MIDDELBURGSCHE COURANT. N° 134. Woensdag 1871. 7 Juni. Middelburg Juni. Daar jonkheer m®. H.A. Steengracht van Duivenvoorde voor het lidmaatschap der tweede kamer de candida- tuur niet heeft aangenomen, is jl. Zaterdag te Leiden eene vergadering gehouden van liberale kiezersonder leiding der besturen van de kiezersvereenigingen Het algemeen belang en Alphen en omstreken. In deze ver gadering werd de heer W. J. Knoop tot candidaat gekozenvooral met het oog op de defensie quaestie. De geneeskundige raad in Groningen en Friesland heeft, naar aanleiding van twee verzoeken van apothe kersom verlof tot het verkoopen van bleekwater, mine raalwater, revalenta, eau de Cologne Ilolloway-pillen zeepen enz. afwijzend geadviseerd. Voor een deel was tot den verkoop van die artikelen geen verlof noodig, voor een ander deel mogen zij alleen verkocht worden, wanneer de apotheker de bestanddeelen kan opgeven. Een der adressanten viel daarenboven niet binnen den termijn van oprichting, binnen welken de wet dispen satie mogelijk stelt. Hierbij deed zich nog de quaestie voor, of de wet, als zij voor eenmaal gevestigde apothe ken dispensatie mogelijk stelt, het oog heeft op de apothekerszaak, of op den apotheker. Sommige leden beweerden, dat, ook al kwam in een oude apothekers zaak een nieuwe apotheker, deze bleef vallen binnen de termen van dispensatie. De voorzitter en andere leden bestreden echter die wetsuitlegging ten sterkste. Benoemingen en besluiten. sTAATSCüMMissiëN, Benoemd, in plaats van wijlen J. P. C. baron van Reede tot ter Aa, tot lid der com missie voor het onderzoek van het plan tot het indij ken enz. van het zuidelijk gedeelte der Zuiderzee mr. J. C. G. C. Laan, lid van gedeputeerde staten van Utrecht. Ouderwijs. In de aflevering van Mei 11. der Nieuwe bijdragen ter bevordering van onderwijs en opvoeding worden als vacant opgegeven 26 openbare scholen voor gewoon lager-, 2 zulke scholen voor gewoon en meer uitgebreid onderwijs; éen bijzondere school voor gewoon en2zulke scholen voor gewoon en meer uitgebreid onderwijs; 1 ge subsidieerde bijzondere school voor meer uitgebreid onderwijs. Het aantal vacante betrekkingen van hulpon derwijzer bedraagt 38, Amsterdam, waaromtrent geene opgaaf gedaan wordt, niet medegerekenden dat van hulponderwijzcres 1. Marine en leger. De minister van marine brengt in de Staats-courant ter kennis van belanghebbenden dat, tengevolge van het heerschen van de cholera te St. Petersburg, de toe passing van quarantaine-maatregelen is bevolen op schepen, komende uit de Russische havens in Europa. Van deze havens wordenuitgezonderd die welke gele gen zijn aan de Zwarte zee en hare zeeboezems. Koloniën. Blijkens een van den gouverneur-generaal van Nedcr- landsch-Indië ontvangen telegram van 1 Juni heerschte aldaar over het algemeen een goede orde, en had de gouvemements-commissaris in de Preanger-regentschap- pen bericht dat zich tegen de invoering der reorganisatie in dat gewest op 1 Juni geene moeilijkheden voordeden; dat overal medewerking werd ondervonden; dat geen spoor van tegenstand of ontevredenheid was voorgeko men, en dat op sommige plaatsen de eerste koffie, op plechtige wijze met muziek, was ingeleverd. (Staats-cour.) De gonvernenr-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen. (Javasche conrant van den 7®n April.) civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Nederland, wegens ziekte, aan den schout bij de politie te Cheribon F. H. Lorey. Ontslagen: op verzoek, eervol, wegens ziekte, on^^to^enning van wachtgeld, de commies op het a^Bj»h-U"rêsidentiekaDtoor te Sambas J. H. Döhne; op verzoek; eervol, uit 'slands dienst, met behoud van recht op pensioen, de le klerk bij de kas-administratie te Banda F. B. P. Struby; tot president der wees- en boedelkamer te Macassar, de secretaris bij dat college A. J. H. Oosthoek; tot griffier bij den omgaanden rechter in de vijfde afdeeling, de griffier bij den raad van jus titie te Macassar m®. H. Dentz; tot substituut-griffier bij den raad van justitie te Samarang, de ambtenaar voor den burgelijken dienst in Nederlandsch-Indië inr.K. A.de Jon&h; tot l®n commies bij het departement van binnen- landsch bestuur, de substituut-griffier bij den raad van justitie te Samarang mr. L. W. C. van den Berg; tot com mies op het adsistent-residentiekantoor te Sambas, de ambtenaar op nonactiviteit D. Smits. departement van ooRLoo. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den l®n luite nant der infanterie W. F. A. Lindwurm. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit Zr. M». militairen dienst, wegens volbrachten diensttijd, met behoud van recht op pensioende majoor der artillerie F. C. II. Gorissen, en de kapitein der infanterie C. G. Gehne; op verzoek, eervol, uit Z®. Ms, militairen dienst, de 2eluite nant der infanterie H. A. van Geldorp. B evor derdbij het wapen der infanterie, tot kolonel, de luitenant-kolonel L. F. Donleben; tot luitenant-kolo nel, do majoor C. G. Heyligers; tot majoor, de kapiteins L. de Paauw en R. N. Biir; tot kapitein, de lc luitenants L. A. Drigny, E. Perné, T. H. Welters F. H. Albrecht en F. de Lannoy; tot l®n luitenant, de 2e luitenants A. J. Willemse, J. O. Tbiele, C. D. A. van der Loo, J. Tijl, P. van Kakum, A. C. W. T. Kortum, F. E. Hart- inann, S. P. Oudkerk Pool en 0. W. Klute. Benoemd: tot 2"i luitenant, de sergeant-majoor M. J. Nix en de sergeanten J. O. van der PolC. Schultz, F. A. van Dragt, K. H. Röpke, C. Stiemens, W. J. PhilipsG. G. StokhuizenW. H. M. de RielH. C. van Stappershoef en J. Burg. Bevorderd: bij de militaire administratie, tot kapi tein-kwartiermeester, de 1* luitenant kwartiermeester J. N. Morée. Benoemd: tot 2e" luitenant-kwartiermeester, de ser geant D. Hasselaar van het wapen der infanterie. Bevorderd: tot kapitein, bij het korps genie, mineurs en sappeurs, de lc luitenant G. de Vos. Geste) d: op verzoekop nonactiviteit voor den tijd van zes maanden, buiten bezwaar van den lande, de 1® luitenant der infanterie F Anten., Geplaatst: infanterie, bij het 12e bataljon, de majoor F. T. Engel, thans ter beschikking te Batavia. Overgeplaatst: gewestelijke en plaatselijke staf, als kommandaut der infanterie te Willem I, de kolonel L. F. Donleben, plaatselijk kommandaut te Soerabaija, als plaatselijk kommandant te Batavia, de luitenant kolonel G. G. Heyligers, van het 12® bataljoninfanterie bij het 1® bataljonde kapitein J. B. Mackvan het 3« bataljon; bij het 3e bataljon, de kapitein E. Pernó, van het garnizoens-bataljon van Celebes en onderhoorighe- den; bij het 6® bataljon, de majoor J. A. Hafeli en de 2® luitenant W.J.Pbilips, respectievelijk van het 14e en het 1® bataljon; bij het Se bataljon de kapitein L. A. Drigny, van het 11° bataljon; bij het 10c bataljon, de 2o luitenants K. H. Röpke en H. G. van Stappershoef, respectievelijk van het 12° en 9e bataljonbij het 11e batal jon, de ki pitein D. A. C. F. W. Verstege, van het 12e bataljon, bij het 12e bataljon, de kapitein T. H. Welters, en de le luitenant J. II. M. van Bronckhorst, respectie velijk van het garnizoens-bataljon van Palembang en dat van Banka; bij bet 13e bataljon de tweede luitenants C. Schultz, F. A. van Dragt en J. Burg, de beide eersten van het 8e, de laatste van het 5e bataljon; bij het 14® bataljon, de majoor L. de Paauw, van het 13 bataljon bij het garnizoens-bataljon van Banka, de le luitenant J. Pattché, van het 12e bataljon; bij het garnizoens bataljon van Palembang, de 2e luitenant J. A. E. Saltz- mann, van het 12c bataljon bij het garnizoens bataljon der Wester-afdeeling van Borneo, de 2e luitenants H. Roelofsz, J. G. Schröter en J. P. Smith, de eerste van het 9e, de beide laatsten van het 10e bataljon; bij het garnizoens-bataljon der Zuider- en Ooster-afdeeling van Borneo, de kapitein F. H. Albrechtvan het 13® bataljon; bij het garnizoens-bataljon van Celebes en ondeiboorigbedende kapitein F. de Lannoy, de 1lui tenant A. J. Willemse en de tweede luitenant G. S. Schultz de beide eersten van het 14e bataljonde laatsto van het 13e bataljon; bij het garnizoens bataljon der Moluksche eilanden, de le luitenant E. C. Jullien en de 2e° luitenant G. van Zalingen, respectievelijk van het 14« en 13e bataljoD, en als le luitenant-adjudant de le luite nant van het le bataljon L. F. M. Schulze. departement der marine. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit 'slands dienst, met behoud van rechtop pensioende gewezen schipper van den stoombagger- molen n°. 1 bij het marine-etablissement te Soerabaija J. Mostert, onlangs van verlof uit Nederland terugge keerd. (Javasche courant van den Hen April.) civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Europa, wegensziekte, aan den 2en commies bij de algeraeene rekenkamer J. H. Lok en aan den ambte naar op wachtgeld P. Garlinsky von Carlowitzgewezen tijdelijk opzichter bij de voormalige commissie tot de vervoermiddelen op Java. Ontslagen: op verzoek, eervol, als buitengewoon substituut-griffier bij den landraad te Cheribon J. A. Aeckerlin, commies op het residentie-bureau aldaar. Benoemd: tot secretaris der residentie Banjoemas, de ambtenaar op nonactiriteitj. van Slootenbij het binnen- landsch bestuur in de residentie Riouw en onderhoo rigbeden, tot controleur 2e klasse, de controleur 3C klasse in de residentie Zuider- en Ooster-afdeeling van Borneo, J. C. d'Engelbronner; bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Zuider- en Ooster-afdeeling van Borneo, tot controleur 3e klasse, de ambtenaar ter beschikking in dat gewest A. M. Joekes tot ambtenaar ter beschik king, de ambtenaar voor den burgerlijken dienst in Neder- landsch IndiëJ. Vijzelaartot veearts bij den burgerlijken dienst, ter beschikking van den directeur van onderwijs, eeredienst en nijverheid, A. J. Klaarenbeek, daartoe gesteld ter beschikking van de Indische regeering. departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan deu kapitein der infanterie P. M. J. Penning Nieuwland. Ontslagen: op verzoek, eervol,uit Zr. Ms.militairen dienst, wegens volbrachten diensttijd, met behoud van recht op pensioen, de ritmeester bij het regiment Oost- Indische cavalerie P. J. van der Heyde. Bevorderd; tot ritmeester bij het regiment Oost- Indische cavalerie, de le luitenant J. W. Wijnoldij. Geplaatst: geneeskundigen dienft, bij bet groot militair hospitaal te Soerabaija, de militaire apotheker 3C klasse F. T. Schroder, thans ter beschikking te Batavia. Overgeplaatst: departement van oorlog, bij de 2e afdeeling, de kapitein F. C- Burgers, van het 9ebatal jon infanterie; geneeskundige dienst: bij 's rijks mag: zijn van geneesmiddelen te Batavia, de militaire apotheker 2e klasse F. A. C. Valkenhof!", van het garnizoen te Djokdjokartabij het garnizoen te Djokdjokarta, de militaire apotheker 2e klasse D. van Beuningen van Helsdingen, van 's rijks magazijn van geneesmiddelen te Batavia; infanterie, bij het 2® bataljon, de 1® luitenant P. van den Blijk, van het 14® bataljon; bij het 14® bataljon, de I® luitenant F. J. G. van Heumen, van hot 13® bataljon; bij het garnizoens bataljon der Molukscho eilanden, de le luitenant E. R. A. van Ellinckhuysen, van het garnizoens bataljon van Gelebes en onderhoorig-

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1