OÜRANT. IV0- 75. Dinsdag Ömnmlanö. 1871. 28 Maart, KIjVDËRZIEKVE. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, doen te weten: dat door den raad dier gemeente in zijne vergadering van heden, is vastgesteld de volgende verordening: VERORDËVmG waarbij de Verorde ning ter beteugeling van de Kinder ziekte wordt toepasselijk verklaard op gewijzigde pokken (varioloiden) en op windpokken (varicelli). De gemeenteraad van Vlissingen: Besluit Do verordening ter beteugeling van de kinderziekte in de gemeente Vlissingen, vastgesteld bij besluit van den gemeenteraad van den 21™ Juli 1856, gewijzigd bij de raadsbesluiten van den 3™ Mei 1865 en van den 26™ Augustus 1870, wordt mede van toepassing ver klaard op gewijzigde pokken of varioloiden en op windpokken of varicelli. Deze verordening treedt onmiddellijk na de afkondi ging in werking. Aldus vastgesteld in de buitengewone vergadering van den gemeenteraad van Vlissingen, den 14.™ Maart 1871. De Voorzitter, WINKELMAN. De Secretaris. FORBES WELS. Zijnde deze verordening aan de gedeputeerde staten van Zeeland in afschrift medegedeeld. En is hiervan, ingevolge raadsbesluit van heden onmiddellijk afkondiging geschied, waar het behoort, den 14™ Maart 1871. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. HOOFDELIJKE OïïSLAG. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, maken bekenddat ter voldoening aan art. 264 der wet van den -29™ Juni 1851 (Staatsblad n<>. 85), ter secretarie der gemeente gedurende veertien «lagen, te rekenen van Woensdag den 29™ dezer maand, voor een ieder ter lezing is nedergelegd het Kohier van den hoofdelijkeu omslag voor 1871; en dat iedere aangeslagene bezwaren tegen zijn aan slag kan inbrengen bij den gemeenteraad, binnen den tijd voor het ter lezing liggen bepaald, bij verzoekschrift op ongezegeld papier. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25™ Maart 1871. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Middelburg 27 Maart. Naar men verneemt zal de tweede kamer, Zaterdag op reces gescheiden, weder den 17™ of 18™ April bijeen komen tot behandeling der staatsbegrooting. *Uit Goes schrijft men ons dat van de heeren die in de raadsvergadering van 23 dezer benoemd zijn tot leden van het algemeen armbestuur aldaar jl. Zaterdag reeds schriftelijk bericht is ingekomen van de heeren mr.Pompo van Meerdervoort,van der Bilt Lamotthe, Paardekooper, de Jongh, Risseeuw en Vervenne, dat zij die benoeming niet aannemen. De heer Stieger heeft zich de benoe ming laten welgevallen. Van de heeren Goemans en Kakebeeke was nog get -ericht ingekomen. De benoeming voor d ontbrekende leden zal morgen plaats hebben. De Staats-courant van Zondag en Maandag 26 en 27 dezer bevat het koninklijk besluit van den 3™ Maart 1871, houdende vaststelling van het reglement op het geneeskundig onderzoek omtrent de geschiktheid voor den dienst bij de zee- en landmacht, en zulks met intrek king van het reglement, vastgesteld bij koninklijk besluit van 25 Jjfeart 1862 (Staatsblad no, 34). In zake de onderhandeling tusschen de regeering en de concessionarissen voor den Oosterspqorweg (Amster damAmersfoortZutfen, met zijtak Hilversum Utrecht) schrijft de Amersfoortsche courant „Zonder voor de geheele juistheid te kunnen instaan, vernemen wij van ter zijde, dat de minister van oorlog er steed3 op ge steld blijft, om de lijn bij Naarden onder de vesting te brengen, waartegen de maatschappij, zoowel uit het oog punt der meerdere kosten als wegens de daardoor ver oorzaakte verlenging van den weg, zeer gestemd is. De minister Engelvaart heeft het cijfer der kosten voor de verdediging, door de maatschappij aan den staat te ver goeden, waarvoor de minister van Muiken 400,000 had uitgetrokken, naar men zegt, verminderd tot f 150,000. Overigens schijnt de minister Thorbecke vrij goed gezind te zijn voor de lijn, doch maakt het bezwaar der verde diging van den minister van oorlog het inbrengen van de zaak bij de vertegenwoordiging nog onmogelijk, het geen zeer teleurstellend is." Benoemingen en besluiten. recuteulijke macht. Pensioen \erleend ten laste van den staat aan mr. H. H. Geradts, met ingang van 1° April eervol ontslagen als raadsheer in den hoogen raad der Nederlanden, te rekenen van dat tijdstip, ten bedrage van 3000 'sjaars. kadaster. Benoemd tot ingenieur-verificateur van het kadaster, A. Douglas, thans landmeter van de lc klasse. belastingen. Benoemd tot ontvanger der directe be lastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen teVenlo J. D. de Bloewe, thans als zoodanig to Tbolen. Uit 's rijks dienst ontslagen de ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Holwerd (Friesland), K. R. Steringa, en benoemd tot ontvanger aldaar M. P. Troel stra, thans surnumerair bij de administratie der directe belastingen, in-"en uitgaande rechten en accijnsen,werk zaam in de inspectie Leeuwarden. posterijen. Benoemd tot directeur van het postkan toor te Hoorn W. Borst Jzn., thans directeur vau het postkantoor te Pnrmerend; tot commies der posterijen: van de eerste klasse, P.F.de Friderici, A. J.-Schregardus, H.P. van Leersum en A. L. Nagel, thans commiezen van de 2e klasse; van de tweede klasse: E. J. A. Boellaard, L. M. H. Gudde, J. A. Teljer en A. G. Westerouen, thans commiezen van de3e klasse; van de derde klassejonk heer AH.J.Bowier, K. P. Rogier en A. T.Freudenberg, thans surnumerairs bij het vak der posterijen. Marine en leger. Naar aanleiding van het koninklijk besluit van jjen 24™ dezer, n°. 23, wordt de kapitein-luitenant ter zee H. E. Bunnik, met den laatsten daaraanvolgende, eervol van het bevel over Zr. Ms. schroefstoomschip Kijkduin ontheven en op nonactiviteit gesteld, en dat bevel met den eersten April aanstaande opgedragen aan den luite nant ter zee P klasse W. F. H. Cramer. De luitenant ter zee 2fi klasse F. J. P. M. Mulder en de officier van administratie 2e klasse P. F. Wage, laatst be hoord hebbende tot de zeemacht in Oost Indië, en van daar den 19™ dezer in Nederland teruggekeerd, worden met dat tijdstip op nonactiviteit gesteld. Gemengde berichten. Sedert een paar dagen reeds werd eene vrij ongun stige stemming waargenomen onder de poldergasten die in het westelijke gedeelte van dit eiland aan het werk zijn. In den afgeloopen nacht schijnt men zich over de door hen aangenomen houdiDg meer ongerust te hebben gemaakt en is de hulp der militaire macht ingeroepen. Een detachement van liet hierliggendegarnizoenis dien- tengevqlge heden in den vroegen morgen naar de nabij heid van het Sloe vertrokken. Gedurende den ganschen dag hebben voorts onderscheidene detachementen elkan der afgewisseld. Vele der Belgische arbeiders zijn naar den Zuid-Bevelandschen wal overgestoken en hebben zich alzoo aan door hen gevreesde gewelddadige hande lingen onttrokken. Tot feitelijkheden is het dan ook heden niet gekomen. TeNoordgouwe heeft zich op 24 dezer éen geval van kinderziekte vertoond, en wel bij een jongeling, die zich weinige dagen geleden te Rotterdam had opgehouden, zoodat de ziekte vermoedelijk van daar is overgebracht. In de week van 12 tot 19 dezer werden te Utrecht 82 poklijders aangegeven en 41 aan pokziekte overlede nen. In de week van 19 tot 26 dezer bedroeg het cijfer der aangetasten 76 en der overledenen 33. Het totaal der overledenen sedert het begin der epidemie is 658. De gemeenteraad van Zutfen heeft besloten dat de kermis aldaar, welke in Mei zou moeten gehouden wor den, voorloopig niet zal plaats hebben. Eergisteren is uit Rotterdam een adres aan den. koning verzonden, waarbij het verzoek wordt gedaan om de verordening, houdende maatregelen tegen de ver spreiding van besmettelijke ziekten, te vernietigen. Het is van 1297 bandteekeningen voorzien. UitScheveningen wordt van 23 Maart gemeld: Dezen avond te 6 uren 26 minuten koh men hier een luchtver schijnsel waarnemi n, zcoals er slechts zeldzaam voorko men. In den vorm van een vallende ster scheen een hél der witlichtende vuurklomp, vallende in de richting van uit het Oosten naar het Noordwesten, ter hoogte boven den horizon, waar de zon gewoonlijk staat.Twee uren vóór zonsondergang spatte de vuurklomp uiteen en verdween, zonder dat daardoor, althans te dezer plaatse, eenig ge luid bleek te zijn ontstaan. In het hemelruim bleef in- tusschen nog wel 10 minuten na het verdwijnen van den vuurklomp de baan zichtbaar, welke het hemelverschijnsel was doorgeloopen. Die weg vertoonde zich aanvankelijk als een lichte streep, waarin drie voorname punten wa ren te zien; evenwel w^s op die punten eene groote hoe veelheid lichtend gas achtergebleven. De geheele streep ontwikkelde zich later in een zich steeds meer en meer kronkelend oplossenden verlichten band. Na verloop van omstreeks 10 minuten was van het gansche ver schijnsel niets meer zichtbaar. Dergelijk luchtverschijnsel is ook in verschillende andere plaatsen opgemerkt. Tc Schiedam hebben 150 werklieden besloten een winkelvereeniging op te richten. In eene jl. Zaterdag gehouden vergadering der aan deelhouder in de commanditaire sociëteit De konink lijke, fabriek van stoom- en andere werktuigen, is de door een commissie voorbereide reorganisatie definitief aangenomen, nadat de ontbinding der bestaan hebbende vereeniging was uitgesproken. Men besloot de directie niet aan twee personen, maar aan éen persoon op te dragen. De heeren Paul C. van Vlissingen en Dudok van Heel traden nu af als directeuren. Tot directeur werd benoemd de beer J. J. van der Made; tot commissarissen werden gekozen de heeren A. O. Wertheim, E. Mohr, A. J.-H. van der Toorn, F. C. van Hall. M. H. Insinger, H. E. van Gelder en C. A. E. van den Honert. Voor het hof van assises te Derby is in de vorige week M. Gooden veroordeeld tot twee jaren gevangenis strafwegens een nieuwe industrie die bij in het leven had geroepen. Hij bad namelijk verschillende plaatskaartjes van spoorwegmaatschappijen nagemaakt, waarvan ij verig door hem werd gebruik gemaakt. Hij werd gevat bij het vertoonen van een nagemaakt kaartje voor het traject Sheffield-Smcthwick, terwijl bij huiszoeking de noodige toestellen voor het drukken enz. werden gevonden. Van goederhand verneemt mer>, ('at een der offi cieren, lid van de militaire commissie, naar Parijs afge vaardigd om de verdedigings- en aanvalswerken aldaar te bestudeeren, aan zijne betrekkingen geschreven heeft, dat zij, verbetert de bestaande toestand niet, allen voor nemens waren huiswaarts te keeren. Het vaderl.) In Petersburg is door Pantiloff, ten der grootste handlangers der geheime politie, eene misdaad ontdekt, die de gemoederen van alle inwoners in beweging heeft

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1