MIDDELBURGSCHE COURANT. N° 106. Donderdag 1871. 4 Mei. ©innmlcmiX STRAFVERORDENINGEN. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen doen te weten: dat door den raad dier gemeente in zijne vergadering van den 25en Februari 1871, is vastgesteld de navolgende VERORDENING- houdende verklaring welke plaat selijke verordeningen in de gemeente Vlissingen tegen wier overtreding straf is bedreigdvoort durend van kracht zijn. De raad der gemeente Vlissingen; Gelet op artikel 178 der wet van den 29 Juni 1851 (Staatsblad n». 85). Herzien zijne verordeningen tegen wier overtreding straf is bodreigd Besluit: Voordurend geldende te verklaren de navolgende verordeningen: 1. van den 21 November 1853 „op het gebruik van het kookhuis voor olieen het maken van zwavelstok ken en lucifers." 2. van den 13 Februari 1854, „reglement tot voorko ming der gevaren van hondsdolheid." 3. a van 9 Juni 1856, „op het houden van onderhand- sche loterijen." b. van 15 October 1866, „houdende wijziging van die op het houden van onderhandsche loterijen." 4. a. van 18 Juni 1856, „van policie op de havens en kaden." b. van 24 October 1857, „houdende wijziging in de verordening van policie op de havens en kaden." 5. a. van 21 Juli 1856, „ter beteugeling der kinder ziekte." b. van 3 Mei 1865„tot wijziging der verordening ter beteugeling der kinderziekte." c. van 26 Augustus 1870, (gemeenteblad n°. 67) „wij ziging in de verordening ter beteugeling der kinder ziekte." 6. a. van 17 November 1856„op het keuren en wegen van brood." b. van 13/15 October 1862, „houdende aanvulling van die op het keuren en wegen van brood." 7. a. van 17 November 1856, „op het keuren van vleesch.' b. van 9 October 1865, „tot wijziging der verordening op het keuren van vleesch." 8. van 19 Augustus 1857, „van maatregelen van policie, ter zake van het gebruik van het lokaal tot het hou den van openbare verkoopingen." 9. a. van 24 October 1857, „op de openlijke huizen van ontucht en publieke vrouwen." b. van 2 Augustus 1858, „houdende wijziging in de verordening op de huizen van ontucht en publieke vrouwen." 10. van 20 Februari 1858„op de zetting van bet brood." 11. van 20 Februari 1858, „op bet losloopen en het schutten van vee." 12. a van 28 Januari 1863, „regelde het toezicht op en het gebruik van de scheepstimmerwerf, genaamd Zeehondenwcrf." b. van 15 October 1866, „tot wijziging der verorde ning regelende het toezicht op- en het gebruik van de scheepstimmerwerf, genaamd Zeehondenwerf." 13. van 29 April 1863, „op de nummering der huizen, en het doen van aangifte van verhuizingen, binnen de gemeente Vlissingen, tot bevordering van het regelmatig bijhouden der bevolking-registers." 14. van 14 Maart 1864, „regelende het toezicht op-en het gebruik van de keibank. 15. van 26 November 1864, „op ae te houden veemarkt." 16. a. van 3 Mei/24 Juni 1865, „op het brandwezen." b. van 1 Augustus 1866„tot wijziging der verorde ning op het brandwezen." 17. van 14 Juli 1866, „op het gebruik maken van de vischmarkt en het verkoopen van versche visch." 18. a. van 30 Juli/26 September 1866, „van algemeene plaatselijke politie." b. van 31 Mei 1869, (gemeenteblad n°. 55), „aanvul ling der verordening van algemeene plaatselijke politie." c. van 13 April 1870, (gemeentebladn°. 40), „wijziging in de verordening van algemeene plaatselijke politie." 19. a. van 19 Januari 1870, (gemeenteblad n°. 39), „op de algemeene begraafplaats en het begraven van lijken." b. van 16 Augustus 1870(gemeenteblad no. 66)„wij ziging in de verordening op de algemeene begraaf plaats en het begraven van lijken." 20. cc. van 19 Januari 1870, (gemeenteblad no. 39)„op het stichten van grafkeldersgedenkteekenen en kruisen het aanleggen van graf tuinen het planten van boomen enz. op de begraafplaats." b. van 16 Augustus 1870(gemeenteblad n°. 66)„wij ziging in de verordening op het stichten van graf kelders, gedenkteekenen en kruisen het aanleggen VSn graftuinen het planten van boomen enz. op de begraafplaats." 21. van 3J uni 1870, (gemeenteblad n°. 60)„op het marktwezen. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen den 25 Februari 1871. De Voorzitter, WINKELMAN. De Secretaris P. FORBES WELS. Zijnde deze verordening aan de gedeputeerde staten van Zeeland, volgens hun bericht van den 11 Maart 1871 no. 610/76, in afschrift mededeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25 Maart 1871. De Burgemeester en Wethouders voornoemd WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Middelbnrg 3 Mei. De tweede kamer heeft in hare zitting van heden twee voordrachten opgemaakt ter vervulling van de vacatures in den hoogen raad, tengevolge van het overlijden van den in plaats van den heer Jolles benoemden raadsheer Matthes en het eervol ontslag van den raadsheer Gerarts. Op de eerste voordracht zijn geplaatst de heeren m«. J. Kalff, president der arrondissements-rechtbanlc te Almelo, met 36 stemmen tegen G. A. Fokker, oud lid der tweede kamer te Middelburg, die 33 stemmen verkreeg, A. Wichers, president van de arrondissements-rechtbank te Utrecht, F. B. Coninck Liefsting, rechter in de arron dissements-rechtbank te Leiden, P. S.Noyon, raadsheer in het provinciaal gerechtshof in de Noord-Holland en W. J. Triebeis, president in de arrondissements recht bank te Nijmegen. De tweede voordracht bestaat uit de heeren m«. J. J. van Meerbeke, raadsheer in het provinciaal gerechtshof van Noord-Holland H. E. C. van Kerckhoff, rechter in de arrondissements-rechtbank te Zwolle, J. B. baron van Hugenpoth, raadsheer in het provinciaal gerechts hof van Noord-BrabantA. Gordon president van de arrondissements-rechtbank te Maastricht enJ.W.Schuur- man, raadsheer in het provinciaal gerechtshof in Zuid- Holland. De Staats-courant van heden bevat de wet van den 5cn April 1871, houdende vaststelling der begrooting van Nederlandsch-Indië voor het dienstjaar 1871. (Hoofdstuk II. Uitgaven in Nederlandsch-Indië.) Bij resolutie van den minister van financiën zal met ingang van den 7e" Mei a. het rijkstelegraafkan- toor te Werkendam op zon- en feestdagen open zijn van 8 tot 12 uren des voormiddags. De diensttijd op werkdagen blijft onveranderd. In de heden namiddag gehouden zitting van den gemeenteraad van Middelburg zijn de geloofsbrieven onderzocht en in orde bevonden van de gekozen nieuwe raadsleden jonkheer mr. J. W. M, Schorer en J. F. W. Conrad, en is tot- toelating dier heeren besloten. Naar aanleiding van eene ingekomen missive van den eerstaanwezend ingeneur der staatsspoorwegen te Vlis singen, zijn burgemeester en wethouders gemachtigd om met dien heer een overeenkomst te sluiten tot over dracht aan het rijk van 1 hektare 1 are 58 centiaren grond, in verschillende perceelen gelegen buiten de Havenbarrière en in eigendom behoorende aan de gemeente Middelburg, zijnde een gedeelte der gronden die door de gemeente, ten behoeve der spoorweg- en kanaalwerken, bij notarieele akte van 23 Februari 1866 kosteloos aan het rijk zijn afgestaan. Het in de vorige zittiDg ingekomen verzoek van den heer M. W. van de Garde, om eervol ontslag als hulp onderwijzer op de school C. voor gewoon en meer uitge breid lager_ onderwijs voor jongens, is, overeenkomstig het advies der plaatselijke schoolcommissietoege staan. In zijne plaats is als zoodanig met 14 van de 15 stem men benoemd de heer J. H. Marx, hulp onderwijzer op de bijzondere school voor christelijk uitgebreid lager onderwijs alhier (hoofdonderwijzer de heer K. H. Klein.) Op de voordracht waren mede geplaats de heeren J. Hogerland en J. Z. de Buisonjé beiden hulponder wijzers alhier. Eerstgenoemde verkreeg 1 stem. Tot lid der plaatselijke schoolcommissie in de plaats van jonkheer mr. J. W. M. Schorerop verzoek eervol ontslagen, is benoemd de heer ms. J. W. Th. Swarters van Schaumburg met 7 stemmen. Op den heer J. de Kanter waren 6 stemmen uitgebracht en 2 biljetten oningevuld. De vacature, door het aan jonkheer mr. J. W. M. Schorer verleend eervol ontslag ontstaan in het bestuur der godshui-zen, is aangevuld door de benoeming van jonkheer mr. D. G. van Teijlingen met 10 stemmen. Op den heer J. Fak Brouwer Mz. waren 4 stemmen, op mr. Swaters van Schaumburg 1 stem uitgebracht. Blijkens het proces-verbaal der opneming van de boe ken en kas van den gemeente-cntvangerbevond zich op 1 April jl. in kas f 25,134.24. Van de predikanten Nonhebei en Roozemeijer is, namens den bijzonderen kerkeraad der Nederduitsche, hervormde gemeente alhier, een adres ingekomen, hou dende verzoek om voortaan de kermis binnen deze ge meente niet meer te doen plaats hebben. Op voorstel van burgemeester en wethouders is besloten, deze zaak vooralsnog niet in beraadslaging te brengen, maar af te wachten of burgemeester en wethouders, op grond van de heerschende pokken-epidemie, wellicht termen zullen vinden tot het doen van een voorstel hunnerzijds om dit jaar de kermis niet te doen doorgaan. Zoodanig voorstel zou dan uiterlijk bij het einde dezer maand door hen worden gedaan, bijaldien de stand der genoemde ziekte zoowel elders als hier hen dan daartoe aanleiding geeft. Aan den heer J. van der Waeijen Pieterszen is, op zijn verzoek, tot wederopzegging vergunning verleend tot het gebruiken van het op de Kaai staande slepershuisje bij het lossen en laden der schroefstoomboot de Een dracht, tegen eene vergoeding van 35 cent 's jaars. Mede is ingewilligd een verzoek van R. R. Freeman, om vergunning tot het leggen van een plankier achter zijne woning op den Kinderdijk, voor 25 jaren, tegen be taling van 40 cent 's jaars. Aan A. Wanjon is een stukje gemeentegrond op den buitensingel tusschen den Noord weg en den Nadorst in koop afgestaan, met machtiging om ter bedoelde plaats een buis te bouwen. Naar aanleiding van het tijdens de behandeling der gemeentebegrooting voor 1871 genomen besluit is tbans door burgemeester en wethouders voorgesteld, om den heer L. F. Krijger, in plaats van het hem tot dusver toe gekende wachtgeld een jaarlijksch pensioen van f 350

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1