MIDDELBÜRGSCHE COURANT. Maandag 5 Juni. i\0. m. 1871, AANBESTEDING. Op Vrijdag 16 Junij 1871, des voorraiddags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den Commissaris des Konings in de provincie Zeóland, of, bij ziju afwe zigheid, door een der leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat in het lldc district, aan het gebouw van het provin ciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: Het bouwen van kaaimuren voor twee losplaatsen van liet kanaal door Zuid- be vela nel. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrij ving, volgens 434 der algemeene voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekbandelaar M. Nijiioff, Raam straat n°. 49 te's Gravenhage, en door zijno tusschen- komst in de voornaamste gemeenten des rijks. Den vierden en zesden dag vóór de besteding wordt de noodig aanwijzing op de plaats gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingenieur van den waterstaat te Middelburg en bij den ingenieur van den waterstaat te Goes. '8Gravenhage, 19 Mei 1871. Voor den Minister, De Secretaris-Generaal HUBRECHT. öinrtcnlanïi. Middelburg 3 Juni. Het Provinciaal blad van Zeeland n°. 81 bevat het be sluit van gedeputeerde staten dezer provincie van den 2cn dezer, waarbij is bepaald dat de verkiezing van een lid der provinciale staten, ter vervanging van den heer mr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet, die verklaard heeft zijne herbenoeming tot lid dier vergadering niet aan te nemen, iu het kiesdistrict Middelburg zal plaats heb ben op Vrijdag den 16fn dezer en de herstemming, zoo die noodig mocht wezen, op Vrijdag den 30cn daaraan volgende. Dekiesvereeniging de Grondwet, te Amsterdamheeft dezelfde candidaten voor het lidmaatschap der tweede kamer gesteld als de kiesvereeniging Burgerplicht, na melijk de heeren mr. Fock, mr. A. S. van Nierop en J. P. de Bordes. Mr. M. H. Godefroi, eergisteren door de kiesvereeni ging De grondwet in den Haag tot candidaat voor het lidmaatschap der tweede kamer gekozenheeft voor die canditatuur bedankt. Er zal alsnu een nieuwe vergade ring tot het kiezen van een candidaat gehouden worden. Bij. den Rotterdamschen gemeenteraad is ingekomen een voorstel van burgemeester en wethouders om te bepalen dat de Maasbrug aan de westzijde (vroeger was besloten aan de oostzijde) der spoorwegbrug, op ongeveer 20 meter afstand daarvan worde gelegd, zoodanig dat de lijn dier brug in een rechte richting kome met die van de brug over de Noorderhavenom in plaats van een der drie poorten of doorgangen onder den spoorweg van den staateen overweg te vragen ongeveer aan het einde van den spoorweg; om te bepalen dat gelijk tijdig met het graven der Noorderhaven, de onderbouw der brug over die haven wordt gemaakt (de kosten werden geraamd op f 170,000) en dit werk reeds nu te doen geschieden. Benoemingen en besluiten. ridderorden. Vergunning verleend aan J. T. F.Huy- venaar, med. chir.etart. obst.doctor, te'sHertogenboscb, tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder der militaire orde van Christus, hem door Z. M. den koning van Portugal geschonkenen aan graaf vau Bylandt, laatstelijk gezant te Berlijn, Dresden en Wei- mar, tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder grootkruis der orde van de Kroon, versierd met het lint van den Rooden adelaar en met geëmailleerde ster, van Albrecht den Dappere en van den Witten valk, hem respectievelijk geschonken doorZ. M. den Duilschen keizer, koning van Pruisen, Z. M.den koning van Saksen en Z. K. II. den groot-hertog van Saksen-Weimar. consulaten. Erkend L. Hoyack en F. W. Bunge als consuls van het Duitsche rijk te Amsterdam en Rotter dam, en J. II. van Loon en W. Bruno Bok als vice- consuls van dat rijk te Harlingen en Texel, allen op den voet van Nederlandsche onderdanen. Erkend en toegelaten als consul van Groot-Britannië te Batavia Neill Mc. Leon. Kerknieuws. Beroepen tot predikant bij de NederduJtsche her vormde gemeente teZoutelande de heer C. P. N. Pikaar, predikant te Blauwkapel. Gemengde berichten. Jl. Dinsdag is in het kanaal de Ligne nabij IJzen- dijke drijvende gevonden een in vergevorderden staat van ontbinding verkeerend kinderlijkje van het manne lijk geslacht, omwonden met een blauwe schort, waarin zich een metselsteen bevond. De 'sGravenhaagsche wasch- en bleekinrichting heeft besloten te liquideeren. De gemeenteraad van Zwolle heeft besloten om, onder zekere voorwaarden voor 500,000 deel te nemen in den spoorweg Zwolle—Almelo. Het blijkt tot de verdichtsels te behooren dat de heer mr. S. van Houten aan de kiesvereeniging Een dracht, te Groningen een brief geschreven heeft waarin hij verklaarde niet te zullen afwijken van de door hem tot dusver gevolgde politiek, hoe onaangenaam die aan velen zijner kiezers mocht toeschijnen. Nieuws v. d. Dag.) DecommissieuitdenOostenrijkschen rijksraad voor de drukperszalcen heeft een wetsontwerp gereedwaarin de drukpers in Oostenrijk wordt geregeld. Het storten van een waarborgsom en het zegelrecht op de dagbladen is behouden. Het kruis op den Munster te Straatsburg, dat deri 15" September 1870 door een kogel was losgeschoten en aan den bliksemafleider blijven hangen, is weder over eind gezet; de herstelling van den toren heeft in het geheel niet meer dan 4200 franken gekost. Thermometerstand. 2 Juni 'sav. 11 u. 47 gr. 3 n '8morg.7u. 50 gr.'smidd.l n. 58gr. 'sav. 6 n.52gr. öuitcitUmiX Algemeen overzicht. Door het bericht uit St. Petersburg, dat de heer de Noailles als Fransch gezant aldaar zal worden vervan gen door generaal Leflö, worden de geruchten omtrent diens aftreding als minister van oorlog bevestigd. Hoe wel generaal Cissey als zijn opvolger wordt genoemd is daaromtrent nog niets met zokerheid bekend evenmin als van de opvolgers der andere ministers wier aftreding men te geraoet ziet. Die van Picard als minister van binnenlandsche zaken is voorloopig uitgesteld. Donder dag werd te Versailles verzekerd dat de heerLambrecht met de portefeuille van binnenlandsche zaken enLefranc met die van openbare werken zou worden belast. Het Journal desdebats is van meening dat de ministers van den 4C» September hun tijd hebben gehad, en is van oordeel, dat, indien Jules Favre minister blijft, het voor hem zei ven bet meest te betreuren is. De eerste, toepassing die volgens dat blad, dat de benoeming van Jules Ferry tot moire van Parijs afkeurt, door Thiersaandegemeente- wet moet worden gegeven moet zijn om al de maires te ontslaan die in de arrondissementen niet gewild zijn, juist omdat zij alleen in staat zijn om het gouvernement omver te werpen, dat hen benoemd heeft. Prins Napoleon heeft een brief aan Jules Favre ge schreven waarin hij de leden van het gouvernement van 4 September van verschillende dingen beschuldigt, en tot het besluit komt, dat de eenige grondslag voor de regeering van Frankrijk en de eenige bron waaruit voor het land een wettige en krachtige orde van zaken kan geboren worden bestaat in een beroep op het volk, waar- naarFrankrijk moet hooren en welks nitsprakenhetmoet uitvoeren. DeBonapartisten schijnen nog niet te kunnen vergeten dat een volksstemming meermalen hun behoud is geweesten zouden dat middel nog wel eens in toe passing willen brengen. Gisteren is door den heer JcanBrunet in de nationale vergadering een wetsontwerp aangeboden tot afschaf fing van de wetten betreffende de verbanning, als in strijd met het republikeinsche beginsel en alleen geschikt om de hartstochten en den haat der dynastiën voldoe ning te geven. Een ander wetsontwerp, ten doel heb- bendeom de wetten van 10 April 1832en van26Mei 1848 tegen de prinsen uit het hnis van Bourbon in te trekken werd door verscheidene afgevaardigden der rechterzijde aangeboden, waarbij een lid verklaarde dat de vereeni- gingtusschen de beide takken van het huis van Bourbon door beiden was aangenomen. Beide wetsvoorstellen wer. den door de vergadering met groote meerderheid urgent verklaard. In de Italiaansche kamer van afgevaardigden was door den heer Laporta een voorstel gedaan om de zitting onmiddellijk te verdagen. Dit voorstel werd verworpen, doch dat van de regeering, om vóórdat de verplaatsing van den zetel der regeering naar een andere hoofdstad tot stand zou worden gebracht, de wet tot hervorming van het leger en op de openbare veiligheid te behande len aangenomen. Te Weenen heeft Maandag eene vergadering van arbeiders plaats gehad, die op bedekte wijze hare sym pathie voor de Parijsche communisten heeft te kennen gegeven, door te verklaren dat zij denzoogenaamden gruwel van Parijs volkomen goed begreep. De Neue freie Presse veroordeelt die houding van de Weener arbeiders zeer heftig evenzeer als de uitlatingen hunner bladen, die de Parijsche opstandelingen als helden af schilderen. Het blad betreurt het dat de Oostenrijk- sche arbeiders de commune niet krachtig veroordeelen dat er geen scherpe afscheiding bestaat, geen enkel teeken van een diepe kloof tusscben de Ojstenryksche arbeiders en de Parijsche opstandelingen, en waarschuwt de eersten voor den gevaarlijken weg waarop zij zich bevinden. Het blijkt uit de geheele redeneering der Neue freie Presse duidelijk dat zij ongerust is over het streven der Oostenrijksche arbeiders. Reeds eenigen tijd heerschte een gespannen verhou ding tusschen de Portugeesche volksvertegenwoordiging en het ministerie. In de laatste dagen echter meende men dat er eenige wijziging ten gunste van de regee ring was gekomen, want op den 31" werd uit Lissabon bericht, dat, bij gelegenheid van de behandeling der staatsbegrooting, de houding der kamer eenigszins ten gunste van het ministerie was veranderd. Bij de behan deling van de begrooting van marine heeft echter de regeering gisteren de nederlaag geledenwaarop het hoofd van het kabinet, d'Avila, zich terstond met een voorstel tot ontbinding der kamer tot den koning heeft gewend, die dat reeds tegen heden heeft uitgevaardigd. De verkiezingen voor nieuwe vertegenwoordigers zullen in Juli plaats hebben. In het Engelsche lagerhuis heeft de minister van bin nenlandsche zaken, lord Bruce, gisteren te kennen gegevendat de Engelsche regeering geen eukel ver zoek tot uitlevering van opstandelingen van het gouver nement te Versailles had ontvangen. Lord Enfield heeft er bijgevoegd dat de Engelsche regeering ook geen vertoogen tot het Frausche gouvernement had gericht betreffende het traktaat dat men tegen de opstandelin gen wilde toepassen.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1