Iamötel doibum. SfrtijïürtQm. £janiïclsbmcl)tcn. 2töucrtenticn. SCHOOLVERBOND. EIND-EXAMEN BURGER-AVONDSCHOOL. Sociëteit „de Vergenoeging." Rotterdainsehe Hypotheekbank voor Nederland. Opening 1 Juni 1871. de linietroopon te schieten, die de barricade in de Avenue du chateau verdedigden. De huizen werden daarop gebombardeerd en de inwonershadden ternauwer nood tijd gehad, om in de kelders te vluchten. Velen waren onder het puin gedood. Gedurende de wapen schorsing werden van die plaats nog 32 lijken wegge dragen. In éen huis werden negen lijken gevonden. Overal zag men verwoesting, wanhoop en dood, terwjjl nog steeds nieuwe maatregelen werden genomen om deze vreesselijke en bloedige oorlog voort te zetten. De huizen in de Rue de Chezy waren door de linie troepen bezet en de soldaten lagen met de grootste koel bloedigheid uit de vensters naar het begraven der lijken te kijken. De officieren sloegen door hunne kijkers de bewegingen der opstandelingen gade, die op een afstand van 150 meter in de Rue Louis Philippe bezig waren met het opwerpen van een barricade. De troepen der commune zijn in de huizen op den Bou levard Inkerman ingekwartierd of legeren aldaar. Een groot aantal maakte van de wapenschorsing gebruik om uit te rusten en lag op den grond te slapen. De meubelen van de naburige buizen waren in beslag genomen. Op straat bedienden de opstandelingen zich van de kost baarste zaken. In een tuin zongen sommigen Les Giron* dins onder begeleiding op een heerlijke pianino van Ehrard. Een weinig verder bereidde een andere groep de soep, in de onmiddellijke nabijheid van een dood paard dat reeds tot ontbinding was overgegaan. Al die fraaie woningen, die betpoverende tuinen, die aardige koepeltjes en tuinhuizen zijn vernield, verwoest door bet schroot of door de „eischen van den dienst." In die gedeelten van Neuilly waarin de minder wel varende klassen wonen heerschte een algeraeene drukte, daar men zooveel mogelijk van de wapenschorsing wilde gebruik maken om te vluchten. Tegen twee uren vooral was de beweging zeer groot daar de tijd ten vijf uren verstreken zou zijn. De vrouwen verkeerden in een staat van zenuwachtige opgewondenheid. De vrees van met hunne toebereidselen voor de vlucht niet meer te zullen gereed komen bracht haar in een toestand die medelijden opwekte. Onophoudelijk liepen zij heen en weer, droe gen zelf goederen weg en spoorden de werklieden aan, die haar hielpen. Haar driftig en vurig verlangen om Neuilly te verlaten bewees wel hoeveel zij reeds hadden moeten lijden. Gelukkig kan men echter verzekeren dat de inwoners van Neuilly geen honger hebben gele den. Sommige levensmiddelen mochten al niet in grooten voorraad aanwezig zijner is steeds voldoende brood en vleesch geweest, doch men moest den nacht te baat nemen om zich het noodige te verschaffenomdat dan het bombardement minder hevig was. Het meest.hebben de inwoners geleden door den angst, de voortdurende vrees waarin zij verkeerden dat een bom in hun buis zou inslaan en het in brand steken, of om onder de puinen te worden bedolven, of ook wel dat men zijne betrekkingen aan zijne zijde zou zien nederstorten. Het is waar, dat een groot aantal Neuilly niet beeft willen verlaten. Sommigen waren aan bet bombardement gewoon geworden of waren overtuigd, dat bet spoedig gedaan zou zijn, anderen waren bevreesddat zij te Parijs bij de nationale zouden worden ingelijfd, terwijl nog anderen vreesden, dat Parijs niet minder zou wor den gebombardeerd. Over het algemeen ook waren zij zeker geen gebrek te zullen lijden als de linietroepen meester waren. In de Avenue du Roule stond een huis waarin reeds vijftig opstandelingen den dood hadden gevonden en in de Avenue de Neuily een ander waarin de gewonden voorloopig werden ondergebracht. De wacht aldaar verklaarde, dat binnen 2 dagen 150 dooden uit dat huis waren weggedragen. Te Parijs maakte men zich ook de wapenschorsing ten nutte. In de Avenue des Ternes vluchtten alle bewoners naar meer veilige wijken. De toestand is aldaar ook ver schrikkelijk. De Avenue de la grande arrnée biedt ech ter het treurigste schouwspel aan, de huizen zijn overal doorschoten, de straat is omgewoeldpuinen en scherven bedekken den grond. Tegen vijf uren begonnen de schildwachten demenigte te waarschuwen dat zij moesten vertrekken en zwijgend werd gehoorzaamd. Vele nieuwsgierigen begaven zich naar den Are den triompheom getuige te zijn van de her vatting der vijandelijkheden. Zij verwachtten, dat te vijf uren precies het vuur weder zou worden geopend maar een uur, twee uren verliepen zonder dat le père Valerien zich deed hooren. Wederom verliep een uur, doch alles bleef stil. Men dacht dat de wapenschouwing verlengd was. De nieuwsgierigen werden ongeduldig. Eindelijk weerklonk een hevige slag; le père Valérien liet zich hooren; allen vluchtten en de strijd werd weder voort gezet. Volgens schrijven van den gezagv. L. P. de Vries, voerende het barkschip Stad Middelburgwas bij den 19en Maart te Anjer gearriveerd en zou den volgenden dag zijne reis naar Singapore voortzetten. Schip en equipage in goeden staat. Den 20cn Maart is van Akayab gezeild het barkschip Luctor et Emergo gezagv. D. D. Ouwe hand, naar Falmouth om orders. Prijzen van effecten. Amsterdam 29 April 1871. Nederland. ♦Certific. Werkelijke schuld. 2* pet. 52# ♦dito dito dito 3 62 ♦dito dito dito 4 83| ♦Aand. Handelmaatschappij 4* dito exploitatie Ned. staatssp. België. ^Certificaten bij Rothschild 2* Rusland. ♦Obligatiën 1798/1S165 94| ♦Certific. adm. Hamburg. 5 671- ♦dito Hope O. 1855, 6e serie 5 77* ♦Cert. 1000 1864 5 92 *dito f1000 1866 5 91*# *Loten 1866 5 „220 *Oblig. Hope&Co.Leening 1860 4* ♦Certific. dito4 66* *Inscript.StiegIitz&Co.2ea4eL. 4 66 *Obligatiën 1867 4 68 *Obl. 1869 4 „67* ♦Certificaten 6 ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 219 ♦Oblig. dito 4 160 ♦dito dito 4* Obl. spoorweg Poti-Tiflis 5 85$ dito dito Jelez Orel 5 85 dito dito Charkow Azow. 5 83* Polen. ♦Schatkistobligatiën5 66* Pruisen. ♦Obligatiën 4 Oostenrijk. *Oblig.metall. in zilver Jan. Juli 5 53 ♦dito dito April/Oct. 5 53 f ♦dito in papier Mei/Nov. 5 45* ♦dito dito Febr./Aug. 5 45*# Italië. Leening 18615 51* *Certifie. bij Lamaison c. s.5 Spanje. ♦Obligatiën2* thans 3 31* ♦dito 1867 3 31* ♦dito Binnenlandsche3 26 Portugal. ♦Obl. 1856—1862 3 33 ♦dito 1867 3 33/*, Turkije. dito (binnenl.)5 43 Egypto Obl. 1868 7 76 Amerika. ♦Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 93# ♦dito dito dito (1904) 5 ♦dito dito dito (1882) 6 96# ♦dito dito dito (1885) 6 96 f Oblig. Atl.Gr.W.Spw.Ohiosec.(7p) 99* dito dito geconsolideerde .7 „42 dito dito debentures 8 Obl. St.Paul &Pac.Spw. lesec. 7 dito dito dito 2e.sec. 7 67# dito dito 1869 dito 7 68# Brazilië. ♦Obl. 1863 4* ♦dito 1865 5 91* Grenada. dito afgestempeld6 24# Venezuela, dito3 7* Prijzen van coupons. Amsterdam, 28 April. Metall. 19.75Dito zilver 24.27*. Dito Eng. per 11.871; Eng. Russen per Eng. Portugal per 11.87*; Franscho f Belg. 56-*-Pruis, 34#; Harab. Russen ƒ30*; Russen in Z. R. /30# Pools, in Fl. fper Z.R. fSpaans f— Amerik. Dollars ƒ2.40; dito papier 2.15; Spaans, in f 11.87*Piasters 2.24. Bevallen van een Zoon E. VAN OSVAN LISSA. Middelburg, 29 April 1871. Eenige kennisgeving. Bij acte den 22 Maart 1871 voor den Notaris P. P. SLEGT, in tegenwoordigheid van getuigen, te Middel burgverleden en openbaar gemaakt in de Nederlandsche Staat3-Courant van Zaterdag den 29en April 1871, n°. 101, zijn de Statuten der te Middelburg gevestigde Naam- looze Vennootschap „Middelburgsche Maatschappij van Stoomvaart" gewijzigd? en wel voor zooveel betreft het bestuur dier Vennootschapdat alsnu is opgedragen aan ben te Middelburg wonenden bestuurder, onder toezicht van vijf Commissarissen op het eiland Walche ren woonachtig. Tot voorschrevene wijziging der Statuten is bewilli ging verleend bij Koninklijk besluit van den 4p» April 1871, n°. 7. Geschiedende deze aankondiging ter voldoening aan artikel 38 van het Wetboek van Koophandel. VERGADERING der leden Dinsdag 2 Mei, des avonds te half aclit uren in het Concertgebouw. De COMMISSIE VAN TOEZICHT op de Scholen vooi Middelbaar onderwijs te Middelburg maakt bekend dan den 15 Mei e. k., des namiddags te 6 uren, in het gebouw der Burger-Avondschool, een openbaar Eind-examen zal gehouden worden ter verkrijging van een getuigschrift, waaruit blijkt dat de houder daarvan met vrucht gebruik gemaakt heeft van het onderwijs aan de Burger-Avondschool alhier, of de kundigheden bezit, waarin aan genoemde inrichting onderwijs wordt gegeven. Diegenen, die zich aan genoemd examen wenschen te onderwerpenworden verzocht zich vóór den 8 Mei franco schriftelijk aan te melden bij den heer Mp. G. N. DE STOPPELAAR. De Commissie voornoemd, SCHORER, Voorzitter. G. N. DE STOPPEL AAR, Lid en Secretaris. BETALING van Renten en uitgeloote Aandeelen op Woensdag den 3, 10 en 17 Mei 1871, des namiddags van 2—3% uur, in bet Sociëteitsgebouw. UITGELOOT P leening n°. AA, 197, 372, 432. Biljard-leening no. 1, 4, li, 19, 24, 26, 29, 31, 32, 33, 35, 36. COMMISSARISSEN over het Vadcrlandsch Fonds ter aanmoediging van's lands Zee dienst verzoeken ouders of voogden die hunne kinde ren of pupillen wenschen in September 1871 geplaatst te zien op de Kweekschool voor de Zeevaart onder hun beheer staande, zich met dezen te vervoegen aan het gebouw, IJgracht U 22 alhier, op ©onder dag den 25 Mei aanstaande, des morgens te 9 uren, of drie dagen vroeger ten huize van Commissarissen buiten Amsterdam wonende. Amsterdam, De Commissaris-Secretaris, 27 April 187L J. J. TEDING VAN BERKHOUT. Het dividend op de aandeelen is voor 1870 vastgesteld op 139/] 0 pet. van het gestorte kapitaal en wordt van den 1 Mei af betaald met ƒ13.90 tegen intrekking van bet dividend-bewijs n°. 6, te Middelburg en kantore van J. A. TAK C°. Gedurende de maanden Juli en September KAMER HUUR halve prijs. Rechthebbenden op een wit geverfde Sloep zonder merken, met drie vaste banken en een raastbank, omloop van achter en vaste plecht voor, benevens vier riemen en een roer met halve maan, op 25 Januari 1871 opge- visebt in zee, en in de gemeente Breskbns geborgen, vervoegen zich ter reclame bij den Burgemeester aldaar. De Notaris Mp. J. VAN DE GRAFT zal, op Dins dag den 2 Mei 1871, des voorraiddags tc 10 uren, in de gemeente Vrouwepolelerop de hofstede ge naamd Boluoe, bewoond door P. POUWER Jz., in het openbaar aan de meestbiedenden te koop aanbieden, te weten een bruin Ruinpaard oud 17 jaren, een Veulendra- gend blauw Merriepaard oud 5 jaren, een bruin Merriepaard (bles) oud 1 jaar, 8 Melkkoeien, Kalf dragende Vaarseen jarige Vaars, een half jarige dito, een Kalf, SMelkscbapen en Lammers, 3 Varkens, 20 Hoenders en 1 Haan2 Mcmvagens, Marktwagen, Driewielskar, Rolblok, Sleepdeur, Handblok, Turk, 2 Ploegen, Eggen in soort, Windmolen, Geeselstoelen Steen, 2 Kruiwagens, Mestplanken, WatertobbcnVat, Slijpsteen, partij geele Mangels, partij blauwe Aardappelenpartij groene Mutsaards en Doornenvoorts ecne partij Bouw-, Melker- en Zoldcrgereedsehap- pen en wat meerder zal worden aangeboden.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 3