dezen maatregel zeerjtoegejuicht; geen enkele stem heeft er zich tegen verheven. Singapore. Engelscf* Indië). Op het eiland Rua heeft een vulkanische uitbarsting plaats gehad waarbij 400 slachtoffers zijn omgekomeD. Parijs. De insurgenten hebben zich, tengevolge van de door Vinoy genomen maatregelen, allen moeten overgeven. Alle leden der commune zijn gevangen genomen en gedood, uitgezonderd Felix Pyat en Pascal Grousset. De verliezen der opstandelingen bedroegen vöor den 22cn Mei 12,000 man dooden en gewonden en 25,000 man gevangenen. Na dien tijd hebben zij nog 10,000 man aan dooden en 20,000 man aan gevangenen verloren. Uit Parijs. De loop der zaken heeft sedert Zaterdag nog spoediger .een gunstige wending genomen dan men verwachtte. Vol gens een telegram, Zaterdag te Berlijn aangekomen, waren de hoogten van Chaumont toen door de regee- ringstroepen nog niet bezet en waren de opstandelingen nog in het bezit van Père Lachaise en het 20e arrondis sement. Het verwoeste gedeelte der stad werd op een vierde geschat, terwijl het aantal slachtoffers in huizen en kelders op 50,000 werd begroot, meestal vrouwen en kinderen. De woede en de opgewondenheid der vrouwen vooral was hevig en velen werden gefusilleerd. De ongerustheid die Zaterdag te Versailles heerschte omdat Thiers in twee dagen niets van zich had laten hoorenkwam spoedig tot kalmte toen Zon dag een circulaire van hem verscheen, waarin hij mededeelde dat het korps van generaal Ladmirault Zater- dagde hoogten van Chaumontcn Belleville had bestormd, terwijl het korps van generaal Douay mede op de stellingen van Belleville aanrukte. De regeerings- troepen zegevierden volkomenevenals die onder gene raal Vinoy, die Père Lachaise en het 20° arrondissement innamen. De opstandelingen stonden tnsschen de troe pen van Versailles en de Duitschers en waren genood zaakt zich over te geven of zich allen te laten dood schieten. Thiers bevestigde tevens den dood van Delescluze en Millière, terwijl hij te kennen gaf dat de opstand geheel was onderdrukt. Bij de inname van het 20e arrondisse ment en de gevangenis La Roquette werden van de gijzelaars 169 gered, doch de opstandelingen hadden 64 gefusilleerd en daaronder den aartsbisschop Darboy, den pastoor van de Madeleiue, den abt Deguerry en den president Bonjean. De brandweer uit Londen was Zaterdag ook in Parijs aangekomen en Zondag waren de branden be dwongen hoewel Parijs nog geheel in rookwolken was gehuld. De Tuileriënhet Palais Royal en andere ge houwen en gedenkteekenen rookten voortdurend. Alle voorbijgangers werden gedwongen om aan de spuiten te werken. Op de boulevards bleven alle koffiehuizen, res taurants en winkels gesloten. Het lijk van Delescluze werd achter de barricade van den Boulevard Voltaire gevonden. De generaal Leroy Delay sneuvelde Vrijdag avond in het gevecht tegen de barricades bij het kanaal Saint Martin. Hoewel de fabrieken der Gobelins voor den brand bewaard bleven, zijn toch in de werkplaatsen groote verwoestingen aangericht en is belangrijke schade toe gebracht. Zondagavond werd uit Saint Denis gemeld dat het in Parijs kalm was en geen kanon- of geweerschot meer werd gehoord. Drie groote branden doofden langzaam uit en konden Parijs niet verder benadeelen. De Duit schers hadden duizend man gevangen genomen en de Pruisische troepen waren den vestingmuur zoo kort mogelijk genaderd. Treinen met levensmiddelen vertrok ken naar Parijs, maar de aanvoer was gering. Er waren treurige geruchten in omloop over de wreed heden die wederkeerig waren bedreven, en men verze kerde dat de regeeringstroepen zonder onderscheid mannen, vrouwen en kinderen, die wapenen droegen, fusilleerden. Mac Mahon stond aan niemand toe om te vertrekken. De laatste berichten, gisteren uit Versailles verzon den, melden dat den vorigen avond aldaar 3000 gevange nen waren aangekomen. De laatste afdeelingen opstan delingen zijn gisteren zondereeuigen verderen tegenstand door de regeeringstroepen ontwapend, terwijl de Parij- sche bevolkingblijken van blijdschap gaf, dat zij van het juk der commune was bevrijd. Behalve de reeds genoemden behooren tot de gefusilleerde gijzelaars nog verscheidene priesters en ook de bankier Jecker. De wijken waarin zich nog opstandelingen bevonden zijn gisteren geheel door de regeeringstroepen gezuiverd en daarbij duizenden gevangen genomen. Parijs is nog geheel gesloten voor het verkeer van personen - niemand wordt binnen gelaten, en niemand mag de stad verlaten. Alleen goederentreinen kunnen de stad binnenkomen. Victor Hugo en de commune. De verklaring van het Belgisch gouvernement dat het de opstandelingen van Parijs niet als politieke personen zal behandelen maar als gewone misdadigers en hen dus zal uitleveren, heeft aan Victor Hugo aanleiding gege ven om aan lTndépendance beige een brief te rich ten waarin hij tegen die verklaring van de Belgische regeering protesteert. Volgens hem zijn die overwonne- lingen staatkundige personen en hoewel bij de mannen niet aanneemt, verklaart hij wel het beginsel der commune aan te nemen. Hij keurt verschillende hunner daden af, maar op de vraag wie de ware schuldige is, de commune of de nationale vergadering, geeft hij geen antwoord; hij zegt: „De historie zal hierop antwoorden." Hij maant aan om niet voorbarig te zijn in het oordeelen. De leden der commune die anderen laten fusilleeren noemt hij misdadigers, maar evenzeer de leden der nationale ver gadering die de hoofden der opstandelingen laten fusil leeren. België heeft, volgens hem, ongelijk om aan de opstan delingen geen wijkplaats teverleencn, want het recht van asyl is een oud recht en het asyl dat België aan de overwonnelingen weigert, biedt hij hen aan op de Place des Barricades n°. 4 te Brussel. Ieder vluchteling der com mune zal hem welkom zijn; ieder die buiten de wet is kan zijn huis binnentreden en hij daagt iedereen uit om hem weg te slepen. Ieder vluchteling der commune die men uit zijn huis weghaalt wil hij volgen. Hij wil dat België de uitgewekenen der commune niet zal uitleveren en is overtuigd dat niet de regeering, maar wel het Belgische volk met hem zal instemmen. lTndépendance heett krachtig het tegendeel beweerden in den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een gedeelte van het Brusselsche publiek eene manifestatie tegen Victor Hugo gehoudendie een ernstig karakter aan nam. LTndépendance keurt die houding af, en erkent dat Victor Hugo recht had om zijne gevoelens openbaar te maken, een recht dat ieder Belg,waardeert. Uit l'Etoile Beige blijkt dat de manifestatie is aange vangen door eenige jongelieden. Een hunner klopte op de vensters van den dichter, die vroeg wie daar was. „Dombrowsky en ik vragen om een wijkplaats," was het antwoord, en terstond begon de verzamelde schaar te (lui ten en te schreeuwen, en met steenen door de vensters te werpen. Zondag avond vergaderde weder een menigte nieuws gierigen voor de woning van Victor Hugo en onder de jeugdige bevolking had een sterke gisting plaats, doch het huis werd door politie agenten bewaakt en de gen darmerie was in de kazerne opgeroepen; de noodige voorzorgen waren genomen, om het huis goed te bewa ken, zoodat het inderdaad een veilige wijkplaats was. ikrtijöingm. Gisteren is ter reede van Veere gekomen de schooner Adriana Franciska, gezagv. A. van Eyk, van New-Castle met kolen voor Middelburg bestemd. Eergisteren is te Vlissingen ter reede gekomen, om daar eenige dagen te verblijven, het Amerikaan- sche oorlogstoomschip Plymouth, kommandant Breeue, laatstelijk komende van Gravesend. Het doel is de hoven van 's Gravenhage en Brussel te bezoeken. Daarna vertrekt het stoomschip met bestemming naar Bremen. ijanöi'lslvcncl|ticn. Rotterdam 30 Mei. Ter markt van heden waren aangevoerd: runderen,vette,nuchtere kalve ren, schapen, varkens en biggen. Runderen 1° qual. 85, 2e qual. 70 centkalveren lc qual. 105, 2C qual. 85 cent: schapen 75 cent per kilogram. Vlissingen, 30 Mei. Boter f 1.12 a f 1.05 per kilo gram. Amsterdam, 30 Mei. Raapolie op 6 weken 48}. Lijnolie op 6 weken ƒ34}. Prijzen van effecten. Amsterdam 30 Mei 1871. Nederland. ♦Certific. Werkelijke schuld 2} pet. 53 *dito dito dito 3 62$ ♦dito dito dito 4 83$ ♦Aand. Handelmaatschappij 4} dito exploitatie Ned. staatssp. 100} ♦Certificaten hij Rothschild 2} Rusland. Polen. Pruisen. Oostenrijk. Italië. Portugal. Turkije. Griekenl. Egypte Amerika. Brazilië. Mexico. Grenada. ♦Obligation 1798/1816 5 pet. 96 ♦Certific. adm. Hamburg5 67} ♦dito Hope C°. 1855, 6e serie 5 78} ♦Cert. 1000 1864 5 93} ♦dito 1000 1866 5 „93} ♦Loten 1866 5 223$ ♦Oblig. Hope Co. Leening 1860 4} 85| ♦Certific. dito4 67-} ♦Inscript.Stieglitz&Co.2ea4eL. 4 ♦Obligatiën 1867 4 68$ ♦Obl. 1869 4 68} ♦Certificaten 6 43} ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 220} ♦Oblig. dito 4 ♦dito dito 4} Obl. spoorweg Poti-Tiflis 5 «87 dito dito Jelez Orel 5 86} dito dito Charkow Azow. 5 84} ♦Schatkistobligatiën5 67 ♦Obligatiën 4 ♦Oblig. metall. in zilver Jan. Juli 5 54} ♦dito dito April/Oct. 5 54$ ♦dito in papier Mei/Nov. 5 47} ♦dito dito Febr./Aug. 5 46} Leening 18615 51$ *Certific. bij Lamaison c. s.5 ♦Obligatiën2$ thans 3 32-ft ♦dito 1867 3 32} ♦dito Binnenlandsche3 26ft ♦Obl. 1856—1862 3 33}} ♦dito 1867 3 34 ft dito (binnenl.)5 43-ft dito (blauwe)5 Obl. 1868 7 76$ ♦Obl. Vercenigde Staten (1874) 5 93} ♦dito dito dito (1904) 5 ♦dito dito dito (1882) 6 96} ♦dito dito dito (1885) 6 96$ ♦Obl. Illinois 7 ♦dito dito Redemtion 6 Oblig. Atl.Gr.W.Spw.Ohiosec.(7p) 100} dito dito geconsolideerde .7 dito dito debentures 8 45-ft Obl St.Paul &Pac.Spw. lcsec. 7 dito dito dito 2«sec. 7 70 dito dito 1869 dito 7 71$ ♦Obl. 1863 4} 81} ♦dito 1865 5 dito 18513 dito afgestempeld 6 2ibyertmtiert. GOjaiïge Eclitvereeniging van ANDRIES DE WITTE CATHARINA DE KLERK. Koudekerke, 31 Mei 1871. HUNNE DANKBARE KINDEREN, KLEIN- EN ACHTER-KLEINKINDEREN. Voorspoedig bevallen van eene Dochter S. A. A. DE GRAAF, echtgenoot van Dr. B. J. WINKELMAN. Leiden, 28 Mei 1871. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden van ruim vier maandenmijne waarde zuster ELISA BETH ZONNEVIJLLE. Aardenburg, C. ZONNEVIJLLE. 26 Mei 1871. Wed. M. Zonnevijlle. Algeiüeene kennisgeving.' Heden ontvingen wij de droevige tijding dat onze geliefde tweede zoon JOH AN HENDRIK WILLEM, in den ouderdom van 20 jaren en 3 maanden te Dordrecht is overleden. yAN DER HOOFT. Vlissingen, M. VAN DER HOOFT, 28 Mei 1871. Hofman. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van vriendschap en belangstel ling, ondervonden op hun 25jarlg Huwelijks feest, betuigen ondergeteekenden hunnen hartelijken dank- H. J. VAN" DENT BERGE. Vijra-vreugd, J. P. VAN DES BERGE, bij Middelburg. Sterk Door overhaast vertrek naar elders, wordpn degenen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den heer T. Q. HARDER, verzocht daarvan opgave te doen vóór den 15 Juni a. s., aan den Weledelen heer Q. HARDER, te 's-Gravenhage. Koraalvcrecnfging Woensdag 31 Mei.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 3