beroemt bij uitsluiting de constitutie te bewaken, thans ook zal inzien, dat zij na eene stemming, die volkomen langs grondwettigen weg tot stand kwam en hare min derheid duidelijk aantoonde, daarin moet berusten en niet door buitengewone middelen, als weigering om verder aan de beraadslagingen deel te nemen, teneinde eene stemming onmogelijk te maken, eene regeering kan dwingenom zich geheel en al te voegen naar den wil eener minderheid. Alhoewel vele symptomen de vrees mogen rechtvaardigen, dat het ministerie-ïïohen- wart zich van enkele bepalingen der constitutie wenscht te ontdoen en die in fcderalistischen zin tracht te wijzi gen, rust op de constitutioneele partij toch de verplich ting te toonen dat zij zich getrouw aan de constitutie houdt, en moet haar eenig streven zijnom hare partij te versterken teneinde de dreigende gevaren van Oos tenrijk af te wenden. Volgens bericht uit Versailles zou inderdaad een ver gelijk tot stand gekomen zijn, waarbij de wettendie den prinsen der vorstelijke huizen, welke;vroeger over Frank rijk regeerden, het verblijf in Frankrijk verboden, opge heven zullen worden en de prinsen van Orleans, die tot le den der nationale vergadering verkozen zijn, zich verbon den zouden hebben, om na de goedkeuring van hunne verkiezing hun ontslag als lid der vergadering te nemen en vóór de staatkundige hervorming van Frankrijk zich niet weder verkiesbaar te stellen. In de zitting van gisteren verwachtte men algemeen zoodanige oplossing dezer quaestie te vernemen, die de rampen van Frank rijk nog dreigde te vermeerderen, terwijl men tevens eene redevoering van Thiers tegemoet zag, om nogmaals de verzekering van het behoud van den republikeinschen regeeringsvorm te geven. Tot dusverre heeft de tele graaf deze verwachtingen nog niet bevestigd, doch wanneer deze cok weldra mogen blijken waar te zijn, blijven beide vraagstukken toch voortdurend Frankrijk's rust bedreigen. Het huis Orleans, door de meerderheid der natie tot den troon geroepen, zal niet aarzelen aan die roepstem gehoor te geven en kan daarin onmogelijk weerhouden worden door de verklaring van Thiers, welke toch geen andere beteekenis hebben kan dan een persoonlijke belofte, die hij slechts zóólang zal kunnen houdenals de meerderheid der nationale vergadering het bewind in zijne handen wil laten. De beslissing van deze quaestie is voorloopig ten minste weder voor eenigen tijd verschoven. Het plan schijnt namelijk te bestaan, om het voorstel tot verlen ging der volmachten van het hoofd des bestuurs uit te stellen tot na de verkiezingen ter aanvulling der natio nale vergadering, een voornemen, dat zonder twijfel weinig tegenkanting vinden zalomdat zoowel vriend als vijand beschroomd is deze teêre quaestie in behan deling te nemen. Naar men verwacht zullen deze aan- vullings-verkiezingen eerst in den maand Juli plaats hebben. Het aantal gevangenen der regeering is weder met twee vermeerderd, die een belangrijke rol gedurende den treurigen Parijscken opstand gespeeld hebben: Hossel en Courbet zijn gisteren te Parijs gearresteerd. De verschillende krijgsraden, welke de opstandelingen inceten vonnissenhebben zich tot dusverre nog niet geconstitueerd, zoodat de opening der zittingen in de eerste dagen nog niet tegemoet gezien kan worden. Laafsfc bericktcn. Versailles De wetsvoorstellen tot opheffing der verbannings- wetten zijn door de nationale vergadering aangenomen met 484 tegen 103 stemmen. De geloofsbrieven der prinsen van Orleans zijn daarna door de vergadering goedgekeurd. Thiers verklaarde, dat hij aanvankelijk tegen de ophef fing der verbanningswetten was geweest omdat hij vreesde, dat die opheffing aanleiding tot beroeringen geven zou, daar d© burgeroorlog wel geëindigd, maar de spanning nog niet geweken was. Nadat echter de prinsen van Orleans zich hadden verbonden om hunne benoeming tot afgevaardigden niet aan te nemen, was zijne vrees verdwenen. Hij wees op de noodzake lijkheid om, in het belang van de orde en bet krediet van het land, alle teedere quaesties onaangeroerd te laten. Be toestand in Parijs. Parijs krijgt langzamerhand het oude voorkomen terug. Op de boulevards begint nieuw leven te keer- schen; des avonds is de stad weder helder verlicht en als niet op bevel van den maarschalk Mac-Mahon de openbare inrichtingen te elf uren gesloten moesten wordenzou men zich niet meer kunnen voorstellen dat onlangs een zoo groote omwenteling heeft plaats gehad. De vluchtelingen keeren terug; vreemdelingen komen in grooten getale aan, en terwijl de kleine bouw vallen spoedig zijn weggeruimd, bestaan de groote nog in haar akelige zeldzaamheid. De leden van het corps diplomatique hebben hunne hotels weder betrokkeneen groot aantal afgevaardig den ziet men dikwijls door de straten wandelen. Achter eenvolgens worden de stedelijke administraties geregeld; de ambtenaren nemen, niet zonder moeilijkheden te ondervinden, weder bezit van hunne bureaux. De dienst der posterij is nog zeer ongeregeld brieven en couranten, komen, indien ze al komen, veel te laat. Alle ambtenaren zorgen nog zeer onvoldoende voor het nakomen hunner verplichtingen. Op bet postkantoor worden door de ambtenaren dc couranten op hun gemak gelezen, zeker niet tot genoegen van de abonné's, die somtijds volstrekt niet of anders eenigen tijd later hun exemplaar ontvangen. Terwijl men de verschillende takken van openbaren dienst zooveel mogelijk tracht te organiseeren verlaten achtereenvolgens de troepen de stad, waarin slechts zoovelen achterblijven als voor de militaire surveillance noodig zijn, die aan de politiek geen plaats gunt in de stad. Binnen een kwartier komt men somtijds drie pa trouilles cavalerie met ontblooten sabel tegen. De patrouilles cavalerie en infanterie wisselen elkander onophoudelijk af, zoowel binnen de stad als in den om trek. Daar gedurende het gevecht in de straten de inwoners hunne huizen verlieten was het voor de sol daten gemakkelijk om die te onderzoeken en de vluch telingen te vangen. Thans wordt niet meer een geheele wijk ingesleten, maar wel een straat afgezet om de huis zoekingen te doen plaats hebben waarbij de soldaten met beleefdheid en bekwaamheid te werk gaan. Buiten de vestingwerkenheerscht dezelfde waakzaam heid, waardoor reeds menige arrestatie heeft plaats gehad; de omstreken van Parijs worden aanhoudend door patrouilles van verschillende wapenen doorkruist. Des nachts worden de patrouilles geleid door twee agenten met witte banden om de zwarte képi en gekleed in grijze jas en zwarte pantalon. Onder hun kapotjas dragen zij een degen. Deze agenten, die in Parijs zeer talrijk zijn en steeds in grooten getale aankomen, noemt men rustbewaarders. Den 4" Juni kwamen er 800 Parijs binnen, en de beide daarop volgende dagen telkens 600, Zij komen met bijzondere spoortreinen uit Versailles aan. Voor zooverre zij nog niet opnieuw zijn ingedeeld doen zij dienst in de wijken waarin zij vroeger als politie agenten werkzaam waren. Sommigen schynen nietgeheel op hun gemak te zijn en vertrouwen elkander niet. Velen hebben nog hun veldtcnue en geen burgerkleeding aan, en zijn gewapend met een geladen chassepot, degen en revolver. Hunne tegenwoordigheid en hunne kennis van Parijs en hare inwoners maakt de huiszoekingen veel gemak kelijker en vruchtbaarder; men bezoekt de particuliere huizen .maar vergeet de openbare inrichtingen nietdie aan hare begunstigers tot schuilplaats hebben gediend. Verscheidene van deze inrichtingen bleken bergplaatsen van wapenen te zijn, die de opstandelingen op die wijze aan de aandacht der overheid wilden onttrekken. In de Hue de Rocker heeft men een soort van brand spuit in beslag genomen, waarmede men vitriool en petroleum spoot. Hij was vervaardigd in de eerste dagen van het beleg, en de heer Dorian moet nog voornemens zijn geweest om het tegen de Duitschers te gebruiken. In de Hue Chauchat heeft men nog een aanzienlijke hoeveelheid chassepots, revolvers en munitie in beslag genomen. Over het algemeen moet worden erkend dat de geest der bevolking kalmer en vredelievender wordt. Be Internationale. Over de groote maatschappij van arbeiders, die tegen woordig algemeen b.ekend is onder den naam van de In ternationale, die voor velen een schrikbeeld is, waarvan veischeidene leden der Parijscbe commune lid waren, en waaraan zooveel gruwelen worden toegeschrevenbevat the Times eenige bijzonderhedenwaaraan het volgende is ontleend. Uit een onlangs door het hoofdbestuur der maat schappij uitgebracht rapport blijkt dathoewel zij slechts negen jaren bestaat zij niet minder dan 2.500,000 leden telt, in welk getal niet zijn begrepen de leden der vereenigingen, die gelijke strekking hebben en die de Internationale steunen in baar politieke en re volutionaire ondernemingen, zooals de Fenians, de Re- publikeinsche broeders van Lyon en Marseille, de vereeniging Marianne, en tal van andere geheime ge nootschappen in de verschillende landen van Europa. Het hoofdcomitó van de maatschappij die een groote af deeling in Amerika heeft, is gevestigd te Londen, terwijl het lid dat eigenlijk de ziel is der maatschappij een Duitseher is, die het denkbeeld heeft opgevat om de gedachten van Babeuf, Diebneck, Jacobi, Prouilkon en anderen in duidelijken en bepaalden vorm uit te werken. De Internationale heeft geen president; het hoofdcomité is samengesteld uit een secretaris-generaal en vijftien leden. In vijftien landen heeft de maatschappij hare vertak kingen. Iedere afdeeling is weder verdeeld in secties. Iedere belangrijke hoofdsectie is weder gesplitst in kleinere secties met een hoofdbureau. Iedere week zendt ieder hoofdbureau naar het hoofdcomité te Londen: 1° een uitvoerig verslag van de gebeurtenissen op poli tiek en handelsgebied; 2° een verslag van de nieuw toegetreden leden; 3° een financieel verslag; 4» de namen der voornaamste bandelaars; 5° de namen der voornaamste grondeigenaars en kapitalisten; 6" een verslag van de gehouden meetings. Er bestaan natuurlijk veel geheime bepalingen betref fende de uitsluiting van leden en de middelen om in geval van werkstaking pressie uit te oefenen, die echter niet bekend zijn. liet is evenwel gemakkelijk te zien dat de inrichting der maatschappij is aangelegd volgens een plan, dat haar geschikt maakt om zich onbeperkt te ontwikkelen, en dat zij in alle landen een beroep doet op de sympathie van de lagere klassen der bevolking. Verre van voer hare verdere ontwikkeling een hinder paal te zijn, zullen de gebeurtenissen te Parijs haar een nieuwe vlucht doen nemen, want door zulke gebeurte nissen worden zulke vereenigingen ongelukkigerwijs meer algemeen bekend en krijgen grooter aantrekkelijk heid voor een aanzienlijk gedeelte der bevolking, voor wien zulke handelingen een groote betooveringbevatten. Betreurenswaardig is het dat er een zoo groot aantal personen bestaat, dat met volle overtuiging gelooft, dat men de hervorming der maatschappij niet anders kan tot stand brengen dan door moord en brandstichting volgens een bepaald plan. Dat was de meening van Miot, Courbet, Delescluze en andere hoofden der Parij- sche opstandelingen, en Milliere, een der bloeddorstig- ste van allen, die waarschijnlijk het grootste aantal onschuldigen heeft laten executeerenriep toen hij gefu silleerd werd uit: Vioe Cliumanilê „Wat moeten de regeeringen doen voor de bedreigde veiligheid der maatschappij als zij de inrichting van zulk eene vereeniging kennen?" vraagt the Times. Het antwoord luidt alleen: „Dat moeten zij zelve weten. De particulieren die den vrede lief hebben moeten ech ter zorgen dat zij de schuldigen niet beschermen." irrtijömQm. Volgens brief van B. H. Andreassengezagv. van het barkschip Noordster, lag hij den Juni te Gefle klaar om te vertrekken naar Londen. Schip en equipage wa ren in goeden staat. tiimödsbmcljtcn. Graanmarkten enz. Gent, 9 Juni. Roode en witte tarwe fr. 33.50, weinig aanvoer; rogge fr. 22.25 opslag, weinig aanvoer; gerst fr. haver fr. 18.50; boekweit fr. 22.50paarden- boonen fr. 23.50; koolzaad fr. geen aanvoer; lijnzaad fr. 38.42koolzaadkoeken fr. 30.lijnkoeken fr. 21.boter per kilogram fr. 3.—eieren fr. 2. per 26 stuks. Vlissingen, 9 Juni. Boter f 1.20 a f 1.15 per kilo gram. Prijzen van effecten. Amsterdam 9 Juni 1871. Nederland. ♦Certific. Werkelijke schuld 2£ pet. 53 *dito dito dito 3 „63 ♦dito dito dito 4 „84 *Aand. Handelmaatschappij 4£ dito exploitatie Ned. staatssp. 1051 België. ♦Certificaten bij Rothschild 21 Rusland. *Obligatiën 1798/1816 5 „96* ♦Certific. adm. Hamburg 5 66* ♦dito Hope Co. 1855, 6e serie 5 781 ♦Cert. /1000 1864 5 93 ft ♦dito f 1000 1866 5 93* ♦Loten 1866 5 ♦Oblig. Hope&Co.Leening 1860 44- 85 ♦Certific. dito4 67* ♦Inscript.Stieglitz&Co.2oa4cL. 4 ♦Obligatiën 1867 4 69 ♦Obl. 1869 4 „68*

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 2