MIDDELIH KGSCHE Dinsdag 1871 COURANT. 16 Mei. Öimtcnüind. r -116. AANBESTEDING. Op Vrijdag, 26 Mei 1871, des voor middags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commis saris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat in het llde district, aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: Biet maken eener bergplaats voor ^"islilsdeuren met bijbehoorende wer ken, bij het kanaal door Kuid-Ucve- land te Wemeldinge. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrij ving, volgens 434 der algemeene voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen'fctj den boekhandelaar M. Nijhoff, Raamstraat no. 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomst in de voornaamste gemeenten des rijks. Den vierden en zesden dag vóór de besteding wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingenieur van den waterstaat te Middelburg en bij de'n Arroadis- sements-Ingenieur van den waterstaat te Goes. '8 Gravenhage, 29 April 1871. Voor den minister, De Secretaris Generaal, HUBREGHT. AANBESTEDING. Op Vrijdag26 Mei 1871, des voormiddags te 10 uren, zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwe zigheid door een der leden van de gedeputeerde staten en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat in het lle district, aan het gebouw van bet provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: Het voorzien van den val van 27 Octo ber 1S70 in den Westnol van Cloris- lnock, watering Sclierpenlssc belioo- rende tot de werken der calamiteuse polders. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrij ving, volgens 434 der algemeene voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. Nijhoff, Raamstraat n°. 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomst in de voornaamste gemeenten des rijks. Den vierden en zesden dag vóór de besteding wordt de noodige aanwijzing op (le plaats gedaan, voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingenieur van den waterstaat te Middelburg en bij den arrondis- sement3-ingenienr van den waterstaat te Zierikzee. 's Gravenhage, 29 April 1871. Voor den minister, De Secretaris-Generaal, HUBRECHT. AANBESTEDING. Op Vrijdag, 26 Mei 1871, des voormiddags te lOuren, zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwe zigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat in het lle district, aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: liet leveren en plaatsen van palen ten behoeve «Ier verdedigingswerken van den ealamiteusen polder Oud en Jong Breskens. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrij ving, volgens 434 der algemeene voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het ministerie van binnenlandsche zakenaan dat van het provinciaal bestuur van Zeelandte Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. Nijhoff, Raamstraat n°. 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomst in de voornaamste gemeenten des rijks. Den vierden en zesden dag vöor de besteding wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingenieur van den^^t^p^tiafr;. te Middelburg en bij den ingenieur van den waterstaat te Sluis. 's Gravenhage, 28 April 1871. Yoor den minister, De Secretaris-Generaal, HUBRECHT. Middelburg 15 Mei. Het amendement van de beeren Jonckbloet en van Xerckwijktot verhooging van art. 138 der begrooting van binnenlandsche zaken met f 7500, ter subsidieering van middelbare scholen voor meisjes is in de zitting der tweede kamer van heden met 47 tegen 27 stemmen ver worpen. Over het lager onderwijs is het woord gevoerd door de beeren Saaijmans Vader, van der Does, van Loon, Heij- denrijk, Pijls, van Voorthuyzen, Heemskerk Az., van Lijnden en Kerstens. De Staats-courant van Zaterdag bevat liet koninklijk besluit van den 3e" dezer, houdende aanvulling van het reglement voor de scheepvaart *er beveiliging van de beweegbare brug over de Dieze in den staatsspoorweg van Utreeht naar Boxtel, vastgesteld bij koninklijk be sluit van 11 November 1870 (Staatsblad n°. 177). Benoemingen en besluiten. marine. Op verzoek eervol uit den zeedienst ontsla gen, met den laatsten der maand waarin dat besluit te zijuer kennis zal worden gebracht, de luitenant ter ter zee 2e klasse A. E. Dronkers, dienende bij het eskader in Oost-Indië. leger. Op verzoek eervol ontslag uit den militairen dienst verleend aan den lcn luitenant C. P. Lammers van het regiment grenadiers en jagers. Kerknieuws. Op het zestal ter beroeping van een predikant bij de Nederduitsche hervormde gemeente te Utrecht zijn geplaatst de heerenM. P. Graswinkel te Zierikzee, A. Adriani te HarlingenH. Thoden van Velzen tellpen- dam B. A. Lasonder te Acquoy, M. A. Gooszen te Veen- dam en M. A. van Regteren Altena te Nigtevecht, de laatste bij herstemming met W. Vliegenthart te Vree land. Het drietal zal worden samengesteld op Vrijdag 26 dezer. - Eergisteren hebben van 128 stemgerechtigde mans lidmaten der Nederduitsche hervormde gemeente te Colijnsplaat 108 hunne stem uitgebracht voor het be houd van een kiescollege ter benoeming van predikan ten, ouderlingen en diakenen. Slechts 17 stemmen luidden ten gunste van die benoeming door den kerke- raad, terwijl 3 biljetten oningevuld waren. Evenals inde overige gemeenten van Noord-Beveland zal dus ook te Colijnsplaat gedurende tien jaren een kiescollege blijven bestaan. Aangenomen het beroep tot predikant bij de Neder duitsche hervormde gemeente te Amsterdam door den heer N. H. de Graaf, predikant bij die gemeente te Rotterdam. Rechtzaken. De bij bevelschrift der arrondissements-rechtbank te Zierikzee van den llfn April jl. naar het provinciaal gerechtshof in Zeeland verwezen en van moord beschul digde Iman Dorst, oud 24 jaren, landbouwersknecht te St. Annalandis jl. Zaterdag van het huis van arrest te Zierikzee overgebracht naar het huis van burgerlijke en militaire verzekering te Middelburg. Koloniën. De per mail uit Oost-Indië aangebrachte berichten loopen tot 6 April. Aan het overzicht van het Bataviaaschehand elsblad ontleenen wij het volgende „Uit het verslag van de vorderingen der werkzaam heden aan den spoorweg van Batavia naar Buitenzorg over de maand Februari 11. blijktdat die met kracht worden voortgezet. Volgens berichten van Menado ,loopende tot 1 Maart, waren aldaar in het begin van Februari onrustwekkende berichten ontvangen betreffende uitgebroken verwikke lingen in het Gorontalosche. De resident begaf zich onmiddellijk daarop met 75 mobiel verklaarde manschap pen van de Menadosche schutterij naar Gorontalo, doch vond bij zijne aankomst aldaar de zakeD minder ernstig dan aanvankelijk gevreesd was. De kwaadwilligen wer den spoedig en zonder moeite gevat. De rust mag als hersteld beschouwd worden." Uit Djokja wordt aan de Locomotief het volgende geschreven: „Volgens hier in omloop zijnde geruchteD, zou men dezer dagen tijdig de aanleggers van een kom- plot onruststokers hebben ontdekt. Verscheidene inlan ders, waaronder zich ook vrouwen en grijsaards bevin den, zijn in verzekerde bewaring genomen. Er moeten echter, volgens de Chineesehe kerknog velen zijn die insgelijks gevat zullen worden. De inlandsche politie is druk in de weer om haren plicht te betrachten. In eene naburige onderneming zijn uit éen dessa p. m. een zes tigtal personen roet hu^nf gez'nnen plotseling verdwe nen, met achterlating van have en goed. Sommigen meeneD, om zich bij het komplotaan te sluiten, anderen echter zoeken elders de oorzaak der verhuizing. Hebben dezen gelijk? De toekomst zal 't leeren. Zeker is het dat de landverhuizing in goede landen een zegen, doch in het tegenovergestelde geval een geesel voor de Javaan- sche bevolking is." Gemengde berichten. Jl. Vrijdag verhuisde een arbeidersgezin uit Aardenburg. Onder de gemeente Sint Kruis gekomen reed een der wagens tegen een paaltengevolge waarvan de I7jarige voerman voorover tusschen de paarden viel en den nek brak. Ook de arbeidersvrouw, moeder van vijf kinderen, viel van den wagen, ge raakte in de leidsels verward, werd een eind mede- gesleurd en vervolgens door een der wielen over de borst gereden. Drie uren later is de ongelukkige overleden. Jl. Woensdag werd de internationale tentoonstel ling te Londen bezocht door 8000 personen, uitgelokt door het fraaie programma hetwelk het muziekkorps der Belgische guides in de Albert Hall zou uitvoeren. Het merkwaardigst was dat het korps zijn muziek bij den overtocht had vergeten. In de vorige week zijn in den Haag 41 gevallen van pokken aangegeven. Z. D. H. prins von Wied is eergisteren uit den Haag vertrokkenom zich naar Neuwied te begeven. HH. KK. HH. prins en prinses Hendrik der Nederlanden zijn eergisteren uit Luxemburg te 's-Gravenhage teruggekeerd. Staten-gen er a al. TWEEDE KAMER. Zitting van Zaterdag 13 Mei. Behandeling der staats- begrooting voor 1871. By de openingder zittingverkrijgt de heer van Zinnicq Bergmann het woord. Hij verzoekt gelegenheid te beko men om zijne beschouwingen mede te deelen over den brief van den ex minister Roest van Limburg, die spre kers uitlatingen in de kamer heeft gecritiseerd.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1