius door de kiesvereeniging Met God voor Nederland en Oranje; jonkheer mr. I. L. C. van den Berch van Heemstede, door de kiesvereeniging Nederland en Oranje. Amsterdam. De aftredende leden H. A. Insinger, mr. G. C. J. van Reenen en mr. E. H. 's Jacob door de kiesvereeniging Recht voor allen. Mr. C. Fock, mr. A. S. van Nierop en J. P. de Bordes door de kiesvereeni gingen Burgerplicht en De grondwet. Mr. J. J. Teding' van Berkhout, mr. L. W. C. Keuchenius en M. D. van Otterloo door De christelijk-historische richting. Leiden. O. baron van Wassenaer Catwijck, aftredend lid, door de kiesvereeniging Vaderland en Oranje, te Leiden, en deRoomsch-catholiekekiesvereenigingRecht voor allen; generaal W. J. Knoop door de liberale kiesver eenigingen Het algemeen belang en Alphen en omstreken. Gouda. Mr. Wentholt, te 's Gravenhage, door de Liberale kiesvereeniging, te Gouda; M. A. F. H. Hoff man, aftredend lid, door de kiesvereeniging Koning en vaderland, te Woerden. Delft. Mr. J. van Kuijk, aftredend lid, door de kies vereeniging Eendracht maakt macht, en de Roomsch- catholieke vereeniging De grondwet, te Schiedam. Mr. R. J. C. Metelerkamp, te 's Gravenhage, door de kiesvereeniging Nederland en de Liberale kiesvereeni ging Orde, te Schiedam. Dr. A. Kuyper door eene vergadering van kiezers nit 's Gravesande en Monster. Rotterdam. I. D. Fransen van de Putte, aftredend lid, door de kiesvereenigingen Orde en Burgerplicht; jonkheer inr. J. L. C. van den Berch van Heemstede door de aDti-revolutionaire kiesvereeniging Nederland en Oranje. Brielle. Dr. K. A. Rombach, aftredend lid, door de kiesvereeniging Koning en vaderland, te Nieuwersluis. 's Gravenh age. Mr. W. Wintgens door de kiesver eeniging Vaderland en koning, te 's Gravenhage; mr. E. H. Karsten, door de kiesvereeniging De grond wet. Het aftredend lid jonkheer F. de Casembroot wil niet meer in aanmerking komen. Dordrecht. Mr. M. Bichon van IJsselmonde, aftre dend lid, door de kiesvereenigiug Nederland en Oranje, voor Ridderkerk en omstreken; jonkheer mr. W. T. Gevers Deynoot, te 's Gravenhagedoor de Vrijzinnige kiesvereeniging, te Dordrecht, en de kiesvereenigingen Eiland IJsselmonde en Alblasserdam en omstreken. Gorinchera. W. C. M. Begram, altredend liddoor de kiesvereeniging Koning en vaderland. Middelburg. Mr. J. P. Roetert Takaftredend lid door dekiesvereeniging De grondwet, te Middelburg, en de Vereeniging van Oost- en West-Souburg: dr. A. Kuiper, te Amsterdam, door de Centrale kiesvereeniging ia Wal cheren Nederland en Oranje, te Middelburg, en de kies vereeniging Vreest God, eert den koning, te Vlissingen. Goes. Mr. P. H. Saaijmans Vader, aftredend lid, door den Algemeene kiesvereeniging in Nederland, afdeeling Goes en omstreken en de Roomsch-catholieke kiesver eeniging. Mr. C. P. Lenshoekburgemeester van Wolfaartsdijk, door de kiesvereenigingen Aan allen recht, te Goes, en Oostelijk gedeelte van Zuid-Beveland. Breda. N. R. H. Guljé, aftredend lid, door de kies vereenigingen Grondwet en eendracht en Eendracht maakt macht, te Breda alsmede Burgerplicht, te Ber gen op Zoom. Mr. C. van Nispen tot Sevenaer doorde Katholieke kiesvereeniging te Breda. Tilburg. F. H. H. Borret, aftredend lid, doorde kiesvereeniging Noord-Brabant; mr. C. C. A. Beens, te Bredadoor de Vergadering ter bevordering van politiek leven. Eind boven. Mr. P. J. Smitz, aftredend lid, door de kiesvereeniging Noord-Brabant.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1