MIDDELIU RGSCHE OpenDare Aanbesteding. N°' 124. Donderdag De Burgemeester en Wethouders van de gemeente Aagtekerke, en Kerkvoogden der Nederduitsche hervormde gemeente aldaar, zullen onder nadere goed keuring, op Dinsdag den 30 Mei 1871, des namiddags te twee uren, in het gemeentehuis aldaar, in het open baar bij enkele inschrijving aanbesteden: Het afbreken der tegenwoordige en het bouwen eener nieuwe school en con sistoriekamer, met de levering van alle daartoe benoodigde materialen. Bestek en teekeuingen liggen van af den 19 dezer in de raadkamer aldaar ter inzage. Aanwijzing in loco zal geschieden op Vrijdag den 26 dezer maand, des namiddags te twee uren, terwijl nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den timmerman L. BOSSELAAR Jr.te Grijpskcrke. Aagtekerke, den elfden Mei 1871. De Burgemeester en Wethou- Kerkvoogden voornd. ders voornoemd, P. J. ARENTS, Pres. J. DE VISSER. A. VAN DER VATE. De Secretaris, P. WISSE Sz. H. P. VAN DE GRAPT. ©innmtanö. Middelburg 24= Mei. UITSLAG DER HERSTEMMINGEN PROVINCIALE STATEN. In bet kiesdistrict Middelburg moest herstemming plaats hebben tusschen dc heeren: mr. J. Snijder, aftre dend lid, en jonkheer mr. J. W. M. Schorer. In dit kiesdistrict stemden ilersirm- leStem ming. ming. te Middelburg 250 254 van de 481 kiezers. Vlissingen81 78 251 Veere28 27 31 Oostkapelle 28 21 37 Domburg14 10 32 Vrouwepolder 27 11 33 Serooskerke 22 24 44 Aagtekerke 15 13 21 Grijpskerke 10 11 25 Westkapolle 17 15 48 St. Laurens 13 8 23 Meliskerke 15 8 35 Zoutelande15 14 26 Biggekerke 24 12 38 Oost-en West Souburg 26 16 48 Koudekerke 31 16 73 ff Ritthera12 13 25 Nieuw- en St. Joosland 17 14 22 Arnemuiden 9 6 30 654 571 van de 1323 kiezers. Een biljet was oningevuld zoodat het getal uitge- Dracbte stemmen 653 bedroeg. Hiervan verkregen: mr. J. Snijder 327 en jonkheer mr. J. W. M. Schorer 326 stemmen. Door het stembureau is geconstateerd, dat aan de stemming te Middelburg is deelgenomen door éen niet-kiesgercchtigdedoch het door dezen in debus geworpen biljet niet van invloed beeft kunnen zijn op den uitslag der verkiezing, op grond dat, aangenomen zelfs dat dit biljet een stem mocht hebben ingehouden op den beer Snij n- en deze dus bij niet inlevering van bet biljet 1 stem minder zou hebben verkregen, het getal steramen voor de heeren Snijder en Schorer gelijk zou zijn geweest en eerstgenoemde ook ddn als oudste in jarenals gekozen zou moeten beschouwd worden. 1871. COURANT. 25 Mei. De heer Snijder is alzoovolgens de uitspraak van het stem bureau, tot lid gekozen. De beslissing van het stembureau luidt in het proces verbaal aldus „Vermits te Middelburg door een niet stembevoegde een biljet in de stembus is geworpenwaarvan in het proces-vertaïjnT"tatii. den 23tfI> dezer melding is gemaakt en dit biljet van invloed had kunnen zijn, heeft het bureau van stemopneming verklaard dat mr. J. Snijder ingevolge art. 8 van de wet van den 6f" Juli 1850(Staats blad n°. 39) als oudste in jaren de verkozene is." In het kiesdistrict Hulst waar eene hersf c m ning moest plaats hebb'ëT) "Tusschen de heeren G. C. P. Pierssens, II. A. A baron CoIlptfcTEscury. J. Kroon en P. F. Dicrick werden 596 stemmen uitgebracht, waarvan 3 van on waarde ziju verklaard, zoodat het aantal geldige stem men bedroeg 593. Hiervan verkregen de heeren Piers sens 296, Dierick 267, Collot d'Escipy 241 en Kroon 207, zoodat het aftredend lid de heer C. C. P. Pierssens is herkozen en in plaats van den heer Kroon is gekozen de heer P. F. Dierick. HoofdstukVIII (oorlog) der staatsbegrooting voor 1871 is, in de zitting der tweede kamer van heden, aangeno men met 41 tegen 27 stemmen. Daarna is in behandeling gekomen hoofdstuk IX (koloniën), en, na eenige discus sie betreflende den afstand van onze bezittingen op de kust van Guinea en de uitvoering der agrarische wet eveneens aangenomen met 55 tegen 8 stemmen. op te nemen en tegelijk met het bestaande aan de brug vooralsnog in de gracht te doenloozen, om het later j door te trekken tot in de stads-werkschuur en het daar liggend hoofdriool. De aannemer van het uitdiepen der zoutegracht van de Ylissiugsche tot de Seis-binnenbrug P. Sandóe is op zijn verzoek ontslagen van de verdere voltooiing van zijn werkhetwelk tot even voorbij den Molenberg is gevorderd, maar niet is voortgezet kunnen worden, omdat die gracht op een laagwaterpeil gehouden moest worden, teneinde de beklejding3muren langs den Beea- houwerssingel te kunnen vernieuwen. Burgemeester en wethouders zullen alsnu een nadere voordracht doen omtrent de verdere voltooiing van het werk, in verband met andere in de grachten te verrichten werkzaam heden. Aan de buitengewone agenten van politie J. C. Straa- ter en C. Voet is, op voorstel van burgemeester en wet houders, eene gratificatie van f 25 voor ieder hunner verleend. In een volgend nomtner geven wij een meer uitvoerig verslag. Door de commissie uit het provinciaal gerechtshof in Zeeland zijn heden met goed gevolg als candidaat-nota- rissen geëxamineerd de heeren Henri Louis Boogaert, notarisklerk te Middelburg, en mr. Philip Adriaau Ja cob Bouvin, advocaat te Zierikzee. De onlangs benoemde nieuwe leden van den gemeen teraad van Middelburg, jonkheer m"\ J. W. M. Schorer en J. F. W. Conrad, hebben in de heden namiddag gehouden zitting de voorgeschreven eeden afgelegd en zitting genomen. Van een dertigtal inwoners dezer gemeente, en wel van dat gedeelte hetwelk min of meer in de nabijheid der nu weg te nemen Havenbarrière is gelegen, is een adres ingekomen, waarin zij de vrees te kennen geven dat de wegneming van genoemde barrière ten behoeve der spooiweg- en kanaalwerken den stroom van in- eu uitgangers zal verloggen en zij daardoor in hunnen handel zullen worden benadeeld. Zij verzoeken daarom den raad, zijn invloed bij den minister van binnenland- sche zaken te willen aanwenden ter verkrijging eener tweede brug over het kanaal ter plaatse der tegenwoor dige Havenbarrière; enzoo daaraan geen gevolg mocht kunnen gegeven wordente willen bewerken dat de op genoemde plaats te leggen pont elk oogenblik van den dag tot kosteloos overzetten van een ieder gereed zij. Naar aanleiding van dit adres werd door den voorzit ter, op grond van reeds vroeger aangewende pogingen, medegedeeld, dat het vruchteloos zou zijn een tweede brug over het kanaal te vragen. Wat evenwel een pont betreft, hebben burgemeester en wethouders met leed wezen gezien dat in het bestek niets omtrent eene aan legplaats daarvoor is opgenomen, en het groote nut eener zoodanige pont beseffende hebben zij reeds po gingen aangewend, om wijziging dienaangaande van het bestek te verkrijgen. In afwachtiug van het besluit des ministers, is de beslissing op bet bovenbedoelde adres aangehouden. Een nader adres van de firma WoRerbeek van Baggen C»e.houdende verzoek om nogmaals de quaestie die aanleiding tot beboeting heeft gegeven grondig te onder zoeken en de boete slechts tot een zeer gering bedrag toe te passen is tot liet geven van advies gesteld in handen van burgemeester eu wethoudeis en de fiuan- cieele commissie. Op voorstel van burgemeester en wethouders, in over- legmet de commissie van fabricage, is besloteD, om van de rioolmonding achter perceel wijk K n°. 69 tot die achter perceel wijk K n°. 58 een riool aan te leggen van aarden buizen en van daar tot beoosten de Vlissiogsche brug een te metselen, daarin de verschillende spruiten Omtrent het verbranden van hetstoomschip Willem III leest men in the Times eenige bijzonderheden waaruit wij het volgende overnemen. „Het uitgebrande casco van het schroefstoomschip kwam Zaterdag omstreeks 12 uren te Spithead aan. Nadat het op de zandbank nabij Portsmouth was gezet, werden er gaten in geboord om het vuur uit te dooven, dat steeds voortwoedde in het onverbrande overschot van de steenkolen vóór de machinekamer. Even opmer kelijk als gelukkig is het dat bij deze snelle en geheele vernieling van een groot stoomschip op zee, dat als het ware opgevuld was met passagiers, geen mcuschenlevens te betreuren zijn. De brand barstte uit, terwijl men het land in't gezicht had, eu tijdens een prachtigen kalmen nacht; er waren andere schepen dicht in de nabijheidom hulp te verleenenzoodat de laatste man aan boord een veilige gelegcuheid vond om het brandende schip te verlaten. Zij, die geheel gekleed waren, mochten van geluk spreken. Vele vrouwen en kinderen landden te Portsmouth in nachtgewaad. Sommigen waren gedeelte lijk gekleed, doch barrevoets en zonder hoofddeksel. Allen bevonden zich in den toestand waarin zij het schip verlaten hadden om hun leven te redden. Al wat hun toebehoorde was een prooi der vlammen geworden. Een heer en dame, Duitschers waren onlangs gehuwd en zouden zich te Batavia gaan vestigen; alles wat zij beza ten, ter waarde van 1500 pond sterling hadden zij bij zich in den vorm van allerlei goederen, waarmede zij ginds een loco zouden openen. Dit alles ging te loor en was niet verzekerd; zij zijn nu van alle middelen ont bloot. „Dit geval is echter volstrekt niet eenig onder de pas sagiers. De meerderheid van de geredden werdZuterdag ochtend vroeg te Portsmouth aan wal gebracht door de Scorpio, een schroefboot, van Sunderlund naar Cha- rente; de rest volgde aan boord van de loodskotter Mary van Portsmouth. Ditkleine vaartuig(24 tonnen)nam niet miuderdau 114personen aan boordwaarondt r58soldaten en hunne officieren met farailiën, beboorende tot een deta chement bestemd naar Batavia, benevens 20 dames en 12 kinderen. De heer Cooto, de loods van den kotter, constateert dat hij Vrijdag avond te ongeveer 10 uren het vuurschip van de Owcr in peiling NoordOost op ongeveer acht mijlen van den kotter snel achtereen volgens wit, rood en blauw vuur in zuidelijke richting zag', blijkbaar een sein van eenig schip, dat zich in nood bevond. „De wind woei toen flauw uit het N W.; maar des-

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1