Gemeenteraad Tan Goes. Jl. Vrijdag werd eene vergadering gehouden welke door 8 leden werd bijgewoond. Daarin werden door den voorzitter de volgende mededeelingen gedaan: a. dat aan den heer mr. W. G. de Knokke van der Meulen op zijn verzoek wegens vertrek uit de gemeente eervol ont heffing is verleend als gedelegeerde in het bestuur der bank van leening en in zijne plaats is gedelegeerd de heer J. A. A. Fransen van de Putte; b. dat aan eerstge- noemden heer eervol ontslag is verleend als lid der districts-commissie voor het fonds van den gewapenden dienst en in zijne plaats benoemd is de heer mr. P. van der Meer Mohr; c. dat de besteding heeft plaats gehad der brikbeglooiingaan de havenboorden van 600 strekkende meters, en aannemer is geworden A. Foudraine, voor 1.44 per strekkenden meter. Nog doet de voorzitter mededeeling en zooveel noodig voorlezing van eenige ingekomen stukken, waaronder bericht van mr. W. G. de Knokke van der Meulen dat hij zijn ontslag neemt als lid van den raad, hetgeen voor kennisgeving wordt aangenomenterwijl besloten wordt burgemeester en wethouders te machtigen daarover 's raads leedwezen en dank te betuigen voor de vele diensten door den aftredende aan de gemeente bewezen. Ook zijn onderscheidene verslagen ingekomen van verschillende gemeenten, welke voor de leden ter inzage zijn gelegd. Naar aanleiding van een rapport der openbare gezond heids-commissie omtrent den toestand van kleine kinder scholen en daarop ingekomen antwoorden, is besloten om ter bevordering van den gezondheidstoestand een verordening te ontwerpen, waarmede bereids een aanvang is gemaakt. Het bericht van het bestuur van het gasthuis, aan gaande de in functie treding van den secretaris is voor kennisgeving aangenomen. Op de~bovergelegde aanbeveling voor drie leden van het armbestuur komen vooreerste vacature mr. P. I. F. van Voorst Vader en W. L. Kakebeeke; 2° W. de Liefde en B. van Asperen Verveune, en 3° J. P. Borhaff en J. Meyler. In een volgende vergadering zal tot de be noeming worden overgegaan. Op de aanbeveling voor een lid der commissie van classificatie zijn geplaatst de heeren B. M. den Boer en F. S. A. Knitel. De benoeming wordt mede tot een vol gende vergadering aangehouden. Ten aanzien van een adres van den heer C. E. Mas- see, om 1010 vierk. meters grond in erfpacht of koop te erlangen,f deelt de voorzitter mede dat door burgemees ter en wethouders een locale inspectie heeft plaats ge had en zij niet ongenegen zijn dit verzoek in te willigen; hij stelt voor de behandeling daarover tot een volgende vergadering aan te houdenteneinde de leden van den raad in staat te stellen van een en ander kennis te nemen, waartoe wordt besloten. Een adres van den heer F. W. Busing, om een reepje grond in koop te erlangen, wordt om dezelfde reden aangehouden tot een volgende vergadering. Een adres van den heer T. van Heeldie voor de dames-zangvereeniging verzoekt om het ijklokaal in huur te bekomen, waaromtrent de voorzitter uithoofde van urgentie voorstelt dit verzoek in te willigenop dezelfde voorwaarden en denzelfden prijs als waarvoor het is verhuurd geweest, wordt zonder hoofdelijke stem ming ingewilligd. Voor de benoeming van een lid in het bestuur van het gasthuis waren aanbevolen de heeren J. A Bevier de Fouw en P. Johannissen en is benoemd de heer J. A. B. de Fouw. Op verzoek werd eervol ontslag verleend aan den heer W. Swart, als leeraar aan de burgeravondschool. Op een verzoek van den heer A. Sterk, om een door hem geplempt gedeelte water in de vest in erfpacht te mogen behouden, wordt besloten, met wijziging van het besluit van 31 Juli 1865, aan genoemden heer in erfpacht uit te geven een gedeelte van het kadastrale perceel sectie D n°. 1420, ter oppervlakte van 460 Ma, waarvan 396 M1 water en 64 M2 aangeplempte grond, in erfpacht uit te geven voor den tijd van 30 jaren, ingaande 1 Januari 1871, en eindigende 31 December 1900, tegen een jaarlijksche erfpachtsom van /6.50. Op een verzoek van Pieter van der Does Lz., om af stand van p. m. 5 meters grond van een gemeentegang tot vergrooting van zijn huis, wordt besloten a. niet meer ten openbaren dienst bestemd te verklaren p. m. 5 meters grond kadastraal ongenummerd en gelegen achter sectie D. n<>. 362, b. genoemden grond in eigendom af te staan aan gemelden Pieter van der Does Lz., brood bakker te Goes, en zulks voor de som van f 25, en c. burgemeester en wethouders uit te noodigen een voor stel te doen om deze gelden ten bate der gemeente voor- deelgevend te maken. Een verzoek van den heer J. A. A. Fransen van de Putte, om aankoop van grond, tbans in erfpacht door hem bezeten, en een verzoek van verschillende personen om afkoop van cijns, worden aangehouden tot een vol gende vergadering. Omtrent de specificatie van kosten der gemeente apotheek over 1870 met de begrooting voor 1872, wordt zonder hoofdelijke stemmingbesloten a.goed te keuren de specificatie van kosten voor gemelde inrichting over 1870 tot een totaal bedrag van f 1275.804, b vast te stel len de begrooting van uitgaven die voor dezelfde inrich ting over 1872,is opgemaakt, bedragende f 1513, welke kosten op gemeentebegrooting voor dat jaar zullen gebracht worden. Zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming is aan burgemeester en wethouders machtiging verleend tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting voor 1870, ten bedrage van eene som van f 137.031. Een voorstel van burgemeester en wethouders tot aankoop van een gebouw voor schoollokaal, in hoofde lijke stemming gebracht, wordt met meerderheid van stemmen besloten a. de scholen met een te vermeerderen;. b. tot dat einde van de erfgenamen van Wijlen mr. F. N. van der Bilt aan te koopen het woonhuis en land staande op de Ylasmarkt, voor den bedongen koopprijs van f 11000, welk kapitaal bij jaarlijksche aflossingen kan worden afgedaan met daarenboven 5% intrest; c. het tot school en onderwijzerswoning iu te richten naar de begrooting daarvoor door den bouwmeester opgemaakt d. burgemeester en wethouders te machtigen een voorstel te doen tot vinding der kosten, en eene verordening tot regeling van het onderwijs in te dienen. Een voorstel der commissie van rapport in zake de inzameling van faecale stoffen wordt aangehouden en burgemeester en wethouders gemachtigd, het ophalen der vuilnis nog voor 1 jaar te verpachten. Gemeenteraad yan Zierikzee. In de vergadering van den 26«n Mei kwam o. a. ter tafel de rekening van het muziekgezelschap Kunst en eer over 1870, welke werd gesteld in handen eener com missie, bestaande uit de heeren Goemans, Moolenburgh en Labrijn. Tot regent van het burgerweeshuis werd met 5 stemmen benoemd, in plaats van wijlen den heer F. J. Oppende heer M. Tachi. Op den heer P. Paulussen waren 3 stemmen uitgebracht. Door burgemeester en wethouders is advies uitge bracht op het adres van het bestuur der Vereenigingtot oprichting en instandhouding van bewaarscholen, waarbij wordt verzocht om een jaarlijksche toelage van f 100, uit de gemeentekas, boven de f 50 die reeds jaar lijks wordt genoten. Dit advies strekt om het verzoek niet toe te staan en wordt door den heer Fokker nader toegelicht. Op voorstel van den heer Cau wordt na discussie met 7 tegen 4 stemmen besloten, op het verzoek gunstig te beschikken. In behandeling wordt voorts gebracht het verslag der commissie van fabricage, betreffende het dempen van een gedeelte der Oude haven. Uit de discussie bleek dat de vergadering met het plan der commissie van fabricage zeer ingenomen was, maar dat het won schel ijk werd geacht, dat daaraan eenige uitbreiding werd gegeven, door de haven te dempen tot de tweede houten binnen- brug, waarvan de meerdere kosten op circa f 12,000 werden geraamd. Daar het uur reeds ver gevorderd was en de discussiën nog niet geëindigd warenis hieromtrent geene beslis sing gevallen, maar zal de behandeling dezer gewichtige zaak in een volgende vergadering worden voortgezet. GEDRUKT BIJ DE GEBROEDERS ABRAHAMS TE MIDDELBURG.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 2